1/10
offtopic
Nótárius 2022 márc. 25. - 16:10:21 1/10 Előzmény sawyerx
(665/685)
Nincs ezen mit nem bevállalnom, hiszen az ízlésbeli szubjektív értékelését, mindenki a saját maga jogán, a saját szempontjai szerint alakítja ki. Én például a hitetlenkedésében "rejlő" bizonykodással ellentétben, minden minősítési kérdésben (még az ebédlőasztalunknál is!) a minimum-feltételeim szűk keresztmetszetét veszem figyelembe. Tehát, ha az ízlésem szerint általam elvárt minimum, akárcsak egy számomra elfogadhatatlan dologban durván sérül, akkor már nincs is miért továbbkutakodnom, hogy esetleg van-e benne valami "ami feltornázná" (?).
Ebben a filmben pedig, már csak addig is amíg hamarosan ki nem kapcsoltam*, számos visszataszítóan elfogadhatatlan dolog volt számomra.
*Egyébként, ha egy film annyira rossz, hogy azt már az első félóra után inkább kikapcsolom, akkor az már eleve nem lehet több, mint 1 pontos.
10/10
szabzero 2022 márc. 25. - 14:18:19 10/10 Előzmény sawyerx
(664/685)
Szerinted ezek után bevallaná ? Az 1 pontos vélemények a legmagabiztosabbak.
9/10
sawyerx 2022 márc. 25. - 13:02:15 9/10 Előzmény Nótárius
(663/685)
Azért azt nem hiszem el, hogy nincs egy jelenet, beállítás, karakter, színészi játék, monológ, zene, vagy valami, ami feltornázná a filmet legalább 2 pontra...
10/10
szabzero 2022 márc. 25. - 12:59:51 10/10 Előzmény Nótárius
(662/685)
Na, jól van ! :) Ez a film semmiképpen sem 1 pontos ! Most beszélgessél mással róla ! :)
1/10
offtopic
Nótárius 2022 márc. 25. - 00:57:43 1/10 Előzmény szabzero
(661/685)
Attól, hogy a számok makacs dolgok, attól még, amint azt a példák sora is mutatja, a ki-ki kedvére való öncéllal tákolt talmi összefüggésekkel, számos téves következtetésre vezethetnek. Például ez esetben a többség-kisebbség bármilyen aránya sem képezheti alapját semmiféle ízlésbeli "kinek van igaza" (?) eredményhirdetésnek. Csakis ennek elfogadása lehet a kiindulási alapja, illetve a támpontja e kérdés egymást kölcsönösen tiszteletben tartó átgondolásának.
offtopic
capt.nemo 2022 márc. 24. - 23:34:04 Előzmény Nótárius
(660/685)
mégis miféle ízléstelenségről és moralitásól beszélsz, nem értem ?? akkor az alkonyattól pirkadatig hanyas? vagy az aljas8as, becstelenek..?
10/10
szabzero 2022 márc. 24. - 23:27:41 10/10 Előzmény Nótárius
(659/685)
Ízlések ide vagy oda, valami támpont csak kell kiindulási alapnak. És mint írtam, a számok mint tények, makacs dolgok.
1/10
offtopic
Nótárius 2022 márc. 24. - 14:55:02 1/10 Előzmény szabzero
(658/685)
A személyes ízlés tekintetében (és itt csakis arról van szó) nincs semmiféle egyirányúan kényszerű autópálya (?), főleg nincs és nem is lehet egy ilyen meglehetősen kérdőjeles moralitású film esetében. A mégoly többségűen mások ízlése pedig, számos elrettentő kulturális igénytelenségű példával igazolhatóan, nem hivatkozási alap bárki autonóm véleményének a megkérdőjelezésére. Tehát nem lehet semmiféle igazodási elvárású jelzésértéke sem. Ezért aztán és a Fórumszabályzat szerint is, mégiscsak az a helyénvaló, ha ehelyt mindenki csak a filmek és nem egymás személyeskedően bántó szándékú értékelésével foglalkozik.
Avagy ahogy a másik régi bölcselmű, eredetileg latin mondás tartja:
"Az ízlésekről, vagy jót, vagy semmit!"
10/10
szabzero 2022 márc. 24. - 13:39:30 10/10 Előzmény Nótárius
(657/685)
Az ízlés dolgában igazad van. Viszont a számok makacs dolgok, jelenleg is kerek 9 ponton áll a film. Tehát az 1 ponttal pont szembe mész az autópályán. Ami előfordul, de jelzésértékű.
1/10
Nótárius 2022 márc. 23. - 15:47:17 1/10 Előzmény tacsuska
(656/685)
Aki ezt 10 pontra értékeli, annak nem is kell semmi mást mondania magáról! (?)*
Ez az egyik legrosszabb, legvisszataszítóbb
film amit valaha láttam. Soha eszembe nem jutna még egyszer megnézni!
Lám tacsuska, még félkomolyan* is ilyen egyszerűen és teljes érvényességgel a visszájukra fordíthatóak az ízlését tukmáló mondatai. Ugyanis az ízlés dolgában: nem kell és nincs is miért egymással egyetérteni, elég a másokét is tiszteletben tartani. Ezen könnyen belátható okból (is!) ajánlott, itt csak a film(ek)et és nem egymást véleményezni!
10/10
tacsuska 2022 márc. 23. - 00:40:35 10/10 Előzmény öregvidra
(655/685)
..ha te ezt 5 pontra értékelted, nem is kell semmi mást mondani magadról!
Ajánlom esetleg más szórakozás felé nézni, nem filmet nézni! Az egyik legjobb
film amit valaha láttam, és a színészek is zseniálisak! Ahányszor meg tudom
nézni, illetve "hallgatom" a számítógép mellett is, meg is teszem 10/10.
10/10
The Cortez 2022 febr. 26. - 18:31:15 10/10
(654/685)
Tarantino ezzel csinálta meg a sikerét, s máig a legösszetettebb, legátgondoltabb mozija, ami már régen rászolgált a főmű elnevezésre. Bár a fejezetekre bontott, váratlan fordulatokkal telepakolt sztori összevissza ugrál az időben, mégis nagyon egyben van az egész. Olyan mint egy komolyabb, kidolgozottabb Reservoir dogs. Itt ugyanúgy keveredik a coolság, a trash és az arthouse. Az amerikai B-kategóriás gengszterfilmek mellett megidéződik benne a francia újhullám + a klasszikus noir, de minimálisan az ázsiai harcművészcuccok előtt ugyancsak tiszteleg, miközben helyenként spagettiwesternes feelinggel van megspékelve a hangulat. Főszereplője lényegében nincs az alkotásnak, viszont minden színész tudása legjavát adja, még a röhejes Johh Travi is. A poénok, az idézhető, őrült, trágár beszólások-dialógusok, a menő track-ek, a váratlanul kirobbanó véres-erőszakos részek, továbbá a legendás, abszurd, groteszk, brutálisan feszült jelenetek a mai napig ütnek.
10/10
DUNAWÖLD 2021 dec. 08. - 02:12:29 10/10
(653/685)
Tarantino nagyon tehetséges tolvaj. Sajàtjakēnt adja el a dolgait.
5/10
gerhajdu 2021 máj. 26. - 10:48:33 5/10
(652/685)
A film amibe mindenfajta izébizé utalást belebeszélnek és állandóan felemlegetik hogy "Ez a nagy élmény, nem a ... film." De hát, attól csak egy jó film, lehet rajta szórakozni, nevetni, de ezenkívül nem érdekel minek titulálják (még ha igaz is) és egyszerűen nekem nem jelent többet. A karakterek pl. Bruce Willis ritka unszimpatikus. Egy ilyennek megmondanám, hogy ne kiabáljon a nővel, nem éri meg azért a hülye karóra miatt. Tudom hogy valahol a 19. jelenetben elmagyarázzák de akkor is (amihez persze egy csudálatos segglyukberejtős mese kellett Christopher Walken előadásában. Ez is:DD )
10/10
Drizari 2021 máj. 03. - 18:10:59 10/10
(651/685)
"Nem egy nagy film ..." - írja öregvidra - talán látni kellett volna a francia új hullámos filmeket az értékeléshez. Nem véletlenül kapott a forgatókönyv Oscar-díjat. Ami hatással volt a forgatókönyvíró Tarantinora és a Ponyvaregényére: Jean-Luc Godard 1964-es filmje, amiből vette Mia Wallace és Vincent Vega táncjelenetét, Vincent Vega jelleme meg emlékeztet Jean-Paul Belmondo 1960-ban játszott szerepére a szintén Godard Kifulladásigjában, az újabb kapcsolódási pont a francia filmes François Truffaut Jules és Jim 1962 című filmjéből vett Bonnie-ügy, ahol Tarantinohoz viszik a hullát a csupavér autóval, és ahol a legnagyobb probléma a nemsokára hazaérkező feleség, Bonnie, majd az ideérkező Wolf problémamegoldó szerepe erősen emlékeztet Luc Besson rendezte 1990-es Nikita filmjére.
A Ponyvaregény nyitójelenetei a szerelmespár éttermi szereplése és ez egyben a zárórésze a film végén, mintegy keretbe foglalja az egész filmet. Ma is nézhető ez az alkotás, 27 év elteltével.
10/10
5/10
öregvidra 2021 febr. 27. - 11:44:00 5/10
(650/685)
Nem egy nagy film, annak idején biztosan jobban hatott, de ma már sem a történet, sem a színészek játéka nem emelkedik az átlag fölé...
8/10
vargama 2021 febr. 05. - 10:55:24 8/10
(649/685)
Egy filmajánlás alapján néztem meg először, bevallom, nem jött át. Ezt a filmet nem elég egyszer megnézni. A három szálon futó cselekmény rendesen meg van kavarva. Az elején egy jelenet (fiatal pár gyilkosságra készül egy vendéglőben), ami csak a végén nyer értelmet. A többi szereplő kapcsolati hálója jobban követhető, de a film eseményeinek kibontása nem lineáris, ugrál az időben. Például van egy olyan jelenet, aminek az utolsó előttinek kellene lenni, szóval figyelni kell. És akkor egy jó filmélmény lesz. Próbálkoztam több Tarantino-filmmel is, de csak ezt tudtam végignézni. Tetszett.
10/10
convar 2021 jan. 28. - 21:37:59 10/10
(648/685)
Az összes törölt ill. alternatív/kibővített jelenet - pedig, persze itt is egyik-másik pont uolyan jó mint amik be is kerültek a filmbe. Pl. ebből megtudhatjuk azt is hogy (Tarantino univerzumában) Vincent Vega és Suzanne Vega ( https://www.youtube.com/watch?v=FLP6QluMlrg ) unokatesók voltak :D És a kibővített Esmeralda jelenet ahogy Tarantino maga is mondja, tényleg nagyon jó, az a jelenet nekem egy kicsit már-már amolyan film a filmben, annyira filmnoiros. Szinte mintha csak a Sin City előfutára lenne.

És mindez magyar felirattal (ami szintén a DVD-ről van rippelve), csak 1xűen indítsátok el hozzá a feliratozás funkciót is, már ha esetleg vkinél a módosított beállítások miatt ez nem indulna el automatikusan:
https://www.youtube.com/watch?v=hueSWAj0PK4


Amúgy magáról a filmről mit is lehetne még mondani..... igazából max. két dolgot tudok kiemelni így az újranézése után (és persze egyik sem fontos, csak azért hátha nem volt még) :

1. észrevettem benne egy kis bakit, mert mielőtt Mia

belőné, pontosabban túllőné magát,

ahogy rágyújt egy spanglira, előtte még rajtavan a ballonkabát, aztán amikor rágyújt már nincs, de a következő, méghozzá közvetlenül következő vágásnál aztán megint rajtavan :)
https://media.giphy.com/media/76H5Rs0irdeoHUuDX2/giphy.gif

2. ill. Vincent uazt a könyvet olvassa Butch és a bisztró budiján is :D
[spoilerhttps://i.ibb.co/1mKChWF/pf1.png [/spoiler]
https://i.ibb.co/c26SqMH/pf2.png

És azt sztem még vagy Jimmie házából, vagy Mr. Wolf kocsijából csórhatta el, mert mintha már a roncstelepen is ez könyv lenne a kezében:
https://i.ibb.co/p0K4WXy/pf3.png


Hát ennyi :)
k11zoltan 2020 nov. 22. - 14:00:19
(647/685)
Régen is tetszett, meg most is.
LA jó helyszín az ilyen típusú filmekhez.
10/10
boszme 2020 nov. 08. - 00:27:37 10/10
(646/685)
Szerintem kis fiatal csírák pontozzák le ezt a filmet.. Akik mostanában látják először és még nem is éltek amikor készült. Ez a film maga a 90-es évek, ami talán több mint egy évtizedre meghatározta egy egész generáció életét: a szleng, az idézetek, a zene ami az összes házibulin előkerült. Én '96 körül láttam először és elállt tőle a szavam. Ez "A Tarantino film", a mérce, amihez a többi filmjét csak hasonlítani lehet.
10/10.