offtopic
Mermaid. 2011 jún. 22. - 14:44:53 Előzmény _Enzooka_
(438/518)
" A nõk a férfi hibáiba szeretnek bele, nem a jó tulajdonságaiba. Ezért aztán determinált a boldogtalanság. A nõ ragaszkodása, birtoklási vágya erõssé válik, ami lehetetlenné teszi, h a férfi annak is érezz magát. "


A ragaszkodás, az egészséges ragaszkodás az nem a birtoklási vágyból fakad. A birtoklási vágyból eredõ ragaszkodás, az más, az félelembõl ered, amely ered a saját bizonytalanságunkból.
Igazán az ragaszkodik szeretetbõl valakihez, aki elengedi az illetõt ha kell, és mig él akkor is szereti tovább némán.

Az is egy fontos dolog szerintem, hogy az tud igazán szeretni másokat aki egyedül is tud lenni. Aki egyedül tud lenni, az jóban van magával, élvezi önmaga társaságát is, nem függ másoktól (persze nem a remeteségre gondolok). Az ilyen ember nem uralkodik, hanem repit.

Ne általánosits minden nõt egyformának, hisz nem ismered mindet. :) Talán csak rosszal találkoztál eddig.
Én is általánosithatnék, hogy a férfi is a nõt választja idõnként, miért olyat választanak õk is aki csak birtokolni akarja õket ( vagy a pénzüket???) és mért nem azt aki szimplán szeretni????? ;)
offtopic
lilahagyma 2011 jún. 22. - 13:52:27 Előzmény Mermaid.
(437/518)
Egy pszichológiai tétel szerint (valami amerikás magyar pszichológus tétele) ha van egyetlen ember, akinek a számára a legfontosabb vagy, akkor minden problémából képes vagy kijönni. (Bagdy Emõke idézte egy Mesterkurzuson).
Itt egy idézet tõle, ahol ezt fejtegeti, érthetõ a lényeg:

"A mai veszedelmes kultúránkban a legfontosabb, a kapcsolat érzelmi értéke lúgozódik ki. Az, hogy fontosak legyünk egymás számára. Pedig az ember alapszükséglete a szükségeltségi szükséglet.
– Ami mit jelent?
– Hogy te, egyes egyedül te, nagyon fontos vagy valaki számára. Te és nem más. Rád van valakinek szüksége. Rád. Nem vagy felcserélhetõ! Te vagy a fontos. Mint említettem, ott kezdõdik a probléma, hogy rosszul bánunk magunkkal, nem törõdünk testünk üzeneteivel sem. Lelkiállapotainkra antidepresszánsokkal húzunk kényszerzubbonyt. Bánatainkat nem gondozzuk, nem szeretjük. Munkagéppé válunk, amelyik ha nem mûködik, eldobandó, a fogyasztói kultúránk legalábbis ezt üzeni. Vegyél másikat! Van másik! Ezt a szemléletet a párkapcsolatainkra is kiterjesztjük. Ki kínlódik a párkapcsolatával?! Nem fogok én ezzel a nõvel kínlódni! Van másik! Ez a kultúra vagy kegyetlenül bánik az érzelmekkel, vagy sehogy. A bal agyfélteke tud gondolkodni, de nem tud szeretni. A jobb agyfélteke kevésbé tud gondolkodni, mert érzelmi alapon teszi, de tud szeretni. A szeretet adja a felelõsségvállalás képességét. Akit szeretek, azért felelõsséget vállalok. De önmagunknál kell mindent kezdeni. Ha nem tudom magamat szeretni, hogy tudjam jól szeretni a másikat? Ha magamért nem tudok felelõsséget vállalni, hogy tudjak a másikért?"

A lényeg: az ember nem felcserélhetõ, ha felelõsséget vállaltak érte. De elõször mindenkinek magáért kell felelõsséget vállalni, amíg ezt nem teszi meg, másért sem fog.
Addig azzal takarózik, hogy "nincs igazi".
offtopic
_Enzooka_ 2011 jún. 22. - 11:32:28
(436/518)
"Mert igazit nem találsz, hanem igazivá válsz. Ha igazivá válsz, akkor találsz igazit, addig nem. Akkor valaki lehetsz valaki számára "

Ebben van vmi.
offtopic
_Enzooka_ 2011 jún. 22. - 11:19:19
(435/518)
Az "igazi" kifejezés is már bárgyú. Feltételez egy gyermeki naivitást. Mi az , h "igazi"? Az a romantikus rész a filmekben, mikor a hegedû szól? Amikor annyira erõs a zene, h elnyomja a nézõtéren zsebkendõk zaját? Ti nõk racionális lények vagytok, sokkal inkább, mint hiszitek. Az eddig tapasztalatom az, h a nõk mindaddig racionálisak, amíg egy férfi meg nem érinti õket, a férfiak pedig romantikusak, amíg meg nem érintik a nõt. Igazi nincs, vagy ha van, akkor mindig az ,akivel éppen élsz. Még az is lehet ilyen értelemben igazi, akivel gyötrelem együtt lenni, mert tapasztalsz, ezáltal el tudod dönteni mit akarsz, mit nem. A nõk a férfi hibáiba szeretnek bele, nem a jó tulajdonságaiba. Ezért aztán determinált a boldogtalanság. A nõ ragaszkodása, birtoklási vágya erõssé válik, ami lehetetlenné teszi, h a férfi annak is érezz magát.
offtopic
Mermaid. 2011 jún. 22. - 10:25:37 Előzmény _Enzooka_
(434/518)
"Mert igazit nem találsz, hanem igazivá válsz. Ha igazivá válsz, akkor találsz igazit, addig nem. Akkor valaki lehetsz valaki számára "

Meséljek az igazimról? Lilahagyma jó megfogalmazása alapján, végülis magamról kéne meséljek, nem másról....Attól független van e jelenleg igazid, vagy nincs, ha volt, akkor már egész bizonyos, hogy a senkinél több vagy, hisz megadatott valakinek hogy láthasson az IGAZI valódban, értékeidben, illetve magad is értékeled a senkinél többre magad. Egyszóval ezt kisugárzásnak is hivják szerintem.

Én a kedvenc idézetemmel irnám ezt le, vagy magam. Meg errõl az egészrõl. Kevés de benne van minden, röviden , tömören.

"Fanny Harville egészen kiváló teremtés volt: és a szerelmük igaz szerelem. Egy férfi sosem gyógyul ki abból, ha ilyen nõt szeretett....nem is szabad kigyógyulnia, de lehetetlen is." / Jane Austen: Meggyõzõ érvek /

Fanny Harville-t pedig átirnám Anne-re.
offtopic
Mermaid. 2011 jún. 22. - 10:01:28 Előzmény _Enzooka_
(433/518)
Nem , nem. A méhkas te vagy, mert szúrsz, "mi nyúltunk beléd". :)
offtopic
Mermaid. 2011 jún. 22. - 09:54:49
(432/518)
Ezt nagyon szépen leirtad! Nekem nagyon tetszik, mennyire IGAZ! :) Ezt pedig tényleg az tudja aki ha más nem de volt már az életében valakinek az igazi.
offtopic
lilahagyma 2011 jún. 22. - 00:18:27 Előzmény _Enzooka_
(431/518)
Igazi nem létezik...- ennek a mondatnak a valódi jelentése az, hogy te nem vagy igazi senki számára. Mert igazit nem találsz, hanem igazivá válsz. Ha igazivá válsz, akkor találsz igazit, addig nem. Akkor valaki lehetsz valaki számára - addig csak senki vagy más senkik számára. (Ahogy Thomas A. Anderson is mondta: "Én egy senki vagyok, nem csináltam semmit." Valóban, igaza volt: senki volt, nem csinált semmit és semmiért sem felelt).
A senkik jellemzõje a követelõzés, a kielégíthetetlenség, a képmutatás, az irigység és a rosszindulat. Ilyen világban, ilyen ember számára valóban nincs igazi, hogy is volna, ez lehetetlen. Mindannyian senkinek születünk. Az mutatja, hogy igazivá válunk, ha elhagyjuk a követelõzést, a kielégíthetetlenséget, a képmutatást, az irigységet és a rosszindulatot. Mert nincs rá szükségünk - az igazi világ nem üres. Ez szinte lehetetlen - ám, aki nem próbálja meg, az örökre senki marad.
offtopic
Prüntyütyû 2011 jún. 20. - 22:22:25
(430/518)
Ha téged nem törölnek, akkor engem miért? Ebben semmi logika nincs.
offtopic
_Enzooka_ 2011 jún. 20. - 22:11:47
(429/518)
Ez csúcs :)))
Drága modik! Ha van bennetek egy kis jóérzés, ezt nem törlitek. Ez lett a kedvenc hszem.
offtopic
_Enzooka_ 2011 jún. 20. - 22:00:52
(428/518)
most mondom, h nem szeretlek. Nem érted?
offtopic
_Enzooka_ 2011 jún. 20. - 21:57:09
(427/518)
Nem hinném , h te lennél az..
offtopic
_Enzooka_ 2011 jún. 18. - 14:32:25
(426/518)
méhkasba nyúltam, tudtam elõre. :)) Mesélj kicsit az igazidról. Engem meg az érdekelne.
offtopic
Mermaid. 2011 jún. 18. - 14:25:56
(425/518)
Csak egy dolog érdekelne Enzooka-tól. Ha ennyire nem hisz az igaziban, miért irkál pont ehhez a filmhez ilyen szorgosan?
offtopic
Mermaid. 2011 jún. 18. - 14:24:03
(424/518)
Teljesen igazad van! ennél jobban én sem irhattam volna le...
offtopic
_Enzooka_ 2011 jún. 14. - 19:52:23
(423/518)
Az az "igazi", ha ragaszkodsz ehhez a szóhoz, akivel éppen vagy.
offtopic
_Enzooka_ 2011 jún. 14. - 14:50:59
(422/518)
Gondoltam, h nem fog tetszeni...
Mermaid. 2011 jún. 14. - 14:46:11 Előzmény _Enzooka_
(421/518)
Magadból indulsz ki és másba vetitessz. Pont azt ami a te életed. AZ amirõl irsz a Tied, nem az enyém! Te nem tudsz rólam semmit , az életemrõl meg végképp és maradjunk is ennyiben :). Remélem megtalálod a boldogságod és az elégedettséged a jövõben.
offtopic
_Enzooka_ 2011 jún. 12. - 01:57:20
(420/518)
Azt írtam , h hókuszpók :))) de nagy.
offtopic
_Enzooka_ 2011 jún. 12. - 01:55:35
(419/518)
Dehogy van. Illúzió csak. Keresztény hókuszpók, ami arra jó, h még véletlenül se tudj boldog lenni. Minden ember változik. Nekem a barátaim is teljesen mások most, mint 18 évesen. Pedig igazi barátaim voltak, jóban- rosszban. De nem egy irányba változunk, mindenki megy a maga útját tovább. De te ezt , mivel az igazival akarsz élni, az esetleges szakítást úgy éled meg, mint vmi tragédiát. Pedig tök természetes velejárója az életednek. Felesleges már a gondolat is, h egy embert megismersz fiatalon és 98 évesen végelgyengülésben ereszted el a kezét. Igazi lila köd keresése tesz elégedetlenné és boldogtalanná.