Magdi 2014 nov. 24. - 20:44:45
(545/685)
Hozzátesz, hozzátesz.
10/10
tollas 2014 nov. 24. - 09:51:26 10/10
(544/685)
Életem nagy élménye ez a film, persze többszöri megnézése után. Kár, hogyévekig a polcomon porosodott, mert az elsõ nézéskor belealudtam.
Utolsó interjúi egyikén Jancsó Miklós is elragadtatással beszélt róla, valahogy úgy - ha õ tudta volna hogy ezt így is lehet csinálni- ...
Jancsó rajongása nem tudom hozzátesz vagy inkább elvesz a film értékébõl.
5/10
Viharsziget 2014 nov. 22. - 20:05:26 5/10
(543/685)
Szóval igazad van, és pont ez a jó, hogy valakinek tetszik, valakinek nem. Viszont ha Te azon "felháborodtál" hogy vannak akik rosszat is mernek mondani a filmrõl, akkor én azt nem értem, hogy ha szerinted jó film, akkor miért kell ennyire a védelmedbe venned? A negatív is egy vélemény. Minden gonoszkodás nélkül kérdezem? :)

A Ponyvaregény egy elismert film, ezt én is elismerem, de attól még nekem tényleg nem jött be.
5/10
Viharsziget 2014 nov. 22. - 19:56:46 5/10
(542/685)
Ebben tökéletesen igazad van, de attól még mindenkinek más azt ízlése. Lehet, hogy 10 emberbõl 9 embernek jó film, vagy kultuszfilm, de én sajnos úgy vagyok vele, hogy ez volt életem legunalmasabb filmje! :( De ettõl függetlenül tiszteletben tartom azoknak a véleményét, akik szeretik. A szabad véleménynyilvánítás abból áll, hogy a pozitív vélemény mellett elhangozzék a negatív is, én most a negatívat írtam le. :)
9/10
offtopic
Edmond Dantes 2014 nov. 22. - 10:20:37 9/10
(541/685)
Csatlakozom. Kb uezt írtam tegnap a Tarantino topikban:

"Érdekes, bizonyos mûvészeknél egyesek azt hiszik (miért is?), az a trendi, ha szidalmazzák, egymást túllicitálva.
Nem tilos, csak nevetséges. Végignézik a termését (!)....hogy aztán szid(almaz)hassák."

http://www.port.hu/quentin_tarantino/pls/w/person.person?i_pers_id=1262

Minden dolog és mindenki lehet "megosztó", generálhat nagyon eltérõ véleményeket. Na de akit ennyire utál/nak vki/k, azt miért is nézi/k újra és újra? Hogy még jobban utálhassa-szidhassa? Szabad, csak nincs értelme.
10/10
stalone 2014 nov. 22. - 01:38:10 10/10
(540/685)
Bírom, hogy mindenki mondja a magáét. Nekem tetszett, nekem nem tetszett. Gagyi, nem gagyi. Szánalmas, végig sem bírtam nézni, katyvasz. Bruce Willis félórája volt benne értékelhetõ. Öt perc után kikapcsoltam, olyan csúnyán beszélnek benne, hogy durva. Akkor Tarantino is megkapja a magáét. Szóval csúcs.Ez egy tipikusan megosztó film, mindent lehet rá mondani, és mondanak is. Kult film, öncélú polgár pukkasztó film, zseniális, pocsék, és ez így fog menni amíg világ a világ. Szerintem ezzel a filmmel minden ember világnézetét, erkölcsi felfogását, nyitottságát, IQ-ját, empátiáját, egóját, sznobizmusát, korlátoltságát lehet tesztelni. Minden ember reakciója hû képet mutat az egyénrõl.....
Ilyen kvalitású filmet nagyon kevés író-rendezõnek sikerül letenni az asztalra.Akár tetszik , akár nem, ez a film beírta magát a mozitörténelembe, ott van és kész.Lehet utálni, szeretni a lényegen nem változtat, ennek a filmnek az elkészítése egy szakmai teljesítmény, amit csak tisztelni lehet.
offtopic
jani-wan 2014 nov. 21. - 20:36:10
(539/685)
kinek a pap, kinek a paplan :)
10/10
offtopic
cellasto 2014 nov. 21. - 20:09:55 10/10
(538/685)
kinek a pap-kinek a papné :)
Sz Peter 2014 nov. 21. - 18:58:34 Előzmény cellasto
(537/685)
Egy nagy katyvasz az egész.
10/10
cellasto 2014 nov. 21. - 18:14:03 10/10
(536/685)
itt van ez például :D
offtopic
Sz Peter 2014 nov. 21. - 17:42:01
(535/685)
Jobb Tarantino filmek? Mondj egyet ami jó volt.
10/10
offtopic
cellasto 2014 nov. 21. - 16:02:05 10/10
(534/685)
pedig ez még a jobb tarantino filmek közé tartozik
az utóbbi pár évben csak szemetet gyárt sajnos(megteheti,most õ is a menõk közé tartozik)
5/10
Viharsziget 2014 nov. 21. - 15:59:45 5/10
(533/685)
Én nagy Bruce Willis rajongó vagyok, és tudom, hogy ez a film sokak szerint jó film, de nekem nem tetszett. Gyenge történet, állatira unalmas, egyszerûen nem értem, hogy mit esznek rajta az emberek?! A végét már meg sem néztem, annyira untam. Egyedül Willis dobta fel azzal a fél órával, de aztán kinyomtam.

Ilyen rossz filmet még nem láttam. :(
Keló Scofield 2014 szept. 05. - 20:27:44 Előzmény pihes
(532/685)
Az idõrendi sorrendbe belekevert Tarantino, de minden a helyén van, csak egy példa: a film legvége, amikor Butch elmegy a motorral, az az utolsó jelenet.
pihes 2014 szept. 05. - 15:56:19
(531/685)
Régen is láttam ezt a filmet egyszer, nem tetszett.
Hosszú idõ után, ismét megnéztem újra. Persze, egészen más rálátással bírva, megközelítve újra.
Most sem tetszett.

Egy b*szott nagy kavalkád az egész, az elejétõl, a végéig.
nandelecki 2014 júl. 18. - 23:39:25 Előzmény Cordelia
(530/685)
jozsi86 véleményét osztom, és helyette is felsorolok pár olyan filmet, aminek a közelébe sem ér ez:
- Nyisd ki a szemed
- Viharsziget
- Egy makulátlan elme örök ragyogása
- Utolsó éjjel
- Harcosok klubja
- Visszafordíthatatlan
- Kiképzés
- Amerikai história X
Csak ezeket írtam ide, bár rengeteg van még, amihez képest, ez csak egy öncélú szánalmas puffogás. És most ezzel nem azt mondtam, hogy ez a film rossz.
10/10
Charlie Sheen 2014 ápr. 18. - 13:15:36 10/10 Előzmény Cordelia
(529/685)
Itt van pár érdekesség a filmrõl:

A lakásban, amikor Jules Brettet faggatja, álnéven; Pittként mutatkozik be. Ennek egyszerûbb magyarázata, hogy a rímelés kedvéért csinálja, mely így hangzik: "My name's Pitt, and you ain't talkin' your ass outta this shit."
Elrugaszkodottabb indok lehet Brad Pitt elõtti tisztelgés, utalás.
korig
A film poszterén, amiben Uma Thurman az ágyon fekszik, látható könyv címe Over Night (HARLOT IN HER HEARTS), ami egyébként egy erotikus ponyva.
korig
A "motoros film", amit Butch és Fabianne néznek a Nam's Angels (aka The Losers) c. 1970-es film, amit az iMdb így jellemez: Hell's Angels vs. The Viet Cong!
korig
A Fruit Brute fantázianevû gabonapehely, amit Lance jóízûen fogyaszt, a Reservoir Dogs-ban Mr. Orange lakásában is fellelhetõ.
korig
Vincent Vega csomagtartójában ugyanaz a benzines kanna van, amit a tesója Vic Vega (aka Mr Blonde) is használ a Reservoir Dogs-ban.
korig
Mia "öltönye" Jackie-nek is bejött, tudniillik õ is pont olyat hord a Jackie Brown-ban, mint Mia a Pulp Fiction-ben.
korig
Mia "Dögös ötös" tv-sorozatának szereplõi teljesen megegyeznek a Kill Bill bérgyilkosnõinek leírásával (egy szõke, egy ázsia, egy fekete, egy francia csaj és Mia/Bride/Uma, aki a kések szakértõje).
korig
A fehér színû Honda Civic, amit Butch vezet, Tarantino két késõbbi filmjében a Jackie Brown-ban (Jacie ugyanilyet vezet) és a Kill Bill 2-ben (Larry bárja elõtt a parkolóban) is megjelenik.
Bruce94
Uma Thurman és Tarantino állítólag a film forgatása közben találták ki a Kill Bill alapötletét.
Bruce94
SPOILER
Amikor Vincent Vega (John Travolta) kimegy a WC-re, valami rossz történik.
Bruce94
Bruce Willis összesen 18 napig dolgozott a filmen.
Bruce94
A filmben lisztet használtak Heroin gyanánt.
Bruce94
A Jack Rabit Slimsenses jelenetben feltûnik Steve Buscemi is aki Tarantino elõzõ filmjének a Kutyaszorítóbannak volt a fõszereplõje.
Bruce94
A filmben Vincent Dougles Sierck steaket kér.
Ez utalás Dougles Sierck [született Detlef Sierck] német rendezõre.Az pedig hogy véresen kéri utalás arra hogy Sierck véres krimiket rendezett a 40-es 50-es években.
Bruce94
A Ponyvaregény eredete címe Black Mask volt.
Bruce94
A következõ francia kapcsolat a Bonnie ügyben található, ahol is Jules és Jimmy jelenetei könnyen párhuzamba állíthatók François Truffaut Jules és Jim 1962 címû filmjével.
Bruce94
Vincent Vega jelleme, aki kísértetiesen emlékeztet Jean-Paul Belmondo 1960-ban játszott szerepére a Kifulladásigban (Godard).
Bruce94
Winston Wolf kocsija egy Acura NSX
Samuel l Jackson autója pedig egy Chevrolet Nova.ugyanolyan típusu és színû mint amilyen Eddie Murphynek volt a Beverly Hillsi zsaruben.
Bruce94
Mickey Rourke is esélyes volt Butch szerepére aki bokszoló.A Sin City címû filmben amelynek Tarantino volt a segédrendezõje marvot alakította aki a történet szerint régen bokszoló volt.
Bruce94
A rendezõ egyi deig gondolkozott a második részen amely az elõzményrõl szólt volna.Úgy volt hogy Egy filmben szerepel Vick és Vincent Vega a helyszín Amsterdam lett volna.
Bruce94
Sok filmes szakíró szerint ennek a filmnek van a legjobb szinkronja. [Forrás ponyvaregény dvd audió kommentár]
Bruce94
Bruce Willis és Harvey Keitel szomszédok voltak. Harvey átvitte a forgatókönyvet Brucenak, akinek nagyon tetszett.
Bruce94
Paul Calderon eredetileg Jules szerepét játszotta volna. a filmben viszont Paul a csapost alakítja.
Bruce94
A Szereposztásnál a következõszínészek neve merült fel: Daniel Day-Lewis Vincent; Paul Calderon Jules; Mickey Rourke, Matt Dillon és Sylvester Stallone Butch; Michelle Pfeiffer, Daryl Hannah, Meg Ryan, Joan Cusack és Isabella Rossellini Mia; Johnny Depp és Christian Slater Pumpkin; és Pam Grier Lance felesége Jody, akit késõbb Tarantino a Jackie Brown filmre választott ki.
korig
A félbevágott kocsikat, amelyek a Jack Rabbit Slim's-ben találhatóak, Tarantino egy 1968-as Elvis filmbõl a Speedway-bõl kölcsönözte.
korig
Az Ezékiel 25:17 valójában nincs is benne a Bibliában, illetve nem olyan formában található meg benne, mint ami a filmben elhangzott.
[: Azuroo andrew :]
A filmben "bénának" (The Gimp) fordított /az angol "Gimp" valójában szexrabszolgát jelent, illetve más kontextusban vastagabb zsinórt is/ figurát Stephen Hibbert játssza aki egy televíziófilmes író illetve színész. (Nem IMDb.com Trivia)
[: Azuroo andrew :]
Amikor Vincent és Jules kiszállnak a liftbõl majd mennek a folyosón az egyik lakásban nagyon gyengén de kiszûrõdik a The Brothers Johnson Strawberry Letter 23 címû száma amelyet késõbb Tarantino 1997-ben a Jackie Brownban használ mint az egyik betétdal. (Nem IMDb.com Trivia)
Jereváni Rádió
Amikor Jules és Vincent a lift elõtt elkezdenek beszélni Anthon Rakamuráról, rosszul fordították le Samuel L. Jackson szövegét. A szinkron szerint a fickó félig fekete, félig szamojéd. Samuel L. Jackson valójában szamoait mond szamojéd helyett.
Törölt nick
Samuel L. Jackson a Kutyaszorítóban c. filmnél esélyes volt Mr. Narancs szerepére, de végül Tim Roth kapta. Tarantino annyira szeretett volna együtt dolgozni Jacksonnal, hogy elhatározta, hogy Jules karakterét kizárólag számára írja meg.
Leslie
Amikor Butch megáll az autóval és Marsellus átkel elõtte az úttesten, az utalás Hitchcock Psycho-jára, ahol Janet Leigh áll meg autójával, és szintén átvert fõnöke megy el elõtte.
Leslie
A pincebeli megerõszakolás-jelenetet az 1972-es Gyilkos túra inspirálta, amit Tarantino 9 éves korában látott elõször, és azóta is egyik kedvenc filmje.
Leslie
Jimmie felesége, Bonnie éjszakás nõvér egy kórházban. Tarantino anyja, Connie szintén dolgozott éjszakás nõvérként egy idõben.
Leslie
A 'Bonnie Situation' eredeti címe a forgatókönyvben: 'Jules, Vincent, Jimmie and The Wolf'. Ebben a részben fõleg Jules és Jimmie a fõszereplõk, akik régi barátok. Neveik és barátságuk utalás Truffaut Jules és Jim címû filmjére.
Leslie
Vincent és Mia táncverseny-jelenete tisztelgés Fellini 8 és 1/2 címû filmjének egyik jelenete elõtt.
Leslie
Tarantino eredetileg Kurt Cobain-t és Courtney Love-ot akarta Lance és Jody szerepére.
Leslie
A film költségvetése 8 millió dollár volt, ebbõl 5 millió ment el a színészek fizetésére.
A mozi végül csak Amerikában több, mint 100 millió dollár bevételt hozott, és Miramax-et a nagy stúdiók közé emelte.
Leslie
A fõcímnél használt betûtípus és szín ugyanaz, amit a Policewoman (1974) címû exploitation filmnél használtak.
Leslie
Butch a szamurájkarddal gúnyolja Zed-et: "You want that gun, don't you Zed? Go ahead and pick it up. I want you to pick it up."
Ugyanezt mondja Chance seriff (John Wayne) a Rio Bravoban, ami Tarantino egyik kedvenc filmje.
Leslie
Jules 'Bad Mother Fucker'-feliratú tárcája valójában Tarantino-é volt. A tárca felirata utalás az 1971-es Shaft címû filmre. A Shaft 2000-es azonos címû remake-jében Samuel L. Jackson játszotta a címszerepet.
Leslie
A taxisofõrnõ, Esmeralda Villalobos (Angela Jones) karaktere az 1991-es Curdled címû rövidfilmben tûnt fel, ahol olyan lányt alakított, aki gyilkosságok után takarít, és nagyon érdeklik a gyilkosságok. Tarantino látta ezt a filmet és beemelte a karakterét a Ponyvaregénybe, mint taxisofõr.
A Curdled-bõl 1996-ban nagyjátékfilm készült: Vérfagyasztó. Ennek is Angela Jones volt a fõszereplõje, és Tarantino volt a producere.
Leslie
Vincent Vega 1964-es Chevelle Malibu-ja a valóságban Tarantino-é volt, és a film forgatása alatt lopták el.
Leslie
John Travolta karaktere, Vincent Vega a fivére a Kutyaszorítóban Vic Vegájának, vagyis Mr. Drapp-nak.
Leslie
Mia Wallace karakterének kinézete Anna Karina színésznõrõl lett mintázva, aki szerepel a Bande á part címû Godard-filmben. Ez Tarantino egyik kedvenc filmje, és cégét is e film után nevezte el Band Apart-nak.
Leslie
Fabienne azt mondja Butch-nak: "Any time of day is a good time for pie." Alabama ugyanezt mondja a Tiszta románcban, amit szintén Tarantino írt.
Leslie
Wolf, a "tisztogató" figurájának ihletõje Luc Besson Nikita címû filmjének Jean Reno által játszott karaktere, Victor.
A Nikita amerikai remake-jében A bérgyilkosnõben már Harvey Keitel játsza Victort, egy évvel Wolf szerepe elõtt.
Leslie
Amikor Butch megközelíti a lakását, a rádióban hallható, ahogy a Jack Rabbit Slim's-et reklámozzák.
Egy Jack Rabbit Slim's rádióreklám már hallható volt a Kutyaszorítóban kínzási jeleneténél is.
Leslie
A filmmel kapcsolatos leggyakoribb kérdés, hogy mi volt az aktatáskában. Tarantino nyilatkozata szerint nem volt ötlete, hogy mit lehetne beletenni, ezért inkább a nézõre bizta ennek eldöntését.
Többféle elmélet létezik rá: az egyik szerint a Kutyaszorítóban elrabolt gyémántjai vannak benne. Egy másik szerint Tarantino Oscar-díja.
A legjobb elmélet talán az, miszerint a táska Marsellus lelkét tartalmazza. Ezt támasztja alá, hogy a táska számzárja: 666, és mikor kinyitják, akkor világosság árad belõle. Ezenkívül a Biblia szerint aki eladja a lelkét az ördögnek annak a lelke a tarkóján keresztül távozik, Marsellus tarkóján pedig megfigyelhetõ egy ragtapasz a filmben.
Leslie
Mia cowboynak szólítja Vincentet, Vincent pedig cowgirlnek Miát. Korábban Travolta játszott a Városi cowboy címû filmben, Uma Thurman pedig a Néha a csajok is úgy vannak vele (eredeti címe: Even Cowgirls Get the Blues) címû moziban.
Leslie
A "Red Apple" fiktív cigarettamárka többször is feltûnik a film során. Például Butch is ezt szívja. Ezt a márkát Tarantino találta ki, hogy minimalizálja a filmben szereplõ reklámokat, és cégek neveit.
Ugyanezt szívja Tim Roth karaktere is a Négy szoba címû filmben.
Leslie
A könyv címe, amit Vincent a vécén olvasott: "Modesty Blaise". Egy ponyvaregény, amit 1965-ban Peter O`Donell irt. A története elég hasonló stílusú a filméhez.
Leslie
A nyitójelenetek alatt a kávéházban, amikor Tökfej a pincért hívja: 'Garcon!' felkiáltással, az üres kávéscsészét a bal kezében fogja. A film végén, mikor ugyanekkor, ugyanezt kiabálja, a csésze már a jobb kezébe került. Nyuszimuszi is más szöveget a film végén és a film elején. Egy elképzelés szerint Tarantino ezzel az emberek szemléletmódjában beállt különbséget próbálja meg jellemezni.
Érdekes megjegyezni, hogy Nyuszimuszi szövegének megváltoztatása a forgatókönyv régi verziójában nem szerepelt, késõbb került csak bele.
Leslie
Mielõtt még a 4. ember rárontana Vincentre és Julesra, golyónyomok látszanak a falon. Lehetségesnek tûnik, hogy a golyónyomok más okból vannak a falon, hiszen nincs túl fényes állapotban a lakás, azonban elképzelhetõ az is, hogy ez tényleg hiba a film vágásában.
Leslie
Egy apró vágási hiba figyelhetõ meg a film végén: Monster Joe autó bontója elõtt, amikor Mr. Wolf beszáll az autójába, a szemközti oldalon látható egy sárga bogárhátú, egy cadillac, meg egy teherautó. Mikor elporzik, a bogárhátú ott marad, de a cadillac hátrébb kerül, és a teherautó is kicserélõdik, valamilyen más fajtájú teherautóra.
Leslie
Lawrence Bender, a producer játsza a kávéházi rablási jelenetben a hosszú hajú fickót. Akkor látható, amikor Nyuszimuszi a "Téged ott nem látlak! Nyomás át abba a box-ba!" kiáltásokkal tereli a vendégeket.
Leslie
Butch meccsének estéjén a kiírás két küzdelmet hirdet: Coolidge vs. Wilson és Vossler vs. Martinez.
Az elsõ egy utalás Calvin Coolidge és Woodrow Wilson USA-elnökökre.
A másiknál szereplõ két név élõ embereket takar, mégpedig Tarantino két ismerõse Russell Vossler és Jerry Martinez. Akik együtt béreltek egy lakást, és állandóan veszekedtek egymással.
A Mia házában található festményt Jerry Martinez öccse, Steve festette.
Leslie
Butch dédapja az aranyórát Knoxville-ben (Tennesse) vette, ugyanide beszélte meg a találkozót Butch a telefonban. Mindezeken túl Tarantino is Knoxville-ben született.
Leslie
Sylvester Stallone komoly esélyes volt Butch szerepére.
Leslie
A film elején, mikor Tökfej és Nyuszimuszi a rablásról beszélgetnek, a háttérben egy pillanatra láthatjuk Vincentet a mosdóba menni.
Leslie
Tarantino sokáig hezitált, hogy Jimmie vagy Lance szerepét játssza-e el, és végül azért döntött Jimmie mellett, mivel a szívbedöféses jelenetnél mindenképp kívülrõl szerette volna irányítani az eseményeket.
Leslie
A Marsellus Wallace által ártatlanul lelõtt járókelõ ugyanaz a színésznõ, Linda Kaye, akit Mr. Pink kirángat az autójából a Kutyaszorítóban címû filmben. Szerepelt Tarantino elsõ filmes próbálkozásában, a My Best Friend's Birthday-ben is.
Leslie
A Big Kahuna burgerrel találkozhatunk a Kutyaszorítóban és az Alkonyattól pirkadatig címû filmekben is.
Leslie
A film producere Danny DeVito volt, aki az 1988-as Ikrek címû filmben egy Vincent nevû karaktert alakított.
Leslie
A filmben 271-szer hangzik el a "fuck" szó.
Cordelia 2014 febr. 25. - 18:17:10
(528/685)
jaj, ne csináld, most provokálsz itt minket? Már hogyne lenne jó film.

Sorolj fel pár jó filmet, csak kíváncsi vagyok az ízlésedre.
6/10
jozsi86 2014 febr. 25. - 18:12:51 6/10
(527/685)
Eddig kimaradt ez a film az életembõl, de már többször láttam a fészbúkon, hogy idéznek belõle, így rászántam magam, hogy megnézzem. Hát... jobbra számítottam. Unalmas, semmitmondó sztori, néhány jó szöveg van benne, de ennyi. Ilyen szereposztás a semmire... kár érte...
10/10
krundisti 2014 febr. 19. - 23:19:31 10/10
(526/685)
Az egyik legnagyobb filmes elményem valaha :D