Téma: Ragadozó

pokolfiu 2011 okt. 19. - 15:06:49 Előzmény cellasto
(184/404)
nem tudom kinek tûnt fel, de pár érdekesség:

-a ragadozó1-ben mikor szállnak ki a Huey-kból, akkor ott van JCVD piros polóban pattanik ki utolsó elõttiként asszem....
-a predators-ban (Nimród féle film) meg szerepel az ragadozó1 eredeti lénye, amit JCVD alakított volna. az volt amelyik rájuk támadt, s nem a moszados pinna szedte le, hanem maszk mögött bújkáló néger csóka (Fishbourne)...
10/10
cellasto 2011 szept. 29. - 22:24:07 10/10
(183/404)
tipikusan az a film,amit ha elkezdel nézni:
-hmm,frankó akciófim,kemény srácok,szépen kidolgozott swarczi :)
-aztán a felétõl jön a döbbenet,hogy nem is akció,hanem egy sci-fi thriller :D
az idõtálló nagyon jó kifejezés :)
dzoltanl 2011 szept. 29. - 22:16:10
(182/404)
KIVÁGOTT JELENETEK http://youtu.be/BvwtVWg5jIE
offtopic
imrenyibalazs 2011 júl. 05. - 00:40:35 Előzmény Alternat
(181/404)
Igen, az biztos, hogy ez idõtálló;... Nem is tudom, azóta csak a trükkök fejlõdtek igazán, de ez kis túlzással logikailag totalitárius (bocs, ha valakit bánt a szóhasználat). - Értem ez alatt, hogy szinte minden logikai fordulat fellelhetõ benne, ami egy akció, vagy akció-jellegû filmet a trükkökön kívül ill. felül "fel tudhat dobni", többé tudhat tenni...
Bocs, ha valakit ezzel megsértenék, de azt mondom, végigjátszottam a DOOM3-játékprogramot és ott is ami a játék félelmetes ízét adja (és ez a RoE-re is igaz), az már benne van a Predatorban, csak a szörnyek tényleg eléggé újak; - de csak ugyan azért félelmetesek, amiért a ragadozó (a földönkívüli).
Még annyi, hogy jól kitûnik ebbõl a filmbõl, hogy ha netán idetéved egy ilyen Földön kívüli mondjuk egy másik galaxisból, akárhonnan, az itt, velünk akármit megtehet és nekünk nem sok esélyünk; valamiféle "Ultra-Silent Hill" lehet utána, vagy akármi.
offtopic
imrenyibalazs 2011 júl. 04. - 23:53:40
(180/404)
Igaz, már megint nem olvastam minden hozzászólást. - Nekem számítógépen 1080p-ben van meg a Bluray-rip magyarul; mondom a lényeget, bár nem a legmodernebb a monitorom, de ez még sokáig "film lesz a javából". Démonos filmet, igazán eredetit ez után nehéz lesz kitalálni. A technika fejlõdött, ha mondjuk valami módon majd készítenének egy amolyan remake-et, lehet hogy a sok computer-animáció és trükk feldobná, de az alapigazság lényegében ugyan az lenne.
Mermaid. 2011 júl. 04. - 13:08:41
(179/404)
Jó film volt, annak ellenére tetszett hogy nem vagyok az ilyen filmek nagy rajongója.
9/10
lotto 2011 jún. 26. - 19:31:46 9/10
(178/404)
Azért 1986-ban ez egy naggyon ütõs akció/thriller/horror -nak számított!
Élbõl feldobja, hogy Schwarci játsza a fõhõst,de amúgy is alapmû.!
8/10
Optimus Prime 2006 2011 máj. 16. - 14:46:44 8/10
(177/404)
Anno pár jelenetet láttam a filmbõl, épp eleget, hogy évekig ne merjem megnézni. De miután elkezdtem nézni a "Contaaact!" jelenettõl kezdve nem tudtam komolyan venni. És ez többszöri megnézés után csak erõsödik bennem. A film tartalmát egyszerûen is úgy is meglehetne fogalmazni: Pár kigyúrt testû Rambo-klón eljátssza a faszagyereket, aztán kinyíratják magukat egy kibaszott idegennel (hogy Busy-t idézzem), majd persze a fõhõs leveri a lényt és még egy kisebb atom robbanást is lefut. Bár komolyabban véve és csak ennyi. Csakhogy mindez prófi módon van kivitelezve, jók a karakterek, a helyszín, jó színészek és testépítõk/pankrátorok lettek válogatva, jó a zene és hogy már semmi ne hiányozom Elpidia Carrillo is jó csaj. Egyébként fél idõ után mindig azt figyelem van-e rajta melltartó. Ekkor kezd SchWarzi ordítani, hogy "GET TO THE CHOPPEEER!" Ez is jó poén: a csaj honnan tudja merre, miért és az a chopper tudja, hogy õ ki. :)
Szerencsére a Predator egy bad as karakter lett, még ha keveset is látni a vásznon. A sok kütyü, a hangja, mozgása és maga a lény, amiért hála Stan Winstonnak és James Cameronak. Hála nekik, amiért nem az a nevetséges izé lett a filmbeli jelmez, amit a stúdió akart.
10/10
Gray2vs 2011 márc. 29. - 18:13:23 10/10
(176/404)
10/10
Gray2vs 2011 márc. 29. - 18:00:46 10/10
(175/404)
Átlagos akciófilm? szép baleset lenne Alapmû! ;)
Lympha 2011 febr. 27. - 14:01:08
(174/404)
Jó kis film. Csak azt sajnálom, hogy amikor megláttam, hogy Arnold Sch. játszik benne, akkor már sejtettem, hogy õ lesz a hõs (vagyis túlélõ), és ez be is igazolódott... Szerencsére a felbukkanó ragadozó kárpótolt, és így már nem éreztem, hogy ez egy átlagos akciófilm.
10/10
offtopic
Bobbie 2011 febr. 04. - 02:16:22 10/10
(173/404)
Nem tudom volt-e szerencsétek hozzá, de itt van egy amolyan "sztárok a maszk alatt" gyûjtemény: http://www.alapinfo.hu/index.php?cikk=217&tema=9

huszonvalahány színésszel akik belebújtak a lényekbe vagy magukra öltötték a maszkokat (Predator, Alien, Ötödik elem, Hellboy, Starwars, stb.)

bocs ha valakit nem érdekelt, nekem nagyon tetszik az ilyesmi
9/10
convar 2011 jan. 16. - 18:35:06 9/10
(172/404)
Alapfilm :) Ez az egyetlen szerep Svarcitól, amiben a Terminatorokon kívül el tudom fogadni :)
10/10
offtopic
Roland Katarn 2010 nov. 02. - 14:19:16 10/10 Előzmény latyaa
(171/404)
Semmiség! :)
10/10
latyaa 2010 nov. 01. - 21:50:50 10/10 Előzmény Roland Katarn
(170/404)
NAgyon szépen köszönöm ne haragudj ha gondot okoztam
Hornet102 2010 okt. 27. - 23:00:31
(169/404)
Csatlakozom az elõttem szólókhoz! Ez a film egy legendát indított el! Amit igyekeznek éltetni csak hát néha a nagy akarás rombolásba megy át akarva akaratlanul lásd:AVPk.
Nekem sokáig csak a 2. rész volt meg és az is tetszik legalábbis nekem. Nincs azzal sem semmi gond, de hát kérem! Már tudjuk, hogy mi van a maszk alatt így legfeljebb azon izgulhatunk, hogy talán egy új alfaj van a cuccos alatt, de hát nem... Dzsungelbõl dzsungelbe, s Harrigan hadnagy "mocskos száját" szívesebben hallgatom, mint egy tini nyafogását az AVP/R-ben!
Az új "szuper" Predatorokat megkapjuk a Ragadozókban...
Na ez inkább közepes mint a második rész! Látszik rajta az akarat és hogy nem akarnak a másolás és újracsomagolás logójával díszelegeni, de vannak benne hasonló és kissé erõltetett dolgok! Nem rossz, sõt örülök, hogy van, de az elsõ részhez nem ér fel, hiába akarnak úgy tenni, mintha nem lenne AVP1-2 vagy Ragadozó 2-3...
Nálam egy-két helyen sántít Nimród Antal filmje és most nem az irigység vagy a jó magyar szokás beszél belõlem, hogy huzzúk le a honfitársunkat mert siekeres SZÓ SINCS RÓLA! Sõt örülök, hogy egy magyar is részese a legendának, úgy ahogy - ez egy picit megasztárosra sikeredett na mindegy....
Elõször is hogy kerül egy amcsi minigun egy ruszki szpecnác kezébe? Kicsit furcsálom,de legalább egy nagy darab emberke rohangált vele, nem egy vézna kis f*szi... Mikor Billy meg áll a farönkön az elsõ részben, hát ez egyenlõ a yakuza hátra maradásával, csak hát neki nem ül ki az arcára semmilyen érzés. Hogy szakítanak az AVP részeivel az egy picit érdekes, mert alig 5 perc alatt a vadászatban tobzodó Ragadozók közül kettõt is kinyírnak, akárcsak az AVP-ben. Érdekes! Igaz hogy az emberek "egy az egyért" módon intézik a dolgot, de hát akkor is. Úgy látszik egy felettébb jól teljesítõ "osztály"! Azért a végén Royc jobban bekenhette volna magát sárral! Arnoldnak csak a szeme látszott kis a sár alól! Azért egy valami a 2. részben is zavar. Az ottani Predator rakétát lõ ki az "energia alapú" fegyverébõl, míg az elsõ részben nem... Ezen is el lehet gondolkodni.
Sokáig kerestem magyar szinkronnal, de nem találtam, így hát marad az eredeti, de így is nagyon ott van! Számomra ez alap mû amit nem lehet sem felül múlni, sem megunni! Csak megközelíteni!
Egy kérdésem azért lenne:
Miért nyúznak a Predatorok embert? Oké trófea a koponya és a koponya gerincoszloppal, de hogy az ember bõr is az?
10/10
offtopic
Roland Katarn 2010 okt. 25. - 15:18:26 10/10
(168/404)
A film végén általában feltüntetik a filmben szereplõ zenéket. Szóval a creditsben ott is votl a végén: Little Richard - Long Tall Sally

Itt egy You Tube link: http://www.youtube.com/watch?v=GsJVT8Jr_pM

SZÍVESEN!!! :)
10/10
latyaa 2010 okt. 24. - 22:31:31 10/10 Előzmény Roland Katarn
(167/404)
Nem tudja vagy tudod esetleg mikor menek a helicopterel és bömböltetik a zenét nah az kurva yo :D annak mi a cime ?:D nem tudom meg találni bár youtubon is keresem de egyszerüen semmi :S
10/10
Roland Katarn 2010 szept. 10. - 22:49:23 10/10
(166/404)
Pont ma néztem meg megint a filmet, természetesen DVD-n. :)
A lényeg, hogy ez még ma is egy remek film/mozi. Felsorolhatnám, hogy miért, és mondhatnák rengeteg pozitívumot, de ezt az elõttem, hozzászólók már mind megtették. :)

Ja és Predator 4ever! (de azért Swarzi sem semmi) XD
The Man Who Laughs 2010 aug. 20. - 06:44:02
(165/404)
A mai napi az egyik legjobb kommandós, illetve szörnyfilm. John McTiernan remek hangulatot teremtett, a forró dzsungel klausztrofób és nyomasztó hely, tökéletes. Ehhez a hangulathoz hozzájön még Alan Silvestri zenéje, ami ugyan számomra nem volt annyira emlékezetes, hogy külön is hallgassam, de a filmhez remekül passzol és sokat add hozzá. A szereplõk között nincsenek igazán kiemelkedõ színészek, de fölösleges is, jobb castingolást el se lehetne képzelni. Sugárzik belõlük a keménység, és az ember el is hiszi róluk, hogy igen na az õ ellenségük nem lennék. A Predator mind külsõleg, mind eszközök tekintetében remekül lett kitalálva. A sok idézhetõ mondatot meg már meg sem említem. Fölösleges a sok szócséplés (és különben is most volt egy bõvebb írás róla a geekzen), a 80-as évek és minden idõk egyik (ha nem A) legmeghatározóbb és kultikusabb akció filmje ez.