dreamer1 2009 ápr. 21. - 18:22:06
(12/52)
A Prada után érdekes volt egy más karakterben látni Anne Hathaway-t,jobban is tetszett.
Nem igazán értem az anya (Debra Winger)és Kym között miért nincs jobban kibontva a kapcsolat.Így a hirtelen konfliktus kevéssé érthetõ.
Egyébként ha egy félórával hosszabb lett volna a film és abban kicsit jobban kibontják egyes szereplõk jellemét és kapcsolatát egymással nem lett volna hiányérzetem.
Rosemarie DeWitt tetszett mint új arc.
Debra Wingert jó volt újra látni.
Nálam a film 10-bõl egy erõs 7-es.
agyaggalamb 2009 ápr. 11. - 22:41:07
(11/52)
hmm, eddig 6,1/10... szerintem ettõl azért jobb. egy dolog zavart, hogy amilyen hosszú volt az esküvõ elõtti estén felszólalok (számomra egy picit unalmas) mondandója, annyira rövid volt Kym és az anya jelenete, amit viszont még néztem volna egy darabig. az utóbbi lehet, hogy pont azt akarta megmutatni, hogy évek óta nem képesek beszélni arról, amirõl kellene, csak néhány percet szánnak ezzel kapcsolatban (is) egymásnak - és ezt talán nem is akarták túlragozni. ami nagyon tetszett, az a testvérek kicsit szélsõséges kapcsolata és az arra épülõ jelenetek (öt percig egymás ölelgetése aztán tíz perc szájkarate vagy fordítva). maga a film, összeségében (nekem!) nem volt sem unalmas, sem fárasztó. egy kicsit eszembe juttatta az Átlagembereket és a Becézõ szavakat is.
Redfield 2009 ápr. 11. - 17:04:24
(10/52)
realisztikus. Nincs kihegyezve poénokra, nagy drámai összeborulásokra. De attól, hogy nincs kihegyezve, még van éle, és vág. Csak ez egy mûvészfilm bizonyos szempontból, amire sokan nem számítottak.
3/10
akos015 2009 ápr. 11. - 16:59:14 3/10
(9/52)
én nembirom ezt a filmet még 40perc lenne hátra,de annyira unalmas,és vontatottt,meg fárasztóóó!!!!!!!!sztem jó a történet,de a megvalósíás sz.r!
the enemy 2009 ápr. 10. - 23:25:38
(8/52)
összeségében tetszett, mert életszagú, de vmi mégis hiányzik belõle...
egyszer mindenképpen érdemes megnézni és nem csak Anne Hathaway miatt, a többi színész játéka is nagyon hiteles.
Redfield 2009 ápr. 05. - 09:26:28 Előzmény Obránszky Ármin
(7/52)
Nekem kifejezetten tetszett. A kézi kamerás módszer telibe talált, és a zenészekkel együtt olyan hatást keltett, mintha az elnyomott, és felszínre kerülõ érzelmek keresnék az embereket, és a találkozásokat látnánk objektíven. A színészek jók voltak, és bár nem az a szuperélvezhetõ film, de unalmasnak sem találtam. Sok film készült már ilyen témában, volt amelyik nem esküvõvel, hanem temetéssel, satöbbi, de ez nagyon jól megragadja a dolgok realisztikáját, és nem esik túlzásokba. Ha valaki számára élvezhetetlen, az nyílván nem egy valóságszagú alkotást várt, hanem valami könnyû dráma/romantikus vígjátékot, amin elcsámcsoghat a barátaival/barátnõivel.

8/10
Hilaryfan17 2009 márc. 28. - 14:52:35
(6/52)
ennek mi a magyar címe?
bourne 2009 márc. 24. - 13:23:34
(5/52)
nekem nagyon tetszett a film és sokakkal ellentétben még a fényképezés sem zavart ... sõt, szerintem ezt nem lehetett volna máshogy megcsinálni, mert akkor veszített volna az értékébõl ...

spoiler .... az a rész amikor a fodrásznál vannak és kiderül hogy hazudott és a nõvére otthagyja, akkor megállt bennem az ütõ ... meg amikor elment az anyjához ... zseniális ...
Castia 2009 febr. 28. - 00:30:52
(4/52)
(Máshova írtam még az Oscar gála elõtt, csak bemásolom.)

A legfõbb bajom ezzel a filmmel, amit valószínûleg az erényének szántak: a fényképezés. Szoktam szeretni a kézikamerás megoldásokat, mert dinamizmust visz a filmbe - de itt nem errõl volt szó, itt egyfajta amatõrvideós jelleget kölcsönzött az egésznek. Pont mint egy lagzin, ahol mindenki viszi a kis felvevõjét, remeg a kezében a kamera, bénán zoomol, néha elhomályosul a kép, stb. Közel két órán át ezt nézni egyszerûen idegesítõ. A lagzifelvételek még akkor se túl érdekesek, ha ismerem a szereplõket vagy jelen voltam az eseményen, hát még akkor, ha idegeneket kell bámulnom. Az elsõ 40 perc egyszerûen unalmas, különös tekintettel az elõvacsorán a köszöntõkre, ami legalább negyedórán át tartott. De ugyanígy simán kivágtam volna a zenés betétek nagy részét, beleértve a lagzis táncokat, valamint a mosogatógépes versenyt, aminek semmi értelmét nem láttam. Csakhogy ezeket kihagyva vagy legalább lerövidítve tán még 60 perc se marad a történetbõl.

A családi konfliktusos részekkel ugyanez az amatõrvideós fényképezés a bajom: olyan érzése van tõle az embernek, mint amikor belekeveredik egy családi vitába, olyanba amihez semmi köze nincs, de nem tudja elhagyni a helyszínt. Az amúgy is kínos és kellemetlen szituációhoz még a voayeurizmus feszengetõ érzése is társul a videós megoldás miatt. Csak egészen rövid idõre tudott annyira bevonni a történet, hogy errõl kicsit elfeledkezzek, és a magam kellemetlen érzései helyett a szereplõkére tudjak figyelni. Ez pedig szerintem baj, ki kellett volna egyensúlyozni a kettõt.

Az alakítások nem voltak rosszak, gyanítom hogy elég nagy részük improvizáció volt - ha nem, akkor jól játszották, hogy improvizálnak :) - Anne is belelendült egy idõ után, voltak jó és erõs pillanatai, de összességében nem gondolom azt, hogy feltétlenül helye lenne ebben az ötösben. Nem láttam ugyan Kristin Scott Thomast és Sally Hawkinst, akik lemaradtak a jelöltlistáról, de akár Cate-é is lehetett volna ez a hely.

Szerk.: ami tetszett - hogy ne tûnjön úgy, leszólom az egészet - az a befejezés. Legalább nem fordult giccshalmazba.
5/10
baz00kahu 2009 febr. 22. - 22:02:25 5/10
(3/52)
Végig néztem az összes nominált filmet... ezt is.
A feszengés a modorosság miatt bejött nálam is. A narkós lányt játszó színésznõ szerintem is nagyon tehetséges, de a film történései - ami egy-két napot ír le - véleményem szerint hosszúak.
Nekem nem ez lesz a legjobb mozim
6/10
Obránszky Ármin 2009 febr. 20. - 10:25:58 6/10 Előzmény Les
(2/52)
Életszagú családi dráma Dogma-szerû köntösben, remekül játszó színészekkel (Hathaway mellett akár más szereplõket is jelölhettek volna Oscarra), ahol engem valamiért elképesztõen idegesített a legapróbb részletekig minden az uszkártól a tósztot mondó hozzátartozókig. Annyira modoros, mint a legtöbb esküvõ, amin eddig volt szerencsém részt venni. Nyilván ez kellett, h valósághûnek hasson a sztori, de én szinte végig feszengtem a film alatt (valószínûleg Demme így is tervezte), ami lényegesen megnehezítette a befogadást, a szereplõkkel való azonosulást. Engem nem is annyira a többnyire zseniális Dogma-filmekre emlékeztett, sokkal inkább a Peter Hedges által rendezett Pieces of Aprilre, amiben Katie Holmes több-kevesebb sikerrel bizonyította, h nem olyan béna színész, mint amilyennek tûnik.
Les 2009 jan. 28. - 09:35:09
(1/52)
Kíváncsi vagyok, hogy ez milyen film.