10/10
NADALFAN 2010 nov. 22. - 22:20:18 10/10
(32/52)
köszi ezzel minden -elfelejtve:))ahogy látom az utolsó szó mindig a tied -remélem nemcsak itt a fórumon hanem a való világban is :)))
10/10
NADALFAN 2010 nov. 15. - 17:22:34 10/10
(31/52)
neked meg fogalmad sincs mi az hogy jõ film:)) gondolom az alkonyat filmek bejönnek:)))
5/10
contle 2010 nov. 12. - 12:36:33 5/10
(30/52)
Nyilván én is csak egy éretlen fruska vagyok;)(25 éves srác), de nekem se tetszett. Volt néhány jól felépített jelenet, karakter, egy-két brutál poén.
SPOILER
Viszont az, hogy az egyik pillanatban összeborulnak a másikban meg utálják egymást, az gáz. A drámázós részek nekem kifejezetten megcsináltaknak tûntek.
SPOILER VÉGE

5 / 10
10/10
NADALFAN 2010 nov. 11. - 21:59:37 10/10
(29/52)
szerintem te ehhez a filmhez még igencsak éretlen kis fruska lehetsz:))
10/10
NADALFAN 2010 nov. 11. - 21:56:41 10/10
(28/52)
nem tudom de ez egy rohadt jó film.az élet minden sz@rsága benne van ami a fõhõssel történhet ,de azért vamn mégis kiút.ami még érdekes szinte az egész film kézi kamerával van felvéve , és az ember ugy érzi minha egy home videót nézne. sajnálom hogy nem anne kapta anno az oscart mert óriásit játszott a fimben .csak az szomorít hogy egy ilyen film ennyire alul van pontozva .nálam 11-es:)))
Ines79 2010 okt. 04. - 03:13:46
(27/52)
Szerintem valami figyelemfelkeltés akart lenni a mondanivalója ennek a filmnek, talán arra vonatkozólag, hogy milyen könnyen mondanak az emberek ítéletet egymás felett.

SPOILER

Úgy értem, ott a drogos csaj, akit el lehet ítélni, mert gyenge volt, és rászokott, és felelõtlen volt, - mint a drogosok általában, és ráadásul még meg is halt miatta a kistestvére. Aztán késõbb, amikor a drogos csaj balhézik az anyjánál, el lehet gondolkodni, hogy mennyi igazság van abban, amit az anyja fejéhez vág. Az anyja is felelõs volt a gyereke haláláért, rábízta a drogos gyerekére a kisöccsét, mégsem õt vádolják, hanem a lányát, akinek már úgy is mindegy, mert elúszott a megbecsültsége a drogos múltja miatt.
A drogosok jó bûnbakok, rájuk lehet fogni egy rakás elrontott életet, ahogy azt a csaj nõvére is (Rachel) teszi, aki szenved apja figyelmének a hiányától, már ki tudja mióta, de persze emiatt is a drogfüggõ húgát hibáztatja.
Nyilván mindenkinek jobb lett volna, ha odafigyelnek a drogos lányra,és alányúl valaki, mielõtt még elhatalmasodott rajta a függõség, de hát ez van, amikor mindenkit csak a saját gondja érdekel.

Szóval kb. ennyi a film mondanivalója.
Cordelia 2010 aug. 30. - 14:37:07
(26/52)
na igen, vannak olyan filmek, amelyek úgy végzõdnek, hogy megbocsátjuk :) az értelmetlennek és összefüggéstelennek tûnõ jeleneteket. Számomra ilyen volt a Falu. Az utolsó félóráért megbocsátottam :))), annyira hatásos volt.

Ezt a Rachel dolgot még nem tudtam elejétõl végig megnézni, de többször nekirugaszkodtam és bár tetszik a lagzi, mint mûfaj, meg a vegyesházasság, mint kuriózum, de fogalmam sincs mirõl szól a film és mi a mondanivalója? Szegény Anne Hathaway annyira csúf és sápadt benne... Na és Debra Winger? Megöregedett, vagy maszkot visel?
8/10
pofici 2010 aug. 16. - 22:54:51 8/10
(25/52)
Ez olyan,mint egy igazi nagy család,valóságszerû.Sérelmek,fájdalmak,szeretet gyûlölet.Nekem kicsi családom van,sajnos...de ez jó lehet.Tetszik.........
9/10
Babapopó 2010 aug. 10. - 22:34:21 9/10
(24/52)
Én most néztem meg és tetszett!!Végre nem egy mesterkélt dráma hanem valósághû teljesen!És eszembe juttatta a saját családomat csak nálunk fordítva van....és Anne Hathawayén meglepõdtem mer tényleg nagyon jól játszott, de igazából a kamera miatt nem is olyan volt mint akik színészek hanem mintha tényleg egy család homevideóját néznénk!:)
ewcsi* 2010 jún. 13. - 09:50:10
(23/52)
anne hathaway lenyûgözõ, idáig csak a vígjátékokat láttam tõle, döbbenetesen jól alakít ebben a filmben is. bár a filmhez nagyon illik, engem néha már iszonyúan idegesített a kézi kamera.
jella 2010 febr. 22. - 12:00:57
(22/52)
Lassan minden este 20 órakor ez megy.. kezdem már nagyon unni.... Az elmúlt egy hónapban vagy 4x adták, ha nem többször, ez valami mûsorpolitika?? És bekerül a Port napi programajánlójába... hihetetlen.. vicces.. :)
6/10
hallucinations 2009 dec. 26. - 00:13:45 6/10
(21/52)
Anne Hathaway nagyon jó a filmben, viszont nekem rajta kívül az egész násznép túl "boldog". Engem különösen Sidney anyja idegesít, pedig alig szólt két szót az egész filmben.
8/10
tomgreek 2009 szept. 22. - 18:03:52 8/10
(20/52)
Szerintem a vége miatt megérdemel egy 8-ast! Fel van építve a történet , ami vaégére teljes lesz ! Az eleinte idegesítõ karakterek a végére mind szerethetõvé és szimpatikussá válnak (legalábbis számomra)
Anne Hathaway pedig nálam bekerült a Top5 szinésznõ közé !!
6/10
Semprini 2009 júl. 05. - 15:46:40 6/10
(19/52)
Ha az audiokommentáron van felirat, a többi extrákon pláne van. Fordított eset gyakoribb.
6/10
offtopic
Semprini 2009 jún. 21. - 14:02:05 6/10
(18/52)
Hát ezt nagyon rosszul tudod. A DVD-korszak hajnalán még valóan nem nagyon volt, de ma már a kicsit is igényesebb DVD-ken nem csak hogy feliratosak az extrák, de a borítón fel is van tüntetve! (Én csak ilyenekért vagyok hajlandó pénzt kiadni.) Az audiokommentárhoz sokszor nincs magyar felirat, de a kimaradt jelenetek, werkfilnmek, stb. legtöbbször el vannak látva.
xzibit2009 2009 jún. 21. - 13:53:22
(17/52)
akkor jó.
Az extrákhoz általában soha nincsen felirat!
6/10
Semprini 2009 jún. 21. - 13:25:54 6/10
(16/52)
A felirat hiánya az extrákra vonatkozott nem a filmre, azt természetesen szinkronnal néztem.
xzibit2009 2009 jún. 21. - 13:11:45
(15/52)
mert? minek neked felirat?
Nézd meg magyar szinkronnal!
6/10
Semprini 2009 jún. 21. - 12:50:08 6/10
(14/52)
Ha más értelme nem lett volna ennek a filmnek, mint hogy alkalmat adott Anne Hathaway-nek egy Oscar-esélyes alakításra, már ezért is megérte volna leforgatni. Az eleddig jobbára ártatlan vígjátékocskákban domborító színésznõt a magam részérõl eddig is bírtam és elég sok filmjét láttam is, szerintem épp ideje volt már, hogy végre a szakma is komolyanvegye. Na ehhez kellett ez a szerep, mely vitathatatlanul eddigi pályafutásának legfajsúlyosabb szerepe, és bár eléggé rémes frizurát csináltak neki, és végig szinte smink nélkül látjuk, így is messze kiragyog a népes szereplõgárdából és kiváló játékával el is viszi a hátán a filmet, amelynek ugyancsak nagy szüksége van erre, mert önmagában elég gyengécske lábakon áll. A szüzsé engem a Születésnap c. dán dogmafilmre emlékeztetett, persze nem egy az egyben, de jellegében és stílusában, kamerakezelésben mindenképp. A többiek szinte csak asszisztálnak a fõszereplõnõ játékához, de azt korrektül teszik, talán Rosemarie DeWitt érdemel külön említést, elvégre övé a címszerep. Sajnos a filmben elég sok az üresjárat: véget nem érõ pohárköszöntõk, dögunalmas és meglehetõsen nívótlan zenei betétek, jónéhány feleslegesen elnyújtott jelenet, szóval az egésznek van valamiféle nyûglõdés-jellege, mintha mindenáron ki akarták volna tölteni valamivel azt a fránya két órás játékidõt. Talán ha 20-30 perccel rövidebbre vágták volna, könnyebben emészthetõ ugyanakkor feszesebb tempójú lett volna, de persze így sem lett rossz, csak kicsit nyögvenyelõs.

10/6,5

P.S. Szégyen és gyalázat, hogy csak angol meg román(!) felirat van az extrákon, magyar nincs.
1/10
Kate2009 2009 máj. 23. - 14:51:50 1/10
(13/52)
Ez ISZONYÚ! Ha még nem néztétek meg, ne is tegyétek! Borzalmasan unalmas, és semmi mondanivalója nincs.