Téma: Ragadozók

9/10
Otis27 2010 dec. 29. - 23:12:02 9/10
(934/1054)
Nekem bejött! Amit vártam megkaptam! Arnoldot nem lehet ûberolni, de azért ez is ott van.
Egyedül a végén a stáblista elején lévõ rock and roll-os számot nem értettem, az ,hogy jött oda? :D
7/10
Kendy 2010 dec. 26. - 14:05:14 7/10
(933/1054)
Tegnap láttam a filmet és nekem tetszett!
:)

Igaz én nagyon csípem a Predator filmeket.
Pl nekem a sokak által kritizált és gyûlölt AVSP filmek is tetszettek.

Számomra az önálló Predator filmek közül talán ez a leggyengébb.
De ettõl még tetszett és nagyon örülök,hogy Antal Nimród rendezte.
Alacsony költségvetésbõl 1 szórakoztató filmet hozott össze.
Gratula neki!!!!!

Nekem a 2. rész a kedvencem.
:)
Akárhányszor leadják mindig megnézem.
:)
Imádom!
offtopic
johnny91 2010 dec. 17. - 14:35:40
(932/1054)
40 milliós büdzsébõl és egy magyar rendezõvel szerintem simán elmegy ez a film
iolesz 2010 dec. 14. - 09:32:30
(931/1054)
Tegnap láttam a filmet otthon. Szerintem az alaptörténet nem volt rossz. A feszültséget keveselltem-hiányoltam a filmbõl. Azért azt a korrektség kedvéért el kell mondani, hogy már tudjuk milyen lényekkel "állunk szemben", tehát a sokáig tartó titkolózás, illetve fokozatosság kilõve a ragadozók tekintetében, ami alapból nem kevés többletet adott az elsõ résznek. Noland szerepe elsõre jónak tûnt, de aztán kiderült számomra, hogy többet ártott vele a filmnek, mint használt. A forgatókönyv pocsék. Túl hamar, szinte logikátlanul jönnek rá mi is folyik itt valójában, szinte színpadiasan közlik a "végeredményt". Többet ki lehetett volna hozni a filmbõl. Ezektõl függetlenül élveztem, de nem hozta azt a többletet, amitõl maradandóvá válhatott volna a film.
csibu 2010 dec. 08. - 16:38:42
(930/1054)
Én nem félek, hogy háttérbe szorítaná a klasszikus Predatort. Azért az nem fordulhat elõ.
A saját véleményemet mondom el, azok után, hogy 2-3 éve láttam az elsõ részt, és most ezt (az Alien vs Predator 1-2-t felejtsük el, azok semmit nem érnek). Jó, izgalmas akciófilmet láttam mindkétszer. Az elsõ azért tetszett, mert sokáig a nézõ sem tudta mi ez az egész. Na és az osztag is nagyon ütõs volt. De történetileg számomra az semmit nem mondott, harcolásztak egy "elég ügyes" szörny ellen. Ez a mostani rész meg pont az elsõ ellenkezõje. Sajnáltam, hogy olyan sok képet mutattak a Predatorokról, ez elvette a "titokzatos, vajon pontosan kik õk" feelinget. A fõhõst sem tudom hogy választották ki, de nem illett a filmhez.
SPOILER ON
Értelmetlen volt az "orvos" szerepe is, egy tök felesleges, rossz csavarja volt a filmnek (max. akkor tudtam volna elfogadni, ha azt mondja, õ volt a megfigyelõjük, hogy ki hogy teljesít, vagy ha õ maga is egy Predator lett volna és rajtuk tesztelték volna le az új "emberré válunk" technológiát. Az elítélt is tök felesleges volt oda...
Azok, akiknek jól állt a film (pl. a mexikói, az orosz csávó és a "túlélõ") meg viszonylag hamar elhaláloztak, szóval e téren is negatív a véleményem.
SPOILER OFF
Egyedül ami nekem tetszett, hogy történetileg rendben volt, keretbe volt foglalva, szóval jobban lebilincselt, mint a klasszikus rész.

Összeasonlítani a kettõt nem szeretném, az olyan, mintha a régi és az új StarWars trilógiát, vagy mondjuk a Simpson családot meg a FamilyGuy-t akarnám összehasonlítani. Van akinek ez, valakinek az tetszik jobban (no és van akinek mindkettõ vagy egyik sem). Nekem egy kellemes kikapcsolódást nyújtott ez a film, még akkor is, ha sosem értem, hogyha ilyen "király" kommandósok vannak egy csapatban miért nem tudnak úgy is viselkedni...
offtopic
wukovsky 2010 dec. 06. - 14:02:35
(929/1054)
Jól van, elfogadom ítéleted, de csak mint személyes ítéletet :)
offtopic
wukovsky 2010 dec. 06. - 14:02:03
(928/1054)
Igen, én is félek, csak én nem pozitív értelemben, hanem negatívban, és ha meghallod a ragadozó szót, vagy a predatort, akkor nem az elsõ két kult rész jut az eszedbe, meg a dzsungel und városi gerilla harc, nem ez a fos, amit filmnek mernek nevezni, meg a karvaly orru kis zongorista, aki egy akció filmben mer szerepelni.
4/10
offtopic
RoKKfish 2010 dec. 06. - 12:55:22 4/10
(927/1054)
Mert nem tetszett.
offtopic
wukovsky 2010 dec. 06. - 12:01:40 Előzmény RoKKfish
(926/1054)
Igen, az elsõ részben is becsülte az igazi ellenfelet, és nem lézer kütyüvel trancsirozta szét, illetve nem lézer kütyüvel akarta, hanem test a test ellen.

Nos, még egy hasonlóságot megállapítottunk a két rész között, tehát továbbra sem értem, miért írod le a második részt.
4/10
offtopic
RoKKfish 2010 dec. 05. - 07:28:03 4/10 Előzmény wukovsky
(925/1054)
Nos, hogy a ragadozók "nem egy primitív gyilkoló lények", ill. "becsülik a bátorságot, és a küzdelmet", arra az eredeti film utolsó akciójelenete kifejezõ bizonyítékot ad, amennyiben a földönkívüli harcos a szemtõl szembeni ökölharcot választja, elismerve ezzel kitartó ellenfele fáradozásait.
offtopic
wukovsky 2010 dec. 04. - 21:48:43 Előzmény RoKKfish
(924/1054)
1987:

http://port.hu/ragadozo_predator/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=8613&i_city_id=-1&i_county_id=-1&i_topic_id=2

1990:

http://port.hu/ragadozo_2._predator_2/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=8593&i_city_id=-1&i_county_id=-1&i_topic_id=2


Mindig tudtam, hogy valami baj van azért oda bent, mert mindössze 3 év van a két film között, és teljesen ugyan azt a színvonalat hozza.

Én felvállalom, hogy nekem egyformán tetszett mind a két film, és a kettõ végén, amikor az Ûrhajóban Danny megkapja a pisztolyt, az egy nagyon jó jelenet. Ott világosodsz meg, hogy a ragadozók nem egy primitív gyilkoló lények, hanem híres nagy vadászok (habár nem állnak félre), akiket a préda éltet, és annak elejtése, viszont becsülik a bátorságot, és a küzdelmet.
4/10
RoKKfish 2010 dec. 04. - 20:00:12 4/10
(923/1054)
Vajon jó fényt vet a védencedre, ha szerinted az menti meg, hogy egy Resi 4 színvonalú lehetetlenség tükrében érdemes értékelni? Furcsa érvelés.
Cinke15 2010 dec. 04. - 16:08:49 Előzmény RoKKfish
(922/1054)
Hát nem tudom...
Nekem nagyon bejött a film. Fõleg, hogy bejátszottak pár tökéletesen emberi vonást. Empátia, bosszú, hála. Aki ezen fanyalog nézze meg a Resident Evil 4-et!
6/10
mindegyki 2010 dec. 04. - 08:32:18 6/10
(921/1054)
Nem lenne ez rossz film, csak sajnos

***SPOILER***
a történet tipikus american bullshit, az amerikai és izraeli katona túléli, miközben (természetesen) minden más nemzetbeli meghal. Az elsõ percekben borítékolni lehetett volna ezt a végkifejletet. De legalább nem alakult át szerelmi történetté a végén.
***SPOILER VÉGE***
6/10
888 2010 dec. 03. - 20:08:56 6/10
(920/1054)
Eleinte nem akartam elhinni, hogy ilyen rossz az értékelése a filmnek. Nemrégen néztem meg és azt kell mondanom, hogy a fanyalgó többségnek igaza van. Van egy jó alaptörténet, amit sok kis apró hülyeséggel elbäsztak. 10/6 sajnos, pedig nagyon vártam ezt a filmet :(
4/10
offtopic
RoKKfish 2010 dec. 02. - 22:48:13 4/10
(919/1054)
Igen, nekem is vannak már tüneteim... :DDD
wiliwonka 2010 dec. 02. - 22:29:18
(918/1054)
Nem volt rossz film, egyszer meg lehetett nézni, bár nem értettem, hogy pl. Fishbourne miért csak negyed órát szerepel a filmben, és, hogy SPOILER miért Trejo, az elsõ halott, miért nem valamelyik noname szinész.

Antal Nimród, csak így tovább!
4/10
RoKKfish 2010 dec. 02. - 22:26:11 4/10
(917/1054)
Az eredeti Predatort kamaszkorunkban rongyosra néztük anno VHS-en. Ünnep volt, amikor elkészült és moziba került a folytatás, és gyász, amikor kijöttünk a moziból... De ha neked tetszett, kedves egészségedre! ;)
offtopic
wukovsky 2010 dec. 02. - 21:53:38 Előzmény RoKKfish
(916/1054)
A Ragadozó 1-2 a 80 évek kult akció filmjeinek egyik kiemelkedõ darabja, habár a 2 már kicsúszott ebbõl, de attól még igen jó :)
10/10
atis840 2010 dec. 01. - 22:32:22 10/10
(915/1054)
A sablon mindig unalmas! Persze ha fel van turbózva a story akkor még lehet jó. Na de mivel? Új fegyverekkel, az kevés, attól még unalmas marad az egész. "Igen is ki lehet találni" mondatokra, még mindig várom a válaszokat, saját ötleteket a legelsõ HSZ.-em óta. Hidd el ha lehetne az ilyen típusú filmeket jobban felspirázni, akkor megtennék az írók. Az utolsó mondatod is már régóta uncsin hangzik, hogy a jó gyõz! Mennyivel érdekesebb lenne ha azok pusztulnának el, akikrõl nem gondolnád, vagyis a fõhõsök! Bár ez meg úgy szokott jól kinézni, amikor rosszak szimpatikusabbak. Ebben a filmben viszont nem akartam, hogy meghaljanak a fõhõsök, mert szimpatikusakká váltak, és jó karakterek is voltak amúgy...