Téma: Quo Vadis?

dantonb 2012 ápr. 08. - 20:08:23
(29/89)
Azt igen de ezt nem ,pedig azt állítja Vinogradov.
olahmiki1959 2012 ápr. 08. - 16:15:06 Előzmény dantonb
(28/89)
Megnéztem a neten. A Római vakációt tényleg William Wyler rendezte.
10/10
offtopic
zinajda 2012 ápr. 08. - 12:24:37 10/10 Előzmény Vinogradov
(27/89)
Ízlések és pofonok.... Szerintem ez a film tökéletes. Bár Lygiát nem így képzeltem el. Peter Ustinov játéka zseniális. Poppea is nagyon jó. A lengyel sorozat meg sem közelíti, unalmas, végig sem tudtam nézni.
dantonb 2012 ápr. 08. - 10:24:55 Előzmény Vinogradov
(26/89)
"A rendezõ, William Wyler, akinek jellemzõ módon a legjobb filmjei a Római vakáció"

Nem õ a rendezõ,de mindegy.
peterapo 2012 ápr. 08. - 08:31:43 Előzmény rika777
(25/89)
Quo Vadis
színes, magyarul beszélõ, lengyel történelmi dráma, 161 perc, 2001

rendezõ: Jerzy Kawalerowicz
író: Henryk Sienkiewicz
forgatókönyvíró: Jerzy Kawalerowicz
zeneszerzõ: Jan A.P. Kaczmarek
operatõr: Andrzej Jaroszewicz
vágó: Cezary Grzesiuk

szereplõ(k):
Pawel Delag (Marcus Vinicius)
Magdalena Mielcarz (Ligia Kallina)
Boguslaw Linda (Petronius)
Michal Bajor (Néró)
Jerzy Trela (Chilo)
Franciszek Pieczka (Szent Péter)

Ez a Jerzy Kawalerowicz (a képen) rendezte A fáraó c. filmet (1966) és nem mellesleg az Éjszakai vonat c remekmûvet...(1959)
adamnagysweetmovie 2012 ápr. 06. - 19:32:48 Előzmény Nemo Identitas Aquarius
(24/89)
Legalábbis az egyik leghosszabb. De igaz ami igaz, az 50s évek második felétõl válik igazán kiüresedetté az ilyen szandálos színház.
Nemo Identitas Aquarius 2011 okt. 16. - 10:52:57
(23/89)
Minden idõk egyik legnagyob filmje.

Peter Ustinov hatalmas.
butterfly_pyrka 2011 szept. 28. - 23:09:15 Előzmény rika777
(22/89)
a regénybõl egy lengyel minisorozat is készült, (talán 7 epizód) amit végül összevágtak egy filmmé, személy szerint nekem az a változat jobban tetszik, sokkal hûebben követi a regény cselekményét... ebben a kérdésben elég rigolyás vagyok, nem szeretem, ha eltorzítják a cselekményt...
azt hiszem, el kell ismernem, hogy ez a változat is nagy film, engem legalábbis ez ösztönzött a regény elolvasására. :) elgondolkodtató és mély film még így is, és az, hogy régi film, szerintem egyáltalán nem válik kárára.
(talán sokan nem is tudják, hogy ebben a filmben Bud Spencer is kapott egy aprócska szerepet - Nero egyik testõre:) )
rika777 2011 szept. 14. - 13:49:26
(21/89)
Ja...és az új változatban kíváncsi lennék a szereposztásra is??????????
rika777 2011 szept. 14. - 13:47:23
(20/89)
A könyvet olvasva kicsit csalódtam a filmben, de ez érthetõ hiszen régen készült. Vajon kinek és mikor jut eszébe újraforgatni és rendesen megcsinálni ezt a filmet, szerintem kasszasiker lenne.
Vinogradov 2011 júl. 10. - 10:26:48 Előzmény szekfuandras
(19/89)
1. Valóban nem ismerem Nero-t, de aki kicsit is utánaolvasott az életének - én pedig történelemmel is foglalkozom, tehát nehezen tudnám elkerülni a témát - az tudhassaja, hogy teljesen más típusú karakter volt, mint amit ebben a filmben láthatunk. Lehet velemi vitatkozni, hogy milyen volt az igazi Nero - a legközelebb valószínûleg az eredeti karakterhez a jelenkori filmes értelmezések közül a 2001-es lengyel (http://www.youtube.com/watch?v=0a-darnPa88), nem mellesleg az a regényt legteljesebb formájában feldolgozó, legizgalmasabb, leglátványosabb, legélvezetesebb verzió is... (Kár, hogy idehaza és világszerte nem ismertebb)


2. Egyébként 1945-tõl, bár számtalan remek film - a noir-tól a western-ig - készült, ennek ellenére mégis sok szempontból Hollywood válságáról beszélhetünk úgy kb. 1965-ig. Fõleg az 50-es évek elejétõl, amikor mivel remélték a legtöbb hasznot és nézõt béseperni?

Peplumokkal, azaz olyan biblikus vagy ókori tárgyú filmekkel - ezek stílusa egyébként abszolút jellegzetes - amelyeket minél monumentálisabb kivitelezésûre, minél grandiózusabb és fölöslegesen túlcicomázott (a túl élénk színek elviselhetetlen látványáról nem is beszélve, amely ezeket a filmeket, részben a nyersanyag okán is, jellemezte) látványra hegyeztek ki.

Ekkor még az olasz filmgyártás is aranykorát élte - rengeteg film készült talján-usás koprodukcióban, igen nagynevû színészek fõszereplésével. Mind borzalmas. (hú de ismerõs ez nekem - csak nem a mostani IMAX-korszak a legmegfelelõbb analógia?)

Jellemzõ, hogy még a nagy Cecil B. DeMille, akinek mûvészi és szakmai tudásáról csak ódákat lehet zengeni, elkészítette a Tízparancsolat c. filmjét, ami egyszerûen elviselhetetlenül hosszú és borzasztóan élvezhetetlen (http://www.imdb.com/video/screenplay/vi3191315737/)...

Ilyen közegben született ez az erõltetetten túlspilázott, feltupírozott, hiteltelen és azt kell, hogy mondjam, teljesen lélektelen Quo Vadis is...

És ennek a hibás attitûdnek - a hatvanas évek ugyanis végre Hollywood fejesei számára is bebizonyította, hogy az embereknek az egyszerû emberekrõl készült egyszerû filmekre van a legnagyobb igényük (ezért lett népszerûbb film mondjuk a Breakfast Tiffany's vagy a Legénylakás a hatvanas évek elején, mint az akkor készült peplumok - ahogy most is népszerûbb lett a Király beszéde vagy a Fekete hattyú, mint a sok 3D-s übergagyi vacak) - az egyik legmonumentálisabb - mindenesetre manapság világszerte is a legismertebb terméke a Ben Hur.

A rendezõ, William Wyler, akinek jellemzõ módon a legjobb filmjei a Római vakáció, a Carrie, meg az Idegen a cowboy-ok között - a leghétköznapibb témájú és látványú filmek - itt szvsz nem alkotott olyan nagyot. Látszik a sok energia, meg munka, amit beleöltek a projectbe - komoly dolgot hoztak össze belõle, az kétségtelen.

Plusz Rózsa Miklós filmzenéje zseniális. Sõt, jobbat mondok - a Ben Hur a legélvezhetõbb peplum...

Viszont, ha az ókori Palesztina és Római Birodalom valós történeti környezetére vonatkoztatjuk, a hitelessége kb. a 300-éval vetekedik...

És most tök mindegy, hogy miket mondasz (aki szerint az rossz, az még nem látott rossz filmet stb.), ez van. Ezt kell szeretni.
9/10
tyrichie 2010 dec. 28. - 10:17:52 9/10
(18/89)
Nekem tetszett, nagyon nagy film. Néhol megközelíti a Ben Hur zsenialítását, de azért az a film az etalon. Peter Ustinov viszont fantasztikusan játszott.
6/10
drabál 2010 dec. 26. - 23:04:24 6/10
(17/89)
Nem hiába 60 éves film,de ma már nem akkora durranás.Kb egy vasárnapi matiné szinvonalán dolgozta fel a regényt.
Nero egy kifejezetten bohócnak ábrázolt eltúlzott felfogás volt.És évtizedek történéseit kb egy fél napba sûrítették bele.Idõnként szájbarágós volt és naív.
offtopic
szekfuandras 2010 dec. 26. - 14:56:19
(16/89)
alkothatsz*
szekfuandras 2010 dec. 26. - 14:53:18 Előzmény Vinogradov
(15/89)
1. Nem tudod milyen volt Nero, így nem alkothatssz rangsort, hogy ki játssza hitelesebben
2. Mi az, hogy "ennél még a ben-Hur is jobb"? Úgy hangzik mintha azt se szeretnéd... pedig aki azt fikázza, az még nem látott rossz filmet...
Roland86 2010 dec. 26. - 12:33:50 Előzmény Vinogradov
(14/89)
Brandauer...
Roland86 2010 dec. 26. - 12:31:15
(13/89)
Arra mérget vehetsz!:)
Roland86 2010 dec. 26. - 12:29:36
(12/89)
Ma biztos ezt nézem majd. Remélem, jó lesz!
frenchbullie 2010 dec. 04. - 19:33:04
(11/89)
Üdv! Szeretem ezt a filmet. Szerintem még a Ben Hur-nál is jobb, csak talán nem sztárolták annyira. Peter Ustinov nagyon jó Nero szerepében.
manzanilla 2010 szept. 01. - 19:16:23
(10/89)
nos....Néro kegyelmet ad Lydiának és még jó néhány lázadás elõzi meg és persze véres megtorlás, Néro bukását...Vinicius pedig Szicíliába menekült az aréna után, mit érdekelte a politika...