Téma: Ragadozók

10/10
atis840 2010 dec. 01. - 21:06:56 10/10
(914/1054)
Okés!
A predatorok eljönnek a mi bolygónkra, mert vadászni akarnak!
VAlmennyivel értelmnesebb gondolat valóban! Az 1.; 2.; és 3. részben is hasonló volt a szitu, de mindegy legyen itt is így. Sablon lenne az egész, ugyanúgy unná mindenki!Csak annyi változna, hogy valamivel hitelesebb a story.
Na de tegyük rá, hogy a forgatõkönyvíró egy zseni, és ahogy te is írod, lejátssza az elején ezt a sablon témát, eljön egy csomó Predator a földre, és kitalál utána valami csúcsszuper ötletet, hogy még így is jó legyen a story. Tegyük rá hogy ez is sikerül, de akkor ugrik az alaptörténet, és ilyen összetoborzott bandával nem fognak találkozni, akikkel meg találkoznak majd, azok meg nem lesznek a Predatorok számára nagy kihívás! Azaz macska egér harc van, és így kicsit uncsi lenne az egész. Amíg nem jön egy különleges osztag, és le nem gyilkolja õket bla-bla, de akkor már annyira hasonlított volna az elsõ részre, hogy az már az én szememet is szúrta volna.... ebben a storyban pont az volt a lényeg, hogy nincs menekvés, ölni kell, az életük árán is ezeknek az agyonfegyverzett figuráknak, mivel ismeretlen bolygón vannak, kitudja hogy érnek haza, azt sem tudják hol vannak, túlélés lehetõsége a 0-val egyenlõ..... Így azért sokkal izgalmasabb a story nemde, az elõbbi feltevésemhez képest, amit a te ötletedbõl varázsoltam össze!? Azaz igazság, hogy ahogy mondtam már ki van aknázva az összes lehetséges történet variáció sztem. Túl nagyot, túlságosan újat már nem lehet ezekben a ragadozós filmekben mutatni, viszont a látvány miatt isten ments, hogy abbahagyják!
10/10
atis840 2010 dec. 01. - 17:09:50 10/10
(913/1054)
Na szép! Most látom, hogy nem is a saját véleményem védtem meg, hanem egy Atis88-ét, a hirtelen felindulásomból, és figyelmetlenségembõl kifolyólag!:)
De nem bánom, hiszen hasonló a véleményünk ebbõl a szempontból: Nem akarunk történetet akciófilmekhez!Mi Atisok már csak ilyenek vagyunk!:)
10/10
atis840 2010 dec. 01. - 16:52:36 10/10
(912/1054)
"Amúgy meg nem sz*r történetet vár senki"
Te meg nyelvtan alapismeretek hiányából minõsíted magadat!
Nem azt mondtam, hogy a filmeket jó történet nélkül szeretem megnézni, ezt csak is kizárólag az akció filmekre értettem! Az akciófilmekben számomra (de szerintem nem vagyok egyedül), sokkal fontosabb a látványvilág, és a koreográfia jó megvalósítása, mint az, hogy legyen egy nagyon elgondolkoztató története az efféle filmeknek. Trillerben már én is elvárom, de ez nem az!
Amúgy nem teljesen igaz az sem, hogy a Predatorsnak nincs jó története. Mivel ez egy folytatásos mû, ezért az elsõ résznél már adott volt egy alaptörténetet, ami egyben meg is nehezítette, a további folytatásokban a jó storyk megvalósítását. Ha jól tudom ez már a 6. rész, ha beleveszem az Alien vs. predator filmeket is, úgyh elég nehéz folytatásokat kitalálni. Mégis nem bánnám, ha lennének további részek.
Akinek viszont filmnézés közben hiányai vannak a történettel kapcsolatban, akkor az bökni fogja a szemüket egész végig, és nem fognak rajta jól szórakozni, ergo nem veszik észre a film pozitív tulajdonságait: az akciójelenetek kiváló megvalósítását sem! De legyen az õ bajuk... Nekik nem ajánlatos, hogy megnézzenek egy folytatást, mert gondolom még rosszabbra számíthatnak alapstoryt illetõen!
offtopic
imrenyibalazs 2010 dec. 01. - 05:55:18
(911/1054)
Ha valamiért most máshogy kezdeném...
Én bírom Antal Nimródot, ez is persze lényeges (R. Rodriguezt én kevésbé, de efölött most hunyjunk szemet). Én a 2008 körül kijött A bûn árfolyama c. filmet nem láttam még (egyátalán), így legfeljebb sejtésem lehet, hogy az milyen. Viszont elgondolkoztam a 84-ben kijött Terminator(1)-on, ami filmnek éppen mondható, itt jegyezném meg azt is, hogy akkor még Linda Hamilton valóban nagyon jól nézett ki, sajnálom, hogy pár éve így lebetegedett... Kb. 10 évvel a T1 után jött ki a kisebb költségvetésû (sokaknak nem is tetszõ Digital man - persze sokan csak nem rég látták, azóta (1995) meg fejlõdött a technika), de ezzel arra utalnék, hogy mint mindenki értheti, a 84-es Terminator (ilyenkor írhatjuk kis kezdõbetûvel is) egy olyan robotkatona, mely végig az alapprogramja szerint járt el, csak a DOOM3-as sötét éjjeli terepen (helyeken, utcákon, egyéb helyiségekben) ellenszenvesnek volt mutatva. - És mint mondtam, a film technikailag akkor még kiemelkedõ volt, hozzáteszem én is részben ezen nõttem fel.
Csakhogy tulajdonképpen kettõ dolog az embert, meg bizonyos X-MEN-mutánsokat, de mostani témánk alapján a predatorokat jellemez nagyon, mégpedig a rosszindulat, ebbõl (ilyen rosszindulatot és gonoszságot) láttunk A texasi láncfûrészes c. filmben elég sokat. És igen Paul W.S. Anderson Halálhajójában, akár milyen is a film, a Hajó (az Event Horizon) szelleme, életenergiája is pl. kínozni akart; sok film szólt persze már errõl, - meg ne feletkezzünk a Jófiú (M. Culkinnal) c. filmrõl, ahol ezt gyerek csinálta...
A másik szintén az emberi tulajdonságok közé tartozó dolog és a ragadozókra is itt nagyon igaz, az a szabálytalankodás, pl. korábbi társunk, pl. harcostársunk elárulása, hazudozás, csalás személyes elõnyök szerzésére. Nem sokára itt folytatom, addig is annyit, hogy az X-MEN 3-ban a Prof. így kezdte, még ha befolyásos, erõs telepata mutáns is, akkor is a lényeg ez. És a sokaknak nem tetszõ kivitelezésû Fantasztikus négyes (kb. 1 évvel az X-MEN 3 elõtt) is ilyesmirõl szól. Ott az ûrkisérlet után Victor Von Doom Reed Richards-nak köszönhette erejét, amivel az emberi világban szabályosabban is akár a legnagyobb, legtekintélyesebb (sõt így lényegében a legvagyonosabb) személy lehetett volna, de hamar felrugta... Most csak annyit írnék még, hogy néha én is vagyok szabálytalan, én azért nem vagyok Reed Richards, se bármelyik Superman, én sem vagyok tökéletes.
offtopic
imrenyibalazs 2010 nov. 30. - 07:51:30
(910/1054)
Most sem olvastam el minden hozzászólást, de én ezt filmre jónak tartom. Nem találtam rossznak az utalásokat és filmkritikai elemeket, mint hogy Isabelle elmesélte a (film valóságabeli 1987-es eseményt) Dutch "történetét" látván a kikötött predatort. És ha ezt veszem alapul, meg azt, hogy ilyen lényekkel szemben ma, fõleg ha azok sokan vannak, a Földön élõ embereknek, de akár, ezt nem is tudom, Magneto-féle X-MEN-mutánsoknak sem lenne sok esélyük. Ha feltesszük, hogy egy egyednek, mint pl. valamiféle 11-es alany, vagy olyan Jean Grey, melynek nem csak itt a földön, hanem (term. a maga fiktív valóságában) tényleg lényegében akár mekkora az ereje, csillagokat, csillaghalmazokat, fekete lyukakat mozgat - persze a 97-ben filmen elkészült Event Horizon sem semmi átjárót hozott létre - úgy van értelme egy a Ragadozó(1) akkori újdonságát és egy hasonlatos sztorit hozó darabnak, ha pl. Superman gyõzné le a "fõpredatort", vagy ilyesmi. Azt nem kell mondanom, hogy akkor valahogy, valamivéle "jó"-nak kellene megállítani egy gonoszt; ha belegondolok, A fantasztikus négyes 2. részében valami hasonló történik.
Viszont a Ragadozók jellemrajzi részérõl, hogy a végén a fõragadozó olyan volt, aki amíg akárhogy, de erõsnek érzi magát, addig "soroz" és irt mindenkit, kicsit az X-MEN-beli Bulldózerre hasonlítana, nem tudom. De ha valakinek sikerült visszabökni neki, akkor azt az akármilyen lényt kínozza már is. Akkor már nem az erõfölényét fitoktatja öncélúan, hanem van már benne egy kis bosszúvágy, sértõdöttség, amit a többin le kell vernie. Szóval ennek a Hell Knight-os lénynek nem annyira a hatalmas ereje a legfõbb, mert fikcióban pl. egy bármilyen általa üldözöttnek is lehet nagy ereje, hanem mondjuk, hogy a szadizmusa. És ezt a film nem is ábrázolja annyira rosszul. A helyesírási hibákért, elírásokért most is elnézést... Pár dologgal majd itt folytatom.
7/10
Atis88 2010 nov. 29. - 18:41:13 7/10 Előzmény Skillerz
(909/1054)
Ez nem a történetrõl szól. Akciófilm.
Annak tökéletes.
Ha annyira történet mániások vagytok, akkor szedjetek elõ valami limonádé Valentin napos romantikus vackot, ott aztán lesz történet. Igaz, hogy olyan sablonos hollywoodi vacak amit már egy 5 éves is kitalál de sebaj, nektek az a lényeg, hogy legyen...
10/10
varadi1219 2010 nov. 28. - 22:55:08 10/10
(908/1054)
szerintem nagyon jó film, egy perce se volt számomra unalmas , emellett látványos is volt. Nem csalódtam ebben a filmben, mindenkinek ajánlani tudom csak !
10/10
pite40 2010 nov. 28. - 15:54:08 10/10
(907/1054)
Na alakul ez :-)))
10/10
Gergely1993 2010 nov. 28. - 15:47:18 10/10
(906/1054)
Ne fikázzátok már,ha story kell,akkor menjetek légyszi romantikus filmet nézni és ne itt rontsátok a levegõt.Ez egy tipikusan látványfilm,ahol a készítõk fõbbként a jelmeztervezésre és a különleges effektekre figyelnek,nem a történetre.Én is sz*rok a történetre,ez jó film,izgalmas volt,ahogy lõtték,ölték,széttépték egymást.
10/10
atis840 2010 nov. 28. - 01:25:25 10/10
(905/1054)
Hát gyerekek nem tudom már megint milyen történet kellene nektek egy akciófilmben, ahol szörnyek vannak, meg kiképzett zsoldosok, meg van minden egy jó kis csihi-puhi-ra, lövöldözésre, kaszabolásra, robantgatásokra, izgalmakra, mindenre, már csak jól kell összerakni a filmet, és meg van az ami kell egy akciófilmhez!
Egyszerûen nem értem azokat az embereket, akik a történetet várják egy ilyen filmtõl! Ott volt az elsõ rész! Az nem azért volt nagy film, mert Arnie qrva nagy lett volna, õ csak úgymond tette a dolgát. És nem azért lett qrva jó film, mert iszonyatosan nagy lett volna a történet, hanem mert újdonság volt az egész!
Ha felcseréljük a 2 filmet idõpontban, igenis jobb film lenne ez! Hihetetlen jó hangulata van az egésznek! A látvány hatalmas, amikor megláttam azt a 3 baszott nagy bolygót,a sok véres csontvázakat, meg azokat a furcsa földönkívüli kutyákat, aztán késõbb a predatorokat, akik a megszokott fegyvereikkel szabdalják a népet, hát mondtam magamban unatkozni nem fogok. Egyedül a nigger faszit(Laurence Fishburne)nem kellett volna a belerakni a karakterével együtt, mert nagyon irritált, és semmi jót nem tett hozzá az egész filmhez, de ha már betették, és ugye ott van 7 éve ahogy õ mondta, akkor nem aludnia kellett volna, hanem mesélnie valamit az egész bolygóról, elismerem ennyiben hibáztattam a forgatókönyvírókat, mivel bármilyen zagyvaságot közölhettek volna ennek a karakternek a szemszögébõl, és mondhatott volna valami történet errõl a helyrõl, amit ugye mindenki hiányol itt, bár én megvoltam nélküle is... Amúgy egyáltalán nem csalódtam a filmben, mivel alapból úgy álltam hozzá, hogy megértettem azt a tényt, hogy ennyi Predator film után, már nehéz új történetet csinálni, és az az igazság nem is kell, az akció a lényeg, az meg van benne dögivel....
Úgy qrva jó az egész ahogy van! Ennyi! De ha valaki ide le tudná írni, hogy õ milyen történetet szeretne a legújabb predator filmhez, az komolyan mondom írja le, ha tud jobbat, mert már herótom van az ilyenektõl, hogy nem jó a történet egy akciófilmnél!
4/10
RoKKfish 2010 nov. 27. - 22:38:54 4/10
(904/1054)
Na, legalább amazt sem csinálták meg hiába...
wukovsky 2010 nov. 27. - 21:56:47 Előzmény RoKKfish
(903/1054)
Na, Danny Glover igen igen jó volt a Predator 2-ben, és annak legalább volt története, és fordulatai.

De egy kis zongorista csög soha sem lesz super heroes figther.

Ennyi
8/10
matthewka 2010 nov. 27. - 19:53:57 8/10
(902/1054)
Ma néztem meg ezt a filmet. Nem voltam elájulva tõle. Õszintén szólva többet vártam. Valaki írta hogy jobb volt mint az 1987-es Schwarzenegger féle Predator. Remélem csak viccnek szánta.
Skillerz 2010 nov. 27. - 15:50:10
(901/1054)
Ez egy borzalom:D kezdve azzal hogy se elje se vége...semmiröl nem szólt...semmi story...ledobták öket aztán ennyi xDDD borzalmas...tele van logikátlan hülyeségekkel...-.- és az hogy Royce kb 5 perc alatt levágta mi a szitu...az is egyszerûen röhej. 3/10
4/10
RoKKfish 2010 nov. 10. - 02:06:02 4/10
(900/1054)
Önmagában nincs azzal gondom, ha egy film megszületésének, és létezésének kizárólagos célja, és értelme a "keressünk egy kis pénzt" nemes küldetése. A gond ott kezdõdik, amikor egy kb. másfél órás mozinál leginkább az idõnek szurkolok, hogy teljen minél gyorsabban. Szerintem az eredeti Predátort a 15-ödik végignézés után is találtam volna ennyire "meglepõnek" és izgalmasnak, mint emezt elsõre (és utoljára). Tény, hogy még így is magasan veri a Predátor 2. címû izét, ami ugyan nem nagy dicsõség, de végül is voltak benne momentumok, csak a franc se' emlékszik már rájuk. Az igen nagyvonalú 4/10-et szavazom meg neki.
1/10
offtopic
zotyo04 2010 nov. 07. - 19:08:04 1/10 Előzmény pite40
(899/1054)
Na ne fárassz!:)
10/10
pite40 2010 nov. 07. - 07:29:40 10/10 Előzmény Shanks
(898/1054)
Akkor majd átmegyek a csillagkapun oda.
Shanks 2010 nov. 06. - 21:44:37
(897/1054)
Ilyen pofázmánnyal nem engednek be oda.. :D
10/10
pite40 2010 nov. 06. - 21:29:50 10/10 Előzmény zotyo04
(896/1054)
Oda én is elmennék,merre van???
1/10
offtopic
zotyo04 2010 nov. 02. - 09:27:58 1/10 Előzmény duckshoot
(895/1054)
Bárcsak lepottyantanának téged egy predivel teli bolygón!