Téma: Reggeli gyors

3/10
Caffe 2020 szept. 16. - 08:34:19 3/10
(20880/20900)
Egyszeruen kifogastalanul peldas David Ferenc minden mondata, tudom, h sajnos a DKt valasztotta. Tokeletes.
Vak Béla 2020 szept. 12. - 09:56:51
(20879/20900)
Megtaláltam (hvg)
De miben is hibázott a Klubrádió?

A Klubrádió 2014 óta működik ezen a frekvencián, azóta több büntetést is kapott. Az NMHH honlapján talált dokumentumok szerint a rádiót elmarasztalták a többi között azért, mert

politikai hírhez fűzött hírolvasói véleményt,
megszegték a műsorkvótát azzal, hogy nem játszottak elég magyar zenét (többször is előfordult),
hibáztak a reklámnál,
nem szolgáltattak adatot (állítólag ez volt a leggyakoribb hiba).
Megkérdeztük az NMHH-t, milyen jogsértésre hivatkozva nem hosszabbították meg a szerződést, mire hat esetet soroltak fel:

2014. májusában a Klubrádió médiatanácsi engedély nélkül kapcsolódott a hálózatba,
több évben is, hónapokon keresztül megszegte a havi adatszolgáltatási kötelezettséget (az egyik esetnél megjegyezték, hogy a jogsértés nem csekély súlyú),
többször sem teljesítette a magyar zenei művekre vonatkozó műsorkvóta-kötelezettséget, illetve egy héten át nem a vállalt műsorstruktúra szerint sugározta az adást.
A válaszukban nincs benne, a közleményükben viszont szerepelt, hogy a Klubrádió egyik határozatot sem támadta meg a bíróságon, és mindegyik után befizette a büntetést (vagyis úgy vették, hogy ezzel elismerték a jogsértést).
Frittata 2020 szept. 12. - 09:56:07 Előzmény Vak Béla
(20878/20900)
Egyetértek azzal, hogy ezeket ürügyül használják, ha akarják. De, ha te tudod, hogy állandó, szoros megfigyelés alatt állsz, akkor erre nagyobb gondot kell fordítani. Vannak elegen... Ezek fölösleges slendriánságok.
Vak Béla 2020 szept. 12. - 09:52:53 Előzmény Frittata
(20877/20900)
Valahol olvastam, hogy a magyar zene aránya volt kevés egy vagy két ízben és késtek a műsorkvótákkal kapcsolatos adatszolgáltatással 2017 tavaszán szintén kétszer. Ja, és egyszer a hírműsorban véleményt fűzött a hírhez a hírolvasó.
Hát az biztos, hogy az adminisztráció hiányosságokat nem szabadna súlyos jogsértésnek minősíteni. Szerintem ezek pont azért vannak súlyosnak minősítve, hogy bármikor bármelyik rádióba bele lehessen kötni. Mert olyan nincs, hogy egy kicsi és változó stábbal, kis adminisztrációval működő rádió az évek során ne hibázzon ebben. Főleg, ha nem az adatszolgáltatás hibátlanságra koncentrál elsősorban a műsorkészítés helyett.
Frittata 2020 szept. 12. - 09:37:27 Előzmény Vak Béla
(20876/20900)
De azért engem bosszantanak ezek a jogsértések, amiket Arató tagad, de mégis az nyilván tény, hogy befizették a büntetéseket, kvázi elismerték a hibákat. Én erről azért részletesebb tájékoztatást várnék. A büntetésekben a mi összedobott pénzünk is benne van és én szeretném tudni, hogy ezekért a hibákért személy szerint kit terhel a felelősség és lett-e valami következménye. Mert, ha ezeken függhet egy rádió sorsa, akkor talán jobban oda kellene figyelni.
Vak Béla 2020 szept. 12. - 08:11:54 Előzmény Frittata
(20875/20900)
Igen, ezt olvastam. És szerintem sincs sok esély sikeres pályázatra, hacsak akkor éppen nem azt kívánja valami felsőbb érdek. Most KR és a SZFE ügyének összekapcsolódása meg igen alkalmas lesz a kormánypárti médiának arra, hogy nemzetközi balliberális, zsidó, ... összeesküvésnek állítson be mindent. És amúgy is, hadd főjjön a saját levében. Veszekedjenek a szereplők, hogy mi a célravzető "viselkedés", vesződjenek a pályázattal, ....
Frittata 2020 szept. 12. - 06:30:09 Előzmény Caffe
(20874/20900)
Azért a pályázatnak nem adnék túl nagy esélyt. De azon Arató elgondolkozhatna,m hogy érdemes volt-e összebútoroznia ezzel a Britmédiás gengszter bandával. Érdemes ezen elgondolkodni. A tegnapi hvg360-on van egy kiváló cikk a 168 óra kapcsán. Ebből hoznék ide pár tanulságos idézetet, de az egyik leglényegesebb, a Klubrádióra is vonatkozó megállapítás: A Brit Media hasonló stróman, mint annak idején az osztrák Heinrich Pecina volt.

„Miért építenének fel egy új szerkesztőséget, miért hívnának oda, ha a lapbezárás volna a cél? Csak nagyobb lenne a balhé ez után” – bizakodott még 2016-ban Lakner Zoltán főszerkesztő-helyettes a lapunknak adott interjújában. Mondta mindezt annak kapcsán, hogy a Köves Slomó vezette Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség, illetve egy zavaros múltú figura, Alexander Rovt állhat a 168 Órát kiadó céget – és közvetve a Klubrádiót is – birtokló Brit Media mögött (a „b'rit” héberül szövetséget jelent). Elképzelhető – írtuk akkor –, hogy ők is hasonló strómanok, mint annak idején a Népszabadságot – vélhetően felsőbb kérésre – megszerző és végül bezáró osztrák Heinrich Pecina volt." „Lakner egy korábbi, az Indexnek adott nyilatkozata szerint „olyan nem volt, hogy valaki bejött a szerkesztőségbe, és elmondta, hogy miről kell írni”, de nem tagadta, hogy voltak kérések, például hogy ne menjenek neki Schmidt Máriának akkor, amikor Köves Slomóéknak együtt kell működniük vele a Sorsok Háza kapcsán. Akkori információk szerint Bolgár György rovatának megszüntetése sem a szerkesztőség ötlete volt, hiába vállalta ezt magára a főszerkesztő.”

"A kezdettől anyagi gondokkal küzdő Pesti Hírlapnak – amelynek nyomtatott kiadása a járvány miatt le is állt – minden jel szerint a NER dobott mentőövet, amikor a 168 Órát birtokló Brit Media beszállt a cégbe. Nem is akárhogyan: cserébe Milkovics 20 százalékos részesedést szerzett a jóval nagyobb Brit Mediában, és vezérigazgatói széket kapott. Így a Pesti Hírlap mellett immár ő felügyeli a 168 Órát is. Már belépése után jelezte az ottani vezetőknek, hogy „kiegyensúlyozottabb”, nem csak baloldali olvasóknak szóló lapot szeretne. Aztán a két szerkesztőség összevonásakor elkezdtek távozni a 168 órások, a hat szerkesztőből csak hárman maradtak. Rózsa Péter főszerkesztő akkor nem látott ebben semmi különöset, ahogy abban sem, hogy az online kiadás vezetését kivették a kezéből. Mindez nem sokkal az előtt történt, hogy a nyomtatott lap éléről is eltávolították. A négy évvel ezelőtti stábból már alig valaki dolgozik a nagy múltú hetilapnál. Van természetesen még némi mozgástér, de látható, hogy a hurok folyamatosan szorul, mint azok a csapdák, amik annál jobban szorítanak, minél kétségbeesettebben próbál szabadulni az áldozat."
3/10
Caffe 2020 szept. 11. - 20:43:29 3/10 Előzmény Vak Béla
(20873/20900)
Ne mondjal meg le rola, palyazhat.
Vak Béla 2020 szept. 11. - 09:49:19
(20872/20900)
Ez szemétség. Nem csicskul be eléggé, nem kap hosszabbítást :(
Hiányozni fog, főleg Szénási interjúi meg Para hülyeségei.
https://hvg.hu/kkv/20200911_nmhh_mediatanacs_klubradio_frekvenciaengedely
Frittata 2020 aug. 26. - 15:28:13 Előzmény Vak Béla
(20871/20900)
Teljesen igazad van.
Vak Béla 2020 aug. 26. - 14:23:15 Előzmény Frittata
(20870/20900)
Tegnap meghallgattam. Szanyi írásához meg annyit, hogy nem az a baj BGY-vel, hogy már nem ír újságot, hanem hogy végképp átment valami eszelősen képviselt érdek, cél képviseletébe újságírás vagy műsorvezetés helyett. Meggyőzni próbálja riportalanyait, nem megismerni a véleményüket.
Szégyenletes volt ez az interjú, a másik álláspontjának totális félresöprésének, meg nem értésének igyekezetével.
Az meg még szomorúbb, hogy BGY álláspontja a cigánysággal kapcsolatban valószínűleg pont ugyanaz a megúszós (nehogy már felhergeljük a szavazóinkat, annyit nem érnek meg), mint az mszp-é.
Frittata 2020 aug. 19. - 10:16:55 Előzmény Caffe
(20869/20900)
Egy hallgató megtalálta és beolvasta az ominózus szöveget, ami nem is olyan régi, talán 2018-as.
3/10
Caffe 2020 aug. 19. - 10:03:56 3/10 Előzmény Frittata
(20868/20900)
Nem hallottam. A cikkben bizony van igazsag Bolgarral kapcsolatban is, uott van egy iras Bauer Tamastol is. Hont Andrasnal (aki mostanaban total megbuggyant ) viszont lattam egy videot Biroval, aki tagadja Setet allitasat, bar nem ez a lenyeg.
Frittata 2020 aug. 18. - 11:26:59
(20867/20900)
Nem tudom hallottátok-e Bolgár és Setét Jenő beszélgetését. Hát, mit mondjak, érdekes volt. Ez az írás talán nagyon sarkos, de azért van benne igazság...
http://muon.hu/szanyi-tibor-egyedul-vagy-gyuri-te-meg-a-nacik-meg-a-gyava-asztaltarsasagod/?fbclid=IwAR1HAbXQrzQFS-EO0W2VksqoEV-NuDS5Dj38TsqTkvSHTjomofcrotgkiYk
K. Judit 2020 júl. 06. - 09:36:45
(20866/20900)
Szia Caffe,
azt hiszem ugyanott vagyunk, ahol legutóbb. Nézd meg a régi postaládádat, válaszoltam :)
Frittata 2020 júl. 05. - 15:45:34 Előzmény Caffe
(20865/20900)
Ezt láttam én is. Hát életveszély. Én nem mondom, hogy nem kell nyitni, de óriási kockázat. Niedermüller? Hát, utálom, ahogy az összes dékást a fővárosnál (meg azon kívül is) Nem tudom mi igaz belőle, de fel tudom tételezni, hogy Karácsonyra állandó nyomást gyakorolnak. És veszettül kavarnak az ellenzéki oldalon. Undorító volt, ahogy megpuccsolták a jobbikos parlamenti alelnök megválasztását. De, hát az egész ellenzék szánalmas, úgy, ahogy van.
3/10
Caffe 2020 júl. 05. - 13:50:45 3/10 Előzmény Frittata
(20864/20900)
Ezt ebben a pillanatban lattam meg. Itt is ez lesz, hiaba kepzelodik a szamomra egyaltalan nem szimpi Niedermuller kulturalis negyedrol.
https://www.blikk.hu/aktualis/kulfold/elszabadult-a-tomeg-london-bulinegyed-soho-tavolsagtartas-koronavirus/t625dbl
Frittata 2020 júl. 05. - 13:27:10 Előzmény Caffe
(20863/20900)
Hát, valószínűleg igazad van.
3/10
Caffe 2020 júl. 05. - 13:22:38 3/10 Előzmény Frittata
(20862/20900)
Ja, oxalist is latom a facen neha,ahogy a tobbieket is. Csak Ferkorol nem volt hirem.
3/10
Caffe 2020 júl. 05. - 13:16:58 3/10 Előzmény Frittata
(20861/20900)
Sajnos nem arrol van szo, h megfeledkeztek az idvezetokrol, mert ugyan nem irtam, de rengeteg egyeztetesen, targyalason vannak tul az erdekkepviseletek. Siman ki kell mondani, nem aktualis az idegenvezetokkel foglalkozni, annyira remenytelen az idegenforgalom erre az evre, fizetni viszont nem szeret ez a kormany a holduvaron kivul senkinek. A taxisok is azert kaptak meg az adokedvezmenyt, mert nagy felfordulast tudnak okozni eros erdekervenyesito kepessegukkel.
A helyzet groteszksege viszont az, hogy bar almodoznak rola, de pont az a fapados tuirzmus ter majd vissza eloszor., A muvelt, muzeumba, koncertekre es jo vendeglokbe jaro minosegi turistak kivarnak.