10/10
Nannyfan 2007 jan. 07. - 12:11:38 10/10
(21/9721)
Az a vicc, hogy mindenütt ugyan ezt a szöveget olvastam. Ez lett ledva, õk pedig így reklámozzák. Eléggé szomorú, de gyanítom, hogy nekik ez nem szívügyük. Nem foglalkoznak vele, hogy pontos tájékoztatást adjanak.
Viszont azzal a címet varázslóra fordította, nagyon szívesen elbeszélgetnék. Ha nem ismertem volna a sorozatot valószínûleg nem kezdtem volna hozzá.
Bár ki tudja.... Sully ott tartott volna valószínûleg. ;)
Még mindig várom az M1 válaszát....
10/10
Nannyfan 2007 jan. 07. - 12:02:02 10/10
(20/9721)
Én is gondolkoztam már rajta, hogy a kazettákon lévõ részeimet nem ártana digitalizáltatni. Sajnos az elsõ 3 évadom nincs meg, az utolsó 3 évadból szinte az összes rész megvan, de nem megyek sokra velük, mert a Hallmark nem a legtisztább csatorna (legalább is nálam) és hát nem is pár napja vettem fel a részeket így a minõség hagy némi kívánnivalót maga után. :( Pedig mit meg nem adnék ha meglenne az egész.....
A Forradalmak c. filmet hála a Viasat-nak már többször láttam, de a másikat még nem volt szerencsém. :( Külföldi honlapokról töltöttem le belõle jeleneteket és csak azt láttam , meg a leírását olvastam el. Nagyon remélem, hogy a sorozat után a filmeket is adásra tûzi az M1. :)
andy242 2007 jan. 07. - 00:05:13
(19/9721)
Most, hogy visszamentem a sorozat ismertetéséhez néztem, hogy kicsit "érdekes" a leírása.
" A sikerdráma helyszíne a régi amerikai nyugat, fõszereplõje pedig egy Harvardon végzett doktornõ, aki otthagyja a komfortos Bostont, hogy Colorado Springs határvárosban indítson praxist. A nõi orvos nem megszokott dolog a polgárháború elõtti Amerikában, ám Dr. Quinn lépésrõl-lépésre megnyeri a városiak bizalmát, három gyermek szeretetét, akiket örökbefogad és a marcona "hegyi ember", Byron Sully figyelmét."
A doktornõ nem kifejezetten a Harvardon végzett ami szerintem elég világosan kiderül a sorozatból, és ha jól tévedek már a polgárháború után vannak. (a bevezetõ részben van is egy ilyen utalás). Miért van olyan érzésem, hogy néha akik írnak egy sorozatról/filmrõl vagy fordítják nem is tudják mirõl beszélnek (vagy nagyon nem figyelnek).
andy242 2007 jan. 06. - 23:52:59
(18/9721)
Hello

Én is nézegettem mostanság, hogy van-e DVD, bár 99% volt, hogy nálunk még nincs. Most hogy az M1 adja, talán kiadják majd, de félek csak sokkal késõbb. Én azon gondolkozom, hogy kiírom magamnak DVD-re. Egyik barátnõmnek (aki szintén rajongó:-) ) van DVD írója, bár ezt még meg kell beszélnem vele. :-))
A filmeknek én nem emlékszem, hogy adtak volna magyar alcímet, de majd megnézem. Az elsõt a viasat adta le többször, a másodikat pedig a Hallmark, még mielõtt a sorozatot kezdték. Megjegyzem ez is remek ötlet volt, leadni a sorozat lezárását az elkezdése elõtt :-/ Viszont én így szoktam rá. A film nagyon tetszett és amikor láttam hogy van ugyanolyan címû sorozat, elkezdtem nézni :-)
10/10
Nannyfan 2007 jan. 06. - 19:39:25 10/10
(17/9721)
Üdv a fórumon Lenili!!
A DVD-t az amerikaiak, az angolok, az ausztrálok és a németek élvezhetik már évek óta. Náluk kiadták a teljes sorozatot. Nálunk elég kicsi az esélye a dolognak sajnos (de remélem nincs igazam). Neked melyik film van meg? Két film készült a sorozat után a Revolutions (Forradalmak) és a Heart Within (ezt nem tudom, hogy mire fordították, vagy, hogy leadták-e egyáltalán). A másik kérdés pedig az, hogy hogy van meg, kazettán vagy DVD-n?
Lenili 2007 jan. 06. - 17:17:10
(16/9721)
Sziasztok!

Nagyon örölök enenk a fórumnak ,de legjobban annak ,hogy újra láthatom a sorozatot. A Hallmarkon valóban jobb volt a szinkron de ezt is meg lehet szokni,,,,igaz rosszabb. Találtam egy honlapot ,ahol a Quinn doktornõ DVD-t reklámozzák. Szerintem nemsoká a kis hazánkban is lehet majd kapni ,/amerikai 19.90 dollár angol szinkronnal/ . Van egy film is ami másfél órás ,,,sikerült felvennem magyar eredeti szinkronnal ...nagyon szép ,,ha valakinek kell szívesen elküldöm .
10/10
Nannyfan 2007 jan. 06. - 10:34:07 10/10
(15/9721)
Szia!

Örülök, hogy alakul a fórum. Nagyon szeretném ha reagálna az M1 a levelemre. Egyszerûen nem fér a fejembe, hogy miért kell 2 szinkront készíteni egy sorozathoz? Bár az is lehet, hogy ez az eredeti és a Hallmark külön készíttetett szinkront. Valahol azt olvastam, hogy nagyon régen a TV3 is adta a sorozatot. Lehet, hogy ez még abból az idõbõl való.
andy242 2007 jan. 06. - 00:11:59
(14/9721)
Sziasztok

Most találtam meg ezt a fórumot és nagyon megörültem neki. :-) És megnyugodtam, hogy bizonyos dolgok nem csak engem zavarnak. Én is a Hallmark-on láttam már a sorozatot (nem is egyszer :-) ) és nagyon örülök hogy egy széles körben hozzáférhetõ csatorna is adja végre, mert így többekhez jut el és több rajongót szerez. :-) Próbálom is rábeszélni az ismerõsöket, hogy nézzék. :-)) Az új szinkronnal viszonylag kevés bajom van. A Hallmark-os után tényleg furcsa, hogy mások a hangok, de ez az új nézõknek nem zavaró, és úgy vettem észre mintha kicsit szöveghûbb lenne. De majd még kiderül. Ami viszont nagyon sokkolt az az alcím. Hogy lehet "a varázsló" alcímet adni?!?! Mi köze a varázsláshoz? Az a baj vele, hogy aki eddig nem ismerte a sorozatot és most csak a címet olvassa, egészen másra gondol szerintem, és ha a "varázslós" témák neki nem jönnek be akkor lehet hogy el sem kezdi nézni.
Na jó, eleget fecsegtem :-)
Majd még jövök
10/10
Valcsi 2007 jan. 06. - 00:01:43 10/10 Előzmény Nannyfan
(13/9721)
Hahó valaki! Aki nézi a VOX-on is a filmet, ugye még nem volt az esküvõs rész? :-((( Mert hogy eltûnt az adó egy ideje...
10/10
Nannyfan 2007 jan. 04. - 11:55:27 10/10
(12/9721)
Nekem megint sikerült megsiratnom Sharlotte-t. :(
Remélem most végre meg tudod majd nézni az esküvõt. :) Mindkét része nagyon jó! Michaela ruhája pedig ahhhhhh....
Az egész olyan amilyet az ember elvár a dologtól. :)
10/10
Valcsi 2007 jan. 04. - 01:12:42 10/10
(11/9721)
A "varázslónõ" tényleg egy elég brutális fordítás... :-) Valaki kikapcsolta a videót, és megint nem láttam, mikor megmarja egy kígyó a Sharlotte-ot, ááááá... Errõl, meg az esküvõrõl mindig lemaradok!!! :-( Pedig már háromszor-négyszer nekifutottam!...
10/10
Nannyfan 2007 jan. 03. - 21:39:37 10/10
(10/9721)
Szia! Most küldtem el az e-mailt a csatornának. Remélem válaszolnak. Remélem megtudjuk, hogy miért kell más szinkronnal néznünk.
10/10
Nannyfan 2007 jan. 03. - 21:37:56 10/10
(9/9721)
Örülök, hogy már alakulgat ez a fórum! Gyertek minél gyakrabban, hogy kidumáljuk a sorozatot! :)
Mária 2007 jan. 03. - 17:46:21
(8/9721)
Nannyfan! Én is borzadok ettõl a szinkrontól. Olyan mû és ál lett ezzel. Szintén a Hallmarkon láttam és azt szoktam meg. Vajon miért kellett szinkronhang változás?
10/10
Nannyfan 2007 jan. 03. - 08:49:14 10/10
(7/9721)
Nekem sajnos nincs VOX csatornám. Nagyon érik bennem a dolog, hogy írok egy email-t az M1-nek. Évekig néztem egy megszokott remek szinkronnal és most meg nagyon sokat ront az élvezhetõségen (legalább is nálam). Kíváncsi lennék, hogy ez saját szinkron vagy esetleg már máshol is leadták régebben és onnan van.
Meg sem tudom számolni hányszor néztem végig, jópár részt fel is vettem kazettára. Teljesen odáig voltam a soritól.
Nem tudom, hogy látta-e még valaki a Hallmarkon, ott Dr. Mike hangja: Kovács Nóra volt , Sully hangja pedig: Selmeczi Roland volt.
A cím a másik dolog, amiben reménykedtem hogy csak elírás. Ez a varázslónõ dolog kicsit erõs. A Medicine woman-t eléggé érdekesen fordították...
Elnézést, hogy ennyit nyafogok, de még nem tértem magamhoz az elsõ sokkból.
zoya1 2007 jan. 03. - 08:22:33
(6/9721)
Nálam jó. És ami a filmet illeti nagyon jó én is a VOX-on látam az egész sorozatot és nagyon örülök hogy it is adnak végre egy igazi izgalmas sorozatot. Most jó választot az m1
10/10
Valcsi 2007 jan. 03. - 03:36:03 10/10
(5/9721)
Tényleg, errõl jut eszembe: másnak is elment a VOX csatorna, vagy csak nálunk?
10/10
Valcsi 2007 jan. 03. - 03:32:49 10/10
(4/9721)
Én is nagyon szeretem ezt a sorozatot, a VOX-on kétszer is végignéztem már, meg olvastam is, de a magyar szinkron szerintem katasztrófa!!! Azért megnézem újra! :-)
10/10
Nannyfan 2007 jan. 02. - 17:40:39 10/10
(3/9721)
Ha esetleg meg lenne valakinek a teljes sorozat kérem írjon!!! Nagyon szeretném beszerezni!!!
10/10
Nannyfan 2007 jan. 02. - 17:38:46 10/10
(2/9721)
Én a Hallmark-nak köszönhetõen ismertem meg ezt a nagyszerû sorozatot. Most nagyon boldog vagyok, hogy az M1 is sugározza. :) Viszont a szinkrohangok miatt kicsit csalódott vagyok. Az említett csatornán teljesen más hangokkal néztem. :((( Így azért elég fura.