Téma: Quimby

kata3 2012 nov. 08. - 23:33:18
(19/39)
Quimby - Ventilátor Blues http://www.youtube.com/watch?v=5IH_iLe4-mM
convar 2012 nov. 08. - 19:43:47
(18/39)
.
convar 2012 nov. 08. - 19:43:20
(17/39)
.
convar 2012 nov. 08. - 19:42:50
(16/39)
.
convar 2012 nov. 08. - 19:42:27
(15/39)
A koncert 2. felében volt egy akusztikus blokk is... nohát, az is nagyon jó és hangulatos volt sztem :) (1x még Stevie Wonder I Just Called To Say I Love You-jába is majdnem belekezdtek, persze csak a poén kedvéért :) )
convar 2012 nov. 08. - 19:35:37
(14/39)
Múlt hét kedden, 10.30.-án volt szerencsém meghallgatni õket élõben a Quimby Teátrum koncertsorozat keretében, Kecskeméten. Nem aggódtam hogy ülõs koncert lesz, ha jó a zene és érdekel akkor szívesen végighallgatom én ülve ill. - ami "állós" rockoncertekre ugye jellemzõ :) - alkoholos befolyásoltság nélkül is.

Hát... vérprofik. Nem akarom túlspilázni, de tényleg frenetikus volt... a zene legalábbis. Mondjuk az elején még voltak hangtechnikai gondok (persze pókerarccal vették tudomásul ahogy a technikusok ott ügyködtek köztük), de szerencsére relative gyorsan megoldották. Tibi hangja meg fantasztikus, abszolút CD minõség! Pedig még meg is volt fázva...

Zenei téren az egyetlen kivetnivaló amit találtam az maga a dallista, az is csak egyetlen egy okból: nem volt a Bordély boogie! (mióta van Quimby koncert e dal nélkül?) Egyébként errõl a dalról van szó:

http://www.youtube.com/watch?v=bWvOkCLu9Z0

De tényleg, annyira vártam a végén, épp azért akkora volt a pofáraesés amikor már állt fel mindenki, a villanyok is kigyulladtak és én még mindig (ill. akkor már nem :D) arra számítottam hogy úgyis visszajönnek még1x és utoljára eljátszani azt is :D

Jó, mondjuk a koncert folyamán a Fekete lamoure és a Sehol se talállak némileg kárpótolt azért, hogy csak a másik két leginkább "ereszd el a hajam" zenéjüket említsem :)

Viszont a színpadkép hát... én egy kicsivel többet, "grandiózusabbat" vártam. Jó, volt egy kivetítõ, amin néha nagyon jópofa dolgok is voltak láthatók (a Ventillátor blues alatt pl. stílszerûen egy forgó ventillátor alakzata, egy másik dalnál egy vízben lebegõ, ill. nagyon lassan mozgó meztelen nõ, sõt, még homokrajz is volt, szal tényleg változatos volt a mûsor :) ), már ha egyáltalán figyeltem rá. Meg persze a fények is rendben voltak, de mégis, nekem eszemponmtból kissé "fapadosnak" hatott a elõadás.

A dalok közötti szünetekben mondjuk nagyon jópofa "színjátszós" epizódok is voltak, ált.ban Livius és Dódi fõszereplésével, de Tibi felkonfjai is zömmel elég ütõsre sikeredtek. Nyilvánvalóan ilyenkor lehetett érezni legjobban hogy ez most kicsit más, kicsit színháziasabb mûsor mint amit és ahogy pl. a Szigeten adnak elõ.

Összességében 10bõl 8ra értékelném a produkciót. A -2 pontból az egyik a Bordély boogie mellõzésért, a másik pedig a színpadkép miatt jár :)

De term., talán mondanom sem kell hogy azért így is megérte bõven, mert a látvány szempontjából bár némileg igen, viszont a "hanganyag" tekintetében abszolút nem hagyott semmilyen kívánnivalót maga után :) Úgyhogy tudom, közhely, mégis azt kell mondjam hogy ez valóban egy élmény volt.
Pheithó4 2012 márc. 02. - 23:21:24
(13/39)
Valami megváltozott. Szép és harmonikus, rendezett....A majomtangót szeretem máig a legjobban (és mikor is volt már az? Mi történt? Azt hiszem a " szerelemnek" vége?!
kormic 2011 máj. 06. - 03:02:21
(12/39)
Mondjátok, ér Kiscsillaggal "minõsíteni" a Quimbyt? Arra gondolok, h: Örökre szívembe zártalak :)

Láttam azt a Dob meg basszust, amiben Presser Pici bácsi olyan gyönyörûen beszélt róluk, konkrétan azt mondta, rajong értük. Fülig ért a szám, miközben hallgattam, egyrészt mert õt magát is nagyra tartom, és egyezik a véleményünk, másrészt mert itt Mo-on nem túl gyakran hallottam, hogy pl. egy zenész egy másik zenekarról ilyen elismerõen és lelkesedéssel nyilatkozik.
Kiss Tibi (és Lívius) szövegeit hallgatva folyton az jár a fejemben, ha magyart tanítanék, ezekrõl sokat beszélgetnénk, lenne mit...

Don Quijote ébredése

Hajtogattam a kukák mögött egy álmot,
egy kerthelyiség félreesõ részén.
Eldugult piszoárban vitorlázok,
Sapkám a hold, fésûm a szél.

Sorra dõlnek ki mellõlem a lányok,
fojtogató bûntudat emészt.
A szívek szemétdombján kapirgálok.
Szeretni, Istenem, milyen nehéz!

Annyi minden bajjal kell még megküzdenem,
plusz még itt van a nyakamba varrva
egy lefejezett szerelem.
Tükröm, tükröm, mondd meg nékem:
Jól áll-e ez nekem?

Annyi minden szarral kell még megküzdenem,
ellenséges szélmalmoktól zavaros szellemem.
Nincsen veszély – mondják –
csak képzelem.

Aztán orvosok jönnek, kezükben fegyver,
és ha a vegyszer egyszer a vénába hatol:
a lakatlan sziget lakó lelke tenger lesz,
a szíve lepényhal. Itt úszkál valahol.

Annyi minden szarral kell még megküzdenem,
egy tucat csörgõsipkás lidérc horkol mellettem.
Választok egyet. Melyik tetsszen?
Melyik legyen a partnerem?

Ezt pedig hallgassátok ;)
http://www.youtube.com/watch?v=5IH_iLe4-mM
ariskerase 2011 jan. 15. - 07:43:54
(11/39)
Van egy-két jó számuk, de nem rajongok értük.
lambton 2010 okt. 06. - 19:48:15
(10/39)
o.k., akkor most itt is rajongok egy kicsit értük :-)
évek óta szeretem õket, véletlenül fedeztem fel magamnak a bandát, addig csak a nevük volt halványan ismerõs, de a dal, ami elkapott - egy gyenge pillanatomban - no és a hang, új volt nekem...
fogalmam sem volt róla, ki az, aki ÍGY énekel, se archoz, se névhez nem tudtam kötni.
na, egy ideje már tudom..., a szeretethez elég volt az a szikra, jó idõben, jó helyen :-)
az elsõ találkozáskor éreztem, hogy "ez tényleg szerelem" lesz
convar 2010 aug. 06. - 23:08:02
(9/39)
Nekem ez az abszolút kedvencem tõlük:

http://www.youtube.com/watch?v=TFMshtMaIno

Am Quimby rulez :D
toshiba321 2010 aug. 03. - 21:21:22
(8/39)
én akkor sem rajongok értük
toshiba321 2010 júl. 28. - 20:10:44
(7/39)
nem rajongok értük 10/1
asz0089 2010 ápr. 02. - 18:14:47
(6/39)
És én ma megyek koncertre. :D
offtopic
gondil 2010 márc. 18. - 16:18:58
(5/39)
Álmatlan dal
.
.

Minden olyan, mintha
Az volna ami, de mégsem.
Hogy tudsz így aludni, mikor
Tudod, hogy nem alszom én sem?

Csak azért vagy itt, hogy te légy
az álmatlan párom.
Eleget néztelek, jöhetne már az álom,
Úgy várom.

(Kiss Tibor)
offtopic
gondil 2010 márc. 18. - 16:14:48
(4/39)
Magam adom

Üdvözlöm érintem nem mutatom
Nem emlékeztetem nem kutatom
Nem zavarom zavarom csak figyelem
Belefeledkezem vele utazom

Nem sürgetem nem várom
Nem bántom nem sajnálom
Nem sajnáltatom magam magam adom
Neki megadom neki megadom magam

Felkavarom felkavarodom
Megálmodom belelátom
Megkövetem megkövetelem
Megszelídítem megbánom

Meggyújtom eloltom meggyújtom eloltom

Megoltalmazom elragadom
Elragadtatom magam magam adom

Megadom megadom neki megadom magam

Nem suttogom elkántálom
Megkóstolom megkínálom
Keveredek belehabarodom
Belefeledkezem vele utazom

Felismerem feltüzelem
Megszállom megbabonázom
Megbabonáztatom magam magam adom
Megadom megadom neki megadom magam

(Varga Livius)
mulao 2009 júl. 22. - 15:47:22 Előzmény peterit
(3/39)
Jó ezt hallani.:)
peterit 2009 júl. 20. - 10:14:23
(2/39)
persze, hogy nagyon jók;) kedvenc magyar együttesem
mulao 2009 júl. 17. - 14:49:37
(1/39)
A Quimby-nek még nincs fóruma? Fura. Nagyon jók szerintem, várom a véleményeket.:)