zampano 2011 febr. 09. - 01:12:15
(115/195)
QT mûveletlen, lumpen alak, egy igazi kretén.
10/10
convar 2011 febr. 09. - 01:08:47 10/10
(114/195)
Errõl meg még mindig nem kaptam linket :) Addig ne haragudj, de nem tudok hinni neked, az imdb-n se semmi hír errõl, nameg mert mint mondtam én sem hallottam még soha arról hogy Tarantino is leforgatta volna a saját Natural born-ját, pedig ha így lett volna, sztem kellett volna :)
10/10
convar 2011 febr. 09. - 01:02:13 10/10
(113/195)
"Tétel 5: fuuu, meg nem mondom neked, honnan olvastam ezt, de most már kezd engem is érdekelni hogy vajon tényleg ebben is az emlékeim csalnak-e meg."

Mint mondtam ebben volt igazság amit írtál:

http://www.imdb.com/title/tt0462322/fullcredits#directors

"Directed by
Robert Rodriguez (segment "Planet Terror") (fake trailer segment "Machete")
Eli Roth (fake trailer segment "Thanksgiving")
Quentin Tarantino (segment "Death Proof")
Edgar Wright (fake trailer segment "Don't")
Rob Zombie (fake trailer segment "Werewolf Women of the S.S.") "

De erre mondom én azt, hogy azoknak a pár perces klippeknek a rendezõit azért ne vegyük már Tarantinoékkal egy kalap alá. Pláne, hogyha hozzátesszük azt is, hogy az EU verzióban a Grindhouset már 2 külön filmként adták el, méghozzá ezen áltrailerek nélkül (a Machete kivételével) a legjobb tudomásom szerint.
10/10
convar 2011 febr. 08. - 20:44:31 10/10
(112/195)
Na ez így már kezd igazi vélemény lenni és így már kezd az egésznek értelme lenni ;) Akkor nézzük:


"Tétel #1
Azt mondja, nem Tarantino filmje. Szerintem ha vki ír, pénzel egy filmet, az már erõsen az övé is. Mellesleg a film felét õ rendezte. Bevallottan Rodriguez és Tarantino KÖZÖS produkciója.
Szal hiába fröcsög a srác habzó szájjal, az Alkonyattól pirkadatighoz Tarantinónak igen sok köze van."

Elõször is: a nyilván arról van szó hogy ki rendezte a szó szoros, szakmai értelmében. Csak ez a kérdés a cikkben is, és remélem hogy te is úgy tudod hogy ezen vitatkozunk.

A film felét õ rendezte résznél elmosolyodtam, mert sem a film nem írja (http://www.youtube.com/watch?v=BVKl3U9BR4w 0:20mpnél), se a dvd borító, de még az imdb se jön ilyen falssal. Csak Rodriguez mindenütt (mármint a directornál term.) Szal ezt honnan vetted?


"Tétel #4
Tarantino a Natural Born Killersbõl készített saját rendezõi változatot, és azt is kiadták. Szal a film Oliver Stone-é és Tarantinóé.
De lehet, bloggerünk nem ismerte ezt a sztorit."

Én sem. Én csak a Stone féle verzióról tudok, és csak arról találtam infót a neten is. Tudsz egy linket hogy hinni tudjak? ;)

De am tökmind1, a cikkíró is nyilván a Stone félére gondolt, ahogy mindenki arra gondol, kivéve ezek szerint te.


"Tétel #5
A Grindhouse rendezõi a következõk: Robert Rodriguez, Quentin Tarantino, Eli Roth, Edgar Wright, Rob Zombie.
Kedves bloggerünk meg ahelyett, hogy ránézett volna az imdb-re, amit az oldalon maga is ajánl, inkább beírt hülyeségeket."

Szigorúan nézve igen, igazad van, de mégis, úgy érzem hogy ennél a tételnél is csak a kákán akarsz csomót keresni (mint ahogy végülis az elõzõeknél is). A másik 3 tag csak az áltrailereket rendezte. Szal én azért azt hiszem, ha vki, akár pl. a cikkíró (vagy akár én is) úgy veszi hogy a Grindhouset RR és QT rendezte, az bõven bocsánatos bûn, sõt mitöbb érthetõ leegyszerûsítése a dolgoknak :)


"A többi, hogy szerinte Rodriguez nem jó rendezõ már csak hab a tortán. Ilyen öntelt és öntömjénezõ bejegyzés végére beírni egy ilyet, ráadásul úgy, hogy kiderül az egészbõl, nem is ismeri Rodriguez munkásságát... hát biztos jófej gyerek lehet, és csak engem taszít a dolog.
Na meg leírja hogy a Motel egy bugyuta film.. utána meg leírja zárójelben hogy nem látta. Hát ez is nagy okosságra vall. "

Ezzel a résszel egyetértek, én sem értem mi a faxnak kellett egy magánvéleményt odabiggyeszteni egy alapvetõen sztem jó és informális és tájékoztató cikk végére. Merthát tul.képpen ki a faxt érdekel hogy õ szereti-e és mibõl gondolota hogy ez érdekel bárkit is? :D

Egyébként én is kedvelem Rodriguezt. Pont ezért irritál egyre jobban hogy hányan el vannak tévelyedve. Én jópár Rodriguez film topikjában is megfordulok (a filmkatalóguson is) és rendszeresek a csúsztatások. Már számomra bosszantó mennyiségben :(

Ezért tettem be ezt a cikket, ami összességében igenis azt mondom, hogy ez egy sok téveszmét eloszlatni képes írás (fõleg ha így a kérdéses részeket kitisztázzuk ;) ) Ami lehet hogy nem hibátlan, mert ja, minek kell véleményt nyilvánítani, de abban biztos vagyok, hogy az író így is tizedolyan sötét sincs, mint pár filmfórumozó fejében (nem rólad van szó és akinek nem inge úgysem veszi magára).
10/10
convar 2011 febr. 07. - 23:01:40 10/10
(111/195)
"Tele van tévedésekkel "

Oké, mondj egyet. De tudod mit? Ne is egyet, légyszives sorold fel az összes szted tévedését, hogy tudjam mikre gondolsz, aztán hogy azoknak utána tudjak nézni és utána el tudjam dönteni hogy igazad van-e. Mert lesz.rozni könnyû vmit, azt bárki tudja, ezért önmagában attól hogy szted sz.r még egy fikarcnyival sem sem tudok jobban hinni neked mint a cikk írójának.

Szal hajrá, várom az észrevételeket, legyen konstruktív a vita. Csak így van értelme, csak így tanulhatunk belõle ;)
10/10
convar 2011 febr. 06. - 21:45:44 10/10
(110/195)
Ezt ajánlom mindenki figyelmébe, de fõleg azoknak, akik azt hiszik hogy fél Hollywoodot õ rendezte, többek közt Robert Rodriguez filmjeit is:

http://www.pcdome.hu/blog/germinator/2062/ki_a_tokom_az_a_tarantino
10/10
convar 2011 febr. 02. - 11:55:56 10/10 Előzmény hirlevelem
(109/195)
Értem amit mondasz és van is benne vmi amit mondasz, de pont az a lényeg, hogy ezek csak filmek, ahol a szórakoztatáson van a hangsúly (játékfilm). Nem kell itt azomosulni semmivel (Tarantino karatkereivel nehéz is lenne :D), csak nézni kell és élvezni a filmet.

Egyébként nekem az egyik kedvenc rendezõm, pont a sajátos és némileg valóban beteg stílusa miatt :D

Akirõl nem árt tudni, hogy rengeteget lop, de filmjei élvezeti értékébõl az én szememben ez sem von le semmit, hiszen mégis koherensek tudnak maradni:

http://filmvilag.blog.hu/2009/07/28/tarantino_nyomaba_eredunk
10/10
Ford Mustang 2010 nov. 22. - 18:42:09 10/10 Előzmény Mindenhova
(108/195)
Ez így van, teljes mértékben egyetértek. Zseniális filmjei vannak, és színészként is remek. Egyik kedvenc színész-rendezõm. Egyértelmûen 10/10!
1/10
hirlevelem 2010 okt. 14. - 11:07:10 1/10
(107/195)
Megdöbbentem magamon is amikor izgultam azért, hogy öljenek (a filmjeiben).... Rá kellett, hogy ébredjek, attól hogy zseniális, még rossz ügyet szolgál. Igen, valóban profi amit csinál, csak nem tudok azonosulni a tartalmával, azzal az eszmével amit képvisel. Mert az beteges és õrült.

Nem ismeretlen az emberiség történetében, hogy zsákutcába futtatják õket vezetõik, mítoszaik, példaképeik. Arra sem vagyok büszke. hogy meglátom ezt, hiszen mi van helyette? Szinte irigylem is azokat a balgákat, akik ezt nem látják és õszinte áhítattal tudják nézni és élvezni filmjeit. Nekem már soha nem adatik ez meg vele.
10/10
Mindenhova 2010 okt. 11. - 21:48:31 10/10 Előzmény detox
(106/195)
hypeolva? ez az ember egy idióta és egy zseni keveréke. Minden idõk legjobb rendezõje. Az összes filmjét koppintják mind a mai napig.
10/10
Noncika 2010 júl. 16. - 13:56:42 10/10
(105/195)
Van egy nagyon eredeti stílusa, amit imádok:)
1/10
detox 2010 ápr. 10. - 20:17:33 1/10
(104/195)
kicsit túl van hypeolva az ember :P
9/10
vedder 2010 febr. 23. - 20:36:33 9/10
(103/195)
Hollywood egyik állócsillaga, vitathatatlan érdemekkel. A filmjei sajnos nemcsak témájukban vagy stílusukban változatosak, hanem minõségben is. A legújabb, Becstelen brigantyk pl egyáltalán nem tartozik a jobb filmjei közé, a róla szóló dícséretek olyanok, mint maga a film: kissé erõltetetett. Mindenesetre amikor végignéztem a filmek listáját amelyek készítésében részt vett meglepõdtem hogy ebben is meg abban is... szóval ellentmondásos de talán pont ezért hihetetlenül sokszínû figura.
9/10
vedder 2010 febr. 23. - 20:34:47 9/10
(102/195)
Hollywood egyik állócsillaga, vitathatatlan érdemekkel. A filmjei sajnos nemcsak témájukban vagy stílusukban változatosak, hanem minõségben is. A legújabb, Becstelen brigantyk pl egyáltalán nem tartozik a jobb filmjei közé, a róla szóló dícséretek olyanok, mint maga a film: kissé erõltetetett. Mindenesetre amikor végignéztem a filmek listáját amelyek készítésében részt vett meglepõdtem hogy ebben is meg abban is... szóval ellentmondásos de talán pont ezért hihetetlenül sokszínû figura.
10/10
duszkad 2010 jan. 25. - 21:32:09 10/10
(101/195)
Nagy kedvenc:)
õõ Halltoam valamit a Kill Bill Vol 3-ról, állítólag 2014 re tervezik v mit olvastam de lehet csak pletyka..kiváncsi vagyok ti mit tudtok írjátok le léccci ha tudtok valami konkrétat. Elõre is köszi:)
10/10
miskah 2010 jan. 18. - 16:38:32 10/10 Előzmény mormi
(100/195)
Úgy van :D
9/10
mormi 2010 jan. 16. - 01:02:12 9/10
(99/195)
Tarantino egyedi és utánozhatatlan.
acidphase 2010 jan. 13. - 01:25:40 Előzmény zampano
(98/195)
gondolod te.
mulao 2009 dec. 31. - 12:15:43
(97/195)
A Becstelen még egyedi, de már szerintem õ se tud teljesen újjat alkotni, persze ezzel nem akarom fikázni.Nehéz ma már újjat mutani.
Egyébként jó filmeket csinált, a régebbiek jók.Meg van amelyikben, nagyon tetszik a szereposztása.
zampano 2009 dec. 30. - 00:51:54
(96/195)
Tarantino rajongóbázisa fõképp a kamaszokból/kamaszlelkûekbõl áll, ez sokat elmond róla is meg a filmjeirõl is.