Téma: Quo Vadis?

Mara60 2012 ápr. 08. - 23:00:53
(49/89)
Lehet, hogy ha nem olyan szemmel nézek rá, mint a regény adaptációja, akkor nekem is jobban tetszett volna.
Így viszont a lengyel filmet tartom a legjobbnak. Tökéletesen visszaadja, nemcsak a történetet, a szereplõket, hanem a regény hangulatát is.
Vinogradov 2012 ápr. 08. - 23:00:33
(48/89)
És érdemes megjegyezni, hogy a Ben Hurt és még egy-két alkotást leszámítva ezek a filmek monumentális bukások voltak. Hogyisne, mikor olyan filmekkel konkuráltak, mint az 50-es évek francia vígjátékai, az olasz neorealisták jobbnál jobb munkái vagy olyan szórakoztató amerikai filmek, mint a Sabrina, a Funny Face vagy a Legénylakás.

Miért? Mert akkor még tudták, hogy a minõséget nem az jelenti, hogy minél nagyobb díszletet állítsunk fel, hanem, hogy minél jobb színészekkel, minél izgalmasabb történetet meséljünk el...
Vinogradov 2012 ápr. 08. - 22:57:12
(47/89)
Majd kikeresem neked a megfelelõ idézetet a róla szóló munkából, amely történetesen a birtokomban van...

Egyébként mindenkinek becsúszhat rossz film - pl. a zseniális Cecile B. De Mille-nek is, aki például szintén az 50-es években készítette el a hasonló színvonalú "A tízparancsolat" c. borzalmat... Na, az legalább ilyen rettenetes...
Vinogradov 2012 ápr. 08. - 22:51:54
(46/89)
Ha ez nem elég meggyõzõ a lengyel verzió mellett...

http://www.youtube.com/watch?v=B-RryAE0TBo
10/10
ucsitelnyica 2012 ápr. 08. - 22:50:13 10/10
(45/89)
Mellesleg én is imádom Gregory Peck-et, de azért neki is van rosszabb filmje. Miért ne vállalta volna? Minden színésznek van. és ez nem lett volna neki blamázs akkor, 1951-ben még nagyon a pályája elején volt. Már 1949-ben lekötötték kettejüket, csak közben változott a rendezõ és a stúdió, ezért lettek lecserélve. 1949-ben tuti nem válogatott. utólag könnyû mondani, hogy nem vállalta volna. Na persze.
10/10
ucsitelnyica 2012 ápr. 08. - 22:46:38 10/10
(44/89)
Kedves Vinoradov! Ha nem akarod ne nézd! Nem kötelezõ azt nézned, amit nem akarsz vagy nem tetszik. Ez egy jó film, kár vitatni. De ha te a többi verzót szereted, akkor szíved joga. Robert taylor egy amerikai színész. Én nem csípem, itt sem szeretem. www. imdb.com-on találsz róla infókat, ha tudsz angolul. Nekem spéci a Brandaueres (így írjuk!!) verzió nem jött be. De kinek a pap, kinek a paplan ugye...:)))
Vinogradov 2012 ápr. 08. - 22:41:08
(43/89)
Gregory Peck szerencsénkre sosem vállalt volna el peplumokat - neki annál sokkal jobb ízlése volt. Elizabeth Taylor ellenben játszott igen gyenge amerikai-olasz biblikus témájú borzalmakban. De ott érezni a játékán, hogy õ sem tudott mit kihozni a sablonos, gyenge történetekbõl, a bénán megírt karakterekbõl.

Itt Ustinovot és Kerr-t kivéve mindenki noname - és ha megjegyezhetem, nem túl erõsek a színészi alakítások. Sõt, hogy igazán pontos legyek: igazi, nézhetetlen szimpadias borzalom, ami itt zajlik. Hol van ez a lengyel filmhez? de akár az olasz változathoz? A Quo Vadisnak két kiváló némafilmfeldolgozása létezik - az egyik az olasz film egyik legnagyobb alkotása. Azt miért nem vetítik sosem?

Miért kell mindig ezt az izét nézni?

És már bocsánat, de most már én sem tudom tûrtõztetni magam: ki a f***om az a Robert Taylor???
Vinogradov 2012 ápr. 08. - 22:29:34
(42/89)
http://www.youtube.com/watch?v=JPpEFNGZVwI&feature=relmfu - erre gondoltam nagyjából. Már a fõcím hihetetlenül sötét, de utána az indítás egyszerûen hihetetlen. Fellini Satyricon-jára emlékeztet...

Sõt, még annál is sötétebb. Megbabonázva bámultam az ilyen jeleneteket az olasz sorozatban. És egyébként éppen ezek fényében lehetett érezni, mennyire rossz sok másik...
10/10
ucsitelnyica 2012 ápr. 08. - 22:24:11 10/10 Előzmény Nemo Identitas Aquarius
(41/89)
Valóban az egyik legjobb film, amit valaha csináltak. De a Ben Hur-hoz azért nem mérhetõ. Az az etalon. Az eredeti, persze.
Nekem mondjuk Robert Taylor(Marcus) nem tetszett, õ elég gyenge. Semmi mimika, színészileg gyenge. Viszont Euniké gyönyörû. Sokkal szebb mint Lygia. Peter Ustinov meg nagyon jót alakít benne.
Most nézem, hogy eredetileg Elizabeth Taylor és Gregory Peck lett volna a két fõszereplõ. Gregory jobb lett volna...
Valóban sokban eltér a könyvtõl. Ám a filmek jó része ilyen. Most a filmet kell nézni, ami meg kerek és ahhoz képest, hogy milyen régi nagyon jól elkészített. Noha Oscar nélkül maradt...
Két érdekesség:
1.A Poppeát játszó színésznõ még él. 93 éves.
2.Aki itt Pétert játssza, az a Ben Hurban Boldizsár.
Vinogradov 2012 ápr. 08. - 22:20:24
(40/89)
Én valahogy mégis élveztem az olasz sorozatot... - talán Blandauer játéka miatt, és mert annyira sötét hangulata volt...

Szeretem a sötét hangulatú Róma-témájú filmeket...
Mara60 2012 ápr. 08. - 22:19:28
(39/89)
Igen, az olasz sorozat nézése közben én is úgy éreztem, hogy õk egy másik könyvet filmesítettek meg. :)
Vinogradov 2012 ápr. 08. - 22:18:46
(38/89)
És akkor most így még valami: legalább húsvétkor nem lehetne a sokkal korszerûbb, izgalmasabb, látványosabb, élvezetesebb, szebben fényképezett, hitelesebb, a könyv érzésvilágához közelebb álló, s ráadásul KAWALEROWICZ rendezte 2001-es változatot adni????

Most amúgy is olyan nagy divat lett a lengyel-magyar barátság erényeinek túlhangsúlyozása...
Vinogradov 2012 ápr. 08. - 22:15:54
(37/89)
Természetesen, hisz ez csak egy peplum. Egy túlszimpadiaskodott, rettenetesen hiteltelen és borzasztóan túljátszott PEPLUM!

Hol van ez az eredeti könyv nagyságához, mikor már a saját korában meghaladott volt???
Vinogradov 2012 ápr. 08. - 22:13:22 Előzmény Nemo Identitas Aquarius
(36/89)
Magister Militum per Orientem: nem láttál túl sok filmet, ha ez számodra MINDEN IDÕK LEGJOBB FILMJE!

Dafaq?
DAFAQ???
DAFAQ?????????
Vinogradov 2012 ápr. 08. - 22:11:42
(35/89)
TÖKÉLETES?????
TÖKÉLETES?????????
Vinogradov 2012 ápr. 08. - 22:11:02
(34/89)
Máskor jobban olvasd át, amit írtam. Szót sem szóltam arról, hogy ezt az egyébként übergyenge verziót William Wyler rendezte volna - éppenséggel a Ben Hur-ral kapcsolatban jegyeztem meg ezt...
Vinogradov 2012 ápr. 08. - 22:08:44
(33/89)
Szerintem az olasz változatra gondol... A hétrészes verzió érdekes darab - nekem Klaus-Maria Blandauer intellektuális-sátáni Nero-ja nagyon tetszik. És ott a látványilágban is voltak nagyon izgalmas, darkos hangulatú elemek.

De összességében nem tetszett - leginkább a történet hiteltelensége miatt, de egyébként a Vinicius-t játszó színész is ritka gyenge volt...
oncogito 2012 ápr. 08. - 21:53:07
(32/89)
...a történelem ismétli önmagát...
Mara60 2012 ápr. 08. - 21:10:11
(31/89)
Engem az zavar ebben az amerikai változatban, hogy a szereplõk köszönõviszonyban sincsenek a könyv karaktereivel.
Mara60 2012 ápr. 08. - 21:04:18
(30/89)
A lengyel filmet nálunk nem sorozatnak adták. Te nem az olasz változatra gondolsz?