Téma: Ragadozók

Meklód fia 2014 okt. 01. - 19:38:36
(1014/1054)
"Nincs semmi bevezetõje a filmnek"

legalább nem az eredetit másolja, különben meg azzal panaszkodnátok. A 2. résztõl biztosan jobb. Hiányzott belõle valami, de végeredményben jó film lett. Az erõs 7 és a gyenge 8 pont között van valahol.
Sz Peter 2014 okt. 01. - 13:34:41
(1013/1054)
Akkor minek teszed fel a - tipikusan egoista - kérdést: "miért készült el?"
Nyilván nem te vagy a célközönség hanem azok akiknek esetleg tetszett.
Sz Peter 2014 okt. 01. - 09:24:30
(1012/1054)
"Nem értem, miért készült el ez az új "folytatás", mit akartak vele?"

Talán mert rajtad kívül is akad még mozinézõ ezen a bolygón. ;)
9/10
5i 2014 okt. 01. - 00:18:31 9/10
(1011/1054)
Ez a film igenis jó lett!
Százszor jobb folytatása ez a Predator filmeknek, mint az AvP-esek!
Jól van megcsinálva a díszlet, jók a karakterek, jól is játszanak, a rendezés(magyar, szerintem sokan irigységbõl írják le ezt a filmet, hogy jaj magyar nehogy'má külföldön szerencsét csináljon), a zene is hozza a régi flasht.
A sztoriban vannak némi hibák, de nem vészes az sem...SPOILER!:
- a nigró arc azért ennyi "idényt" nem bírt volna ki
- meg, ha igen és 2-3-at kinyírt közölük, akkor az meg azért sántít, mert a Predator sztori szerint(a 2-ben is ez volt) ha egyet legyõzöl, akkor elvileg tiszteletbõl meghagyják az életed...
- a végén vajon hova tudnak menni ûrhajó nélkül?(azt is ugye ki vezetné?)
- a fegyvertelen "doki", meg a késsel hadonászó gyilkos tovább húzza, mint Macheta:-)
Lehetne még párat írni, de ez akkor is egy jó film. Pláne manapság olyan gagyi eresztések vannak, hogy üde színfolt...
8/10
borkasztik 2014 szept. 30. - 23:25:16 8/10
(1010/1054)
TRatalmazhat Spoliert is ha még szükséges ezt kiírni ennél a filmnél.
Az AVP filmekkel összehasonlítva ez a film mérföldekkel jobb lett. Nekem is az az érzésem a filmmel kapocslatban hogy az elsõ fele nagyon jól sikerült. Izgalmas volt lekötött és tényleg ahogyan már mások is leírták a karakterek izgalmasak voltak és még az alap ötlet is tetszett, hogy csak úgy van egy vadászbolygójuk ahol gyakorolhatnak élõ különféle fajú prédákon. Szóval nagyon jól indult, de késõbb tényleg elfogytak az ötletekbõl és valahogy úgy éreztem nem tudnak mit kezdeni a kialakult helyzettel.
Az a kard párbaj a jakuzával nevetséges volt. Talán még a vége se volt olyan rossz de kicsit átgondolatlan.

Szóval összességében én azt mondom nem is volt ez rossz. Tény hogy kevés pénz állt a készítõk rendelkezésére és lehet kicsit ez is befolyásolta a film második felének kidolgozatlanságát és összecsapását. De én azért láttam benne fantáziát és végül is én tudtam rajta szórakozni. Azt mondhatnám nem volt rossz de nagyon sajnálom a második felét a filmnek, sokkal jobb is lehetett volna.
olahmiki1959 2014 szept. 29. - 03:37:06
(1009/1054)
Számomra nagyon nagy csalódás ez a film.
Pedig nagyon jól indult, volt benne ötlet, feszültség, jók voltak a különbözõ karakterek, izgalmas volt a predator-kutyák támadása, lélegzetelállító volt a dzsungel látványa, aztán kb. a film felétõl, - ahol felbukkan Laurence Fishburne, és bemennek vele az elhagyatott épületbe, - totális csõd, zagyvaság, kuszaság, értelmetlenség lesz az egészbõl!
Te jó ég!
A kezdés után - most láttam elõször a filmet, és direkt a kommenteket sem olvastam el, hogy új legyen az élmény, - azt hittem, hogy az évtized sci-fi akciófilmjét fogom látni!
Nagyon sajnálom, hogy nem így történt. A film összességében így csak egy felejthetõ, az átlagból - sajnos - nem kiemelkedõ, majdhogynem "B" kategóriás akciófilm szintjére küzdötte le magát.

Van viszont egy dolog, helyesebben egy személy, amit - vagy akit - mindenképpen meg kell említenem.
Õ pedig az operatõr, Pados Gyula.
Nem tudom, ki emlékszik az "Elemi ösztön 2" címû filmre - szerintem nem sokan, gyenge volt, az elsõ résznek a nyomába sem jön, - én már ott is felfigyeltem Pados Gyula munkásságára, gyakorlatilag tökéletes, hibátlan fényképezésére.
A Ragadozókban a sok hiba, elszalasztott lehetõség, dramaturgiailag gyenge megoldás mellett, ki kell emelnem Pados Gyula munkásságát, ami egészen szenzációs, hihetetlen, lélegzetelállító volt!
A dzsungelt ilyen fenyegetõen ábrázolni, az akciójeleneteket így bemutatni, az õserdõ színeit, a hajnali ködöket, az éjszakai árnyakat, a csak a fényekkel megoldott feszültséget, fenyegetettséget ilyen színvonalon kihozni, az egészen elképesztõ!
Ha megfelelõ rendezõkkel fog dolgozni a jövõben - és persze, baromi nagy szerencséje is lesz, - Pados Gyula abszolút esélyes egy Oscar díjra, szerintem már ma is a világ egyik legjobb operatõre, - és folytatja azt a nemes hagyományt, miszerint az egy fõre esõ zseniális operatõrök számának tekintetében, bizony, mi, magyarok vagyunk a elsõk a világon!

Szomorú, hogy a Ragadozókon õ sem tudott segíteni...
Sz Peter 2014 szept. 28. - 20:51:51
(1008/1054)
"Micimackóban vagy a Miki egérben több Predator-t látni, mint ebben a remekmûben"

Szerintem számold át újra. Mármint ne a Micimackóban. ;)
gadus 2014 szept. 28. - 20:01:38
(1007/1054)
Hát zongoristának jobb volt.Pedíg az is egy ritka szar film...
Csekély értelmû medvebocs 2014 aug. 09. - 17:50:19
(1006/1054)
4/10
mro26 2014 aug. 05. - 16:16:54 4/10
(1005/1054)
Semmi pánik, tényleg nem volt az igazi, fõleg az elsõ (de még a második tükrében sem), bár az AVP filmek után azért jobb volt, de tényleg semmi nem történik benne, kevés akció nulla feszültség, rossz színészek/karakterek, DEEEE..........

Shane Black készíti a következõ részt ami inkább az elsõ rész folytatása lesz ( ráadásul õ játszotta Hawkins-t az elsõ részben). Black olyan filmeket jegyez mint a Kiss kiss, bang bang, Vasember 3, Halálos fegyver széria illetve az elsõ Ragadozó.

Szóval van még remény egy jó folytatásra a kultikus és remek elsõ résznek.

http://collider.com/predator-reboot-sequel-shane-black/
k11zoltan 2013 szept. 14. - 22:40:48
(1004/1054)
Egynek elmegy.
offtopic
Sz Peter 2013 jún. 14. - 09:51:07
(1003/1054)
És a "Ragadozó"? Ott milyen volt a "díszlet"?
:)
Christo 2013 jún. 14. - 02:13:16 Előzmény kenubita
(1002/1054)
Nem hasonlítanám az alien 4-hez. Lehet, hogy abban is volt néhány agymenés, de ott legalább volt díszlet. Az ûrhajókat egész jól megcsinálták benne. Ez a film pedig csak egy dzsungel, néhány tûzrakással és egy kidolgozatlan ûrhajóval.
Christo 2013 jún. 14. - 01:18:40 Előzmény verda
(1001/1054)
Ezzel a kommenttel egyet tudok érteni. Régóta várok már egy jó Alien vagy Predator filmet, és egyre jobban meggyõzõdök róla, hogy hiába.
Pár dolog ami nem tetszett: az ûrhajó ahová morpheus elvezeti a többi tagot, nagyon kidolgozatlan, néhány kábel és kivehetetlen formájú fa vagy mûanyag. Ha már ilyen merész ötletet belevisznek egy predator filmbe, hogy predatorok bolygója predator ûrhajóval, vagy predatoroktól származó létesítménnyel, akkor legalább dolgozzák ki valamennyire.
Nagyon olcsó fordulat volt amikor morpheus füstmérgezéssel akarta eltenni láb alól a többi tagot. De a bekattanó dokis jelenet se jött be, ez inkább egy kocka epizódba illene.
Alacsony költségvetésû C kategóriás filmek közé sorolnám. Kb az átlaga a predator 1-nek és a DNA címû filmnek, amit magyarul ragadozó 3-nak fordítottak. Nem is hallottam a filmrõl, véletlenül találtam rá googleben, és mivel érdekelt, mit hoznak ki belõle, megnéztem. Ebben már nem csalódtam, mert az AVP-k és a Prometheus után nem várok sokat az Alien és Predator filmektõl.
7/10
jozsi86 2013 jún. 10. - 13:01:25 7/10
(1000/1054)
Nem rossz film. Számomra a Schwarzeneggeres elsõ rész hangulatát idézi. Fõleg az elsõ 30-40 perc. Bár Brody-hoz nem nagyon illik a szerep, ráadásul ez az "én vagyok a fõnök" stílusa is idegesítõ volt, de azért egyszer-egyszer meg lehet nézni.
1/10
offtopic
kenubita 2013 ápr. 18. - 18:13:50 1/10
(999/1054)
HÁT EZÉRT KÁR VOLT. EZT A FILMET CSAK AZ ALIEN FELTÁMADÁS CÍMÛ SZERENCSÉTLENSÉGHEZ LEHET HASONLÍTANI. AZ IS VÉRSZEGÉNY MARHASÁG VOLT, ÉS SAJNOS EZ SEM KÜLÖNB: EGY PREDATOR FILM AMELY TELJESEN NÉLKÜLÖZI A FENYEGETETTSÉG ÉRZÉSÉT. A RAGADOZÓK CÍMÛ FILMBEN A KARAKTEREK MINTHA VALAMI ÓCSKA SZITUÁCIÓS KOMÉDIÁBÓL ZUHANTAK VOLNA A VADÁSZOK BOLYGÓJÁRA, ÉS ONNANTÓL FOGVA NEM IS TESZNEK MÁST, MINT TÉBLÁBOLNAK A DÍSZLETEK KÖZÖTT ÉS OSTOBASÁGOKAT BESZÉLNEK. A FILMET MESSZIRÕL ELKERÜLI A FESZÜLTSÉG, EGYÁLTALÁN A KREATIVITÁS. ADRIEN BRODY ÉS LAURENCE FISHBURNE AMIKOR CSAK MEGJELENIK A VÁSZNON, BLAMÁLJA MAGÁT. AZ ALAPVETÕ KÉRDÉS PERSZE AZ, HOGY MIÉRT GONDOLTÁK A FILM KÉSZÍTÕI, HOGY NINCS SZÜKSÉG ÉPKÉZLÁB CSELEKMÉNYRE, MIELÕTT ELKEZDTEK VOLNA FORGATNI EGY PREDATOR FILMET. DE HA MÁR ILYEN BÁTRAK VOLTAK LEGALÁBB SZERZÕDTETTEK VOLNA EGY HÉTPRÓBÁS RENDEZÕT. DE NEM. TULAJDONKÉPPEN MINDEN AKCIÓFILM FOLYTATÁSA PROSTIFILM, DE ÚGY NÉZ KI EZ A FRANCHISE TÚL RÉGÓTA STRICHEL ÉS TESZI EZT A VÁROS ROSSZABB KÖRNYÉKEIN. ENNEK A FILMNEK NINCS STÍLUSA, ÉRDEKES TÖRTÉNETE, IZGALMAS KARAKTEREI ÉS MAGÁVAL RAGADÓ LÁTVÁNYVILÁGA. EZ A FILM EGYSZERÛEN ÉRDEKTELEN. AKI SZERETI JOHN MCTIERNAN KLASSZIKUSÁT, AZ MESSZE KERÜLJE EL EZT AZ IZÉT.
offtopic
sofi 72 2013 márc. 09. - 20:06:02
(998/1054)
Azt hittem ez a másik "Ragadozók". Tévedtem. :)))
2/10
malmsteen11 2013 márc. 09. - 18:26:09 2/10
(997/1054)
Ez a film messze nem 6,9pontos szerintem..inkább olyan 5-5,9..iszonyat rossz és ötlettelen.
Csonger 2013 febr. 21. - 11:07:11
(996/1054)
Na, én csak most láttam. Vegyes érzelmeim vannak vele kapcsolatban.

SPOILERek következhetnek!

Ami tetszett:
- A film csak egyszerûen elkezdõdik. A címen kívül nem írnak ki semmit. Nincs vágó, zeneszerzõ, fõszereplõk. Nincs az, hogy már 10 perce megy a film, de még mindig kiírnak egy nevet az egyik sarokba. Csak a cím, és kész. Ez jó.
- Az égbõl lepotyogó "játékosok". Hogy nem csak simán felébrednek valahol, hanem épp szabadesés közben térnek magukhoz. Ez egész eredeti.
- A zene. Gyakran idézte az elsõ filmét, de még egy cseppnyi Alien-beütése is volt. Ez nem AvP film, mégis lett valami plusz a már megszokott Predator-zenében.
- Fishbourne megbolondult karaktere vitt egy kis színt az egészbe.
- És annak is örülök, hogy egy-két mondat erejéig beszélnek Svarci karakterérõl is.

Ami nem tetszett:
- Az idegen "kutyák" meg késõbb az alsóbbrendû kétlábú ragadozók támadása nem kellett volna. Úgy értem, a támadással nincs baj, csak nekem ezek a lények nem hiányoztak a Predator misztériumába. Elég lett volna csak a már megszokott Ragadozókat szerepeltetni.
- Idõnként nagyon, NAGYON kiszámíthatóak voltak a párbeszédek. Két esetben elõre mondtam szó szerint, hogy mit fog mondani az adott szereplõ.
- Tudom, hogy ma már nem lehet a '80-as évek látványával beérni, de engem zavart, hogy a Ragadozók hõlátása és álcázása is modernebb lett.
- Na és a kötelezõ, de már nagyon unalmas klisé sem maradhat el: a nyugalmas percekben valakinek beszélnie kell arról, hogy mit csinál majd, ha hazajut innen. Még szerencse, hogy ebben egy kicsit próbáltak eredetiek lenni. Nem az volt, hogy "Ha hazajutok, eszek egy jó nagy hamburgert a Ray's-ben." vagy "Ha hazajutok, nyitok egy kis kocsmát Alabamában." Hanem "Ha hazajutok, napi 5 kurvát dugok meg." Ez azért kicsit elviselhetõbb szöveg.
- A másik kötelezõ klisé szintén a nyugisabb helyzetekre: valakinek muszáj fotót mutogatnia a gyerekeirõl...

Amit nem tudok, hogy tetszett-e vagy nem:
- Az elsõ film utánzása (a sáros talajon való lecsúszás utáni vízbe zuhanás; a menekülõ csapatból lemaradó, félmeztelenre vetkõzõ szûkszavú egyén, aki egy késsel/karddal kiáll az üldözõ Predi ellen; az emberi szavakat magában ismételgetõ, ízlelgetõ Predator). Nem tudom eldönteni, hogy ezeket úgy vegyem, hogy a készítõknek ennyire nincs új ötletük, vagy úgy, hogy nosztalgikus érzést akartak bennünk kelteni.
8/10
Keló Scofield 2013 febr. 11. - 18:43:53 8/10
(995/1054)
Szerintem viszont éppen a története jó, már az eleje tetszett, nehéz az elõzõ részekhez felérni.
A vége meg hatalmas.