Téma: Polyák Lilla

Katie Adair Cutter 2009 jan. 04. - 14:39:29
(181/441)
Ja, az idén..elég tág fogalom, lévén, h január 4-e van :D

Én már nagyon várom :D
marteeka 2009 jan. 04. - 11:06:36
(180/441)
Nos, a témát jól kiveséztük oda-vissza :)

Lilla elsõ saját dala (ha minden igaz, az idén elkészül a lemeze is):

http://www.youtube.com/watch?v=ZNDkb3wvoNo
Anita851020 2009 jan. 04. - 10:47:09
(179/441)
Nem hiszem, hogy nincs igazad. Ebben a témában sokunknak lehet igaza, akár honnan nézzük. A lényeg, hogy õszintén kifejtettük magunkat. :-)

Menj csak szép napot!
Puszi
fresia 2009 jan. 04. - 10:38:55
(178/441)
Kedves, hogy ezt mondod, komolyan! :)
Már nem idegesítem magam, de remélem, végre/!/ már nem fogom elfelejteni, hogy sokkal körültekintõbb legyek, mielõtt kinyitom a nagy számat.... :(
Ami Dávidot és a többi hasonló körülmények közé született gyereket illeti, egyrészt irigylésre méltó a helyzetük, sok szempontból pedig nem.
Az is igaz, hogy nem szabad általánosítani, ebben a témában sem...
Az én véleményem, tudom, nem egyedi, sokan gondolkoznak errõl, úgy, mint én.
Persze, ahhoz, hogy minden körülményt mérlegelni tudjunk, ahhoz, talán velük kellene élnünk...és biztosan minden ebben érintett híresség is különbözõ módon ítéli meg az adott helyzetet.
Én, a magam részérõl, most már maradnék ennyiben, félig - meddig meggyõzve arról, hogy ebben sincs igazam! :D

Remélem, Lilla még a most feltett fotót is el tudja viselni! :)

Most már tényleg megyek....
Anita851020 2009 jan. 04. - 10:15:23
(177/441)
Jesszus, megint hosszú lett.
Fresia, de komolyan ám. Ne idegesítsd Magadat. Kérlek szépen! :-)
Anita851020 2009 jan. 04. - 10:14:18 Előzmény fresia
(176/441)
De ne idegesítsen, mert nincs miért. A fõ dolog nem is arról a kis "intermezzóról" szólt, ami ott volt. Inkább kifejtettük, és kiírtuk magunkból, azt hogy mit gondolunk arról, hogy Dávid énekelt az édesapjával. (Mondjuk filmezett is anno az édesanyjával.) :-)

Õ máshogy nevelkedik, mint mondjuk én. Neki már a dédszülei (id. Ullmann Ottó karmester, és Igaz Luci balett tanár) is ismert emberek, a nagyszülõk közt meg Kossuth-díjas is van, szülõkrõl meg ne is beszéljünk. :-) Míg én max. irodában játszottam anyukám munkahelyén, õ a díszletek között, ismert, népszerû emberekkel. Aztán meg ha belegondolok Ullmann Mónika terhességét is végigkövette az ország. Ez a gyerek a fogantatásától máshogy él. A József Attilában meg imádják a gyereket.

Én akkor sem szeretném, ha idegesítene a dolog. Értelmes fontos dologról szólt a véleményalkotás, csak azt hiszem topikot tévesztettünk, ami mulatságos.
Olyan édesen leírtunk mindent Lillához, hogy csak na.
Bár ha azt nézem, a két fiatalember Zsombor és Bulcsú is volt az Önök kértékben. Szóval egyre megy a dolog.
fresia 2009 jan. 04. - 07:55:45
(175/441)
Úgy érzem, ennyivel tartozom Lillának - a sok mellébeszélésemért! /legalább!/

http://www.youtube.com/watch?v=p2fJB2x4NAU&feature=related
fresia 2009 jan. 03. - 22:19:28 Előzmény Anita851020
(174/441)
Még mindig idegesít, hogy valószínûleg nem folyamatában olvastam a szomszéd topicot - ez is, a feledékenységem mellett lehetett az ok, amiért ennyire berzenkedtem. :(
De, amit írtál, hogy talán nem olyan nagy a baj, mert így kicsit komolyabban is el tudtunk beszélgetni arról is, ami közben felmerült, már du. eszembe jutott, de a helyzetemben, nem szerettem volna elõhozakodni ezzel...
Még mindig nem néztem meg és most már nem is fogom, mi zajlott akkor a szomszédoknál: Marteeka a lényegi részt pontosan "idézte".
Újra elnézést kérek, mást ugye, nem tehetek...

Jó éjt, itt is! :)
offtopic
Anita851020 2009 jan. 03. - 18:30:41
(173/441)
Na ez az. Én máig nem tudom, hogy mi a felháborító és gusztustalan. Az a baj, hogy humorral kezelünk egy ismert embert, és írunk róla? Szóval...

Fresia, szerintem nincs miért bocsánatot kérned. Hiszen elég jó kis sz.f.sásunk volt tegnap a témában. Ez egy érdekes téma. Mondjuk nálunk kicsiben megy a dolog. Ha a világsztárokat nézzük ott elgondolkodtatóbb szerintem.

Na nem írok többet, mert megint sok lesz. :-D
fresia 2009 jan. 03. - 14:10:15
(172/441)
Rendben, akkor igazatok van!!!! Bocsánat! :)))Fõleg azért, mert a figyelmetlenségem miatt ekkora gabalyt:) kreáltam... :((((((
marteeka 2009 jan. 03. - 14:02:27
(171/441)
Én viszont kíváncsiságból már visszakerestem, mert bár biztos voltam benne, de azért...
Bemásolom, jól követhetõ a sorrend, õ támadott elõször, és még eleinte nem is nagyon támadtak vissza, csak késõbb jött az "éhes disznó makkal álmodik" dolgokkal...



--------------------------------------------
2008. 12. 14. 08:22 ixionka (31708)

Véleményed köszönjük.
Elõzmény: belle01 (31706) Válasz

---------------------------------------------
2008. 12. 13. 23:47 belle01 (31707)

Ja, és az is felháborító és gusztustalan amit ti csináltok itt! Nem gondolkodtok?
Válasz

---------------------------------------------
2008. 12. 13. 23:43 belle01 (31706)

Nagyot csalódtam kedden Zoliban.
Nem hittem volna, hogy képes kitenni a fiát egy ilyen dolognak?
Kicsi még õ ahhoz, hogy kiálljon ennyi ember elé. Mégha nem egyedül, akkor is. Ha tényleg szertené, akkor nem tette volna ezt.
fresia 2009 jan. 03. - 13:54:10
(170/441)
Nem tudok elszakadni, pedig nagyon kellene... :D
Most nem néztem vissza, ha lesz idõm, megteszem, de én úgy emlékszem a másik topicban a hozzászóló elsõ mondata kb. így szólt: - nagyon kedvelte Miller Zolit, de miután Dávid szerepelt a színházban, kiábrándult belõle - nem több.
Ha nem ennyi volt, akkor elnézést, de most tényleg nincs idõm visszakeresni... Erre támadták le Õt, ha igaz.
Meggyõztél, végül is abban, hogy lehet, az ott lakók érzékenyebbek.
Az Ullmann Mónika véleményt én nem egészen úgy értelmeztem, mint Te, de kössünk kompromisszumot :), mert a vitatgozgatásunk során számomra kiderült az is, hogy sztem mindhárman elég hasonlóan gondolkodunk a dologról.
Még majd Síva véleményére vagyok kíváncsi, bár, az az érzésem, megkapom a magamét, egy kicsit... ha nem is szó szerint! :D
marteeka 2009 jan. 03. - 13:49:50
(169/441)
Igen, az ilyesmit én sem értem, fõleg azért, mert a hozzászólásokból értelmes embereknek kitûnik, hogy többnyire humoros töltetûek és senki nem álmodik valójában azzal a bizonyos makkal.
Anita851020 2009 jan. 03. - 13:26:28
(168/441)
Azért az tényleg bántó mindenki számára, hogy éhes disznó makkal álmodik és remélem szétfolytatok jelzõkkel illetik.

Azt nem értem miért baj az, hogy összegyûlünk topikokban és beszélgetünk egy bizonyos közszereplõrõl?

Inkább ezt teszem, mint drogozzak, vagy csavargojak. Persze lehet, hogy nem jó a felfogásom, de valahogy ezt érzem itt bent.

Dávid meg filmezett már 2004-ben anyukájával a Világszámban, Koltay Róbert filmjében.

Én azt éreztem bántónak, hogy miért minõsít engem is, aki a topikban vagyok, hogy "csorgatom a nyálam", pedig csak van egy elõadó Magyarországon, akinek imádom hallgatni a hangját.
marteeka 2009 jan. 03. - 13:18:05
(167/441)
Nem tudom, az ottani vélemények Dávid tehetségét is elég kiugrónak nyilvánították, persze nyilván némi elfogultságból :)
Én azért mondtam, hogy nem állok különösebben pártot, mert nem láttam, nem tudom, mirõl érveljek, csak amit feltételezni tudok. Azzal viszont egyáltalán nem értek egyet, hogy a gyerekeket ne hagyjuk szerepelni. Ulmann Móni sem azt mondta, hogy nem engedi a gyereket szerepelni, hanem azt, hogy ne a szülõk miatt csináljanak belõle "médiasztárt", hanem a saját teljesítménye alapján. Itt egy kicsit legalább megmutatta a saját "teljesítményét", igaz az apja fényében...
Azért õ már 12 éves, és nem egy "komoly" Megasztár jellegû herce-hurcának lett kitéve, hogy non-stop gyakoroljon, fellépjen, vakuk villogjanak és tízezrek bámulják a tv-ben és cikkezenek róla az újságban. Az ilyesmi már nekem sem tetszik egyáltalán, de *egy családias Thália koncerten a fiammal elénekelni egy dalt* nem bántja az értékrendemet elméletben. Ha láttam volna, lehet én is másként gondolnám, nem tudom.

A másik topikbéli letámadásról nekem az maradt meg, hogy az illetõ kezdésként úgy nyilvánult meg (mármint Dávid szereplésének leírása után), hogy mennyire szánalmasak õk ott mind a Zoli utáni sóvárgásukkal, persze nem ezekkel a szavakkal, de a lényeg ez volt. Ez nem negatív üzenet volt a topikalanyról, hanem magukról a topiklakókról, ezért én egyáltalán nem csodálkozom, hogy egyesült erõkkel támadták az illetõt.
Már megfigyeltem, hogy a Zoliról szökõévente érkezõ negatív kritikát mindig helyesen kezelik, és nem bántják annak megíróját, tudomásul veszik.
Abban a topikban elég sokan "laknak", nem csoda, hogy egyesekbõl negatív indulatokat váltott ki. Ha nálunk járna ilyesvalaki, mi lehet, hogy válaszra sem méltatnánk, vagy egyszerûen közölnénk, hogy nincs humorérzéke. De mi csak 6-7-en vagyunk, viszonylag nyugodt vérmérséklettel. Odaát kicsit többen sértõdtek meg a szánalmassá nyilvánításukon.
fresia 2009 jan. 03. - 12:36:09 Előzmény marteeka
(166/441)
Még azért egy kicsit visszatérek mégis a tegnapi támához.
A kiugró tehetségû gyerekek más kategória - bár, errõl is megoszlanak a vélemények /l. a "zseniképzõk" körüli viták/ - , de azt azért nem hiszem, hogy Dávidnál is errõl lenne szó, mert errõl már hallottunk volna...
Igazad lehet abban, hogy ez az 5 perces fellépés, nem hiszem én sem, hogy igazán nagy problémát okozhatna, de nekem nem tetszett a dolog annyira, én, mint már írtam, az Ullmann Mónika féle véleményekkel értek inkább egyet.

A másik pedig az, hogy nekem az nem volt ínyemre, ahogy letámadták, azonnal a másik topicban azt a hozzászólót, akinek negatív üzenete volt a topicalanyról... Ezzel nem tudok egyetérteni, semmiképp sem és ha jól emlékszem rá, csak utána lépett fel támadólag Õ is...
Miért ne írhatna, akár rendszeresen is olyan ember, aki nem kedveli pl. ZOLI-t - az is egy vélemény, attól még nem kellene, többek között, mazochistának is nevezni..., a többi jelzõt, amit kapott, ha nem is pontosan, már tegnap megpróbáltam idézni. Másként is lehetett volna válaszolni neki...

Amit Síva írt a ZOLI topicban a gyermeknevelésrõl - azzal tökéletesen egyetértek! :))) Mindemellett véleményemet fenntartom, a kettõ sztem nem zárja ki egymást. Tényleg befejezem, most már...., bocs, mindenkitõl! :)))
Anita851020 2009 jan. 03. - 09:33:27
(165/441)
Én bármennyit meg tudok enni halászlébõl, és rántott halból. Karácsonykor csak rántott hal volt az ünnepi asztalon 24-én, mert sajnos idõhiány miatt nem tudtam megfõzni a halászlét.

Emlegetett barátnõm egyszer megígérte nekem, hogy a gyõri uszodában lévõ egyik 50 m-es medencét megtölti halászlével, és meg kell ennem. Azóta várom a napot mikor következik ez be. :-D

Inni én szinte sosem iszom, de az egészségemre bárki ihat. :-)

Mondjuk egyszer fõzhetne Lilla, Zsocy, Zoli nekünk is valami finomat. :-) :-D
fresia 2009 jan. 03. - 08:56:26
(164/441)
Bocs´, az elsõ mondatom szinte érthetetlen lett!
Valami ilyesmit szándékoztam írni: Látom ettetek tegnap... és még ittatok is! :)
Még egy hiba: - 1 db "n", a megfelelõ helyen! :(
/Pedig még nem is ittam!!! :D/
fresia 2009 jan. 03. - 08:52:00
(163/441)
Ettetek is még nem tegnap... és ittatok is! :)
Nekem errõl is van véleményem /miért ebbe nem ugatnék bele?:P/ persze, mindenki azt hiszi érzi hol a határ - de pont az alkohol az, ami elmossa ezeket a határokat - ezért nem ajánlanám a vezetés közben a fogyasztását, még akkor sem, ha a jó programokhoz jól jön egy kevés itóka, hogy még felszabadultabban lehessen élvezni. / De, sztem ezzel Te is teljesen tisztában vagy! :)/ Arról nem is szólva, hogy hazánkban egy közlekedési balesetnél ennnek milyen büntetõjogi következményei lehetnek...
De, a többit, ami nem vezetés közben történik: egészségetekre!!! :) Biztos vagyok benne, hogy nem viszitek túlzásba, annyira már ismerni véllek benneteket! :)
fresia 2009 jan. 03. - 08:38:26
(162/441)
Szép napot, itt is! :)
Látom, ettetek! /"nyel" :D/
Elmondom, /röviden?!/, hogyan jártunk a mi karácsonyi halászlevünkkel. Nálunk, évtizedes hagyományaink alapján, Édesapám készíti a karácsonyi vacsorát, ami, a szokványos halászlé és rántott hal.
Az idén beújított: a két nagy ponty mellé vásárolt egy harcsagerincet /fej nélkül/ az alapléhez, amihez mûgonddal szokott passzírozgatni... :P :)
Már majdnem elkészült az étel, amikor hallom, hogy magában motyorog /inkább káromkodik - szentestén!!! :D/, a konyhában - de nem ragáltam rá - majd megmondja, mi a gondja! :)
Körbeültük az asztalt és jött az óriási tál hallé, ami Apu szerint kicsit /!!!!/ keserû lett...., de azért ehetõ. Miután a tányérokba került és az elsõ kanállal a szánkhoz vettük, ne tudjátok meg, valójában mit éreztünk. Brrrr....
Iszonyú keserû volt - Apu is elismerte, hogy ehetetlen és ment egy az egyben a megfelelõ helyére! :(((
Viszont, a rántott hal nagyon fogyott - úgy mint eddig sosem, mert elõtte már mindig elteltünk az extra finom halászlével... :D / Másnap készített mélyhûtött pontyból egy újabb fazékkal! :)/

Hogy egy kicsit azért kapcsolódjak a fõtémánkhoz, a Homonnay családban is férfi, Zsolt a nagy szakács és szenteste Õ szokott fõzni - a karácsonyi Önök kérték alapján. Az általuk emlegetett ecetes rántott halat, én is ismerem, de nem szeretem.