Téma: [Rec] 2

8/10
offtopic
_Freddy_ 2011 szept. 18. - 19:17:33 8/10
(79/99)
azért az jó hogy elolvastam az elõzetest a filmkatalogus.hu-n, csak a film tartalmát írták le...de nembaj, így nagy eséllyel nem fogom megnézni, csak kíváncsi voltam, hogy mégis mirõl szól, erre elmondták hogy mi lesz a vége...nagyszerû :D
10/10
Thomasfrank8 2011 aug. 12. - 14:49:23 10/10
(78/99)
Ha már a realitásnál tartunk, tény, hogy nincs az az ember, aki egy ilyen helyzetben ne félne, de azt azért tudni kell, hogy a kommandósokat ilyen helyzetekre képzik ki. Egy egység kapásból nem 4 emberbõl áll, hanem 6-7-bõl minimum, de inkább 10+, emellett nincs az a kommandós aki lekamerázza a társa zombikkal való hadakozását segítségnyújtás nélkül. Ehhez még hozzájön, hogy a rendõrök, katonák alapszabálya, hogy nem hagyják magára a társukat, egyedül senki nem vizsgálhat át egyetlen szobát, lakást, vagy házat sem úgy, ahogy azt a filmben láthattuk. Ezeket viszont mind meg lehet bocsátani, mivel ez egy film, azonban az "életszerû" jelzõt semmiféleképpen ne használjuk rá... :)
sz.david 2011 jún. 19. - 21:54:36
(77/99)
Nekem tetszik mind a 2 része a filmnek lesz 3. is? :) Szerintem meg nem rossz megoldás ez a démon, zombi kombó mert ha csak agy nélküli zombik zabálnák fel az embereket akkor már egy elcsépelt film lett volna mert az ilyenekbõl már van rengeteg... Szerintem meg ez így életszerû a dolog hogy sikítoznak stb. kommandós vagy nem ettõl mindenki becsokizna! :D
Danielhenry 2011 jún. 15. - 12:49:25
(76/99)
Nem egy nagy durranás, ahogy az elsõ része se szerintem! Én bealudtam rajta a felénél. A kommandósok is össze-vissza ordibálnak, meg tajtékoznak, mint vmi amatõr cserkészbanda! A vége jó, ahogy az elsõ résznek, amúgy összességében nem nagy szám!
offtopic
Shanks 2011 ápr. 20. - 18:57:41
(75/99)
Rendben.
De késsel-villával! :)
4/10
yetilány 2011 ápr. 20. - 01:49:31 4/10 Előzmény Shanks
(74/99)
off:

Így van. Mikor április végétõl apró szöszöket látsz a levegõben, az nem a nyárfa virágzása miatt van, hanem mi hullatjuk szerteszéjjel a téli bundánkat... De mennem is kell, most szólt yetimama, megyünk vadászni... Természetesen emberre... :)
Shanks 2011 ápr. 19. - 20:39:07
(73/99)
offocska

Más téma:

Egy "intim" kérdés:
(nem kötelezõ válaszolni)

Nagyon szõrös vagy?
Vagy ilyenkor nyáron hullik, mint a macskáknak?
:D
4/10
yetilány 2011 ápr. 19. - 19:44:18 4/10
(72/99)
Off:

Így van, megvilágosítottál…fél évig nem is yeti voltam, hanem egy zombi… Már majdnem kivetett a népem maguk közül. Hideg? Mi ezt szoktuk meg, most meg, hogy jön a jó idõ, egyre feljebb és feljebb kell másznunk a hegyekbe, mert nem bírja a bundánk a napsütést… :D
Shanks 2011 ápr. 19. - 12:57:03
(71/99)
-----Spoiler-------

Akkor jó!
Én is megnyugodtam.. azért rossz lehetett neked fél éven keresztül ilyen durva kételyek közt elaludni, még szerencse, hogy jöttem Én és felvilágosítottalak.

Más téma:
Nincs hideg ott a havas hegyekben ?
:D
-----Spoiler off------
4/10
yetilány 2011 ápr. 19. - 07:52:30 4/10 Előzmény Shanks
(70/99)
------------Spoiler------------

Így már minden világos... :) Sisakkamera, wow, mifelénk, yetiknél ilyenrõl nem is hallottunk... :D
Azért kösz az infót, most már nyugodtan alhatok, akár sötétben is...
3/10
denton85 2011 márc. 13. - 19:35:52 3/10
(69/99)
Most néztük meg bnõmmel mind2 részt. Az elsõ jó lett. Nem élveztem el a kamerás cucctól, mert már lelõttél a cloverfield-ben ami nem volt egy csúcs.

De az 1. részt jó volt, élveztük.

de ez a 2. rész. Ez katasztrófa. úgy sz.r ahogy van.





SPOILER--------------------
Igazából ettõl az ördögös baromságtól volt gáz. Az elsõ részben még vírus volt meg zombik. Ez oké. De ha tudom, hogy ilyen ördögûzõs gányság lesz az egész, akkor meg se nézem ezt a részt. Ennyi. ultragáz.
engels engels 2011 márc. 06. - 18:08:56
(68/99)
Az egész egy nagy szedet vettet hülyeség!!
Értelmetlen!!!
Vannak ennél sokkal jobb Horror filmek!!!!
8/10
PivarnyikKrisz 2011 márc. 06. - 17:54:30 8/10
(67/99)
Minden megvan a filmben ami egy horrorfilmhez kell.
Végig izgalmas,van benne kellõ borzongás.
10/8.
7/10
sanderb 2011 febr. 14. - 10:25:33 7/10
(66/99)
A folytatásokkal szokott lenni az a baj, hogy elkezdik megmagyarázni az elõzõekben oly vonzó sejtelmes borzongást és az már nem lesz ugyanaz. Itt is ez történik, és ez mindenképpen negatív, még akkor is, ha ez többnyire jó dramaturgiával történik is. 10/7
Shanks 2011 jan. 30. - 20:47:25 Előzmény yetilány
(65/99)
Spoiler----

""- Értem, hogy az elsõ részben miért volt kamera, akkor ugyanis egy riport készült. De a második részben minek vittek kamerát? És ki volt a kamerás?"

Jaj de yeti vagy te lány..

Ki volt a kamerás?!
A film úgy kezdõdik, hogy a kommandósok éppen felszerelkeznek a csapatszállítóban. Sisakkamera, ha hiszed, ha nem, már ilyen is van. Amikor meg kinyúvadnak akkor a fõszereplõ kommandós név szerint Rosso vette fel a kamerát ami, ha jól emlékszem a csaj hagyott a padlás szobában vagy ejtett el. Azért vittek kamerát, mert a sötétben csak azzal látják a monsztát.

spoiler off-----
10/10
Kendy 2011 jan. 16. - 15:05:30 10/10
(64/99)
Most néztem meg a folytatást!
:)

Nekem ez a rész is nagyon nagyon tetszett!
Szerintem a vallásos-misztikus vonal egyáltalán nem ártott a filmnek!

Király volt!
4/10
yetilány 2010 nov. 28. - 21:16:23 4/10
(63/99)
Megnéztem, mert tetszett az elsõ. Megbántam, mert ahhoz hasonlítottam. Az egész egy erõltetett, átgondoltalan, fel nem épített, hibákkal teli sztori, és egyértelmû, hogy a második rész csak az elsõ rész sikere miatt készült el, még több pénz bezsebelése végett. Na persze összecsapták az egészet.

Csalódás az egész, nemhogy lekötött, hanem végig idegesített. Miközben néztem, különbözõ kérdések merültek fel bennem...

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX SPOILER! SPOILER ! XXXXXXXXXXXXXXXXXX

- Az egész alapötlet, a vérminta. Nem mindegy melyik fertõzöttõl veszi le a vért? Mikor elõször megtalálták azt az üvegcsét, abban a hûtõben... Valaki netán odakészítette..? Nem derült ki...
A végén kinyírják a fõgonosz csajt, attól még vehetett le volna tõle vért, nem? Annyira átgondolatlan az egész.
- Mondja meg nekem valaki, miért üvöltöznek és veszekednek egymással egész végig a filmben?? Nemcsak a pap és a két kommandós, hanem mindenki mindenkivel (pl. a 3 fiatal is). Ez mire jó? Nagyon idegesítõ volt ez a felesleges agresszió.
- Ahogy a fertõzöttek hirtelen rárontottak az emberekre...oké, hogy egyszer ez félelmetes, de egész végig ugyanaz ismétlõdik a filmben... Másodjára ugyanaz már nem ijesztõ, nemhogy huszonhatodszorra... Ráadául ez volt az egyetlen "horrorelem" a filmben. Az éjszakai üzemmódos, sötétben tapogatózós "cuccot" meg már az elsõ részben elsütötték...
- A papnak és a kommandósnak miért kellett mindig valakit magával hurcolnia? Mikor feltûntek a fiatalok, akkor õket vonszolták magukkal, mikor a riporternõ jött be a képbe, akkor meg õt hurcolászták... Újabb érthetetlen dolog... Nem beszélve arról, hogy a fiatalokat a végére elnyelte a föld...
- Most akkor harapás által fertõzödtek meg, vagy egy nagy hernyó a bûnös?? Ez egy vírus, vagy a gonosz harapdál meg mindenkit? Vallásos film vagy zombis? A kettõ keveréke? Nagyon egyedi...
- Értem, hogy az elsõ részben miért volt kamera, akkor ugyanis egy riport készült. De a második részben minek vittek kamerát? És ki volt a kamerás?
- És még egy csomó ökörség, és butaság, amik mind azt mutatják, hogy mennyire összecsapott egy tákolmány ez a film.

Persze nem kell mindenben logikát keresni, és ez csak egy film, de ez már túlzás... Sztem...

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX SPOILER VÉGE! SPOILER VÉGE! XXXXXXXXXXXXXXXXXX

Én félek a horrortól. De ez nem volt az. Az biztos, hogy nyugodtan fogok tudni aludni ma éjjel. Azért az elsõ rész vége egy darabig bennem maradt. De ebbõl nem tudnák kiragadni semmit, ami egy kicsit is hatással lett volna rám. Sajnos. Pedig többet vártam. Sok jó filmet az idegesítõen erõltetett folytatásokkal tesznek tönkre...
5/10
tyrichie 2010 nov. 08. - 21:38:41 5/10
(62/99)
Ha nem lenne benne a vallásos dolog egész jó film lenne, de így sajnos nem az.
Krisa88 2010 okt. 10. - 19:09:09
(61/99)
Elég furcsa kis film van benn egy rakat idegesítõ rész mégis lekötött.Készül a 3. rész már láttam a bemutatóját és igen egy vallásos zombihadjárat a spanyoloknál ez szép lesz :)
sideswipe 2010 szept. 29. - 15:33:56 Előzmény zotya984
(60/99)
Szerintem is jó film de tényleg kár volt a vallást belekeverni. Plussz a végén amikor a zombi csaj egy férget okádott a riporter szájába na egy egy totális marhaság. de legalább lesz folytatása igaz furcsa lesz a 3 rész ha démoni vírusról lesz szó.