10/10
Atara 2011 ápr. 23. - 10:20:14 10/10
(74/134)
Igazad van, a Gonosz ugrós részektõl én is többet vártam...túl hamar lecsapták. Legalább megtudhattuk volna, h mi lett Aliával.

Sajnos nem láttam az "Ugrás az államok között"-et, csak a végét, ahol azon agyaltam, h hol láttam már azt a másik katonát, mire rájöttem, h a Quinn doktornõben õ volt a pap...XD Na mindegy.
Az Elvis Presley-s résznek is kimaradt az eleje, de valahogy úgy érzem, h itt a sorozat vége felé már nagyon nyögvenyelõsen megy az egész. Mintha már nem tudnának mit kitalálni.
Ma pedig vége lesz...:((( Amit bánok is meg nem is, mert nagyon szerettem ezt a sorozatot.
Egyébként azt sem tudtuk meg, h mi lett késõbb Sam lányával, Sammy Jo-val. OK, h õ is a projectben dolgozik, de ennyi?

Mondjuk rebesgetik, h filmet készítenek belõle, és hogy Sammy Jo-val lesz kapcsolatos, de nem az eredeti szereplõkkel...
Több petíció is van a neten, amiben azt szeretnék, ha Scott Bakula és Dean Stockwell visszatérne ebben a filmben.
10/10
kata3 2011 ápr. 22. - 18:05:32 10/10 Előzmény Atara
(73/134)
"A gonosz ugró visszatér" és "A gonosz ugró bosszúja" érdekes volt...néhol még izgalmas is, de többet vártam tõle. Például Sam és Alia ismét egymásra találhatott volna. Bár úgy vélem, hogy az alkotók (legnagyobb sajnálatomra) nem szerettek volna egy újabb romantikus epizódot. Azt is érdekes lett volna megtudni, mi történt volna a börtönigazgató szobájában (aki ugye Zoey), miután oda kérette Lizt (vagyis Sam-et) egy kis csintalan szórakozást remélve. Nekem is feltünt, hogy "A gonosz ugró visszatér"-ben míg Sam kék fénnyel, addig Alia vörössel ugrott (így együtt lilával). "A gonosz ugró bosszúja"-ban Alia vörös helyett kék fénnyel ugrott. Sajnos már nem tudjuk meg, hogy hova ugrott, hiszen nem viszik tovább a történetet.

Sajnos közeledik a sorozat vége, márcsak 2 rész van hátra: a "Memphis Melody" és a "Mirror Image".
A "Memphis Melody" Elvis Presleyrõl szól. John Boyd West játssza Red West-et (saját apját), aki a valóságban Elvis Presley testõre volt. Ebben az epizódban játszik Scott Bakula kislánya, a 9 éves Chelsy. Az étteremben, Sam hátamögött, az asztalnál ül egy család, egy fehér hajpántos kislánnyal (a youtobe-videón 1:21-nél) http://www.youtube.com/watch?v=FbYcXodyZ5Y&NR=1
A "Mirror Image" volt Dennis Wolfberg (Gooshie) utolsó szereplése.
10/10
kata3 2011 ápr. 22. - 17:01:19 10/10
(72/134)
Hogy sci-fis szemmel volt-e értelme az "Ugrás az államok között"-nek, nem hiszem. De nekem így is tetszett. Már hogyne tetszett volna, imádom a kosztümös, romantikus filmeket. Pláne, ha Scott Bakula leveszi az ingét!!! Már pedig ezt itt is megtette. :-)
Hogy ennek az ugrásnak mi volt a célja, hogy mit kellett helyre hoznia? Erre Al azt válaszolná, hogy Ziggy szerint 50% annak az esélye, hogy az õseit kellett összehoznia és 50%, hogy a rabszolgák menekülését segítenie. Megfigyeltem, hogy Samnek rendszerint nem egy feladata van egy ugrásnál, néha 2-3 is.
Hogy véletlenül ugrott, és nem is oda kellett volna mennie? Ez lehet, mert a film elején Sam hiába kereste Alt, akinek elmondása szerint nagyon nehezen sikerült õt megtalálniuk.
Hogy miért ilyen sokára jöttek elõ egy ilyen távoli múltba lévõ ugrással, ez szerintem nem véletlen. Hiszen már 5 éve ment a sorozat, fel kellett dobni valami nem szokványos témával. Ugyan ennek tudom be például az "Ég veled Norma Jean" epizódot, ami számomra felejthetõ volt. Bár nagyon csinosak voltak a szinésznõk...és gyönyörûek voltak a ruhák..., nekem mégis hiányzott belõle valami... Például a "kórista fiú" is csobbanhatott volna abban a medencében! :-) Dehát elõre tudható volt (ugyanúgy mint a Kennedynél), hogy Sam nem tudja megváltoztatni a történelmet!!!
Hogy egy ugrást Sam öregkorába is el lehetett volna játszani? Hmm...ez megfontolandó...ez még nem késõ, utólag is leforgatható, hiszen élnek
a színészek és az alkotók: Dean Stockwell 75 éves volt márc. 5-én, Scott Bakula pedig 56 éves volt okt. 9-én. Egyedül csak szegény Gooshie (Dennis Wolfberg) hiányozna, bár neki úgyis "büdös a szája". :-)
Valezius 2011 ápr. 22. - 11:35:58
(71/134)
Próbálom Sci-fis szemmel nézni ezt a sorozatot (is). A polgárháborús résznek ilyen szempontból volt értelme?
Volt bármi, amit helyre kellett volna hoznia?
Ha nem ugrik oda, akkor az õsei akkor is házasságot kötnek, születik gyerekük. King is megszületik a jövõben.
Tehát nem értem, hogy ennek az ugrásnak mi volt a célja. Esetleg csak egy oltári nagy véletlen, és nem is oda kellett volna mennie?

Sajnálom, hogy ilyen extrával, mint a távoli múltba lévõ ugrás csak ilyen sokára jöttek elõ. Esetleg egy ugrást Sam öregkorába is el lehetett volna játszani :)
10/10
Atara 2011 ápr. 18. - 19:40:48 10/10 Előzmény Csekély értelmû medvebocs
(70/134)
Ja, bocs, nem vettem észre, hogy tegnap írtad... -.-"
Az autóverseny közben kiugrottak Aliával a kocsiból, mert vki elvágta a féket, Alia elájult, aztán Sammel együtt "ugrottak tovább". Ennyi.
10/10
Atara 2011 ápr. 18. - 19:35:29 10/10 Előzmény Csekély értelmû medvebocs
(69/134)
SPOILER


Nem tudom honnantól nem láttad, de a lényegtõl írom:

Sam és Alia menekültek Zoey elõl, de a nõ utolérte õket. Elõvett egy marha nagy puskát, és Sam-re lõtt (aki Alia elõtt állt, hogy megvédje), de Alia félrelökte Sam-et, és mielõtt eltalálta volna a golyó, "továbbugrott" immáron kék fénnyel a vörös helyett. Gondolom jó helyre került. :D
Sam eközben szerzett egy fegyvert és lelõtte Zoeyt, aki szintén eltûnt, csak vörös fénnyel.
Sam gyorsan elhadarta Al-el szinkronban XD, hogy a börtönigazgató volt felelõs a nõ haláláért, akirõl szó volt az elején: teherbe ejtette, abortuszra kényszerítette, majd hagyta elvérezni. Ezután Sam is továbbugrott.
Itt a vége fuss el véle. Remélem kielégítõ volt.


SPOILER vége
Csekély értelmû medvebocs 2011 ápr. 17. - 19:04:52
(68/134)
Most mi történt az utolsó 5 percben?Írjatok nagyon fontos lenne!
Valezius 2011 ápr. 01. - 19:10:47
(67/134)
Kösz, képek alapján könnyebb emlékezni.
Ami kimaradt:
"Running for Honor"
"Ghost Ship"
"Moments to Live"

Közbe eszembe jutott, hogy az angyalos rést sikerült az ismétléssel pótolni, akkor csak 3.
10/10
kata3 2011 ápr. 01. - 17:58:44 10/10
(66/134)
Valezius 2011 ápr. 01. - 17:53:32
(65/134)
Olyan 4-5 rész maradhatott ki az évadból nálam, majd késõbb megnézem wikin, hogy mik.
10/10
kata3 2011 ápr. 01. - 17:49:11 10/10
(64/134)
Melyik részrõl maradtál le, vagy ha úgy könnyebb melyiket sikerült megnézned?
Valezius 2011 ápr. 01. - 17:46:52
(63/134)
Sajnos nem láttam az összes részt mostanában, de úgy néz ki legalább az évadzáró/nyitóról nem maradok le.
Megnézem a mûsort itt a porton, ráadásul dupla résszel indul az 5. évad, kíváncsi vagyok :)
10/10
kata3 2011 ápr. 01. - 16:57:52 10/10
(62/134)
Szia, örülök, hogy végre más is ír, már hetek óta csend van itt, mintha nem néznék a sorozatot.
Igen, szerintem is ma lesz az utolsó rész a negyedik évadból: S4/E22 "A Leap For Lisa". Kíváncsi vagyok, hogy ebben a részben hogyan kerül Ziggy "távirányítója" egy másik szereplõ kezébe. Lásd a fotót.
Valezius 2011 ápr. 01. - 14:20:18
(61/134)
Elvileg ma kéne jönnie az évadzárónak, holnap meg a Kennedys résznek, ugye?
10/10
kata3 2011 ápr. 01. - 11:52:19 10/10 Előzmény kata3
(60/134)
Bocs, a szomorú hír linkje helyesen:
http://www.finifter.com/quantum-leap/information/
10/10
kata3 2011 ápr. 01. - 11:45:51 10/10 Előzmény kata3
(59/134)
Ezen a linken jól kivehetõk a majmos epizód bakijai:
http://www.youtube.com/watch?v=yZINttGchYo&feature=related (SCOTT BAKULA HOT STUFF!) Iszonyúan jól összeállított videó!!!!!! 2010 októberi feltöltés.
1) 1:45-nél ugrik be a piszkos vízbe és 1:52-nél újra hófehér a pelus rajta (mikor az egyik rosszfiú kifeküdt, mert a majomlánytól nyugtatólövedéket kapott a fenekébe).
2) 3:18-nál még ott a biléta vastag láncon a nyakában és 6:11-nél már nincs.
10/10
kata3 2011 ápr. 01. - 11:42:50 10/10
(58/134)
Egy jó és egy rossz hír. A jó, hogy Scott Bakula újabb két filmjét láthatjuk.
1) A nagy csapat 3. (vígj., 1998) a VIASAT3-on: ápr.2. 19:00 , ápr.7. 11:45 és az UNIVERSAL CHANNEL-en: ápr.9. 21:00, ápr.10. 23:00
2) Házinyúlra nem lövünk (vígj., 1990) az MGM-en: ápr.6. 7:40 és ápr.12. 15:00

Találtam egy szomorú hírt: The Daily Variety obituary for Dennis Wolfberg (Gooshie) who died in October 1994. http://www.quantumleap-alsplace.com/episodeguide/itsawonderfulleap.htm

S4/E18 "It's A Wonderful Leap" - Egy igazi angyal. Ebben az epizódban Sam egy igazi õrangyalt kap odafentrõl, akit taxisofõrként rögtön elüt. Jó kis meló lehetett egy ekkora testet kihúzni az autó alól. :-DD Az angyal látja és hallja Alt, ebbõl sok vicces konfliktus adódik. Végül is...kinek is kell kit megmentenie? Kinek ki az õrangyala?
Angelita Carmen Guadalupe Cecelia Jimenez, vagyis az angyal szerepében egy angyali színésznõ: Liz Torres. Komikusként és énekesnõként is nagyszerû alakítást nyújtott. A filmben 2 dalt is énekel: "Someone To Watch Over Me" -- George Gershwin-tõl, és "Somewhere" -- a "West Side Story"-ból.
A puerto rico-i származású színésznõt a magyar közönség leginkább a Szívek szállodája férfifaló tánctanáraként (Miss Patty) ismeri.
Liz Torres 1947-en született Bronxban, stand-up komikusként kezdte a pályafutását, majd számos epizódszerepben tûnt fel, és mind a mai napig játszik is különbözõ sorozatokban és TV filmekben. Ilyen az Ally McBeal, A dadus, a Született feleségek (itt, mint Gabrielle Solis édesanyjaként láthattuk). Gyakran játszik dél-amerikai szerepeket.
Többet róla itt: http://teltlanyok.com/info/index.php?parancs=showone&kulcs=730

Az epizódokból sok fotó, audio, songs:
http://www.quantumleap-alsplace.com/episodeguide/itsawonderfulleap.htm
10/10
kata3 2011 ápr. 01. - 11:28:39 10/10 Előzmény Atara
(57/134)
A Nuclear Family azon kívül, hogy nem tetszett, megértettem és elképzelhetõnek is tartom, hogy valóság alapja van a történetnek. Hogy mit vált ki az emberekbõl a háborúnak még csak a lehetõsége is. Mintha agymosást végeztek volna rajtuk és a gyerekeken. Ezért képzelte a kisfiú fegyveres orosz katonának a szomszéd bácsit lapáttal a kezében.

The Wrong Stuff (Az állat is ember) Igazad van a majmos epizóddal, az állatkísérletekkel kapcsolatban, hol tartana az orvostudomány az állati kísérletek nélkül.
A másik, hogy a doktornõ kötõdött hozzájuk, ember számba vette õket, beszélgetett velük. Védte õket, szó szerint harcolt értük. A másik orvossal kapcsolatban pedig nagyon tetszett a film végén, miután Sam kimenti a férfi orvost a vízbõl és a kamera ráközelít, ahogy tekintetük találkozik. Mint, ahogy egy igazi állat és ember szemkontaktusa, ezt a pillanatot jól eltalálták az alkotók! :-D
10/10
kata3 2011 márc. 23. - 17:15:41 10/10 Előzmény Atara
(56/134)
Atara, privi ment.
Az "Esõcsináló"-val kapcsolatban: az elején még nem tetszett a film, persze mindig a vége a legjobb (a katarzis). Ahogy a magát érzéketlennek mutató bátyját ráébreszti a felesége iránt érzéseire. Klassz volt.
De még mindig a Glória viszi nálam a pálmát. A film egyik számomra legjobb jelenete: ez a fotó!
10/10
Atara 2011 márc. 19. - 23:34:22 10/10
(55/134)
Igen, azt hittem, hogy ma az esõcsinálós rész lesz...pedig az a rész is baromi jó. :)
A Nuclear family nekem egy olyan lelkileg megrázós rész volt. Durva, hogy milyen helyzetbe tudja hozni az embereket a háborúnak még csak a lehetõsége is. Pont ezt akarták szerintem kiélesíteni azzal, hogy a gyerekekbõl is miket vált ki. És én elhiszem, hogy volt ilyen...és hálát adok a JóIstennek, hogy nekem nem volt ilyenben részem.

A majmos epizód nagyon furcsa volt...és talán pont azért, mert valahol mind2 orvosnak igazat adtam. Igazat adtam a nõnek, mert nem akarta, hogy a csimpánzokat felhasználják olyan állatkísérletbe, amibe belehalhatnak (pláne így, hogy lelkileg kötõdött hozzájuk, hiszen õ nevelte fel õket).
De igazat adtam a pasinak is, hiszen olyan sisakokat akart kifejleszteni, ami megmentheti a pilótákat egy esetleges zuhanástól...és sajnos...van, hogy ilyesmi "célokért" állati életet kell feláldozni. :( Hol tartana pl ma az orvostudomány az állati kísérletek nélkül? Nagyon nehéz kérdés ez...

Ez a rémálmos rész pedig rémálmaimban se jöjjön elõ. XDDD Ijesztõ volt...
Tényleg nem nagyon volt idõ kidolgozni a szereplõk jellemét, de több ilyen rész is volt. Ebbe gondolom próbálták egybezsúfolni a pszichológiát, a krimit meg a drámát. Vagy nem tudom.
Majd az 5. évad elsõ része, a Lee Harvey Osvald-os is vmi ilyesmi lesz. Na..hát az se tartozik a kedvenceim közé...viszont annak a végét legalább jól oldották meg.
Érdekes, amit mondtál a bakiról. :D Majd 1x visszakeresem. :P