Téma: Poligamy

5/10
vadászcsiga 2010 jan. 08. - 20:41:47 5/10
(96/176)
Férfi szemmel nézve gyenge kis szösszenet ez a film, feleségemnek viszont tetszett feltételezem Csányi miatt. Nekem addig a pontig érdekes volt amig az elsõ ál Lillával elmentek az apósékhoz,na mondtam lesz benne egy kis "apádra ütök", gondoltam jó lesz ez de itt el is fogyott az alkotók ötlete utána már csak az órámat néztem. Kár pedig jó alapanyag lett volna.
gigi04 2010 jan. 07. - 10:08:20 Előzmény oadr
(95/176)
Én a film szereplõit karakternek sem nevezném....A Pestiest oldalán miközben azon tanakodtam, mit nézzek meg a moziban, megláttam egy véleményt: "a Poligamy-t csak az okosabbak értékelik". Gondoltam, ez nekem való film lesz:-) hátha több egy egyszerû vígjátéknál. Csalódtam, még kevesebb is...
3/10
Angelia 2010 jan. 05. - 15:30:17 3/10 Előzmény varvolgyi
(94/176)
Leginkább az a kérdésem, mi a baja Csányinak..? Látszólag semmi, de a kiégett beleunt kapcsolatok megoldása az lenne h kipróbálunk mindenféle arcot lelket és jellemet magunk mellett naponta váltakozva..? És mi az üzenet a végén..? Ja, hogy az elsõ, a régi, a megszokott (mégha szürke is)az igazi.. "Óriási". Nulla. Csányi viszi a hátán a filmet, jó õt nézni, de ennyi.
Még két dolog, némileg szubjektiven: az egymást váltó lányok (Riták?)esetében óriási a discasting, egytõl egyig "nem szépek", sõt... Miért?
Az elsõ szép Rita (az utolsó O.Andrea), viszont a játéka veszélyesen gyenge..
Kornél(?) játéka szintén kritikán aluli, kilóg a szerepbõl..
Én 3-ast adtam, de azt is csak Csányi miatt..
Volt és lesz is jobb Herendi úr...
varvolgyi 2010 jan. 03. - 15:33:20
(93/176)
Lehet,hogy minden férfi titkos vágya,hogy naponta más bombázóval dugjon aztán a végén mégis visszamenjen az igazihoz és melegedjen a családi tûzhely közelében?
Csányi beviszi a nézõket erre a filmre aztán csalódva távoznak /tam.A felénél már sejthetõ, hogy ebból a cókmókból nem lehet szellemesen kimászni.A sztori olyan, hogy egy harmadikos gimnazista is megirhatta volna, azzal a különbséggel, hogy biztosan több lett volna benne a humor és kevesebb az édesbús vajúdás. Sajnos az egész úgy csapnivaló,ahogy van.Herendi Gábor most rossz lóra tett, bár lehet,hogy az elõzmények ( Valami Amarika) miatt kialakult bizalom, még anyagilag sikerersre is hozzas ki ezt a fércmûvet.
oadr 2010 jan. 03. - 12:44:24
(92/176)
Csányi Sándor és a "neves" rendezõ egyéb alkotásai vonzottak be a moziba hogy megnézzük a Poligamy c. filmet 1040 Ft-ért.Most már elmondhatom, hogy nagy kár volt érte...néztem volna inkább szafarit a Spektrumon.
Elõször is a film minõségi érzete szinte nulla, nincsenek élénk színek (!!!) és sokszor nincsen kontúr az egész pépes, mintha egy 30 éves film lenne 2009-bõl...
A cselekmény nehezen kivehetõ, bonyolult és igazából a valóságtól teljes mértékben elrugaszkodott... nem sok élményt tartogat...ugyanugy mint maga a film.
A film alatt kb. háromszor lehet elmosolyodni, persze nem a poénokon azt sem , hanem az ostoba szófordulatokon és azok ismétlésén.
A karakterek is távoliak, ugyanúgy mint az arcok,a nõk,az egyes foglalkozások,a lakáskultúra,a bringázás, nagyon messze van a magyar valóságtól és a hétköznapi embertõl.
Sok a reklám, már-már erõszakos.
Egyeltalán nem ajánlom megnézni, fõleg moziban nem.
2/10
offtopic
fredi60 2010 jan. 03. - 08:27:00 2/10 Előzmény Dros
(91/176)
Egyetértek az elõtted szólóval. Vannak/voltak, de ez itt nem tartozik közéjük. "Az utóbbi években többször is láttam jó magyar filmet"
Dros 2010 jan. 02. - 23:17:15
(90/176)
Jó magyar film? Hol élsz te?:D
3/10
Kora Délutáni Kornél 2010 jan. 02. - 23:15:50 3/10
(89/176)
Én felháborodtam a filmen. Az utóbbi években többször is láttam jó magyar filmet, úgyhogy bíztam benne, most is kapok valamit.

Kaptam is, sikítófrászt.

Adott egy jó ötlet (az ötletgazda nyilván látta az Idétlen idõkig c. filmet, de nem érdekes). Adott továbbá több jó színész, akik játszottak már jól, jó filmben is.

Erre idetolják ezt az igénytelenséget.

A forgatókönyv kidolgozatlan, logikátlan, önellentmondásos és kiszámítható ("Tudod mit, Dénes, legyen még olyan is benne, hogy két Lilla találkozik. Mi? Nem mindegy, hogy melyik kettõ?! "). Csányi hozza a formáját, akik csak miatta mentek, azok talán örülhetnek ("Sanyikám, kellesz a huszonsok-harmincas szinglik miatt, el kell vállalni"). A Lillák elég gyengék, Péterfi Bori kifejezetten ripacs ("Borikám, nem akarsz filmben is játszani, jó lennél promónak.").

Mindent összevetve, ismét egy olyan film, ami abból próbál megélni, hogy sokan bíznak a magyar filmben és szurkolnak neki. Szégyenletes, igénytelen kontármunka a forgatókönyv és a rendezés, a színészi játékok közepesek, az operatõr nem rossz.

Összességében igen gyenge. Orosz Dénesnek inkább óvodai kultúrmûsorokkal kéne próbálkoznia.

KDK
palikapalika 2010 jan. 02. - 16:41:59
(88/176)
A lányok rútságán azért vitatkoznék Veled, nekem Bánfalvy Eszter a "gyengém". Látszik rajta (ez esetben sajnos), hogy színházi színésznõ: gyönyörûen artikulálva beszélt végig, színpadra és nem filmbe illõ módon. Kátya meg mintha olvasta volna a szövegét Csányival beszélgetve a kórházban.
7/10
chaplin 2010 jan. 01. - 20:49:02 7/10
(87/176)
Miközben nézed a filmet, vársz valamit....végkifejletet, tetõpontot, ami elmarad. Ha a világ összes partnere a lábaid elõtt heverne, akkor is arra vágysz akit szeretsz és megszoktál, a hibáival együtt, akár az életkörülmények és az azzal járó felelõsség megváltozása ellenére is.
A záró filmzene remek üzenetet közvetített már megjelenésekor is. a filmhez rendkívülien passzol :-)
Számomra egyszer nézhetõ film, de a párbeszédek olykor nagyon jól eltaláltak - ahogy ezt a forgatókönyvírótól megszokhattuk :-)
3/10
PHÖNIX 2010 jan. 01. - 19:34:01 3/10
(86/176)
Na ez is megvolt, mint a Csányinak az összes Lilla! :-) Ha lehet osztályozni 2-es alá! Ennyi pénzbõl még valami jót is kilehetett volna hozni, kár hogy egy színész nevével fémjelzett filmre hajlandók vagyunk körültekintés nélkül beülni......

A filmben a legjobbat Popper Péter alakította, aki éppen a TV-ben ment amikor "András" nem tudta eldönteni, hogy Maya Goldot-ot nézze-e? vagy a Mesterkurzust. Igaz nõi alakításban valószínûleg Maya Gold viszi el a pálmát!

A magyar kortárs filmkészítés eme alkotása, sajnálatos, kisstílû, buta, zagyva, értelmetlen, és mint látszik bosszantó is!

ui.? haza érve kidobtam a párom összes GARNIER terméket, amit ez az idióta film reklámoz, de elõtte Red Bullt ittam, nehogy a 9MM-es energiaital jusson az eszembe, és a nagy Q-betüs laptopot sem veszem meg és Panasonic termékek sem érdekelnek!

Ha valakinek nincs jobb dolga, nézze meg..... és koncentráljon!Ennyivel tartozunk a nagy magyar filmgyártásnak!
7/10
Smonika 2009 dec. 30. - 23:47:27 7/10
(85/176)
Sajnos többet vártam a filmtõl, mivel minden ismerõsöm, aki látta, az egekbe magasztalta. Nekem csak 7 pontot ér. Ebbõl négy Csányi Sándor miatt :))

SPOILER

Itt ott kicsit kusza volt a történet, pl nem igazán értettem, hogy mit keresett két Lilla egy jelenetben (évforduló), és ugyan mikor látta meg András a reklámban a fõ Lillát (Kátyát)? Azt hittem észre sem vette, aztán egyszercsak mesél róla a barátjának.

A nõi szereplõk szerintem sem voltak hitelesek, és igazán a mondanivalója sem jött le a filmnek. Hacsak nem az, hogy titokban a férfi arra vágyik, hogy minden nap más nõvel kufircolhasson - bûntudat nélkül. De azért jó az állandóság is? Vagy mégsem?
8/10
ienysiv 2009 dec. 30. - 22:33:44 8/10
(84/176)
Nekem tetszett a film,könnyû kis limonádé,de ebben a mûfajban élvezhetõ darab.Csányival az égvilágon semmi baj nincs,helyes,sármos,pont amilyen kell,hogy legyen.Tompos Kátya nagyon édes és gyönyörû szép is.:)
giovanotti 2009 dec. 30. - 12:56:35 Előzmény Wass Wirág
(83/176)
az rég rossz, ha egy film magyarázatra szorul. ez egy unalmas, rossz film, gyenge dramaturgiával, rossz szereplõkkel és rossz rendezõvel-minden rossz-igazat adok az elõttem szólónak
10/10
Vicaevi78 2009 dec. 28. - 00:01:23 10/10
(82/176)
Szerintem nagyon jó a film, szórakoztató!
Csányi Sanyi az egyik legjobb alakítását nyújta, a színésznõk is jók. És az ötlet is tetszett.
Bárcsak több ilyen színvonalas magyar film lenne!
9/10
Manda 2009 dec. 27. - 14:35:58 9/10
(81/176)
szerintem nagyon jó kis film, élvezhetõ, az ég világon semmi baj sincs vele. nem kell mindent ilyen véresen komolyan venni, ez ugyanis nem arról szól. de persze, ízlések és pofonok, van, aki unta, én egyáltalán nem unatkoztam, és se Csányival, se Borival, se senkivel nem volt problémám. Ajánlom mindenkinek.
5/10
de Niro 2009 dec. 27. - 09:54:39 5/10
(80/176)
Az igazság. hogy tegnap láttam és én nagyon drukkoltam a filmnek, de egy kicsit én is untam. Nem tudnám megmondani, hogy mi is volt benne pontosan a rossz, de ezt ti úgyis megmondjátok, hiszen ezen vitatkoztok itt már mióta... Egyet kiemelnék, ami nagyon zavart: a pofátlan reklámok. Na az nagyon kínos volt! Ezt biztos meg lehetett volna máshogy is oldani! Nem volt gáz a film, de 1 hónap múlva már nem is emlékszem rá...
8/10
Wass Wirág 2009 dec. 27. - 09:54:29 8/10
(79/176)
Nem vagyok bérkommentelõ, és csak azért regisztráltam, mert annyira felhúztam magam az elõzõ hozzászóláson. Mi ugyanazt a filmet láttuk? Csányi rossz volt a fõszerepben???!??? Élete egyik legjobb filmes alakítását nyújtja!!! Ha nem értesz a filmekhez, ne járj moziba, vagy vigyél magaddal még egy embert, aki elmagyarázza, hogy mit látsz!
1/10
lehetetlenember 2009 dec. 26. - 19:43:21 1/10
(78/176)
Nálam 1 pontot kapott a film. Miért is? Egyszerûen azért mert egyetlen elemében sem fedeztem fel a minõség, az ötlet és tehetség legkisebb szikráját sem. Esküszöm, ha valami pozitívumot találok benne több pontot adok. De nézzük csak a legfontosabb szempontokat. Szól-e valamirõl a film, akar-e nekem bármit is mondani? Nem, nagyon nem. Szórakoztat? Egyáltalán nem, kifejezetten unatkoztam. 25 perc után akartam elõször kijönni, bár végül maradtam. Érdekes, eredeti, izgalmas történet? Nem, teljesen érdektelen. Csillogó színészi alakítások? No ez itt a legszomorúbb, hogy egyébként ismerem Csányi és Péterfy tehetségét, de biztos hogy itt életük mélypontján voltak. Szerintem elsõsorban nem õk tehetnek róla,hanem a csapnivaló rendezés. No és Orosz Dénesrõl személyeskedés nélkül. Szerintem mondjuk meg neki segítõ szándékkal hogy ez egyszerûen rossz. És kérem ne hagyja magát a bér kommentelõk által megtéveszteni mert õk szimplán a rosszakarói. Dénes kérlek halgass rám, sokat nézz, olvass, tanulj hogy egyszer még büszke lehess valamelyik munkádra. Erre sajnos nem lehetsz.
1/10
kukacfej 2009 dec. 26. - 11:31:20 1/10
(77/176)
akkori = akkora