efes 2008 márc. 14. - 18:13:00
(7/87)
sági volt a szegedi boltnak a neve...:)
efes 2008 márc. 14. - 18:11:56
(6/87)
a bakelitlemez-gyûjtésnek ráadásul itt magyarországon, a 70es, 80as években, még tán nagyobb kultusza is volt, mint bárhol a világon. az ok egyszerû: nem lehetett tisztességes lemezt kapni legális úton, kivéve az elképeszõen gyenge minõségû indiai -gyaníthatóan, kalóz- példányokat (dum dum india!), valamint a jugoton semmivel sem jobb termékeit. ezek voltak, mondjuk heti egyetlen újdonságot jelentve, a rock és pop mainstream vonalából. volt elvis, beatles, dire straits, gloria gaynor, boney m és abba. elvétve police, régebben smokie. szóval semmi ínyencség, nem is értem hogyan kerülhetett ebbe a sorba olyan kuriózum, mint a rare earth egészen zseniális midnight lady címû lemeze, amely se ma, se tegnap nem mondott senkinek semmit. viszont baromi jó.

volt néhány maszek lemezbolt, szegeden az egyetem elõtt, elfelejtettem már a nevét, pesten a szív utcában a newport, meg még néhány... itt lehetetett eredeti nyugati lemezeket kapni, gyémántáron. volt néhány haver, akinek papája külkereskedõ, focista (dj palotai is így kezdte lemezgyûjteményét!), vagy mûvész, aki gyakran utazhatott nyugatra és pénze is volt, na azok hoztak be lemezeket. ekkor komoly csajozós duma volt, hogy gyere fel, megmegvan a clashtõl a sandinista! vagy a pink floydtól a fal, kvadrofon kiadásban (fel is tettük a sztereó teslára, szólt is az sztereóban, de ami kvadrofon, az kvadrofon:)...

ha valaki szert tett egy ritkaságra, úgy vigyázott rá, mint a szeme világára. kölcsön csak annak adta, aki többször le lett tesztelve, hogy bánik a lemezzel, milyen hangszedõje van, stb. virágzott a magnóbiznisz. nem volt lemez, így mindenki másolt...

de akinek lemeze volt, az király volt. voltak lemezhallgató esték: összejöttek néhányan a lemeztulajdonos lakásán, áhítatos csendben, teát kortyolgatva meghallgatták pl. john coltrane lush life címû albumát, vagy éppen a king crimson islands-t... más idõk voltak azok, ilyenek, éppen, mint ebben a filmben is ábrázolva van.
9/10
perry 2008 márc. 14. - 07:55:47 9/10 Előzmény Newcastle United
(5/87)
Nem baj , mi is leszünk szenilisek :)
Frears egy helyen azt nyilatkozta, hogy kamasz korában mindent meg tett azért, hogy a számára tetszõ zenéhez hozzá jusson, még wc-t is pucolt. Szóval olyan volt mint én ha bakelitet látott megõrült. Aztán így lett nekem is egy kb 1000 szériás korong gyûjteményem, bár boltom az nem.
Egyebek iránt annyira kevés kell , hogy egy film "kult" legyen. Elég egy jó zene vagy egy karizmatikus szereplõ, vagy egy jó történet. A Pop,.... ben pedig ebbõl kettõ már adott , a harmadikat találjátok ki.:)
8/10
Newcastle United 2006 dec. 17. - 19:53:35 8/10
(4/87)
A könyvet sajnos nem olvastam, de a film nem igazán jött be.
Prospero 2006 dec. 16. - 12:19:25
(3/87)
A filmet még nem láttam ,de a könyvet most olvasom. Ha végeztem, akkor jöhet a film is. Hornbyt a Focilázon keresztül ismertem meg és nagyon megtetszett a stílusa. Szóval nagyon kíváncsi vagyok milyen lett az adaptáció.
vizinyúl 2006 aug. 28. - 08:38:05
(2/87)
Ritka az ilyen jó adaptáció...
amatõõr 2006 jún. 17. - 13:05:12
(1/87)
Ez a film nekem nagyon teszett, érdemes megnézni