Téma: Poligamy

1/10
kukacfej 2009 dec. 26. - 11:30:54 1/10
(76/176)
Leslie85,te nem te vagy! Te én vagy! :)
Örülök, hogy nem csak az Avatarhoz szóltál hozzá! Szerintem a Fehér Tenyér nem jó film, és Goda Kriszta filmjeiben is van néhány akkori gáz jelenetet, hogy kibillent, és élvezhetetlenné teszi a mozit.
10/10
foglov 2009 dec. 24. - 22:07:09 10/10
(75/176)
Jófej vagy hogy azonosítasz mozifunnerrel, de én nem õ vagyok. De ha már így mindenkinek olyan fontos ez, te is most regisztráltál :-D Lehet hogy te meg Kuki vagy valójában?! Hehe... tök cikik vagytok, hogy ezen civakodtök. Ez egy jó vígjáték és punktum.
2/10
leslie85 2009 dec. 24. - 17:06:04 2/10 Előzmény kukacfej
(74/176)
Kukacfej! Látszik hogy teljes szivedbõl utálod a magyar filmeket. Megnéztem a hozzászólásaidat, és csak a Nyomozót dicséred :) (meg az Avatart!!!!! ami tényleg alapmû) Szerintem a Fehér tenyér egyáltalán nem rossz, meg azért születnek színvonalas magyar filmek (Goda Kriszta filmjei)
Kellenek a lázadók!
2/10
leslie85 2009 dec. 24. - 17:00:59 2/10
(73/176)
Én is hollywood-buzi vagyok, mert ott legalább tudnak frankó filmeket csinálni.
Megnéztem tegnap a Poligamyt és egyet kell értenem mindenkivel aki nem beépített ember.Ügyesen véded magad MoziFunner,de tök ciki, hogy belépsz dicsérni a filmet, majd 2 perc múlva újra belépsz más névvel (Foglov - aki szintén kimondottan a Poligamyt dicsérni regelt, szintén decemberben) és egyértelmûen te vagy, de azért beírod, hogy egyetértesz az elõzõ hozzászólással, aki szintén te vagy! skizofréniának hívják jobb helyeken.
A magyar filmekkel tényleg leégetik az országot!Ne a fesztiválzsüribõl induljunk ki, hanem egy átlag német aki megnézi véletlenül a filmjeinket. Vagy egy francia, vagy egy skandináv, de akár egy ázsiai.
Ciki! Tényleg nagy gáz van a magyar filmmel meg az egész országgal hogy az értéktelen dolgokat fujjuk fel. Õszintén: nincs felfujva a poligamy? Én is azt hittem, hogy lehengerlõ HOLLYWOOD szintû filmet fogok nézni, de nem. Negyen néztük, és egyikünk se volt elájulva.
10/10
mozifunner 2009 dec. 24. - 14:47:18 10/10
(72/176)
Ja és még annyit, hogy szánalmas ezzel a beépített emberes szöveggel jönni, mert ha hiszed ha nem, attól még hogy neked (akinek ugye egyértelmûen nincs jó ízlése, de filmes tudása még annyi se) nem tetszik valami, más igenis rajonghat érte. Úgyhogy én még dvd-n is megveszem majd a Poligamyt, meg jövõ karácsonykor a tv-ben is megnézem ha lesz, sõt kiállok a parlament elé majd egy nagy SZAVAZZ A POLIGAMYRA táblával... mert ez biztos felbosszant téged.
csá
10/10
mozifunner 2009 dec. 24. - 14:39:04 10/10 Előzmény kukacfej
(71/176)
Huh kukifej... Azt gondolsz, amit akarsz, most regeltem itt, de más oldalakon már réges-rég pontoztam filmeket.
1. Valójában Mundruczó Kornélnak hívják a rendezõt akirõl beszéltél. Úgyhogy bocs, de lebuktál, fogalmad nincs mi fán terem a film.
2. Ezek a rendezõk nem lejáratják az országot, hanem pont ellenkezõleg, építik az ország imázsát, hiszen olyan filmeket készítenek, amik nemzetközi szemléken aratnak sikert. Úgyhogy most már látom azért vagy ennyire eltévelyedve, mert nem tudod mirõl beszélsz.
3. Nyugodtan örülj neki, hogy a te adódból relatíve sok színvonalas magyar film készül az utóbbi években, mert ez jó. Cannes-ba, Karlovivary-ba, Berlinbe, az Európai Film Akadémia díjátadójára jutnak el azok a filmek amiket fikázol. És ahhoz képest, hogy 1 évben milyen kevés magyar film készül, nem is olyan rossz az arány. Bizony a sok szar közt kevés az igazán értékes cucc, de ez mindig is így lesz. Úgyhogy elõre figyelmeztetlek sok szar filmet kell még megnézned amíg ráakadsz egy igazán jóra. Bár lehet, hogy te észre sem vennéd.
Nem baj ha nem érted, hogy miért, csak legalább fogd be a szád, vagy kösd meg az újjaid, és maradj a transformers 2-nél.
De ahogy elnéztem a te hozzászólásaidat, te egy igazi rosszakarója vagy a magyar filmeknek, és külföldi filmekhez te sem nagyon szóltál még hozzá, úgyhogy nemtom mire olyan nagy a pofid.
Õszintén szólva tojok rá, hogy te egy kevéssé sikeres filmes vagy-e vagy csak egy hollywood majmoló majom. De az biztos, hogy jót tenne a világnak ha nem kommentelnél több hülyeséget ;-)
Boldog Karácsonyt!
1/10
kukacfej 2009 dec. 24. - 11:29:00 1/10
(70/176)
Foglov, téged kihagytalak a beépített emberek listájából, kérlek ne haragudj!
Egy jó tanács, hogy ne csak köpködjek mindig, hanem építõ jelleggel is bírjon a lényem:
Ha majd a következõ filmedet is álnéven akarod dicsérni, akkor:
1. válts nevet
2. bemutató elõtt, sokkal hamarabb regelj
3. adj csak 9 csillagot (miattatok adtam pl 1-est a filmre, hogy kompenzáljam)
4. fogd vissza az ajnározást (akkor kevésbe feltûnõ, hogy beépített vagy)

boldog karácsonyt!
bunyesz haverod,
kukacfej
1/10
kukacfej 2009 dec. 24. - 11:23:27 1/10
(69/176)
Az a baj Mozifunner, hogy ezek a filmrendezõsdit játszó gyerekek a mi pénzünkbõl mûvészkednek.
Keresek X forintot és ennek a felét elviszi az adó, aztán halljuk, hogy az állam több tízmillióval támogatja ezt meg még többel azt, és reménykedünk, hogy na akkor ebbõl a pénzbõl olyat kapunk, amire tényleg büszkék lehetünk. Igazából Orosz Dénes még hagyján, de ahogy Mondrockó Kornél meg társai lejáratják az országot, az szégyen gyalázat.
Örülök, hogy a Poligamy alkotói legalább nem puruttya környezetben ábrázolják szeretett országunkat.
Viszont ennél többet várok!!! És keményen fogom lökni a kritikát, mert ha azt mondom, hú Dénes, de ügyes vagy, azzal nem lesz jobb!

Mindenesetre érdekes, hogy Mozifunner meg Paulbeat a Poligamy megjelenésekor regelt és csak ehhez szólt hozzá méghozzá úgy mintha a spanyol viaszt találná fel a film = beépített emberek/fizetett PRosok/alkotók/Orosz Dénes álnéven.
A többi hozzászóló ilyeneket mond, hogy "lapos" "gyönge" "csalódás" pedig ez az ÉV FILMJE!!!

Nagyon elszomorító a magyar filmgyártás helyzete!

Igazából 100 filmbõl 99 egy kalap.... dícséretet a V.Amerika 2 meg a Nyomozó kaphat az elmúlt pár évben. A többi film alkotója kapja be!
2/10
fredi60 2009 dec. 23. - 15:22:46 2/10
(68/176)
Kétségtelenül érdekes szempontok egy film megítélését illetõen. :o
10/10
foglov 2009 dec. 23. - 15:04:12 10/10
(67/176)
Maximálisan egyetértek! Tényleg végre egy jó magyar film. Ez a baj, hogy a magyarok közt mindig van pár bunyesz, aki nem tud örülni semminek, meg összefogni se, valami jóért, hanem csak irigykednek, meg furkálódnak.
10/10
mozifunner 2009 dec. 23. - 14:59:19 10/10 Előzmény kukacfej
(66/176)
Szerintem ez egy baromijó film volt. De azt nem értem, hogy miért fikáz ilyen arrogánsan pár ember mindig itt. Lehet, hogy filmrendezõk akartak lenni, csak ez nem jött össze nekik, és akkor itt élik ki a sok elfolytott frusztrációt nicknevek mögé bújva? Vagy csak nincs csajuk/pasijuk? De lehet hogy csak egyszerûen a film rosszakarói. Én ha nem is tetszik egy magyar film, már csak szolidaritásból sem fikázom le fórumokon, mert még így is drukkolok azért nekik. Jó nem a Szuperbojzról beszélek most, mert azt nem is nézem meg. Minden esetre lehet fikázni a magyar filmeket, de a Poligamy pont olyan, amire még akkor se lehet haragudni, ha nem tetszik. Érzõdik a filmbõl ugyanis, hogy szeretettel és szívvel csinálták, meg hogy gondolat is van mögötte. Meg örülni kéne a magyaroknak meg büszkének lenni rá, hogy végre van egy színvonalas vígjátékuk, ami olyan elsõfilm, hogy ez nem látszik rajta egyáltalán.
Úgyhogy a dilettáns, rosszindulatú, bunkó kommentek helyett ajánlom a hozzáértõbb kritikákat annak, akit érdekel ez a film. Ezeket itt a portról is el lehet érni, meg a film honlapjáról is... mondjuk oda nyilván csak a jókat rakták fel, de mivel én is szeretem a filmet, szívesen ajánlom.
DartagnanX 2009 dec. 21. - 10:58:10
(65/176)
A mozijegy árából pont kijön egy pizza.
8/10
ienysiv 2009 dec. 21. - 00:43:47 8/10
(64/176)
"a Csányi-FenyõIván-nagyErvin szívtiprótriót lassan felválthatnák
friss arcok"
Egyetértek,és bár ezt a filmet még nem láttam,de igazándiból csak azért nem mert annyira elegem van az állandó Csányi szerepeltetésbõl,pedig amúgy bírtam,amíg el nem lett szegény csépelve!
Nem tudom a filmrendezõk és producerek csak moziba járnak és akit ott látnak azt hívják meg a filmjükbe?Színházba nem szokás manapság járni?Ha valamelyik elmenne a Vígszinházba v a Pestibe,hát lehet,hogy "felfedezhetné" Varju Kálmánt, aki halomra játssza a fõszerepeket,ráadásul fantasztikusan jól!Nem mellesleg - nagyon jóképû is!
1/10
kukacfej 2009 dec. 20. - 16:49:08 1/10
(63/176)
Nagyon kitalálták a promót, csak azt felejtették megnézni, milyen más produkciók jönnek ki dec 10 körül. Azt hiszem, az Avatar rendesen odalógatja a lompost a Poligamy alkotók szája elé, de szerintem meg is érdemlik. Ezt a közepesen semmilyen filmet úgy tálalták a gyanútlan mozilátogatóknak, mintha legalábbis a következõ Aludj csak én álmodom/Serendipity/Love Actually/Jerry Maguire/Heath Ledger Mégis Él/Batman Nyolc kaliberû csoda lenne. Nem az.
Végre Csányi Sanyi új arcát is megtekinthettem. A Csak szex/SOS szerelem/stb filmekben tök más szavakkal csajozott. Remélem jövõre még 4 romantikus komédiát csinálnak vele, mert más színésszel - természetesen - nem vagyok hajlandó filmet nézni 2044-ig. Jávor Pál meg forog a sírjában!

Írok még, mert ráérek. Tompos Kátya nekem inkább Demi Moore mint Audrey Hepburn, amúgy korrektül nyomta, csak ne folyjon majd õ is a csapból.
A többi szereplõ szódával elmegy.

A forgatókönyvön látszott, hogy 3 évig dolgoztak, olyan jó vót! Még 35-40 év, és még akár kerek-egész sztori is kerekedhetett volna belõle, meg azok a csúnya plothole-ok is eltûntek volna( hogy mondják ezt magyarul?)
A kedvencem: (SPOILER!!!) Sanyi nem tudja mi merre mér', a nõk koncepciótlanul jelennek meg az ágyában, majd meglátja Kátyát egy reklámban (úgy, hogy oda se néz, csak késõbb említi a cimborájának, hogy látta) és mit tesz rögtön? Semmit. Meg se próbál utánajárni, ki az a nõ a reklámban, hogy vehetné fel vele a kapcsolatot, õ is Lilla-e, emlékszik-e rá, tud e rövidítésekben beszélni, stb.
Amúgy 2 vicces(nek szánt) rész is van a filmben, amiket sikeresen be is tettek a trailerbe, meg lehozták egy weboldalon.
Sokba kerülhetett megvenni a kritikusokat, meg a felületeket, de biztos megéri, mert benne van a Csányi Sanyi :)
Nekünk meg más nem is kell.
1/10
kukacfej 2009 dec. 20. - 16:16:46 1/10
(62/176)
Nagyon kitalálták a promót, csak azt felejtették megnézni, milyen más produkciók jönnek ki dec 10 körül. Azt hiszem, az Avatar rendesen odalógatja a lompost a Poligamy alkotók szája elé, de szerintem meg is érdemlik. Ezt a közepesen semmilyen filmet úgy tálalták a gyanútlan mozilátogatóknak, mintha legalábbis a következõ Aludj csak én álmodom/Serendipity/Love Actually/Jerry Maguire/Heath Ledger Mégis Él/Batman Nyolc kaliberû csoda lenne. Nem az.
Végre Csányi Sanyi új arcát is megtekinthettem. A Csak szex/SOS szerelem/stb filmekben tök más szavakkal csajozott. Remélem jövõre még 4 romantikus komédiát csinálnak vele, mert más színésszel - természetesen - nem vagyok hajlandó filmet nézni 2044-ig. Jávor Pál meg forog a sírjában!

Írok még, mert ráérek. Tompos Kátya nekem inkább Demi Moore mint Audrey Hepburn, amúgy korrektül nyomta, csak ne folyjon majd õ is a csapból.
A többi szereplõ szódával elmegy.

A forgatókönyvön látszott, hogy 3 évig dolgoztak, olyan jó vót! Még 35-40 év, és még akár kerek-egész sztori is kerekedhetett volna belõle, meg azok a csúnya plothole-ok is eltûntek volna( hogy mondják ezt magyarul?)
A kedvencem: (SPOILER!!!) Sanyi nem tudja mi merre mér', a nõk koncepciótlanul jelennek meg az ágyában, majd meglátja Kátyát egy reklámban (úgy, hogy oda se néz, csak késõbb említi a cimborájának, hogy látta) és mit tesz rögtön? Semmit. Meg se próbál utánajárni, ki az a nõ a reklámban, hogy vehetné fel vele a kapcsolatot, õ is Lilla-e, emlékszik-e rá, tud e rövidítésekben beszélni, stb.
Amúgy 2 vicces(nek szánt) rész is van a filmben, amiket sikeresen be is tettek a trailerbe, meg lehozták egy weboldalon.
Sokba kerülhetett megvenni a kritikusokat, meg a felületeket, de biztos megéri, mert benne van a Csányi Sanyi :)
Nekünk meg más nem is kell.
bdorottya 2009 dec. 20. - 12:56:41
(61/176)
Szerintem a színészek jók voltak, a látvány is, de a történet meg a mondanivaló semmitérõ. Csányi, Kátya meg a Péterfy Bori tetszett a legjobban. Mármint a játékuk. Egyzser megnézõs film, de talán jobb, mint a 9 és fél randi és hasonló cunciságok.
Vasco999 2009 dec. 19. - 15:19:21
(60/176)
Kicsit azért cikik az ilyen és ehhez hasonló pr-hozzászólások, legalább árnyalni kéne némi helyesírási hibával vagy személyesebb hangvétellel. Ezektõl még jobban elbizonytalanodom, hogy megnézzem-e. Pfff.
10/10
paulbeat 2009 dec. 18. - 23:33:24 10/10
(59/176)
Én nagyon bírtam a humorát, és a történetet, amilyennek itthon senki sem mert (mert nem tudott) nekiugrani. A Poligamy-val bebizonyították, hogy tudnak hollywoodi szintû történetet mesélni, és jól megcsinálni.
marie1 2009 dec. 18. - 20:58:33
(58/176)
Nem értem, miért vannak úgy oda ezért a Kátyáért. Tök semmilyen csaj (a többiekkel együtt). Nwem is értem, hogy miért futtatják ennyire. A film meg olyan hétköznapi unalom , hogy mikor hazaértünk a moziból, lázasan keresgéltünk valami jó filmet a dvd-k közt. Találtam is egyet, amiben Susan Sarandon és Dustin Hoffman játszik, és könnyed megnyugvással ereszkedtem a fotelba. Szerencsére vannak jó színészek, jó filmek...
VIZIPÓK 2009 dec. 18. - 15:06:24
(57/176)
Nem tudom milyen a film, valószínûleg nem mostanában jutok el moziba, hogy bármit megnézzek, de a kommenteken nagyon jól szórakoztam. Kösz a beírásokat mindenkinek.