10/10
Edmond Dantes 2014 nov. 16. - 16:57:01 10/10
(175/195)
Jól van örülök :) ...akkor képzeletben azért pár plusz csillag már adható QT-nak, ugye?
És ha még van türelmed, nézd meg a Becstelen Brigantykat is, aztán egy idõre "békén hagylak" :) Tarantinoilag.
Christoph Waltz alakítása sztem része a filmtörténelemnek, de Brad Pitt is remekel emlékeim szt.
10/10
Edmond Dantes 2014 nov. 13. - 15:15:42 10/10
(174/195)
Te rendes vagy, mert hozzáfogtál szép sorban. Azt tanácsolom, ugorj egy nagyot (idõben) és nézd meg a Djangot. Sztem szédületes film...pedig nem is nyert vele rendezés-díjat (jelölés is csak Bafta), na de a sztori! El is vitte az összes forgatókönyv díjat. És a három pasas...szinte felülmúlhatatlanok így "zusammen". Én olyan "egyszernézõs" vagyok, ezt moziban láttam, de kerüljön csak a szemem elé még egyszer! (TV) :)
biff 2014 nov. 12. - 20:38:21
(173/195)
egyetlen filmet láttál, ráadásul azt amit még én se sokszor fogok megnézni (mig többet meg igen), nem azért mert szar film hanem mert egyszerüen nem érdekel az a film, a többit meg elbeszélésekböl hallottad és az alapján döntöttél hogy milyen:) hát....:D

(pl a killbill szeria sem érdekel egyszerüen...attol még nem szar, de nem fogo megnézni sokszor az tuti).
10/10
Edmond Dantes 2014 okt. 01. - 17:44:59 10/10
(172/195)
Mottó: "...senkire nem erõltetem azt, amit/akit nem szeret." ld 204
Alkonyattól pirkadatig: nem láttam, de, mint te is írod, abban õ színész, producer=nem rendezõ.
"Igazi" = maga rendezte filmjei számosa kiemelkedõ, megkerülhetetlen. Nem vagyok rajongó alkat és QT-ért sem "rajongok", csupán felhívom a figyelmet arra, amire. Jó tanács: nem bedõlni másoknak! Nézd csak, az itteni hszok jelentõs része is csak annyit bír kinyögni h "sz@r" és hasonló színvonalas kritikák..viszont írnak róla és ezzel elárulják h szép sorban végignézik/végignéztek egy csomó "sz@r" QT-t...és végig fogják nézni a következõket is és azok is "sz@rok" lesznek és így tovább...
De még egyszer (három a magyar igazság):
"...senkire nem erõltetem azt, amit/akit nem szeret." ld még (202) és (204) itt.
1/10
offtopic
cellasto 2014 okt. 01. - 16:55:34 1/10
(171/195)
pedig az még viszonylag jó film is volt :)
amit az utóbbi pár évben csinál,az viszont tûzre való szemét az tény :P
10/10
Edmond Dantes 2014 szept. 28. - 21:47:57 10/10
(170/195)
Konkrétan nem rád gondoltam, de ha már írtál, visszakerestelek:
"Gagyi filmek, mégis felkapott arc."
Film e k.
Ajánlanék szívesen többet, de senkire nem erõltetem azt, amit/akit nem szeret.
10/10
Edmond Dantes 2014 szept. 28. - 17:30:51 10/10
(169/195)
Mulatságos, ahogy a hszók egymást licitálják túl, melyik a (leg)sz@r@bb QT-film...és nem veszik észre h szépen (?) besétálnak a saját csapdájukba és QT csapdájába. Ha annnnyira sz@r@k QT filmjei, akkor miért is nézik meg egyiket a másik után? Nem 1 db filmet, esetleg kettõt, annyi még "beleférne" akkor is, ha tényleg utálják...hanem (csaknem?) mindet.
Megfejtések: a) mazochizmus b) rajongás c) cikizés d) ?
QT sztem egyike annak a néhány filmesnek, akik a filmmûvészetet szépen kézen fogták és átvezették a 20.szdból a 21.-be. Sikert sikerre halmozva, mégis igényesen. Nem tett ennél se többet :o) se kevesebbet. És még hol a vége...a fejlõdése pedig úgyszólván töretlen, ellentétben (sajnos) számos kar- és kortársáéval.
Suziy 2014 szept. 27. - 12:52:28 Előzmény zampano
(168/195)
Ha kamu papírja lennének, jobban éreznéd magad? (költõi kérdés)
Lásd; a magyar értelmiségi politikai elit. Fantasztikus országunk fejlõdése.
Suziy 2014 szept. 27. - 12:48:50
(167/195)
Tarantino legjobb filmje szerintem a "Becstelen Brigantyk"
ennyi
zampano 2014 szept. 04. - 10:10:22
(166/195)
Jobb lesz így:

Mindig éreztem, hogy ez az ember a magasnak mondott IQ-ja ellenére egy igazi kretén. Kiderült, hogy nem tud felmutatni olyan papírt, ami igazolná a magas IQ-ját (pl. Mensa- vagy SAT-teszt). Iskoláit nem végezte el, nem tud helyesen írni, nem tudja, mi az a prímszám, és Howard Stern mûsorában sem tudott egy IQ-teszt-kérdésre sem jól válaszolni.


http://wegotthiscovered.com/movies/10-quentin-tarantino/4/
------------------------------------------------
Despite the fact that Tarantino left school in the ninth grade (he was sixteen after being held back a year) and can’t spell for shit (his screenplays are littered with grammatical errors and bizarre spelling mistakes), Quentin Tarantino is actually a certified genius – well, according to his mom, anyway.

It’s actually a pretty “well-known” fact that Tarantino has an I.Q. of 160, but during an appearance on The Howard Stern show in 1997, Tarantino revealed that he doesn’t remember ever taking an I.Q. test and that the whole 160 thing comes from something his mom told him (Charles Darwin had an I.Q. of 165). There’s actually no evidence out there which makes this thing true.

When Stern asked him a couple of questions from an I.Q. test during the interview, Tarantino got them both wrong. So maybe it’s time to put this particular rumor to bed: Tarantino doesn’t have a confirmed I.Q of anything (and he doesn’t know what a prime number is either).
10/10
Edmond Dantes 2014 szept. 04. - 10:08:13 10/10
(165/195)
Be- és rövidre zárom:

"A" hszó szaxerû(tlen) véleménye QT-ról: "Mindig éreztem, hogy ez az ember a magasnak mondott IQ-ja ellenére egy igazi kretén. Kiderült, hogy nem tud felmutatni olyan papírt, ami igazolná a magas IQ-ját (pl. Mensa- vagy SAT-teszt). Iskoláit nem végezte el, nem tud helyesen írni, nem tudja, mi az a prímszám, és Howard Stern mûsorában sem tudott egy IQ-teszt-kérdésre sem jól válaszolni." (187)

"B" hszó szaxerû(tlen) véleménye QT-ról: "Nagy rendezõ nagy filmekkel. Aki meg nem szereti, az 1) (ne) járjon utána 2) ne nézze a filmjeit (bár sztem inkább nézze) 3) keressen...jobb ürügyet a fikázására." (192)

Tessék választani! Én megtettem.
zampano 2014 szept. 04. - 09:28:55
(164/195)
:DDD
Köszönjük, Emese!

HS vs QT: https://www.youtube.com/watch?v=qUErdK_qsNo
10/10
Edmond Dantes 2014 szept. 04. - 09:16:26 10/10
(163/195)
Hát igen. Frappáns, elegáns érvelés :/ Csak nem igaz. Én ugyan s e m m i ilyesmit nem írtam, nem "ismertem el" és lehet h "összevissza keverek-kavarok mindenfélét" (mit is?), de (190) és (192) hszban azért még egyszer összeszedtem maradék tudásomat és magyar nyelvismeretemet. Ebbõl még futotta arra h megállapítsam:
1) T.nem híresztelt magáról semmit,hanem cáfolta azt,amit.Vö.jereváni rádió:osztogat/fosztogat.100%-ban eltérõ jelentésû igék.
2) Nagy rendezõ nagy filmekkel. Ha IQ-ja 70 + híreszteli magáról az IQ/70-t, akkor is. Ha nem híreszteli, akkor is.
Aki nem telt el/be vele(m), olvassa el (192)-m utcsó mondatát. Okoskodásból arra futotta. Egyeseknek (olykor?) az is sok.
zampano 2014 szept. 03. - 22:32:43
(162/195)
Elismerted, hogy nem tudsz elég jól angolul, nem érted rendesen a cikket sem, keversz-kavarsz összevisza mindent. Mit okoskodsz akkor? A cikk a neten is elérhetõ 97-es Howard Stern interjúra épül. Ebben a mûsorban leplezõdött le és égett be csúnyán Tarantino azzal, hogy nem tudott tényanyaggal elõállni a magas IQ-járól (sõt egyszerû tesztkérdésekre sem tudott válaszolni), védekezésképp csak a mami mendemondáira hivatkozott, ez a 160-as szám afféle családi emlékként megmaradt benne, és ezzel hencegett úton-útonfélen. Mivel nem járta ki az iskoláit, gondolom, ezzel próbált kompenzálni.
10/10
Edmond Dantes 2014 szept. 03. - 21:27:54 10/10
(161/195)
Hát ha Tarantino egy nyelvtanóra (nem az!), akkor legyen nyelvtanóra.
A kérdéses szövegben sehol, de sehol nem áll az h "õ híresztelt volna" bármit magáról.
Ellenkezõleg: Tarantino éppen hogy CÁFOLJA a m a m i által híresztelt 160-as IQ-t és éppen azzal h neki csak a mamája mondta, sõt, nem is emlékszik rá h valaha csinált volna IQ-tesztet. "Híresztelte magáról" vagy cáfolja h egyáltalán és valaha is csinált volna = szezon és fazon.
Viszont ami a linkben is és ténylegesen is tuti és igaz:
"Quentin Tarantino is actually a certified genius" azaz egy valóságos géniusz.
Ezt is a mami állítja, de rajta kívül még nagyon-nagyon sokan. Én is.
A többit = a lényeget már megírtam (190)-ben, elolvasható.
Aki meg nem szereti, az 1) (ne) járjon utána 2) ne nézze a filmjeit (bár sztem inkább nézze) 3) keressen ennél a cuccnál jobb ürügyet a fikázására. Mert ez ürügynek (is) rossz.
zampano 2014 szept. 03. - 20:16:05
(160/195)
Tiédnél több angol tudással az derül ki, hogy Tarantino nem emlékszik rá, hogy tesztelték volna, de azért szépen rákente a mamára, hogy valamikor õ mondta neki ez a magas IQ-éréket. És nem a mama híresztelt, hanem Tarantino õt nevezte meg forrásként, mikor rákérdeztek a dologra.
10/10
Edmond Dantes 2014 szept. 03. - 19:45:57 10/10
(159/195)
Csekély angol nyelvtudással is elég érthetõ h MOM (nem néhai Magyar Optikai Mûvek, hanem a mami) "híresztelte" róla azt, amit.
Az irigyei meg, akik arra sem érdemesek h a cipõjét befûzzék, ezt felkaphatták, bár eddig még nem hallottam ezt a sztorit. Ha 70-es az IQ-ja, még nagyobb teljesítmény már az eddigi életmûve is, ami arra utal h a mûvész(et és az IQ között nincs (mindig) szoros összefüggés, sõt. Ezt egyébként eddig is tudtuk és más mûvészekkel kapcsolatban is.
zampano 2014 szept. 03. - 16:01:35
(158/195)
Nem ennyit. Ha nem híresztelné magáról, hogy milyen magas IQ-ja van, akkor senki sem firtatná ezt a kérdést, és nem is égették volna be.
10/10
Edmond Dantes 2014 szept. 03. - 15:45:09 10/10
(157/195)
Darwin pedig még annyi jó filmet se csinált mint Tarantino. Úgyhogy az õ IQ-ja körül is bûzlik valami. Más(ok)ról már nem is beszélve.
Errõl ennyit.
zampano 2014 szept. 03. - 13:26:33
(156/195)
Mindig éreztem, hogy ez az ember a magasnak mondott IQ-ja ellenére egy igazi kretén. Kiderült, hogy nem tud felmutatni olyan papírt, ami igazolná a magas IQ-ját (pl. Mensa- vagy SAT-teszt). Iskoláit nem végezte el, nem tud helyesen írni, nem tudja, mi az a prímszám, és Howard Stern mûsorában sem tudott egy IQ-teszt-kérdésre sem jól válaszolni.


http://wegotthiscovered.com/movies/10-quentin-tarantino/4/
------------------------------------------------
Despite the fact that Tarantino left school in the ninth grade (he was sixteen after being held back a year) and can’t spell for shit (his screenplays are littered with grammatical errors and bizarre spelling mistakes), Quentin Tarantino is actually a certified genius – well, according to his mom, anyway.

It’s actually a pretty “well-known” fact that Tarantino has an I.Q. of 160, but during an appearance on The Howard Stern show in 1997, Tarantino revealed that he doesn’t remember ever taking an I.Q. test and that the whole 160 thing comes from something his mom told him (Charles Darwin had an I.Q. of 165). There’s actually no evidence out there which makes this thing true.

When Stern asked him a couple of questions from an I.Q. test during the interview, Tarantino got them both wrong. So maybe it’s time to put this particular rumor to bed: Tarantino doesn’t have a confirmed I.Q of anything (and he doesn’t know what a prime number is either).