1/10
Oooo 2019 márc. 12. - 23:46:40 1/10 Előzmény iceman1975
(626/686)
Mindenkinek az rossz, ami nem tetszik.
Nekem nem tetszett. Ennyi? :D
10/10
iceman1975 2019 márc. 12. - 00:27:09 10/10
(625/686)
Mindenkinek az jó ami tetszik. Nekem tetszett. Ennyi.
10/10
Eddyboy 2018 nov. 04. - 09:10:21 10/10
(624/686)
Mivel kapásból lehülyéztél, meg le sötét állatoztál, stb., nem tárgyalok veled.
Ja, meg minden rossznak (finoman szólva) elmondtad ezt a zseniális alkotást.

Inkább felejtsük el egymást, minél hamarabb.

Lassan 38-39 éves, diplomás emberként, unom már, hogy ilyen bunkó, egysejtű élőlényekkel vitatkozzam, mint te.

Ha nem tetszik, ám nem tetszik.
Nem vagyunk egyformák...

De kapásból így lehülyézni, meg mocskolni, sok-sok embert, akinek tetszik...nagyon sértő és bunkó dolog, stb.

No de minek is motyogom, ha nincs kinek...
9/10
JoeM 2018 nov. 04. - 08:51:22 9/10
(623/686)
Ajánlanám ezt a posztot (424/628), ha ennyre nem értesz semmit. Amúgy meg - egy klasszikust idézve - nem az a baj, hogy nem érted, hanem hogy ezt 4 hsz-en keresztül még meg is osztod. :D
3/10
ABanonym 2018 nov. 01. - 18:47:56 3/10
(622/686)
1-2 párbeszéd érdekes volt, de szerintem is unalmas, vontatott és zavaros. Már-már gagyinak mondanám, sokszor el is kallódott a figyelmem, annyira nem kötött le. Thurman és S. Jackson egész jól játszottak, Travoltáról ez már nem mondható el. A magas pontszámot én sem értem.
Ami viszont megragadt, az a zene végig.
(DcsabaS: Most hogy így említetted a Fargo-t, na az például nagyon tetszett, ami egyébként nem igaz történet :D )
DcsabaS 2018 aug. 21. - 03:20:37
(621/686)
Ez a film nem egy története mesél el, hanem jellegzetes (és érdekes) bűnözői karaktereket mutat be, különféle élethelyzetekben, elsősorban egymással való konfliktusaikban. Akiket nem érdekelnek a bűnözők, azoknak nyilván a film sem fog tetszeni.
Akiket érdekelnek, azok viszont jól szórakozhatnak rajta, akár olyan szempontból is, hogy hol tapint rá egy-egy jellegzetes, ámde ritkán ábrázolt gondolkodási és viselkedési formára, vagy hol festi rózsaszínűbbre a valóságot.
A filnek az a címet is adhatták volna, hogy "A bűnözői élet viszontagságai".
Nekem tetszett a film, bár pl. a Fargo sokkal mellbevágóbb volt a realizmusával (de az persze megtörtént esetet dolgozott fel).
A filmmel kapcsolatos élményemet hasonlíthatnám egy híres Markos-Nádas-Boncz féle rádiójátékhoz is (Hugyosjózsi, avagy a mélyvizelő története). Amikor azt a rádióban először hallottam, fogalmam sem volt róla, hogy egy kabaré számot hallok. Azt hittem igazi riportok mennek, és közben nevettemben csapkodtam a térdem, hogy hogyan mertek leadni (VÉGRE!) ilyesmit a rádióban, amikor is a vidéki suttyóság (magam is vidéki vagyok, úgyhogy testközelből ismertem) nem úgy volt ábrázolva mint a 19. századi parasztok Móricz műveiben, hanem úgy, ahogy manapság valójában kinéznek.
Szóval bár a Pulp Fiction nem törekszik igazi élethűségre, mégis nagyot lépett előre abban az irányban, hogy jellegzetes 20. századi bűnöző karaktereket mutasson be, és ne 19. századi bűnözői típusokat eröltessen bele jelenkori helyzetekbe (mint a krimik túlnyomó többsége teszi, beleértve a Columbo-t, az Agatha Christie összest, meg szinte minden egyebet).
Midnight67 2018 aug. 19. - 21:06:51
(620/686)
Kötelező, vagy nem, magas pontszám vagy nem, de nálam ez a film épp azon kevesek közé tartozik, amit még végignézni sem bírtam.
1/10
Nótárius 2018 aug. 03. - 01:24:21 1/10
(619/686)
Erről a kategorizálásról az egykori középiskolai osztályfőnököm jutott eszembe, aki egy alkalommal a szellemi adottságaink és a szorgalmunk alapján négy csoportba sorolt minket. Ezután felszólította az osztályt: mindenki döntse el, hogy melyikbe tartozik! A beálló kínos csendet a jelentkezésem törte meg. Mit akar? -kérdezte mogorván. - Csak szólni szerettem volna tanár úr, hogy egy kategóriát kifelejtett -feleltem. Melyik lett volna az? - kérdezte tovább-komorultan. Erre aztán bemutatkoztam.
Ezt csak azért írtam ide, mert az egyik leírt "rétegbe" sem tartozom, mégsem tetszett ez a film. Abban viszont egyetértünk, hogy én sem akarok meggyőzni senkit, mert attól nem lesz ropogósabb a kenyér héja, ha kevesebb ember látja ezt a filmet. Legfeljebb az eltérő ízlést mutató véleményeket elovasva, e fórum céljának megfelelően, mindenki átgondolhatja a sajátját; illetve meghozhatja a döntését, hogy érdemes-e megnéznie. Picit sem sajnállak, hanem tiszteletben tartom, hogy neked zseniális az, ami számomra éktelen.
pharkas 2018 júl. 31. - 00:00:14
(618/686)
Ket retegnek nem tetszik ez a film :
- Az avengeres,adam sandler, uj tarantino, meg ugy az elmult evekben megjelent hollywoodi filmek rajongoit.

- a von trier, kurosawa stb ... rajongokat,akiknel eleve nem lehet egy film jo,amit tobb,mint 100 magyar latott :D

En nem akarok meggyozni senkit,mert nem lesz olcsobb a kenyer,ha tobb ember fogja film a legaprobb reszleteiben is megjeleno zsenialitast. Picit azert sajnalom oket, gondolom ok az In Brugest is unalmas filmnek tartjak.

Ennel jobban nehez megtalalni a gagyi es a tul elvont kozotti kenyes egyensulyt.
10/10
Eddyboy 2018 jún. 19. - 07:31:06 10/10
(617/686)
Az egyik legjobb film, amit valaha is csináltak.

4/10
Warthog82 2018 ápr. 11. - 15:11:34 4/10
(616/686)
Mièrt van ettől mindenki elàjulva? Gyenge 4-es.
5/10
Film_Mániás 2018 jan. 01. - 06:36:46 5/10
(615/686)
A filmmel kapcsolatban nagy csalódás ért! Mondhatni, hogy ritka eset nálam, de egyszerûen nem bírtam végignézni. Természetesen az IMDb pontszám, a színészek, valamint a pozitív hozzászólások felkeltették a kíváncsiságom a film kapcsán. Emlékszem, hogy már több, mint 1-órája néztem a filmet és egyszerûen untam! Nem történt semmi! Ekkor azt mondtam, hogy az a film, amely már legalább egy teljes órája megy és még nem fogott meg benne semmi, az a film már régen rossz, hiába lennének jók a színészek, vagy lenne a vége hatalmas csattanó egy teljes órát nem lehet elsz*kodni egy kétórás filmbõl és otthagytam, azóta sem néztem meg és nem is tervezem.
5/10
Viharsziget 2017 nov. 12. - 12:45:42 5/10
(614/686)
Profi rendezés, jó dumák, de rettentõen unalmas és gyenge történet, számomra a világ egyik legrosszabb filmje. Most néztem másodjára, elsõre nem tetszett, most kicsit jobban tetszett, de a véleményem ugyanaz, ez a film nem érdemel 9 pontot imdbén.
3/10
L-m-89 2017 aug. 13. - 17:54:49 3/10
(613/686)
Becstelen brigantik, Django elszabadul, Aljas nyolcas. Mind tökéletes Tarantino film...
De ezzel nem tudtam mit kezdeni... Baromi vontatott, unalmas, a párbeszédek sem olyan nagy elánnal ütnek, pár értékelhetõ résztõl eltekintve a fentebb írt mûvekhez képest nagyon gagyi film.
ZsírosFerike 2017 aug. 13. - 17:53:44
(612/686)
Unalmas es idetlen, ennel rosszabb film keves van!
Akinek ez tetszik az biztos az gondolkozzon el egy kicsit, es szegyellje magat, de rendesen...
Oregedtem par evet a nezese alatt!
antibond 2017 aug. 05. - 16:32:01
(611/686)
Talán túl sokat vártam a Ponyvaregénytõl a rengeteg magasztaló írást olvasva, de nekem nem okozott katarktikus élményt, elsõre sem, másodjára sem.
Láttam sok jobb filmet ennél, akár Tarantino mestertõl, akár más rendezõktõl is.
A lista túl hosszú lenne ide, és felesleges, személyeskedõ megjegyzéseket szülne csak.
Aki szereti, nézze, semmi baj ezzel, csak fogadjuk el, hogy nem mindenki ájuldozik tõle.
10/10
István Pityu Herczeg 2017 júl. 05. - 01:14:03 10/10
(610/686)
A világ egyik legjobb filmje. Kötelezõ.
9/10
Edmond Dantes 2016 okt. 23. - 19:28:01 9/10
(609/686)
Huh lebuktam :) most nem pontoztam, mégis azonnal megjelent a nickem mellett 9*. Nos, akaratlanul, de mégis magamat látom igazolva ezzel: valamikor láthattam, talán be is írtam, de mindenképpen pontoztam éspedig igen magasra vagyis vmikor tetszett, nem kicsit, nagyon...és el tudtam felejteni. Ma már nem adnék rá ennyit, de a 9* marad örökre.
9/10
Edmond Dantes 2016 okt. 23. - 19:21:31 9/10
(608/686)
Másik topikból másolom ide magamat, mai beírás a filmrõl, de itt az igazi helye.

Elõször láttam, amin magam is meglepõdtem, megannyi Tarantino-opusz megnézése és megszeretése után...és csalódást keltett. Sok tekintetben mára elavult, önmagához és Tarantino újabb filmjeihez képest is. Mégsem bántam meg: tanulságos volt megtapasztalni sokadszorra ezt az avulás-fílinget egy aktív, nagy rendezõ alapmûvének esetében is.

Ehhez hozzáteszem még: lehet h újabb 20-25 év múlva megint izgalmasabb lesz a maga módján = mondjuk úgy, filmtörténeti szemmel, ahogyan egy 20-25 éves újság a maga nemében érdekesebb lehet mint a tegnapi...sajtótörténeti és történelmi szemmel.
jani-wan 2016 szept. 20. - 14:57:47
(607/686)
Pontosan.
Gondolom az a matróz sem röhögött annyira, mint mi olvasók, akinek Fülig Jimmy a hátában hagyta a kagylónyelû kését.
És Piszkos Fredet sem véletlenül ítélték el 1000 évre.