Téma: Ragyogás

10/10
offtopic
Ford Mustang 2011 nov. 19. - 03:42:36 10/10
(375/495)
Igen.
10/10
Kiccike 2011 nov. 19. - 00:46:10 10/10
(374/495)
Remélem, a Duna feliratosan adja holnap.
horas 2011 nov. 18. - 12:17:40
(373/495)
Borzalmas az MGM szinkoros verziója vagy sem - és sanszos, hogy csak az az egy szinkronizált verzió van - leadja a Duna TV szinkronos, úgyhogy ráugrok. Marhára kíváncsi vagyok rá, ha már az MGM-en b_sznak legalább egy feliratot kilõni rá, kénytelen vagyok ebben a formában megnézni.
bossetonita 2011 nov. 16. - 22:57:02 Előzmény zottyo534
(372/495)
Köszi, hogy kijavítottál, igazad van! Megtaláltam... Majd ha nagyon fel akarom magam idegesíteni, megnézem.:)
offtopic
zottyo534 2011 nov. 16. - 20:28:32
(371/495)
Ezt sajnos meg kell cáfoljam, mivel az MGM leszinkronizáltatta a szokásos transzilvándácsiai bandájával és ezt kiadták DVD-n is, nekem a kezembe került egy, hatalmas "SZINKRONIZÁLT VÁLTOZAT" felirattal, de mikor megláttam rajt az oroszlános logót, már tettem is vissza a polcra.
bossetonita 2011 nov. 16. - 19:12:07 Előzmény jokermark
(370/495)
Nem jelent meg szinkronosan, a port elírta.
4/10
nyina05 2011 nov. 13. - 18:29:45 4/10 Előzmény pillangókisasszony
(369/495)
ha végig olvasod a könyvet, választ kapsz. egyébként meg ugye, grady azt mondja jacknek, hogy mindig is õ volt a panoráma gondnoka. (ezért a kép a végén) bár számomra a film borzasztóan zavaros. a könyv zseniális volt. a film is biztosan az, de kizárólag annak, aki nem olvasta a regényt. kubrick jó, jack nicholson jó, és ez a nõ is nagyon jól tud rettegni. de a szereplõk nevein kívül semmi másban nem azonos a könyvvel.
jokermark 2011 nov. 06. - 19:37:44
(368/495)
egyes helyeken azt olvastam, hogy nem jelent meg magyar nyelven, a port.hu-n viszont magyar nyelvûnek írják. Mi az igazság? Valaki tudna segíteni?
pillangókisasszony 2011 nov. 01. - 14:17:47
(367/495)
Valaki help!!!
*spoiler*
Csak a végétõl láttam,mikor a baltával kapja szét az ajtót Jack,szóval nem értem a végén miért van ott a falon róla egy kép ?

A könyvet meg olvastam kb addig amikor a néger fazon igyekszik vissza mert Danny szólt neki h baj van.

***spoiler végre*
7/10
lark 2011 okt. 27. - 14:09:39 7/10 Előzmény Mane
(366/495)
A film már csak azért sem jó, mert Jack az elejétõl kezdve õrültnek tûnik, pedig fokozatosan kellett volna bekattannia, ahogyan a kazán állapota is romlik. Sajnos a filmbõl többek között ez a párhuzam is kimaradt. A Garris féle verzió sem jobb, pedig ott a forgatókönyvet maga a Király írta.
Mane 2011 okt. 04. - 14:12:51 Előzmény Sasha Wins
(365/495)
Kopottas a zene? Ajjaj. Penderecki és Bartók kopottas lenne???

A meg nem értés persze probléma egy ilyen filmnél, a kommentekbõl ez látszik. Ha valaki horrorfilm helyett nézi, akkor gondolom sz.r, de mivel ez egy kortárs mûvészeti alkotás, és nem "egy horrorfilm", ez legyen az õ bajuk. :)
horas 2011 aug. 31. - 17:22:55
(364/495)
Egyébként érdekes Stanley Kubrick filmjeinek a megítélése. Majdnem mindegyik kultusz-státusznak örvend, viszont szerintem egyik sem film-klasszikus és tökéletes alkotás. Mindegyikben van valami húzóerõ, de összességében az igazi átütõerõ viszont nincs meg. Ez majdnem mindegyik filmjére igaz, fõleg a nevesebbekre, Mechanikus Narancs tipikusan az a film, hogy az ember nézi és így többször megkérdi magában, hogy mi ez a baromság? Acéllövedék szerintem teljesen elveszik a klasszikus vietnami filmek között, teljesen erõtlen ahhoz képest, sz Ûrodüsszeia meg hiába futurisztikus helyenként még a ma napig is, nézhetetlen és rettenetesen fárasztó film.

Egyébként szóljon már valaki az agyalágyult-teljesen nem normális magyar MGM stábnak, hogy hónapok óta felirat nélkül adják ezt a szájbavert filmet, ne legyenek már ennyire értékelhetetlenek.
10/10
mrspookystar 2011 aug. 24. - 22:21:38 10/10 Előzmény Sasha Wins
(363/495)
Szerintem nagyon király a film, csak a könyvhöz nincsen semmi köze. Ajánlom mindenkinek...a könyvet is.
7/10
Sasha Wins 2011 jún. 20. - 23:15:42 7/10
(362/495)
Sikerült rászánom magam végre a film megnézésére, és bár fõleg a zenén látszik, hogy kicsit kopottas de azért végig képes tartani a feszültséget a film. Kicsit elborultabb elmére számítottam látatlanba, ez így nem elégítette ki az igényeimet. Rendezés, színészek rendben van. Nicholson az alap, öröm volt nézni, néha el is mosolyodtam rajta hogy milyen jól alakítja a szerepét, Shelley meg elnézést hogy ezt mondom, de mikorra sikerült legyûrnöm magamban a csúnyaságát utána már nem volt vele gondom. Így a végére azt kell hogy mondjam, tökéletes alakítás volt az övé is.
10/10
Rodent 2011 jún. 17. - 15:25:39 10/10
(361/495)
Engem Shelley Duvall nagyon kikészített.Egyedül Õ rontja el a filmet.Így is tökéletes,de amelyik részeknél Õ is szerepel...kész katasztrófa.Nagyon rosszul játssza a szerepét.Nicholson viszont nagyon beleillik ebbe az õrült szerepbe.:)
zyzuu00 2011 máj. 18. - 11:09:06
(360/495)
ragyogó film :)
offtopic
Thousand Lakes 2011 máj. 14. - 11:40:43
(359/495)
Ennek a fórumozónak külön démonológiája van, nem semmi.
10/10
Hannibal Lecter 2011 máj. 13. - 23:14:32 10/10 Előzmény djoci
(358/495)
Az is zseniális amikor betöri az ajtót: "wendy, I'm home" Kubrcik filmje hiába nem tetszett Kingnek, pontosabban King nem érezte, hogy az általa elképzelt örület folyamat megfelelõen van ábrázolva, szerintem mégis csak sikerült. Jack örületének fontos fordulópontja a wc-s jelenet és ennek függvényében bár szellemekrõl lenne szó, mégis inkább azoknak a démon archetípusoknak a megfelelõjét látom Delbert Gradyben (ugye ezzé fog alakulni Jack is) ami túlmutat a hagyományos szellem értelmezéseken és erre a Doloresben, King másik (szerintem)fõ) mûvében is láthatunk utalásokat. Nem vallásos vagy mitológiai démonról van szó, de ezt most hosszú lenne kifejteni. Kubrickra már már közhely hogy különc zseni volt, de hihetetlen erõ van minden jelenetében, az összes képben amit a legapróbb részletességig megkreált. A hosszú változat sajnos a forgalmazóknak köszönhetõen lett megvágva, mert hogy is bírnának ki 2.50 percet felnõtt emberek a moziban?

http://www.youtube.com/watch?v=p6RzJFwDE_8
9/10
djoci 2011 máj. 06. - 18:50:06 9/10
(357/495)
Jack Nicholson szerintem is nagyot alakított ebben a filmben, más színésszel közel sem lenne ennyire hatásos.

Az élõ és a holt világ kapcsolata tényleg fontos, bár szerintem a valós-valótlan ellentét sem elhanyagolható. Mivel Jack több "szellemmel" is beszélget, nyilvánvaló, hogy az fiához hasonlóan õ is ragyog, viszont a gyerekkel ellentétben nincs tudatában a képességének, és valósnak hiszi azokat a személyeket, akikkel összefut.

Amikor kijön a kamrából, nagy valószínûséggel Grady segít neki, mivel más nincs ott. Személy szerint nem hiányoltam, hogy direkt mutassák az ajtó kinyitását, mert így sokkal talányosabb maradt a film.

A másik, amiért szeretem ezt a filmet, az a groteszk, már-már abszurdba hajló humor. Nicholson alakítása ebben is kulcsfontosságú, elég csak a "Here's Johnny!"-t megemlíteni, az utalást a három kismalacra, a beszélgetést Gradyvel a mosdóban ("You, uh, chopped your wife and daughters up into little bits. And then you blew your brains out."), vagy az überelhetetlen jelenetet a csapossal ("Because I just happen to have two twenties and two tens right here in my wallet. I was afraid they were gonna be there until next April.").

Egy szó mint száz, szerintem sokkal több van ebben a filmben, mint egy sima szellemtörténet.
10/10
dddobence 2011 máj. 06. - 16:22:30 10/10 Előzmény leho
(356/495)
igen, szerintem is errõl van szó :)