Téma: Polyák Lilla

offtopic
marteeka 2009 jan. 02. - 19:48:46 Előzmény fresia
(141/441)
Nem is írtam, hogy veszekedés, csak, hogy vita :)))

Közben már lezártnak tûnik az ügy, csak nem voltam errefele ezért még kötném az ebet kicsit a karóhoz :D
Ezzel az anyagi dologgal akkor sem tudok egyetérteni Zoliék esetében. Egyszerûen kizártnak tartom, hogy ilyen célzattal szerepelt volna Dávid, nem tudom elképzelni, hogy ez a népszerûségére reklámfogásként hatást gyakorol (fõleg az eset utólagos negatív megítéléseinek tükrében).

Szerintem egész egyszerûen a Müpás koncert után (mint láttuk, ott közönségként ott volt) Dávid "nyüstölte" az apját, hogy õ is akar "koncertezni" és gondolom a kedvenc dalát ezerszer énekelték már együtt, hát "miért ne, poén" alapon... Még azt is el tudom képzelni, hogy Zoli valóban viccnek vette, és azt hitte, hogy az utolsó percben a színpadra úgysem áll fel Dávid, aztán õ is csak nézett nagyokat, hogy a gyerek vagányan mégis..

Lehet, hogy naiv vagyok, de egész egyszerûen képtelen vagyok ebbe a helyzetbe érdekeket belelátni. Elõre nem volt tudható jegyeladás szempontjából, hogy a gyerek is ott lesz, gondolod Zoli azt hiszi, ettõl jobban fog fogyni a lemeze?
Nem hiszem.

Amúgy meg mint már írtam, hidegen hagy, ki mit csinál a gyerekével(kivéve, ha veri), csak ezzel a "haszonelvû" felfogással nem tudok egyetérteni, pedig közgazdász vagyok, vagy leszek, vagy mi :)
Anita851020 2009 jan. 02. - 19:37:38
(140/441)
Várjál, én személyi számom is kettes kezdõdik. :-D :-D Én meg szinte sosem iszom. :-9
marteeka 2009 jan. 02. - 19:35:07
(139/441)
Kettesek meg isznak is és írnak is :)))))
Anita851020 2009 jan. 02. - 19:04:50
(138/441)
Tudod mit, egyesek isznak, mi meg írunk ide. :-D :-D :-D
Anita851020 2009 jan. 02. - 18:57:35
(137/441)
Inkább humoros dolgokat írunk. :-) Kell az élethez egy kis vidámság is (jó nagy inkább), mert elviselhetetlen lenne.

Nem hiszem, hogy járatosabb lennék, csak nagyon szeretem a színházat. Édesanyámtól örököltem, mert õ volt ilyen. Õ is nagyon szerette. Nálam talán bizonyíték, hogy a "jó példa ragadós".

Menj csak nyugodtan, még a végén magamat fogom szidni, és rettenetesen fogom magam érezni, ha miattam, meg a hüle írásom miatt, nem tudsz elintézni fontos dolgot.

Szép estét! :-)
fresia 2009 jan. 02. - 18:56:08
(136/441)
Egy hibát még gyorsan javítok: "írhatnának"...ez nem freudi elszólás volt, mert egyáltalán nem iszom! :)
A többit, remélem nem veszem észre! :D
fresia 2009 jan. 02. - 18:52:09 Előzmény Anita851020
(135/441)
Ebben igazad van, igen, fõleg a szimpatizánsok írnak, de íhatnának mások is, ez nem szabály, úgy tudom és nem is evidencia - én ezzel sem értettem egyet, amikor a szomszéd fórumon írták annak a hozzászólónak. Ha ide valaki olyat írna, amiben negatív vélemény fogalmazódik meg - az is normális lenne és, lehet, abban a témában egyetértenék akkor vele. Ha nem, akkor pedig megírnám az ellenvéleményemet neki, de nem bántanám meg, szándékosan.
Lehet, hogy nem olvastam el alaposan az akkori hozzászólásaitokat, de nekem úgy tûnt, hogy szinte azonnal testületileg rátámadtak az illetõre...
Most már hagyjuk, jó, mert én ugyan nem nézem vissza még egyszer, hogy mit írtak, anno! :D

Az viszont teljesen igaz, hogy mi is írunk "butaságokat" /ebben én elöljáró vagyok!:(/, de szeretetbõl és én jobban kedvelem ezt a formát, mert a sok butyuta bejegyzés között azért mindig szerepel a lényeg is, mint a száraz tények egymásnak való közlését, szinte távirati stílusban. Én, a mi topicunkat játékosnak és szórakoztatóbbnak ítélem, de lehet, hogy tévedek és akkor majd végleg "kimoderálnak". Annak is örülök, hogy Te "itt" is vagy, többek között azért, mert sokkal jártasabb vagy a mai színházi életben nálam! :)
Szia és Neked is szép estét! :)
Anita851020 2009 jan. 02. - 18:29:06
(134/441)
A neveket csak azért hoztam fel, mert mindkét fórumon kb. ugyanaz a társaság mozog. Ott õk, itt meg mi. Aztán feltûnik, ha valaki más ír. Bár ezzel én is így voltam. Egyszer csak beköszöntem ide. Bántó azonban sosem akartam lenni. Inkább csak hálás vagyok, el sem tudjátok képzelni mennyire, hogy beszélgethetek Veletek.

Végül is azért vagyunk, hogy kifejezzük magunkat a kedvelt emberrel kapcsolatban. Az ilyen és ehhez hasonló fórumokba meg fõként szimpatizánsok írnak.

A tanulást meg mára lassan berekesztem, mert délelõtt is tanultam meg délután is. Abból foly. köv. holnap. :-(

Menj csak a dolgodra. :-( Én azért hiányollak jó? Remélem nem baj? ;-)

Szép estét Neked.
fresia 2009 jan. 02. - 18:23:36
(133/441)
Én is azt mondom, az elsõ megszólalásom óta a témában, hogy ez a szülõk joga... és felelõssége. De véleményem lehet, úgy érzem, a döntésükrõl, mivel közszereplõk.

A saját nevemen ebbe a topicba nem tudtam én bejelentkezni, azért ez a név: fresia
De, ha olvastad, a keresztnevem már elhangzott a ZOLI topicban és akkor is azt mondtam, hogy nem baj! :)

Azt hiszem eléggé kiveséztük a témát, igazából azóta zavart a dolog, amióta a szomszédoknál olvastam ezt is, a többi hozzászólás megtekintése során...
Úgy gondoltam, hogy mindegyikünk látta az ottani bejegyzéseket és valahogy sumákolásnak éreztem, hogy pont errõl nem nyilvánítottunk véleményt..

Tanulj tovább! :) Én is megyek, még van elintéznivalóm...
Szia! :)
Anita851020 2009 jan. 02. - 18:08:49
(132/441)
Bocsánat hosszú lett a hozzászólás.
Anita851020 2009 jan. 02. - 18:03:21
(131/441)
A nickname-re még annyit, hogy bármikor vállalom az arcom. Csak, ha belegondolok mélyebben, akkor mégiscsak ez van. Bár saját nevemet illetõen nem is olyan nagy nickname, hiszen engem türköz. Bárki rájöhet, hogy Anita vagyok és a számok is utalnak valamire a keresztnév mögött. :-)

Aztán, meg ha érdekesen belegondolok, az általunk emlegetett 4 mûvész, mert végül is 4-rõl van szó. Polyák Lilla, Homonnay Zsolt, Ullmann Mónika, Miller Zoltán mind a 4-en színészek közismert emberek, és szülõk. Õk az illetékesek eldönteni, hogy mit csinálnak a gyermekeikkel. Megjegyzem azért írtam be Móni válaszát, mert azzal értek egyet. Még akkor is, ha Dávid énekelt az apjával. Engem csak a hangnem bántott, vagyis fõként az a szomszédoknál. Ott egy idõ után nem olyanról volt szó, hogy miért volt Dávid a Thaláiban, hanem hogy miért kedveljük Zolit.

Azt gondolom mindenkinek szíve joga, hogy kedveljen valakit. Itt soha nem volt abból baj, hogy miket írtunk le, hogy éppen Zolin, vagy Zsocynk, vagy Lillunk.
Ezt mindenki úgy fogja fel, ahogy azt kell. Kedveljük õket, mert akár egyet értetek velem, akár nem ÉRTÉKET KÉPVISELNEK!!!
(én inkább miattuk megyek színházba, mint részegen fetrengjek valahol)
Anita851020 2009 jan. 02. - 17:52:40
(130/441)
A szomszédéknál inkább a hangnem volt a sértõ, hogy "szétfolytunk, meg éhes disznó makkal álmodik". Az nem tetszett, hogy miért ítél meg/el engem egy olyan ember, aki olyan, mint én. Nickname mögé bújva ír hozzászólást. Nem értettem miért baj az, hogy valaki, jelen esetben magamat hozom példának, szívesen hallgatom/nézem Polyák Lillát és Miller Zoltánt. ezt bárki megteheti.

Dávidról még annyit, hogy ott is leírtam, a szomszédoknál, van neki anyukája, meg apukája, és õk majd eldöntik mi jó neki és mi nem.
fresia 2009 jan. 02. - 17:27:15
(129/441)
Én pedig általában is sz*f**ó vagyok, ezért megint csak elnézést tudok kérni..., mindenkitõl! :(((
fresia 2009 jan. 02. - 17:20:24
(128/441)
Az Önök kértékben Homonnay család szereplésével nekem sincs semmi gondom, én is azt írtam pont, hogy nagyon helyesek voltak és odaillõ volt a két gyermek! :)

Én inkább általad idézett cikkben foglaltakkal értek egyet, amit Dávid édesanyja nyilatkozott: "önmagáért" és "iskolaújságban"!
Ha tudatában van a 12 éves gyerek, ha nincs, akkor sem tesz jót neki a nyilvános fellépés: a szülõk döntésének kell helyesnek lennie és ez sztem csak az lehet, hogy NE szerepeljen. Ha mégis, lehet, hogy nem fog "ártani" neki a késõbbiekben, de az is benne van a kalapban, hogy igen...
Én nem kockáztatnék.
.... nem muszáj mindenben egyetértenem ZOLI- val sem, hiszen Õ is tévedhet, számomra azért nem isteni lény, még Õ sem! :)))
fresia 2009 jan. 02. - 17:10:22
(127/441)
Nem veszekedést szerettem volna, hanem csak "vitát"! :)

Amit Anita írt, közben átfutottam, nem szeretnék a pszichológiai tanulmányaimra hivatkozni, akkor sem ha lennének - de nincsenek. Ez csak egy magánvélemény - ami szabad, úgy tudom. Egyébként sokat foglalkoztam pszichológiával én is, 2 évig tanultam a gimiben és nagyon megszerettem a témát. Huszonévesen még Pestre is feljártam, igaz csak heti két alkalommal, két tanéven át /addig tartott/ egy ún. szabadegyetemre. Ott kiváló professzorok adtak elõ pszichológiából és rengeteg ilyen tárgyú könyvem van/ Eric Berne, Freud, szinte az összes Popper Péter mû, Bánki M. Csaba könyvei és sorolhatnám még - ne tekintsétek ezt most üres hencegésnek./...és úgy tudom, lehet rosszul, a szociálpszichológia egy külön tudományága a pszichológiának.
Errõl ennyit, tudom ez is sok volt! :(

Az anyagi kérdés: nem közvetlenül persze, de reklámfogásnak és a népszerûség növelése céljából a legjobb, tudjuk a gyerek szerepeltetése, fõleg, ha olyan, mint Dávid..., már amennyit tudok róla, de ez sem lényeges, ez elvi kérdés.
Azért túl nagy vitát sem szeretnék kirobbantani, amit Anita most írt, az másként hangzott ám egészen, mint a szomszédoknál nemrég tett rövid hozzászólásai - errõl a véleményérõl lehetne beszélgetni, amit ott írt, azzal csak vitatkozni. /Nem veszekedni, ismétlem!:)/
marteeka 2009 jan. 02. - 16:44:38
(126/441)
Szerinted Dávid szereplése anyagi ok volt? Nem hiszem, hogy mikor elkezdték a jegyeket árulni a koncertre, akkor meg volt hirdetve egyfajta csalogatónak, hogy fellép Miller Dávid :)
Ha egy filmben, reklámban, stb. szerepelt volna, azért nyilván kapott volna pénzt, de így ebben a formában kétlem, hogy bármilyen bevétele és anyagi elõnye származott volna belõle...
Na, mégis a végén kirobbantod a vitát :))))
fresia 2009 jan. 02. - 16:37:38
(125/441)
A Te hozzászólásodhoz csak annyit, hogy elõször én azt hittem, Dávid csak ott volt a Thaliában, megmutatta magát, de nem szerepelt..., csak késõbb tudtam meg, hogy énekelt is.
Anita véleményét még nem olvastam most el, de a másik topicban már egyszer egy kicsit igen és sztem az, hogy "más" mit tesz a gyerekével, az nem izgatna, ha az enyémrõl lenne szó. Egy biztos, én anyagi okokból / mert ez, ne szépítsünk, az!/, nem "használnám fel" a gyermekem, akkor sem, ha alig várja, hogy felléphessen.
.... és egész más dolog egy film, ennek biztosan, ha nem vagytok elfogultak, akkor tudatában is vagytok.
Az is igaz, hogy az "illetõ" már rég engem szintén el mondott volna mindennek, de ez akkor is másról szól... és nem rólam és én sem vagyok "unatkozó, kötözködõ, életunt", akinek semmi sem jó! :)
marteeka 2009 jan. 02. - 16:13:14
(124/441)
Na és igen, itt meg lett mutatva Dávid is, hogy ne csak a szülei miatt fotózhassák :)
Egyébként én is úgy emlékszem, hogy szomszédságban nem is az volt az elsõdleges konfliktus, hogy a gyerek, hanem a topiklakók rajongása...
Még jó, hogy bennünket nem olvas az a tag, mert Fresia és az én Sanyis csatározásomat nyilván nem tûrné szó nélkül :DDD
Anita851020 2009 jan. 02. - 16:11:50
(123/441)
Megyek is vissza, ennyi volt a pihi. :-(
marteeka 2009 jan. 02. - 16:10:24
(122/441)
Na, Dávid meg vagy 12.
Különben meg menjél tanulni, mert nem lesz belõled (jó) szocipszichomókus :)))