Torolt Felhasználo 2016 márc. 19. - 17:38:38
(25/25)
Ez bûzlik gyerekek mint a háromnapos büdös hal.

Kezdve az öregemberrel akinél nem konzekvens hogy most autista vagy csak szenilis, folytatva azzal hogy semmi oka zargatni a rablóknak öregembert, pláne nincs oka nõi rablónak öregemberrel tartani...
Ez egy kupac mérgezõ miazmát gõzölgõ gané.
8/10
Edmond Dantes 2015 nov. 13. - 09:58:19 8/10
(24/25)
Senkinek nem emlékeztet a film valamire? nekem igen: ez a magyar Esõember, csak 20 évvel fiatalabb. Autista fõszereplõ road movie-ja - testvér helyett ukrán prostival- némi krimibe ágyazva, egy nagyon is veszélyes és valóságos álomvilágban, ahol gyermeki együgyûség és tévedhetetlen találékonyság fura együttese kíséri útján a fõszereplõt. Kissé felturbózva akár nemzetközi sikert érhetett volna el, de így is a "miénk" mint ama bizonyos magyar narancs, noha "kicsit sárga, kicsit savanyú". 10/8
Messidor 2015 jún. 24. - 11:07:37
(23/25)
Megnéztem a filmet.nekem annyira nem tetszett,mint az itt írók mindegyikének.Mégpedig azért,amiért a legtöbb játékfilm:nem tudtam elhinni a történetet,kvázi valami hibádzik a megvalósításban.Én a Hófehérkét is elhiszem a moziban,ha az tökéletes(az!).Ebben a filmben is sok minden tetszett(a fényképezés,Lukács,a zene...),mégis csak egy 6-os részemrõl.
9/10
stampo 2013 jan. 31. - 22:51:20 9/10
(22/25)
Nekem már azért megérte, mert megtudtam, ki az a Vesela Kazakova (Joli szerepében). Meg egyébként is. Különleges hangulatú, szürreálisan szomorú film. Minden másodpercén érzõdik, hogy szívvel és tehetséggel készült. Érdemes megnézni.
drProktor 2012 febr. 27. - 14:06:08 Előzmény far vik
(21/25)
Teljesen egyetértek.
Persze, aki nagyon szeret fontoskodni, esetleg ,éfg fanyalogni annál is inkáébb,
az beleköthet hegyekbe, én pl egy hegyre sem emlékszem,
ha megint megnézem, majd megfigyelem
far vik 2012 febr. 20. - 00:20:32
(20/25)
Azt hiszem, a történelmi és földrajzi hitelesség ebben a filmben teljesen érdektelen. Az emberi élethelyzetek a fontosak.
6/10
Jurisco 2012 febr. 19. - 20:26:44 6/10 Előzmény oszizambo
(19/25)
oszizambo: sajnos csak most láttam a filmet 2012-ben, de a megjegyzéseddel teljesen egyetértek, mivel mi a Vajdaságból vagyunk. Zavart, hogy Vajdaság síkságát teletüzdelték hegyekkel. A szerb rendõröket sem sikerült jól megjeleníteni, mivel ilyen egyenruhájuk soha sem volt. A Vajdaság területén nincsenek ilyen szerb nemzeti motívumokkal ellátott falvak - esetleg Belgrád közelében a Dunán innensõ felén.
Szerbia és Mo. határa teljes síkságon fekszik mindössze két vasúti átkelõvel - egyik sem hídon.

Maga a film elfogadható, nézhetõ.
far vik 2012 febr. 19. - 13:23:26
(18/25)
Jó volt ez a film, még néztem volna egy darabig. Szeretem ezeket a kicsit elemelt, helyenként álomszerû filmeket.
drProktor 2012 febr. 19. - 01:39:01
(17/25)
Szórakoztató darabnak tûnik, "még annak dacára is"
Csak nem tudni, miregondolsz, minek a dacára?
Én megpróbáltam mgnétzni a hivatkozást,
de végül is ugyanerre atopikra mutat.

Egyébként ami engem illet, nekm nagyontetszet a film.
Komoly, valóban hagyományos, eredeti, ötletes, megrázó és elgondolkdtató,
némely részébn nagyon szomorú.
Ha muszáj ellene valamit fölhozni, legföljebb azt, hogy elég vadromantikus.
Egy dologot nem értek: miért kellett a családnak hangsúlyozottan zsidónak lennie,
ennek a történet szempontjából nem volt semmi jelentõsége.

Meg kell mondjam, a csaj engem egyáltalán nem emlékeztetettt NacsaOlivérre,
igazán helyes volt és zseniális partnerének bizonyult a zseniális Lukátsnak

Ami a szereplõk angol nyelvét illeti az ebben való hibakeresést erõltetett
fanyalgásnak vélem(ezzel a filmmel kár együt említeni is az Üvegtigrist)

végtáre is ezek a szerepek nem angolok,sõt a szerep szerint is azért beszéltek
angolul, hogy értsék egymást(egy ukrán meg egy magyar(pláne holland), esetleg még egy szerb is),
ha angolul kommunikál egymással, hülyeség belekötni.
offtopic
aggodalmas 2012 febr. 18. - 22:53:37
(16/25)
Mellé pastéztam, mint a pálgium nagymestere... ;-)))

De legalább hangot adhatok a véleménynek,
miszerint Djoko bácsinak egyre jobban
és jobban áll a magyar nyelv!
offtopic
aggodalmas 2012 febr. 18. - 22:40:11
(15/25)
Eddig valóban elég kellemes, szórakoztató darabnak tûnik, még annak dacára is is, hoghttp://forum.port.hu/viewtopic.php?topic_id=23469 a fõszereplõ kishölgy arcra úgy néz ki, mint a nacsa nõnek öltözve. ;-)

A mellékszereplõk egy részérõl valahogy egy Üvegtigris idézett jutott az eszembe:
"Csoki ne beszélj spanyolul! Miért? Miért? Mert nem tudsz!" Õk sem. Angolul.

(Lukáts Andor ezzel szemben kiváló, mint általában. ;-)
csibu955 2012 febr. 18. - 20:53:50
(14/25)
Milyen motorral mennek benne? Tudja valaki? Esetleg, hogy mikor lesz az a jelenet? Köszi
adamnagysweetmovie 2012 febr. 17. - 17:55:54
(13/25)
A bolgár és nem a bulgár színészek a kedvesek nekem.
Tarján Emilné 2012 febr. 17. - 11:46:14 Előzmény frenchbullie
(12/25)
Én sem láttam még de a forgató könyvét olvastam anno amikor forgattuk.Most mindenképp megnézem.
Szerintem is nagyon jó.És a színészek is nagyot alakítottak.Jó volt az egész stábbal együtt dolgozni.
10/10
frenchbullie 2010 nov. 03. - 11:10:54 10/10
(11/25)
Üdv! Az egyik legjobb magyar film, amit mostanában sikerült megnéznem!!! Kár, hogy a hozzászólások mennyiségét figyelve úgy tûnik, sajnálatosan kevesen látták.
offtopic
efes 2009 ápr. 29. - 21:08:06 Előzmény kiazannyakinnya
(10/25)
Kösz, nyilván megnézem, ha megtehetem. Külsõ okok miatt nem láttam, nem azért, mert különösebb averzióim voltak.
10/10
kiazannyakinnya 2009 ápr. 22. - 19:13:27 10/10 Előzmény efes
(9/25)
ha mindet láttad, talán nem akkora kockázat ezt is megnézni, csodálkozni fogsz!
ez egy gyönyörû, régimódi film, amiben érzések és érzelmek vannak, azonkívül a film az látvány, úgy van kitalálva. ez meg nagyon jó látvány
jó szórakozást!
offtopic
efes 2009 ápr. 21. - 19:49:56
(8/25)
Hát, néhány százan látták mindössze ezt a filmet is az elsõ hétvégén. Én minden filmet láttam az idei Szemlén, kivéve ezt.

Tényleg ennyire jó lenne? A susmus nem szólt errõl....
10/10
kiazannyakinnya 2009 ápr. 21. - 18:38:57 10/10 Előzmény csillagszemu
(7/25)
mintha én írtam volna. A Filmszemlén látták barátaink, mesélték, azóta vártam, nagy társasággal néztük meg és mindenki el volt bûvölve. Nagyon ajánlom mindenkinek, akinek van szíve
10/10
csillagszemu 2009 ápr. 19. - 12:46:43 10/10
(6/25)
Rettentõ nagy élmény a film, végre egy magyar film, amit élvezni lehet és csak gratulálni a színészeknek és a rendezõnek, akik ezt a remek filmet alkották!Mindenki menjen megnézni!