5/10
nefefe 2022 júl. 10. - 22:28:18 5/10
(1/1)
Kezdjük egy részletesebb IMDb-s tartalommal:

Egy kíméletlen gengszterfalka arra kényszeríti a szelíd modorú, középosztálybéli Namit, hogy meggyilkolja vőlegénye húgát, ami határozottan tönkreteszi függőben lévő házasságát, és szegény lányt a valaha látott legbrutálisabb női börtönbe juttatja. A pokoli tömbökön belül úgy dönt, hogy mindenáron felhagy az áldozattá válással, és végül erősebbé és még gonoszabbá válik, mint a börtön legőrültebb rabjai. Végül a legszokatlanabb módon megszökik, értékes harci kiképzést kap egy titokzatos hegyi embertől, és visszatér az utcára, hogy megfizesse az életét tönkretevő gengsztereket. Nami ekkorra már inkább a Sasori (fordítás: Scorpion) nevet választja.

E tartalom alapján jobbra számítottam… Ezt a filmet 80 percbe bele lehetett volna sűríteni. Pl. kevesebb felesleges részlettel. Az eleje nagyon lassú, hosszú, felesleges jelenetekkel. A film első fele színtiszta dráma sok eltúlzott reakcióval. A második fele az ellenkezője, sok részlet felett elsiklanak, de kezd akciófilm-formája lenni. Még ha nagyon hézagosan, elnagyoltan is, sok irreális jelenettel. A végét befejezetlennek éreztem… mintha kifutottak volna az időből, vagy elfogyott volna a pénz… Nekem nem tetszett a rendezés. Vagy csak ez a keleti stílus. Ebből a történetből sokkal többet ki lehetett volna hozni. Közepes, egyszer meg lehet nézni.