9/10
intermundium 2008 júl. 29. - 20:17:33 9/10
(75/135)
Aki, azt írta, hogy "abcug Kardos", az nem tudja mit beszél. Figyelmükbe ajánlom az utolsó rész táncjelenetét.
Yellow73 2008 júl. 29. - 19:13:55
(74/135)
Szívesen nézzük újra a sorozatot feleségemmel, remek történet.
Viszont a legutóbbi mûsorra tûzése óta egy kis technikai fejlõdésen mentünk keresztül, vettünk egy 42" plazma tévét.
Sajnos ekkora képernyõn borzasztó a film minõsége, megkockáztatom, a saját miniDV kameránkkal csinálunk ilyen vagy jobb felvételeket.
Az kontúrok kockásak-recések, a felvétel nem elég részletgazdag.Ezelõtt gondolkoztunk a DVD megvételével, de ha az is ilyen minõségû (és miért is lenne jobb?), akkor vétek ilyet megvenni és gyártani is, fõleg 2006-ban, amikor a lapostévék már igencsak kiszorították a boltokból a régi katódsugárcsöves technikát. Operatõr és producer egyaránt szégyellje magát.
Az operatõr néha borzasztó "kézikamerás" snitteket is csinált, például volt egy rész, amikor Cserhalmi az ablak elõtt ült, és az ablakkal szemben vették fel, rosszabb volt mint egy amatõr házivideó. Vagy amikor KisLenkét szembeállította nagyanyja a kutya-férfi hasonlattal - tragédia.
dale 2008 júl. 29. - 00:47:21 Előzmény Strawberry
(73/135)
Õ szerepelt benne és Szõcs Arturnak hívják!
marie1 2008 júl. 27. - 12:45:37
(72/135)
Sajnálattal olvasom, hogy már ezt a fórumot is megtalálta egy beteg lelkû, disztingválatlan lelki nyomorék.
Jómagam nagy filmkedvelõ vagyok, de azért engedtessék meg, hogy kellemes nyári estéken ne rostokoljak naphosszat a Tv elõtt.
Strawberry 2008 júl. 23. - 18:51:56
(71/135)
Ha valaki tudja ki volt az a pasas, aki Lenkével táncolt a tegnapi részben (azt hiszem Hoffer volt a neve) legyen olyan aranyos, hogy leírja a nevét :) (A göndör hajúra gondolok)
Egyébként nem õ szerepel a Kentaur együttes Álmatlanság címû klipjében? Vagy csak nagyon hasonlít rá...
kompapo 2008 júl. 22. - 17:34:49 Előzmény aser
(70/135)
Üdv Mindenkinek!
Egy kis segítséget kérnék: Az elsõ három részt sikerült felvennem, de a negyedik rész kimaradt. Hálás lennék, ha valaki át tudná adni a felvételt.
kompapo
aser 2008 júl. 22. - 10:15:14
(69/135)
Üdv minden filmkedvelõnek!

Tetszik ez a film!
A magyar kortárs irodalom egyik gyöngyszeme és a magyar film egyik szívmelengetõ alkotása.
Egri Márta fantasztikus!!!
S persze a többiek is. Egyre izgalmasabb és árnyaltabb a sztori. Eddig csak az Ajtót olvastam Szabó Magdától, de alig várom, hogy egy kis szabadidõm legyen és ezt a könyvét is a kezembe vegyem.

Nem igazán értem a hozzászólások, agresszív, kirohanó tartalmát.
Ma mindenképp örülni kell a magyar filmnek.
Ennek pedig õszintén lehet is!

További jó tévézést mindenkinek!!! :-)

Tamás
marie1 2008 júl. 17. - 09:19:30
(68/135)
Nem nagyon értem, miért kell sorozatot csinálni egy ilyen filmbõl. A heti bontás teljesen szétszedi a sztorit, és reménytelennek látszik, hogy valaki azért az egy órácskáért minden kedden ott ül a Tv elõtt. A film szerintem remek jó szereplõ gárdát foglalkoztat, igaz csak egy részt láttam belõle, így az alaptörténet gyakorlatilag értékelhetetlen számomra. Viszont a humor és jellemábrázolás ragyogó. Talán beszerezhetõ egészben is a film, akkor rászánnám azt a néhány órát együltömban. :-))
valaki10 2008 júl. 16. - 22:57:39
(67/135)
Köszi, így már értem. Valahogy kimaradt nekem az a pár mondat.
lunapyn 2008 júl. 16. - 17:53:17
(66/135)
A filmbõl is kiderül. Eperjes(Mari apja) a bankszámláról folyamatosan nagyobb összegeket emel el azzal a szándékkal, hogy Mari a féjét fogja hibáztatni a pénz hiánya miatt és így visszaköltözik hozzájuk. Hát nem éppen jött be ez a "csel".
valaki10 2008 júl. 16. - 14:28:12
(65/135)
Sziasztok!

Még a múltheti részhez kapcsolódva:
Valaki meg tudná mondani, hogy kapcsolódik Mari apja ahhoz, hogy tönkrementek a fiatalok? Csak félig-meddig tudtam odafigyelni a filmre, de mintha a 3. részben Mari anyja mondta volna az apjának, hogy tönkretette a vejét. És a 2. részben is mondott valamit arról, hogy valamit variáltak a bankárral. Csak az nem világos, hogy mit. Mert hát ugye, Kálmán kártyázta el a vagyont, hogy jön ide Anzelm? A regénybõl ez kiderül részletesebben?
lunapyn 2008 júl. 03. - 10:42:00 Előzmény szekera
(64/135)
Szerintem is az nézze meg aki remek színészekkel(Cserhalmi, Nagy Ervin, Eperjes, Gubás Gabi és még sorolhatnám) akar látni egy kellemes és szerintem érdekes filmet. Én ugyan dvd-n egyben láttam a hat részt és javaslom is nektek, hogy vegyétek inkább meg, mert így sokkal átláthatóbb az egész. Nagyon tetszett. Ja és azt tudjátok, hogy ez Szabó Magda családfája vissza menóleg az ükapjáig.
szekera 2008 júl. 01. - 15:45:59
(63/135)
Sziasztok!
A filmrõl csak annyit, hogy az nézze meg, akit a szép, és mondanivalókkal tarkított történetek lekötnek! Nekem nagyon tetszett az elsõ rész, szinte biztos, hogy megnézem a többit is!
Na de kedves incogNita, azért még mások is lehetnek teljesen normálisak, attól, hogy ezt a filmet, vagy a könyvváltozatot nem értékelik, és abból, hogy nyáron nem ül a Tv elõtt, még nem következik, hogy strihhel, bár sok egyéb elfoglaltság mellett persze ez is egy tevékenység. Egy kicsit durva voltál (szerintem), de te tudod...
Mindenesetre tényleg örülnünk kell az ilyen, magyar, igazi színésztehetségeket felsorakoztató sorozatoknak!!!
Jó tv-zést mindenkinek!!!
loopie 2008 jún. 27. - 18:19:04
(62/135)
Ez a film filmként is gyatra. (könyvtõl elvonatkoztatva)
Engem is zavartak az alapvetõ hiányosságok (kis Béla) ellentmondások. Pl igen, szõke haj helyett barna. De persze nem a hajszín a fontos, hanem a színészi játék. És ennek fényében megbocsáthjató lenne. De mivel a színészi teljesítmény siralmas ennél a karakternél.. Nem értem meg a különbséget.
A másik, az arányok.
Persze, lehet a rendezõ szempontjából ez így volt jó, de mi, a közönség, akiknek ez a film készült, láthatóan nem értik, ezért jó lenne, ha elmagyaráznád, hogy mi is beavataottak legyünk.
Incognita, hidd el, ha valamibe belefolysz, azt elõtte érdemes tüzetesen átolvasni. De ez csak tanács, hátha megfogadod, és jól jön.
És képzeld, van akinek van programja nyáron, -ami nem biztos, hogy egy tahiti utazást jelent- és nem egy sorozathoz igazítja a programját.
De ha te ezt is teszed, ne itélj el mást, akinek más fontosabb.
Ha meg polgárt akarsz pukkasztani, akkor sok sikert kívánok értelmes elfoglaltságodhoz.


**** you should rather get into the green***
Babucica 2008 jún. 24. - 22:12:10
(61/135)
koszonom szepen az infot neztem az elso reszt de hihetetlen h egy oras egy resz miert nem csinaljak meg ketorasra es adnak le par nap alatt
ki van otthon nyaron h a tv elott uljon.... pedig tetszik
szirgabor 2008 jún. 24. - 19:49:33
(60/135)
6 részes, vagyis 6 héten át fogják adni.
DVD-n két lemezen jelent meg.
10/10
zsooka 2008 jún. 24. - 16:41:05 10/10
(59/135)
Sziasztok! Én úgy tudom, hogy DVD-n is megjelent már.
4 részes amúgy.
Babucica 2008 jún. 24. - 10:55:29
(58/135)
osszesen hany reszes a film? eleg keveset vagyok tv elott nem kezdem el h asok mert ugyse tudom megnezni...
10/10
NormaJean 2008 máj. 22. - 22:42:50 10/10
(57/135)
NINCS MEG VALAKINEK VÉLETLENÜL A ZENÉJE?
ribena 2007 ápr. 18. - 20:20:57 Előzmény Rigab
(56/135)
Láttam a filmet és még évekkel ezelõtt színházban is láttam, de egyszerûen a könyv lehengerlõ. Az írónõ annyira jóé,precízen írja le családja történetét.