Téma: Psycho

offtopic
Anditos 2008 júl. 09. - 11:50:07
(41/241)
Nézd, ha az életem függne tõle, vagy lent volna egy szerettem aki veszélyben van, akkor semmi nem tudna visszatartani, hogy lemenjek a pincébe. Na jó, talán csak egy hatalmas szõrös fekete pók. :-)
Az ember sosem tudhatja, mire képes, amíg rá nem kényszerül, hogy megtegye. Azt tudom magamról(tapasztalatból, sajnos) hogy veszély esetén nem blokkolok le, hanem cselekszem és olyan dolgok jutnak hirtelen eszembe, amire sosem gondolnék amúgy, és ez meghozza a megoldást, segítséget, stb. Ami legjobban kiborít a filmekben, amikor a nõ csak sikítozik és hátrál a falhoz, miközben azt nyavajogja, hogy kérem, ne öljön meg, és nem csinál semmit a késes gyilkos ellen. Én tutti nekimennék, mert a meglepetés ereje nagy, egy sarokban a falhoz szorítva pedig nincs semmi esélyem, tehát veszteni valóm végképp nincs, ha nekimegyek a késes gyilkosnak. Persze nagy a szám innen a biztonságos gép elõtt ülve, remélem sosem kell bizonyítanom a valóságban. :-)
offtopic
elisabet 2008 júl. 09. - 11:48:00
(40/241)
A bezártság-félelem nálam is stimmel. Iszonyatos érzés, be kell vallanom. :(((
Azért még be merek szállni liftbe, ha épp nem jut eszembe, hogy esetleg bent maradok. Különben kibírom, semmi különös... nnna, de ha olyan a szitu és eszembe jut, hogy onnan aztán végképp nem tudok szabadulni, akkor szinte közel állok a halálfélelem érzéséhez - borzalom ! :(
meszag 2008 júl. 09. - 11:41:45
(39/241)
Ami valós tárgyú, helyzet okozta félelem, azt le lehet küzdeni általában - vannak kivételek sztem is, nekem pl. tér-, ugyanakkor bezártság-, és rovariszonyom van. Ez nekem épp elég. :) De horrorra már nem gerjedek. Arra elég nekem egy tücsök is. :)
offtopic
elisabet 2008 júl. 09. - 11:37:26
(38/241)
Érdekes, én pont fordítva vagyok.. :))
Engem nem érdekel, csak legyen rajta szõr, vagy toll, akkor nem félek tõlük. Pedig már annyira meggyõzõen kaptam hasznos tanácsokat, hogy lehet lekûzdeni. Valahogy mégis... szóval nem tudom.
Az viszont tényleg nagy hülyeség lemenni az elõbb körülírt pincébe, én sem tudnám megtenni a világ kincséért sem. :) ÁÁÁÁÁÁ...!!!! Errõl eszembe jutott a Reszkessetek betörõk, amikor a kis srác lement és félt attól az égõ nem tudom mitõl, szóval, ami fûtötte a házat. Látod, a végén már egyáltalán nem félt. :)))
offtopic
Anditos 2008 júl. 09. - 11:32:46
(37/241)
Értettem én elsõre is, hiszen a mondatot is ezzel kezdted. :-)
meszag 2008 júl. 09. - 11:25:09
(36/241)
Én nem a psycho-ról beszéltem, úgy kellett volna inkább fogalmaznom, hogy éppen nem a psychora vonatkozik, hanem az általad írt, nem mennék le a pincébe gondolatra.
offtopic
Anditos 2008 júl. 09. - 11:19:24
(35/241)
Hát a horror filmeken én is csak inkább mosolyogni tudtam, már ameddig néztem ezt a mûfajt. Vagy pedig a hajam téptem, hogy mekkora idióták a szereplõk, sok meg is éredemelte, hogy a baltás gyilkos elkapta. :-) De persze vannak izgalmas pszicho thrillerek, amikor együtt izgulok a fõhõsért, mert fifikás vagy életszagúan viselkedik.
A Psycho pl életszagú, mert szegény Janet Leigh-nek esélye sem volt Perkins anyjával szemben, mert Perkins személyisége olyan megnyerõ volt, hogy nem hibáztatom, hogy nem volt veszélyérzete. :-)
meszag 2008 júl. 09. - 11:13:09
(34/241)
Most ez nem éppena psycho-ra vonatkozik, de én ilyenkor - pince jelenet - szoktam odébb kapcsolni, azzal a gondolattal, hogy hülyítsék a szomszédomat... Ki az az idióta, aki lemegy?
Volt egy horro sorozat régen,talán a Ház, vagy mi a szösz volt a neve, amikor egy õrült fiatalokat gyilkolt sorozatban. Amúgy borzasztó volt, de ugyanakkor kész röhej: senki nem talált egy bugyli bicskát sem, a gyilkos meg a komplett vasedény kinálatát hozta.
offtopic
Anditos 2008 júl. 09. - 11:10:58
(33/241)
:-) Ha hermetikusan, dupla páncélajtóval és rácsokkal jól el vannak zárva és legalább 100 méterre vannak tõlem, akkor nem félek a pókoktól, de egy bizonyos méreten felül (3 mm) már a látványuktól is a hideg ráz, még ha tudom is, hogy nem veszélyesek. Látod, a skorpiókkal, kígyókkal meg nincs semmi bajom pedig tõlük inkább kéne tartani. De ennek nincs is semmi köze a józan észhez, mint a fóbiáknak általában.
offtopic
elisabet 2008 júl. 09. - 10:59:14
(32/241)
A filmet nem láttam - azt hiszem -, de ahogy most a szöveget leírtad, bocsi, de elmosolyodtam - nem a tartalma miatt, hanem mert annnyira jól - megfogalmaztad.
Akkor biztos nem szeretnél bejönni a nagyobbik fiam szobájába, mert ott tényleg vannak pókok.... meg egy skorpió. :))
Én már nagyon megszoktam õket, nem zavarnak egyáltalán. Jaaa és velük alszik, azaz egy helyiségben, a saját szobájában. :)
Az utolsó mondatod marhára tetszett és tökre egyet tudok Veled érteni !!!!!!! :))))
offtopic
Anditos 2008 júl. 09. - 10:19:21
(31/241)
Nem nevetünk ki. Mondjuk a zuhanyzó-frász nálam kimaradt, de voltak más filmek, amik hatására féltem egy ideig egyedül a lakásban. Én azt hiszem pl egy sötét pincébe nem mernék csak úgy lemenni, amikor egyedül vagyok, és éjszaka van, kint vihar tombol, és elment az áram. Ja, és vészjósló zene hallatszik. :-)
Láttad a Bagdadi tolvaj c. filmet? Abban van egy hatalmas, de télleg hatalmas pók, hát attól sokáig rémálmaim voltak gyerekkoromban. Szívesebben rémálmodtam volna Perkins-szel és zuhannyal, elhiheted. :-)
offtopic
elisabet 2008 júl. 09. - 10:13:42
(30/241)
Azért olyan rossz, mert amikor elhúzom a zuhanyfüggönyt, mindig eszembe jut ez a film.. tök ciki.. volt, hogy egyedül voltam otthon és ne nevessetek ki, de komolyan féltem.... alig vártam, hogy kijöjjek onnan. Elképesztõen hülye vagyok. :)
offtopic
elisabet 2008 júl. 09. - 10:12:08
(29/241)
Hááát igen - szerintem is !! :))
Anditos 2008 júl. 09. - 09:43:09
(28/241)
Ó, milyen kedves vagy, köszönöm szépen! :-D
Hiába na, akik Tony-t szeretik, rossz emberek nem lehetnek. :-)
offtopic
elisabet 2008 júl. 09. - 09:36:29
(27/241)
Áhhh - sosem lehet tudni a jövõt.... :))))
Amit írtam, az pedig teljesen természetes, bár nem mindenkinek írtam volna ugyanezt ! :))))) Csak az ilyen szimpatikus, jó gondolkodású fórum-társnak !!! :))
offtopic
Anditos 2008 júl. 09. - 08:52:23 Előzmény elisabet
(26/241)
Sajnos már nincs miért, azaz kiért küzdeni.:-( De méltányolom nagylelkûségedet irányomban. :-)
offtopic
elisabet 2008 júl. 08. - 16:02:09
(25/241)
El kell mára köszönnöm - sok pusza Nektek, minden jót és további szép napot-estét... !!!! Holnap jövök és ez megint csak ijesztgetés !!!!! :D
offtopic
elisabet 2008 júl. 08. - 16:00:46
(24/241)
Jajjjj, dehogy kûzdök :))))))) Inkább legyen a Tied - és ezt nem csak azért írom, mert úgyis felesleges, hanem tiszta szívembõl. Én már adtam át "szerelmemet", úgyhogy tudom, milyen érzés. :((( Igaz, a hetekig tartó bõgós-gyötrõdõs-depis hangulatot nem kívánom senkinek. De az élet ment tovább..... és mi történt a végén ????? MÉGIS NÁLAM KÖTÖTT KI szerelmem tárgya, másikat otthagyta... :)))) Most nagyon gonosz vagyok, de nagyon jól esett !!!!! ( Lehet rám dobálni a köveket megint... ) :D
Anditos 2008 júl. 08. - 15:46:53
(23/241)
Olyan kár, hogy akkoriban nem volt "divat" az elrontott jeleneteket megtartani, pedig nagyon szívesen megnézném a Psycho-bélieket.
offtopic
Anditos 2008 júl. 08. - 15:44:24
(22/241)
Akkor meg kellett volna küzdened velem érte! :-) Mert én is bevállaltam volna simán, csak az a kár, hogy fikarcnyi esélyünk sem lett volna nála. :-(