Téma: Prometheus

8/10
BBali06 2017 júl. 06. - 07:41:19 8/10
(2093/2133)
Túl sok a magyarázat benne, és kevés az akció. Mikor kiderült, hogy lesz ilyen ,Alien-univerzum" film, sokkal többet vártam tõle. Sokszor már untam, és azon gondolkodtam, milyen nasit kéne enni, annyira lassan haladt a film. Majdnem dokumentumfilmnek illik be.
Hát a szereplõkrõl nem is beszélve, szerintem õk is unják a film közepén már, az elején még van bennük valami extra erõ, mikor Weylandt elmondja mi és hogy.
1/10
István Pityu Herczeg 2017 júl. 05. - 13:26:13 1/10
(2092/2133)
Megint egy film ami annyira jellemtelen és érdektelen volt, hogy 2 perc után teljesen elfelejti az ember. Ridley Scott régen jó filmeket rendezett, de azóta mintha elfelejtette volna hogyan kell.
6/10
jani-wan 2017 ápr. 26. - 21:42:00 6/10
(2091/2133)
ja-ja
Pásztory Roland 2017 ápr. 26. - 18:02:24
(2090/2133)
Most komolyan?.... Nektek milyen film kell? Mi a jó?....
10/10
Törvénytelen 2017 febr. 05. - 08:02:48 10/10
(2089/2133)
persze nekem is kötelezõ mozi lesz, csak éppen nem túl nagy elvárásokkal fogom nézni. Ha legalább hozná a minõsíthetetlenül rossz Alien 3, 4 filmek színvonalát, akkor az már elfogadható lenne.
10/10
Törvénytelen 2017 febr. 04. - 20:59:56 10/10
(2088/2133)
megnéztem a Covenant elõzetesét, de jobb lett volna inkább ha nem teszem. Azonkívül, hogy 3 szereplõ halálát is elspoilerezi az elõzetes!, nekem nagyon úgy tûnt, hogy a 79-es eredetit kopizza 99%-ban, és még a tervezõket is teljesen elhanyagolják benne. Ezután már semmi jót nem várok tõle :(
abisztriczky 2016 dec. 31. - 11:29:39
(2087/2133)
Azért az mégis zavaros nekem kissé, hogy a film elején, több-100 millió évvel ezelõtt elhintette az élet magvait a földön saját maga feláldozásával, a film végén meg még ugyanúgy néz ki ez a faj (teremtõnk) mint a film elején. Ezeknél nem létezik törzsfejlõdés, mutálódás, kihalás, stb.?
10/10
Törvénytelen 2016 dec. 31. - 11:06:38 10/10
(2086/2133)
én nem merek belenézni, mennyire Spoileres? Félek fontos jeleneteket lõnek el benne.
elemes 2016 dec. 30. - 23:43:23
(2085/2133)
ma este vetíti valamelyik kereskedelmi tévé.

zavaros, sablonos.
9/10
Ra 2016 szept. 22. - 23:52:34 9/10
(2084/2133)
Nekem összességében tetszett ez a film.

Spoiler (és érdekességek):

Az emberszerû alak a film elején és a végén (valószínûleg) az õsi (hiper-bóreai) rasszt képviselte ... vannak elméletek arról, hogy egy ilyen (talán az Aldebaranról származó) árja típus alkotta meg a földi (kultúrateremtõ) embert. ... Az viszont talán propaganda lehet, hogy ész nélkül támadta a saját maga által létrehozott (feljavított, genetikailag módosított) fajtát.
Torollt Felhasználo 2016 aug. 30. - 15:23:08
(2083/2133)
Hát hogyne, ez a halódó port.hu nyilván kampányol még bármi mellett is :D
Mesélj még! :D
Torolt Felhasználo 2016 aug. 30. - 15:18:56
(2082/2133)
Heh, most a port is hamis szavazatokkal próbál kampányolni egy film (folytatásai) mellett.

Most épp 500 igen-szavazatot adott (eddig) erre a gyopárságra, ami 99.99% nézõ és kritikus szerint hatalmas rakás trágya.
Torolt Felhasználo 2016 júl. 18. - 18:35:36
(2081/2133)
Amit a filmbõl KONKRÉTAN megtudunk, külsõs "magyarázat", kommentár, könyvváltozat, miegymás nélkül:

1. fura humanoid idegen (Tervezõ) megissza a kávéját amitõl rosszul lesz. Helyszín és idõpont ismeretlen. Ez lehet vmi életteremtõ rítus, de az ottani élet keletkezése lehet baleset is. Esetleg a bolygó (helyszín és kor ismeretlen) örökítõanyaga módosult a humanoid halála miatt.
Lehet a Föld is, vagy egy rakás hely és idõ amennyiben ez bevett eljárás.

2. 2089-ben Skóciában egy 35,000 éves barlangfestményt találnak a humanoidok ábrázolásával. Nyilvánvalóan NEM meghívó azonban, mert a Tervezõ késõbb nekiáll gyilkolászni ész nélkül.

3. 2093.09.21-én a Prométeusz ûrhajó. A Wayland Yutani tulajdona. A barlangrajzok (és hasonlók) alapján találnak egy bolygót (szvsz nem nagyon marad meg egy csillagkép sem 35,000 évig).

4. MÁR JÁRTAK a bolygón ezelõtt a WY emberei. Az android ugyanis tisztábanvan az összes gombnyomogatós marhasággal.
A 2,000 év feltehetõen azt jelzi hogy a Tervezõk vmiért ekkor elhagyták a bolygót.
Arról se feledkezzünk meg hogy a WY emberei tisztában vannak a Tervezõk agyi anatómiájával is.

5. a WY valamiben settenkedik, hiszen a feltérképezett területen sikerül "elvesznie" két emberüknek.

6. a WY TUDTA mi van/volt a fejben.

7. Valami kapszulákat találnak vmi fekete folyadékkal (feltehetõleg ebbõl fogyasztott az elején látható Tervezõ is). A fekete nem-olaj, mert ez nem az X-akták, vírusként viselkedik. Errõl a WY mind tudott, ahogy arról is hogy nemi úton terjed, és nõkben vmi poliplény fejlõdik ki belõle, ami aztán óriás arctámadóként viselkedik, aminek áldozatából egy nem-alien kel ki. Egy ilyen élõlényt a Földre kívántak szállítani.
A férfiak zombivá változnak.

8. Találnak vmi féreg-kígyót savas vérrel ami szeret úgy lepetézni mint az arctámadó, de ez nem folytogat hanem belédmászik, meg tök másként néz ki, meg minden.

9. Miért kalibrálták Charlize Theron személyi orvosi készülékét FÉRFIRA?

10. Miért játszotta el WY a saját halálát?

11. Miért akarták a Tervezõk ÚJRAtervezni a Földet?

12. Mi ez a bolygó egyáltalán?

13. A film keresztény propaganda.

14. Miért akarna bárki egy rakás pszichopata bolygójára menni? Fontosabb lenne figyelmeztetni az emberiséget mint olyasvalakikkel próbálni társalogni akik elõbb ölnek és utána sem kérdeznek.

Végeredményben a "film" megválaszol egy kérdést amit fel sem tettünk, ellenben felteszi ismét ugyanazokat mint amikkel már volt dolgunk az Alienben, és gyakorlatilag kemény vallásos propaganda és Erich von Daniken ûrlényeinek fûszerezésén túl az Alien forgatókönyvével is rendelkezik, továbbá logikátlan, buta és gyenge látványvilágú (bár az onnan már tökmindegy is). Konklúzió hogy ez nem is akar illeszkednia franchiseba, ez egy reboot.
Torolt Felhasználo 2016 júl. 18. - 13:27:51
(2080/2133)
De ebben a filmben jönnek-e létre az Idegenek? Vagy ez csak koncepció volt még MIELÕTT a film kijött?
Mert az stimmel hogy a Predátor 2-ben már léteznie kellett idegeneknek, hiszen le van vadászva egy idegen a ragadozók trófeafalán.
Szintén fontos, hogy párszázezer/millió évvel ezelõtt a predátorok már idegeneket tenyésztettek az AVP szerint az antarktiszi piramisukban. Az Antarktisz legalább 150,000 éve jéggel fedett, tehát legalább ennyi ideje ott áll az a kõhalom.

Felmerül, mi az amit EGYÁLTALÁN TÉNYLEGESEN megtudunk ebbõl a filmbõl a lore részeként. Nem amit a filmen kívül mondott valaki, hanem KONKRÉTAN mi van a filmben (azon kívül hogy se a prom2-t, se az alien-reboot nem érdekel senkit köszönhetõen annak mekkora marhaság volt a Por-métely-usz, ami ráadásul erõsen tendenciát mutat az AVP 1, AVP 2, és Predators filmekkel, azaz minden egyes film a szériá(k)ban egyre rosszabb lesz).
8/10
BBali06 2016 júl. 18. - 07:57:41 8/10
(2079/2133)
http://port.hu/article/41291

Hát az idõvonal alapján a Prometheus hamarabb volt mint az Alien-filmek, úgyhogy szerintem nyugodtan lehetett ha nem is az elsõ, mert az AVP megelõzte történelmileg a Prometheust, de az Alien filmeket biztosan. És ugye a Prometheust hivatalosan az Alien filmek elé készítették, és logikus is, hogy létrejönnek az ALienek, majd az ûrhajójuk távozik, az LV426-os bolygóra, majd a Nostromo idegen jelet észlel.
Torolt Felhasználo 2016 júl. 16. - 23:48:51
(2078/2133)
Az úgy nagyon gáz.

Amikor moziban kijött /meg az elõtt/ még arról volt szó hogy a Prométeusz az Alien-filmek elõzményfilmje.
Mostanra annyira degenerálódott az egész a SyFy Ûrmedvéit megszégyenítõen is alacsony, kb. a KDNP támogatottságával megegyezõ "népszerûsége" miatt, hogy ez is csak egy olyan kvázi-spinoff/kvázi-ugyanaz-az-univerzum dologgá degradólódott mint a Predátor-széria.

És Siggy Weavert sincs értelme már visszahozni, hiszen vén mint az országút. A 4-ben még valahogy elment (hála a kiváló világosításnak, sminknek és a koncepciónak), de nincs már értelme berángatni még egy filmre hogy a színpadon haljon meg mint a magyar színészek. A Ház az Erdõ Mélyén még okés cameo-szerep volt neki, de tényleg, ki kíváncsi még a 80? 90? éves Takács Ziggyre?

Az is szánalmas hogy tovább erõlködnek az "5-fõs csapat menekül 1 db szörny elõl ami egyszercsak off-screen sokan lesz" koncepcióval. MIÉRT?
Lehetne helyette egy ostromlott város vmi planétán egy rakás mechával, fullba nyomva a CGI-t hordányi alient gyilkolászva minden részben. Lehetne egy alien-lakta planétán egy predátor törzs és hajótörött emberek túléléstörténete. Kaphatnánk egy rendes loret az Alienben talált idegen hajóról és hogy mi közük az idegenekhez. Folytathatnák a 4. rész után hogy a Földre megérkeznek az idegenek (ennek vagy egy tucat forgatókönyvét megírták már, és egyikben sem az történt hogy az embereket megdöntötték az idegenek!). Mutathatnának vmit mégis mi a rákot akarhatott a WY az idegenekkel (vagy akárki más, mert szvsz önveszélyesebbek minta mustárgáz).
Egysval temérdek lehetõség lenne a sztorikra, de egyre csak a mind rosszabb minõségû gagyihorroroknál lukadnak ki a filmek, pedig a könyvek és a képregények rég meghaladták már ezt (ráadásul a filmek egyre lejjebb csúsznak, pedig anno azt hittük az AVP1-nél nincs lejjebb).
E-Zsolesz 2016 júl. 16. - 21:22:06 Előzmény BBali06
(2077/2133)
SPOILER

2. ponthoz: ez így nem igaz, a Prometheus film nem az Alien-ek elsõ típusát mutatta be. A Covenant-tel kapcsolatos interjúk szerint tõle elvonatkoztatva másik bolygón feltûnik egy teljesen új lény és a korábbi filmek fajtája is. Tehát az igazi Alien-ek már a Prometheus ideje alatt is léteztek, illetve valószínûleg Giger Ultramorph-os formáját is láthatjuk majd.
Keresztes³ovag 2016 júl. 15. - 14:45:52 Előzmény enricsi2000
(2076/2133)
Elsõ megnézés után úgy tûnt, mintha egy csomó megválaszolatlan kérdéssel zárták volna le a filmet, de utána még kétszer is megnéztem + utána olvastam 1-2 dolognak és igazából mindenre van válasz csak össze kell rakni az elemeket :)

SPOILER

Ezek a lények az Ufóknak a kísérletei, amivel kiakarták irtani az emberiséget, de a lények az Ufók ellen fordultak és csak egy élte túl közülük.
A csávó, aki megtámadta a haverjait, valami zombi lett (ahogy Holloway is az lett volna, ha nem ölik meg idõben), de a többiek megölték a fegyvereikkel.
A 2. rész tartalmát elnézve, a tervezõk bolygóján is a biofegyverük pusztíthatott és kihaltak tõle.
8/10
BBali06 2016 júl. 15. - 08:22:57 8/10
(2075/2133)
Válaszok:

SPOILER:

1. A legvégén, mikor a fehér fickóból kikel a valami, az egy Alien. Õ volt az elsõ hogy így mondjam. Errõl fog szólni a második rész, bár a nõ aki megmenekült, nem kap szerepet a 2. részben, csak hogy tudd követni :)

2. Nem értem mikre gondolsz.

3. Ezt senki sem tudja. Ezért húzzák le a filmet, mert csak beszélnek, és nem történik semmi igazából. Amikor a körterembe van az android, ott is mesélnek valamirõl, de átmegy dokumentumfilmbe.
enricsi2000 2016 júl. 13. - 16:00:21
(2074/2133)
Volna pár kérdésem a filmmel kapcsolatban lehet h !!!SPOILER!!! is lehet benne
1. Sokan azt mondták,hogy ez a film az Alien filmek "elõzménye",bevezetõje...de akkor hol vannak az Alienek ???
Mert tény ,hogy a filmben vannak valami lények meg tojások meg az Alien filmekre hajazó részek de valódi alient én nem láttam.
2. Még azt sem értem,hogy ezek a lények most mik ? Úgy értem,hogy van amelyik kígyóra hajaz,van amelyik valami polipra ... meg volt az a csávó aki meg támadta a haverjait például vele mi van ???
3. Akkor azok a Fehér bõrû emberfélék ki haltak vagy azt majd csak a második részben derül ki ?