island 2008 aug. 31. - 01:12:18
(98/518)
Klassz film, de a könyvet is nagyon érdemes elolvasni.
10/10
m.melinda 2008 aug. 24. - 18:18:09 10/10
(97/518)
Ha jól emlékszem az Extrák között volt, hogy a könyv Írországabn játszódik, utólag tették bele a filmbe az amerikai szálat (mert az ugye mégiscsak kell), de az ír táj annyira megfogta a készítõket, hogy akkor Holly idejön meglátogatni Gerry szüleit és felidézni az emlékeket.
Én örültem -egyesekkel ellentétben- hogy nem egy cuki, tündibündi színésznõt láttam a filmvásznon. Nem hiszem hogy egy romantikus filmre csak hollywoodi színésznõcskéket lehetne felkérni, jólesett végre egy "nem cicababa" arcot látni. Hillary Swank szerintem jól végezte a dolgát, bár a ravatal (vagy inkább buli?) egy kicsit túlzás volt...
Gerard Butler teljesen beleillik a filmbe, a külsõ, a humor, a hang---> Operaház fantomja!!!!!
ja, és a megismerkedésük nagyon aranyos volt... :)
10/10
emerald 2008 aug. 20. - 15:13:33 10/10
(96/518)
Fantasztikus ez a film. Nagyon megérintett, ritka dolog, hogy sírok egy filmen, de most ez történt.Nem azért, mert hatásvadász, vagy annyira kiborító jelenetek lennének benne. Nincs a sztoriban semmi különös, csupán bemutatja, hogy 2 ember mennyire nagyon szerette(szereti) egymást. Az egész annyira teljes. A megismerkedésük, a házasságuk, anyuka, a barátnõk, a régi zenész barát. Olyan élet szagú. Nagyon jók a színészek. Nálam 10/10.
10/10
bugeszka 2008 aug. 09. - 12:18:06 10/10 Előzmény saraa
(95/518)
én imádom a filmet... rendkívüli és gyönyörû.
5/10
saraa 2008 aug. 08. - 10:13:26 5/10
(94/518)
hát nemtudom, ez a film... a szereplõk jók, a sztori is tetszik viszont a végére már kezdett unalmassá válni számomra. szerintem túl sokáig húzták.
de ez csak az én véleményem
9/10
Les 2008 aug. 06. - 21:21:11 9/10
(93/518)
Gyönyörû film volt,és megrázó.

9/10
hami004 2008 aug. 06. - 20:59:24
(92/518)
húú...ez most nagyon komoly volt..
azért ez a film annyira nem volt megrándító..
mármint csak nyafogott a csaj benne..:S
ez nem volt drámai...amin bõgni kéne..
hami004 2008 aug. 06. - 13:29:37 Előzmény zsoosi
(91/518)
szerintem ez elég szar film volt...:S
csak Jeffrey dean morgan volt benne jóó (L)
zsoosi 2008 júl. 30. - 17:45:05
(90/518)
Uhh,iszonyatosan jó film volt,nagyon tetszett :) végigsírtam az egészet.Bár az még mindig foglalkoztat,hogy mi történhetett Willy-vel és Holly-val utána :D
10/10
zardmaster 2008 júl. 25. - 17:50:21 10/10
(89/518)
Hogy õszinte legyek, nehezen tudnám ezt a filmet jellemezni. Hiszen a sokszor elõforduló helyzetkomikumok egy romantikus vígjáték benyomását suggalják, s néha el is feledkezünk arról, hogy az alap story mennyire is szomorú. Ám éppen e két ellentétes érzés kontrasztja alkotja azt a keserédeskés hangulatot, melyet e rendezõtõl már a Halászkirályban is láthattunk, érezhettünk. Másfelöl, az eddigi legéletközelibb filmnek éreztem, amit valaha is láttam, de a hitelességet növelte számomra a színészek összjátéka: én tényleg elhittem, hogy úgy szeretik egymást. A film képet ad arról, hogy egyedi életünk során az érzelmek -s legyen pár jók vagy kesernyések -melyek megszínesítik a hétköznapjainkat.
Utóirat: csak ajánlani tudom!
csancsy 2008 júl. 24. - 17:28:23 Előzmény Bijjuss
(88/518)
Én is ezt mondtam:) a férj tökéletes választás!!! sztem a legjobb választás volt! a többi szereplõnél, már nem gondolom így teljesen. talán a baráti házaspár, ami még jó volt! Elég sok mindent változtattak, tényleg, ez egy kicsit lehúzta, de a hangulatot jól megfogták!!!
Bess cica 2008 júl. 24. - 16:58:19
(87/518)
Elõször elolvastam a könyvet, és már az elején sírtam, pedig nem szokásom. Annyira megérintett a történet,ráadásul nagyon szentimentalista vagyok, és mivel én is párkapcsolatban élek, nem volt nehéz átérezni Holly fájdalmát. A filmet szerintem jól megoldották,Gerard Buttler pedig nagyon jó választás volt,imádom Õt, a hangja is isteni!
A film keserû,ám mégis hordoz magában bájt és humort. De nem hiszem, hogy újból meg tudnám nézni, mert csak összeszorul a torkom.
Bijjuss 2008 júl. 07. - 12:19:55
(86/518)
Én a múlt héten találtam csak meg a könyvet a könyvtárban, és azonnal ki is vettem. 4 Nap alatt kiolvastam, és utána kivettem a filmet a tk-ból.
Azért kissé fura volt láni, hogy mennyi mindent megváltoztattak. A könyvben Hellynak 4 testvére van, velük van az apjuk is, Írországban laknak, és Holly, Sharon meg Denise a Kanári-szigetekre mennek nyaralni. A filmben pedig Hollynak csak egy testvére van, Ciara, az apja elhagyta õket, azt hiszem New York-ban laknak, és a lány-trió Írországba megy nyaralni. De...amúgy a könyvet is és a filmet is imádtam. Óh...és Gerry! Õt már a könyvben is imádtam, de hát a filmben....áhhh! :) Az elején a sztriptíz-jelenete...az nagy ász volt! :) Örülök, hogy õ alakította Gerryt, nagyon cuki volt!!! :)
(L) (L) (L)
B.Heni 2008 júl. 02. - 14:39:47
(85/518)
Moziban láttam, és nekem nagyon tetszett.
Tipikusan az a film amin nevetni és sírni lehet egyszerre!
Azért az a kijelentés, hogy vígjáték...nem minõsítem... :D
Betto 2008 júl. 01. - 07:29:43
(84/518)
imádtam,nagyon jó volt.A könyvet is elolvastam (pedig nem szoktam...) és nagyon jó volt... Még százezerszer végig tudnám nézni.:)
Daderth 2008 jún. 28. - 13:27:58
(83/518)
Iiigenigenigen, és mikor Holly sírt, õ is sírt, mikor Holly aludt, õ is elment aludni. :) Õ is remetét játszva benn ült a lakásban és nem lehetett sehogyan kirángatni onnan.
csancsy 2008 jún. 27. - 17:33:50
(82/518)
lemaradt a vége, hogy 22 éves, Cecilia nevezetû lány írta, aki Írország volt miniszterelnökének a lánya, egy mosolygós, szõke hajú lányról van szó. azt írta, hogy nem önéletrajzú hihletésû, és csak úgy jött az ötlet, az elveszítésrõl akart írni valamit, és 3 hónap alatt éjjel-nappal dolgozott rajta.
offtopic
csancsy 2008 jún. 27. - 17:31:57
(81/518)
Hát, az sajnos nem láttam:( Na, majd legközelebb megnézem. Amúgy elfelejtettem mondani, hogy ugye van a daniel, meg a williams, nos, az utóbbi (williams) nem szerepel abszolút a könyvben, hanem van helyette egy Rob nevezetû pasi, akivel összefut holly, 2-szer is, és a másodikat említettem a könyv végén, hogy akkor mondja Holly neki, hogy nem házas, egy régi szép emléket õriz a gyûrûvel, de Rob és Gary nem ismerték egymást, csak egy apró kis ismeretlen, azért említettem, hogy nem volt ennyire hangsúlyozva a könyvben a szerelem ennek a része, de hát filmben ez kell, szóval sztem azért jó volt, ahhoz képest, hogy könyvbõl merítették, szuper, és nálam az a fontos, hogy megfogjá a könyvben lévõ történet értékét, és hangulatát, ami nagyon-nagyon jól sikerült, a többi csak részlet kérdés:).
Amúgy végig könnyeztem, annyira szomorú, a könyvnél is ez volt, de amikor látod a filmben is, hogy milyen gyönyörû pár voltak, akkor kész. És annyira, de annyira aranyos és cuki a férj, nemcsak a könyvben, ez a filmben is megmutatkozott ez!!! Most nagyon megszerettem a színészt!!!

Amúgy nem tudom említették itt, de ezt a történetet, könyvet egy (CSAK) 22 éves
Daderth 2008 jún. 27. - 13:16:01
(80/518)
Én nem olvastam a könyvet, de a DVD-n a Kimaradt jeleneteknél van egy ami az utazás lefoglalása. Nagyon poén xD
Gerry elpróbálja a halálát... :)
csancsy 2008 jún. 27. - 10:47:19
(79/518)
Ja, és még valami. a könyvben az is le van írva, ahogy Gerry írja a levelet, meg hogy elment lefoglalni az utazást, stb... Például az utolsó levél megírása nagyon nehéz volt neki, hogy legyen újra szerelmes, és boldog, mert ugye, csak kicsit féltékeny
Na, nem untatlak titeket, bocsi, befejeztem most:)