offtopic
Sz. Péter szept. 11. 18:06:51 Előzmény Ráday úr
(17/17)
Igazad van, a könyvben lövi szét a fejét.
offtopic
Ráday úr szept. 11. 08:54:33 Előzmény Sz. Péter
(16/17)
Akartad mondani: mellkason. :-)
offtopic
Sz. Péter szept. 11. 06:46:43 Előzmény Ráday úr
(15/17)
Azt egyébként láttad a negyedik részben, hogy egy flashback-be berakták az első rész alternatív befejezését, mikor Trautman fejbelövi? :)
offtopic
Ráday úr szept. 10. 22:01:55 Előzmény Sz. Péter
(14/17)
Azért nem akarom mindenképpen a könyvhöz hasonlítani, mert az részlet-gazdagabb, (mélyebb) és a vége felé az önreflekció miatt, szinte megértik/érzik, elfogadják egymás aspektusát. A filmben szó nincs erről. Csak Trautman ezredes tud hatni Rambó-ra, ideig-óráig.

Szerintem azért többet; egész végig az apátia Stallone arcán, tekintetén, a düh-kitörés, amikor üvöltözik, az emlékképek. Kaptunk egy jó akció-mozit, és azt "ami belefért az időbe".
Ami teljesen rendben volt, részemről. :-)
Sz. Péter szept. 10. 21:22:51 Előzmény Ráday úr
(13/17)
Mivel olvastad, így tisztában vagy vele, hogy nagyon keveset tudtunk meg a filmből, hogy mi történt vele korábban a fogolytáborban, a szökés után/közben, vagy miután hazatért.
Egy nagyon komoly PTSD szindrómás fazon az eredeti karakter, a film viszont csak egy sima veteránt mutat aki megkíméli az "ellenfeleit".
Nem emlékszem már, hogy milyen besorolást kapott (lehet nem PG-13) de szerintem ez is bekorlátozta sajnos.
Ráday úr szept. 10. 21:12:04 Előzmény Sz. Péter
(12/17)
Na, pont ezért kellett volna ketté választanod a kettőt könnyen.
A film miért ne lehetne 10 pontos? Mert nem volt annyira véres? Vagy csak egy szemszöget mutat be igazából? Vaaagy, a vége nem volt olyan ütős, mint a könyvé?
A többi része valóban tucat "b" kategória.
Sz. Péter szept. 10. 21:06:54 Előzmény Ráday úr
(11/17)
Á, szóval ezen valóban megsértődtél! :)
Pedig pont ezért tettem oda a smiley-t de ez írtam is korábban.
Mindenkit kijavítok? Idézd már légy szíves.

Na haladjunk.

Én hamarabb olvastam a könyvet minthogy a filmet láttam volna. Ezért volt csalódás a sztori, ezért sem gondolom, hogy annyira megismételhetetlen lenne. Szerintem egy tucat-ackiófilmet hoztak így ki belőle.
Ráday úr szept. 10. 20:59:17 Előzmény Sz. Péter
(10/17)
A hozzászólás moderálva lett.
offtopic
Sz. Péter szept. 10. 20:49:47 Előzmény Ráday úr
(9/17)
A hozzászólás moderálva lett.
Ráday úr szept. 10. 20:39:08 Előzmény Richard Kovács
(8/17)
Igen, a könyvben sokkal több áldozat volt kettejük eredménye.
Az a rendőr rá is szolgált; roppantmód elvakult, antipatikus figura volt.
Richard Kovács szept. 10. 20:34:32
(7/17)
Én is olvastam a könyvet. Rambo egy csomó embert kinyírt. A filmben csak megsebesítette a rendőröket/katonakat, csak a helikopterből kizuhanó rendőrt látjuk meghalni.
offtopic
Ráday úr szept. 10. 20:28:48 Előzmény Sz. Péter
(6/17)
A könyv sokkal véresebb. Rambó, és a rendőrkapitány szemszögéből bontakozik ki a sztori.
Szimpatizálhatsz a válás, és kiüresedettség szélén egyensúlyozó Teasle, és a céltalan Rambó-val is.
Szintén tetszett, hogy mindkét szereplő intelligens egy önreflexióra.
A moziban csak Rambó.
Viszont a könyv is hozta a borongós-ködös szürkeség érzetet, ami a filmben adva volt a szemnek.

ui: Egyébként te mindenkit kóstolgatsz, és kijavítgatsz a fórumon? Szinte másból sem állsz...
Sz. Péter szept. 10. 19:48:56 Előzmény Richard Kovács
(5/17)
Az első rész konkrétan csúnyán le van butítva.
Gondolom Ráday úr (sem) ismeri az eredeti sztorit (könyv). ;)
Richard Kovács szept. 10. 09:05:06
(4/17)
Még nem láttam, de nem is vágyok rá az az igazság. Nekem a első rész az etalon, ahogy Ráday úr írta, megismételhetetlen. Vagy ahogy mondani szokták, klasszikus. A többi nyomába sem ér, de persze kinek mi jön be...
offtopic
Ráday úr szept. 09. 18:52:13 Előzmény Richard Kovács
(3/17)
Az első a legjobb és megismételhetetlen. Szerintem.
Természetesen ez elé is szeretnék be/leülni. :-)
Sz. Péter szept. 09. 17:57:22 Előzmény Richard Kovács
(2/17)
Miért nem hagyja abba a "bohóckodást"?
Talán mert 62 évesen csinált egy olyan részt, amivel ütötte a három előzőt.

A legújabbat pedig már előre lehúzod úgy, hogy még nem is láttad?
Richard Kovács szept. 09. 10:59:00
(1/17)
Önkritika nulla. De most komolyan, az a borítókép... úgy néz ki Stallone, mint az egy hetes vizihulla, miért nem hagyja már abba ezt az egész bohóckodást? Fénykorában imádtam, de most már szánalmas sajnos.