far vik 2010 nov. 17. - 18:47:19
(95/135)
toménazt, hogy szõrözés, de CSAKSIKERÜLT Cserhalmi Györgyöt lehagyni a stáblistáról. potomság.
csanaklára 2010 nov. 15. - 13:30:42 Előzmény hanna86
(94/135)
Szerintem ez nem technika kérdése. Nincs annál eröltettebb megoldás,mint fiatal színésznõbõl öreget maszkírozni. Nem hiszem, hogy Gubás Gabinak sikerült volna így eljátszani az öreg Rickl Máriát. Egri Katinál jobbat el sem tudok képzelni erre a szerepre. Színházban is nagyszerûen játszotta.
rockerjutka 2010 aug. 24. - 10:57:12 Előzmény hanna86
(93/135)
gondolom ki hagytak pár évet és így érzékeltették
10/10
hanna86 2010 aug. 23. - 13:27:25 10/10
(92/135)
Álomzúg és Köselyszeg árverés: 1879.
"A fiatal Mari harmincöt éves korában átalakul Egri Kativá." Ehhez képest (nem szeretném bántani egyik színésznõt sem) Egri Kati kissé túlkoros volt, mintha egy másik filmbe csöppent volna az ember, szerintem a mai technikákkal simán lehetett volna Gubás Gabit is idõsíteni, a másik kifogás, hogy az elkártyázáskor Marin még nagy krinolinos (abroncsszoknya) ruha van (ami 1860-as évek második felében teljesen kiment a divatból, mint a képen is látható:
http://kephost.hu/image-4AE1_4C7258AB.jpg ), az átköltözéskor pedig már turnûr látható Marin gondlom nem kellett egy évtized az árveréshez, lehet, hogy ez apróság de én például rajongok a régi divatért és elég szembetûnõ volt a dolog, a harmadik zavaró jelenség, hogy a gyerekek (legalábbis Margit és Kálmánka) már nagyobbak voltak, mint akkor látható, de az elsõ két részben gyakorlatilag csak csecsemõk láthatóak, nagyobb gyerekek nem...
10/10
hanna86 2010 aug. 21. - 23:52:02 10/10
(91/135)
Néhány születés, halálozási, házasságkötési dátum, amit ki tudtam gyûjteni a könyvbõl, net-rõl (sírkövek képérõl), filmbõl, tehát nem biztos információk.
Elnézést, ha rossz adatokat közlök, én ezeket találtam. Ha valaki tud pontosabb, további "szereplõkrõl" adatokat nem bánnám, ha megosztaná.

Rickl József ("Második") Anselbus & Brunner Mária házasságkötés: 1842. (5 gyerek)
Jablonczay Kálmánné Rickl Mária: 1844 - 1915.jan.14 (71 év)
Ispéthy Magdaléna: 1810 - 1845 (35)
id. Jablonczay Kálmán: 1830.aug. - ?
id. Jablonczay Kálmán & Rickl Mária házasságkötés: 1860.
Jablonczay Margit: 1861.nov.20. - ?
ifj. Jablonczay Kálmán: 1860/1865.jan.4. - 1911 (51)
Majthényi Béláné Jablonczay Gizella: 1872 - 1949 (77)
Jablonczay Kálmánné Gacsáry Emma: 1865 - 1936 (71)
ifj. Jablonczay Kálmán & Gacsáry Emma házasságkötés: 1882.
Jablonczay Lenke: 1884 - 1967 (83)
Majthényi Béla & Jablonczay Lenke házasságkötés: 1906.feb.26.
ifj. Majthényi Béla: 1909 - ?
Szabó Elek: 1879 Köröstarcsa - 1959 Debrecen (80)
Szabó Magda: 1917.okt.5. Debrecen – 2007.nov.19. Kerepes
9/10
awxdful1 2010 aug. 21. - 15:44:19 9/10 Előzmény rockerjutka
(90/135)
"forgatókönyvíró: Szabó Magda, Szekér András"
Igen Õ is tevékenyen részt vett a film elkészítésében, hiszen a könyvben egy darab párbeszéd sincs, mindenképpen át kellett dolgozni, nekem is hiányoznak belõle részek (pl. Mari és Kálmán esküvõje "...Mari legyint, feltûzeti a koszorúját, higgadtan közli, érez magában annyi életrevalóságot, hogy ha a férje, aki momentán igazán gazdag, bajba kerülne, kezébe vegye a gyeplõt. Fillérre kiköveteli a hozományát, a házat, a pallagi birtokot, s belép a Köselyszegrõl elébe küldött hófehér lovak vonta hintóba, ami mögött harminckilenc kocsiból villogtatja a Piac utcán a Szent Anna utcai templom felé tartó nászmenet a bámészkodók szemébe ezeregyéjszakai drágaköves forgóit, násfáit, boglárait. ...") kimaradt szereplõk, és Gubás Gabi lecserélése Egri Katira, mint ezt már korábban a 107. hozzászólásban leírtam, de szerintem a hosszával nincs gond, ennél nagyobb terjedelmû regényeket két órás filmben is tudnak ábrázolni, az elõbbiek nagy része gondolom a spórolás és egyszerûsítés miatt hiányzik.
rockerjutka 2010 aug. 05. - 20:04:36
(89/135)
valakinél azt olvastam hogy szabó magda is segített az írásban, akkor most konkrétan mi van?
lehet hogy a változtatások azért lettek hogy bele férjen 6 epizódba,nem?
rockerjutka 2010 aug. 05. - 18:48:26
(88/135)
egyébként életem egyik szívfájdalma volt mikor rájöttem h nem jön össze lenek józsival, de nem tom emlékeztek e a csókra amit váltottak, most olvasom újra pont, de még nem jutottam el odáig, szal akkor lenke azt gondolta h ez nem olyan volt mint amire számított és itt vissza tért a lelki gyomorultság azaz h fél a szextõl és nem élvezi,
persze csodálatos volt a szerelmuk az biztos de egy plátói, soha be nem teljesülõ szerelem jobb mint a beteljesült és az utánna való csalódás
bár az is lehet hogy jól sült volna el a dolog
na ezért borzasztó hogy nem tudjuk meg soha mi lett volna ha ....
rockerjutka 2010 aug. 05. - 18:44:37
(87/135)
sziasztok
én elõször a sorozatot láttam, és csak azután döntöttem el hogy el kell olvasnom minden képpen, és hát be vallom az elején másra számítottam. ugyanis nem tudtam hogy ez ilyen vissza emlékezéses, dokumentarista, meg ilyenek, de aztán kellemeset csalódtam, végül is szinte minden könyvnél az van hogy az eleje döcögõs, aztán rá jöttem hogy a könyv jobb mint a film, és hogy vhogy máshogy kellett volna, szóval nem minit hanem rendes sorozatot. gondoljatok bele az mekkora lett volna (és itt most nem a mennyiségére utaltam).és akkor talán nem vitáznának a többiek azon h ez nem jó az nem jó, bár tudom hogy akkor se tetszene mindenkinek.
9/10
awxdful1 2010 jún. 28. - 22:19:08 9/10 Előzmény justsophiegirl
(86/135)
"A hangulatot csak fokozza Kardos Sándor míves operatõri munkája és Horváth Károly zenéje, ami bár nem túl változatos, de a funkcióját betölti."
Semmi egyéb információt nem találtam, de már ezer éve próbálom megszerezni, de sehol nem találom, akinek megvan a zene, megköszönném, ha elküldené e-mailben. Nagyon jó a zenéje, de egyébként az a fõcímdal is, nem csak a vége fõcím.
justsophiegirl 2010 jún. 09. - 00:08:48
(85/135)
Sziasztok, valaki tudja a végcímdalát a sorozatnak?
10/10
mulao 2010 ápr. 24. - 12:01:00 10/10
(84/135)
Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de ennél a filmnél szörnyû a szereplõk kiírása, vagy olyanokat tüntetnek fel, akiknek nincs annyi és akkora szerepe, vagy a fõszereplõ nevét (pl Cserhalmi György) nem írják ki.:( Nagyon sajnálom.:( Legszívesebben kiírnám kiknek a neve hiányzik feltétlenül, hátha a Szerkesztõk beírják, de hát....
Azért legalább Cserhalmit kiíratnák, mégis csak a 4 fõszereplõ egyike, iõsebb Jablonczay Kálmánt alakítja.
10/10
mulao 2009 szept. 09. - 18:37:11 10/10
(83/135)
Ami kimaradt: Én is megvettem DVD-n.:)
10/10
mulao 2009 szept. 09. - 18:32:00 10/10
(82/135)
Én nem hiszem el, hogy Gubás Gabi ha megörehszik, akkor úgynéz ki, mint Egri Kati.Ennyi bajom van a filmmmel, de Nagy Ervin se változaát, Csehalmivál, még a szemük színe se eggyezik.A templommal egyet értek, tényleg nem váltja ki az esküvõt.Holecskó Orsi Gacsári Emmáját is mutathatták volna többet.Ja meg még annyi, hogy a szereposztás is tök jó, a magyar színjátszás színe-java felvonúl.
9/10
awxdful1 2009 szept. 09. - 18:20:45 9/10
(81/135)
Nekem nagyon tetszett a film és a könyv is, természetes, hogy nem teljesen egyezik a tartalmuk, számomra sokkal érdekes volt Rickl Mari személyisége mint Lenké-é, így nem bántam, hogy a film inkább róla szólt. Gubás Gabi lecserélése Egri Katira, viszont kicsit "sok" volt, a templom lefilmezése pedig nem váltotta ki szerintem Mari és Kálmán esküvõjének bemutatását, és Gacsáry Emma valóban keveset szerepelt. De összeségében nagyon megható és tanulságos történet volt, örülök, hogy megvettem Dvd-n.:)
10/10
mulao 2009 aug. 23. - 04:43:10 10/10
(80/135)
Szerintem ez a film nagyon jó, mintmár említettem, nem ismerem a könyvet, szóval nem tudom mennyit változtattak, de nem hiszem, hogy az baj lenne, ha változtattak, illetve sokat.
M E 2009 aug. 22. - 23:42:49
(79/135)
Az arany virágcserép nekem már gimnáziumban is nagy kedvencem volt. azóta többször is elolvastam, és mindent elolvastam Hoffmanntól, ami magyarul megjelent, mert annyira tetszett.
nem értem, mi benne az, ami ennyi mindenkit kiakasztott.
lesliew8 2009 jún. 09. - 13:40:50
(78/135)
hát nem a klasszikus regényforma. mármint mondom elmesél, és nincs, vagy csak idézés szinten van benne párbeszéd. nagyon könnyen emészthetõ, élvezetes. nyilván a filmbõl kiindulva mindenki egy Fekete város stílusú dologra számít, de a könyv nem olyan. és szerintem azért is jó a sorozat, mert piszok nehéz egy ilyen könyvbõl játékfilmet csinálni. szo nekem is azért nagyon bejövõs:))
10/10
mulao 2009 márc. 25. - 00:50:11 10/10
(77/135)
Én (is) imádom ezt a minisorozatot! Nem tudom hány magyar minisorozat készûlt,de ez biztos, benne van a három,legjobb között.:)Most bízom benne,hogy senkinek nem esik le,hogy hogyan írtam ezt...:)


-A szereplõgárda,nagyon jól összeválogatott! És én azt mondom,hogy mindenki nagyon jól is játszik!
Gubás Gabi,nagyot alakít,még velem (aki találkoztam vele,s nagyon kedves volt)is, elhitette,hogy ilyen gonosz,unszimpatikus,megkeseredett,házsártos egy asszonyság!
Szerintem nagyon jól hozza Marit,ráadásul az elején még egy kedves talán naív lányt játszik,amit késõbb átrak az elõbb említett karakterbe!Szóval õ nagyon jól játszik!
Nagy Ervin mint, mindig,itt is nagyon jól játszik.És egy egész jó párost alkot Gubás Gabival.Hozzátartozik,hogy õk sokat számíttanak,dobnak számomra a filmen.
A többiek is nagyon jók,ha kiemelést akarnék,mindenki nevét kikéne írnom,szóval inkább azt írom,hogy mindenki nagyon jó. Eperjest azért még külön kiemelném,itt mintha nem lehetne mondani,hogy túlélénken játszik.

-Nem is tudok és, nem is akarok mindent külön leírni.Jó ebben minden,hogy kosztûmös,a színészek,több része van,helyszínek,zene,minden.Jó,ahogy van,bár a kameramozgás néhol tényleg nem a legjobb,s kár,hogy Nagy és Gubás csak az elsõ két részben szerepel.

Az is tetszik, a Werkbõl kijön, ahogy nyilatkozik pl.: Nagy és Gubás,hogy élvezték,hogy ilyen és ebben a filmben dolgozhattak,és,hogy szerették a karakterüket eljátszani.:)Hogy ilyen film készül itthon,a Hídembert is úgytudom,nagyon szerették leforgatni.

Azon viszont meglepõdtem,ahogy olvasgattam a hozzászólásokat,nem hasonlít a film a könyvre? Én meg azt gondoltam,hogy pont azért is több részes,hogy minnél pontosabban tudják a könyvet visszadani.Már fel is keltette a film a könyvre az érdeklõdésemet,egyszer már kerestem is könyvesboltban,de nem volt meg. Lehet,pont ezért kéne elolvasnom,de lehet,hogy nem is tetszene,mert nem a film,ami meg tetszett.Hát nem tudom,azt se tudom mennyire hosszú a könyv.
10/10
Spanci 2008 dec. 28. - 23:20:39 10/10
(76/135)
Imádom ezt a filmet. Kb. olyan kultusz film nálam, mint a Jó estét nyár, jó estét szerelem. Persze semmi köze a kettõnek egymáshoz. Viszont jó õket hajnalig nézni.
Amúgy a filmnek semmi köze nincs a könyvhöz, viszont a parádés szereposztás mindenért kárpótol. Imádom a filmet!!!