augustus 2013 júl. 08. - 19:01:01
(115/135)
Nem mind arany, ami Szabó Magda...
olahmiki1959 2013 júl. 01. - 06:50:06
(114/135)
A két rész - szerintem - teljesen eltérõ színvonalúra sikeredett.
Az elsõnek a hangulata, a feszessége, a karakterek kidolgozottsága, a párbeszédek archaikus, mégis nagyon élvezhetõ mívessége borzasztóan tetszett. A szereplõk is kivételesen magas színvonalú játékot nyújtottak.
A második rész, ezzel szemben - legalábbis a számomra, - erõtlen lett, a történet kicsit zagyvává, kicsit szétesõvé, kicsit érdektelenségbe fordulóvá változott, és a fiatalból idõsebb karakterekbe átváltó újabb színészek sem tudták az elsõ rész alakításainak a színvonalát hozni.
Csalódás, hiányérzet, és némi rossz szájíz maradt bennem, amikor megnéztem a filmet.
Amikor elindult a történet, az utóbbi évek legjobb tv játékának ígérkezett, de aztán sajnos nem váltotta be a hozzá fûzött reményeket.
katica52 2013 jún. 26. - 10:05:24
(113/135)
Koncz Gábor és Szirtes Ági fantasztikus alakítást nyújtanak. Díjat adnék érte
dreamer1 2012 dec. 31. - 11:51:03
(112/135)
Nekem tetszett a sorozat,persze a Madách Színház elõadása sokakanak a kedvence, de ez is jó.Egri Katinak rég volt ekkora filmes szerepe, talán az Abigélben utoljára...DVD-n is meg lehet venni a sorozatot aki szeretné olyan 1490 Ft-os áron az I-VI.részt.
lilalibaláb 2012 dec. 29. - 09:53:46 Előzmény siegelinde
(111/135)
Meglehetõsen hangsúlyos részeket is átírtak.
A legfontosabb, hogy Rickl Mária nem érte meg Lenke válását, Melinda csábítását.
Lenkének több testvére is volt, az idõsebbek meghaltak, a fiatalabbakat egy ideig Pallagon nevelték, majd a két kislányt szintén Rickl Mária vette magához.
Gacsáry Emma nagyanyja (Bányai Ráchel) nem volt szegény, azért nem segített rajtuk, amikor tönkrementek, mert csúnyán átverték a fejét: Emma után Emma húgát is megszöktette Kálmán egyik barátja.
A könyvben Rickl Mária nem volt ennyire ellenszenvesen kemény, voltak érzései, egy idõ után Lenke lett a kedvence.

És még lehetne sorolni....
bicibucimaci 2012 dec. 26. - 21:36:20
(110/135)
Nem olvastam a könyvet,de tetszik a történet és a zene. Gubás Gabi hanghordozása viszont nagyon idegesítõ,egyáltalán nem tünt életszerûnek.
leho 2011 ápr. 25. - 22:35:39
(109/135)
Miért nem szerepel vajon Básti Juli és Cserhalmi György neve a szereplõk listáján?

A tévéjátékba vasárnap néztem bele elõször és rögtön lekötött, pedig pont a tévéjátékoktól szoktam megijedni.
Félreértés ne essék, azért nem szeretem általában a tévéjátékokat, mert olyan életidegen, merev hatásúak, talán épp attól, ahogy megvilágítani szokták ezeket, és/vagy attól -- ha jól tudom --,hogy ezek más filmre készülnek, mint ún. tévéfilmek vagy mozifilmek. Itt pedig éppen hogy nem volt meg az az eddig tapasztalt rossz hatás.
leho 2011 ápr. 25. - 22:21:53 Előzmény M E
(108/135)
Egyetértek, Az arany virágcserép kiváló, egyrészt mint mû, másrészt -- azt gondolom --, hogy középiskolásoknak is nagyszerû szórakozás olvasni (sokunknak az volt). Ezekhez még hozzáteszem azt is, hogy nagyon jó vele szemléltetni a romantikát mint stílusirányzatot, mûvelõdéstörténeti korszakot. Mindezeket figyelembe véve, csak ajánlani lehet kötelezõ olvasmányként továbbra is.

Jókai Kõszívû ember fiaihoz annyit: a sok latin szó miatt valóban nehéz olvasmány általános iskolás korban, de igazából a „lelkisége” miatt nehéz lenne pótolni más mûvel, én legalábbis nem tudnék helyette megfelelõt mondani.

Ma azért az a baj, hogy az Egri csillagokat se igen olvassák már el eredeti formájában, de ez egy összetettebb kérdés attól, hogy most néhány mondatban szóljak errõl.
3/10
murron 2011 ápr. 25. - 17:30:46 3/10
(107/135)
A regényt imádtam, kitûnõ alapanyag, a sorozatot mégis nagyon félresikerültnek érzem. A jelenetek mindenféle átmenet nélkül váltakoztak, és aki a vágásra választ tud nekem adni, annak kezet csókolok. Egyik pillanatban 5 m-re állnak egymástól a szereplõk, majd 1 m-re. Aztán hirtelen kint van az egyik az utcán? Mindezt három mondat alatt. A cselekményt semmi sem tette érthetõvé, hiába írtak ki szereplõket. (Jobban jár, aki elõveszi a regényt, az legalább nem unalmas, hanem letehetetlen.) Az operatõri munkától sem voltam elájulva, a sok kamerarángás kifejezetten idegesítõen hatott. És hol volt a maszkmester? A már felnõtt Kislenke egy perccel sem nézett ki fiatalabbnak a saját apjánál, a nénjeinél, stb, és még sorolhatnám...
De hogy jót is mondjak: Gubás Gabi mentette a fiatal színészek becsületét. Básti Juli - szokásához híven - zseniális volt. Egri Kati meg mintha egyenesen a könyv lapjai közül lépett volna ki, egészen fantasztikusan alakította Rickl Máriát.
siegelinde 2011 ápr. 24. - 21:56:04 Előzmény Hisztini
(106/135)
Igen...nagyon nagyvonalú ember lehetett Szabó Magda, hogy ennyire hagyta átírni. Vagy pedig meghajolt a gazdasági szempontok elõtt.

Tudom, h butaság ilyen kukacosan számon kérni a könyvet a filmen. Ha a könyvet nem ismerném (és imádnám), lehet, hogy tetszene a film. De szerintem általában (legalábbis nekem) az tetszik, amit elõször látok. Ha a filmet, akkor az. Ha a könyvet, akkor meg az.

A Schindler listáján is mindig a Schindler bárkája-könyvet kértem számon.:)
Hisztini 2011 ápr. 24. - 00:23:48
(105/135)
Mentségére legyen: maga Szabó Magda is közremûködött a forgatókönyv megírásában.
siegelinde 2011 ápr. 23. - 20:49:23
(104/135)
Viszont: állítólag a filmben Rickl Anzelmus pénzt emel le a bankszámláról, hogy Marit visszatérésre bírja? De hiszen ez történethamisítás, errõl a könyvben (és a valóságban) szó sem volt!

És ki a halál az az Esteban??? ILyen se volt a könyvben...(és az életben)...
siegelinde 2011 ápr. 23. - 20:37:47 Előzmény margit60
(103/135)
Úgy van és volt egy jobb Jablonczay Lenke: Almási Éva.
siegelinde 2011 ápr. 23. - 20:35:23
(102/135)
Kedves Turnus,
a könyv szenzációs. Felelõsséggel állíthatom. A filmet nem láttam, de feltételezem, hogy összekutyultak mindent és az eredeti hangulat meg történet totál nem jön le belõle. Már csak az is, hogy Rickl Máriának a valóságban NÉGY gyereke volt, erre csináltak belõle a filmben HÁRMAT... olvasd el a könyvet, élvezni fogod.

A könyv Szabó Magda édesanyjának és az õ családjának igaz története, de izgalmasabb bármilyen kitalált mesénél.
9/10
awxdful1 2011 ápr. 21. - 13:23:21 9/10 Előzmény justsophiegirl
(101/135)
rockerjutka 2010 nov. 23. - 10:34:22
(100/135)
én még mindig azt mondom h nem mini sorozatot kellett volna csinálni belõle, hanem egy hosszabbat, a könyv erre annyira alkalmas lett volna.
9/10
awxdful1 2010 nov. 17. - 23:23:31 9/10
(99/135)
Persze nem a ruha a lényeg, de zavarói is lehet annak aki ért hozzá, akit érdekel ez a terület, én is emeltem már kifogást filmbéli jelmezek ellen, mert a hitelességhez ez is hozzátartozik.
Gubás Gabi - Egri Kati átmenet sokak számára zavaró volt, a két színésznõ egyáltalán nem passzol össze számomra sem, olvassatok vissza, több mindenkinek ez volt a kifogása, a 3. rész elején Egri Kati nem úgy néz ki, mintha 35 éves lenne, hanem mintha 65, és ez a hirtelen átmenet nagyon zavaró, egyébként teljesen jó helyre illesztették be, nem ragozom tovább már minden aggályomat leírtam a 2009. szept. 09. 17:20 | 107. hozzászólásban.
far vik 2010 nov. 17. - 22:27:33 Előzmény hanna86
(98/135)
Alighanem nem ezek a lényeges elemei a mondanivalónak, én legalábbis nem érzékeltem zavarónak ezeket a dolgokat. A két Egri - Márta és Kati szerepeltetése pedig kiváló ötlet abból a szempontból, hogy elõfordul, hogy egy nõ idõsödve saját anyjára kezd hasonlítani.
far vik 2010 nov. 17. - 22:23:36 Előzmény margit60
(97/135)
Errõl nem is tudtam! Filmen vagy színházban? Amúgy a film fantasztikusan jó, sok-sok-sok ilyen kellene! A történet hátborzongató. A Jablonczay-életstílus bár néhol vonzó, egészében egy pusztulásba száguldó... dehát ezt a dzsentri témát sokan kiválóan feldolgozták.
margit60 2010 nov. 17. - 20:55:56
(96/135)
Csak azoknak üzenem, mert biztosan fiatalok, hogy Egri Katinál is volt egy jobb Rickl Mária, Sulyok Máriának hívták.