liane 2006 dec. 30. - 13:06:47
(35/135)
Kedves rph, teljesen igazad van abban, hogy Básti Juli jó, ezt csak azzal egészíteném ki, hogy nagyon jó. Azokból a részekbõl, amiket láttam, a két öreglány szópárbaja volt a legélvezetesebb (ha komiszabban akarnék fogalmazni, az egyetlen igazán élvezhetõ). Hihetetlen, az az érzésem, hogy elfelejtettek TV-játékokat készíteni. Ha láttátok a Képzelt beteget, tudjátok mire gondolok. Az tudás a javából.
liane 2006 dec. 30. - 13:00:57
(34/135)
Kedves Sac, én egy megfilmesített változatott láttam, amiben Ugo Tognazzi játszik, nem volt nagyon emlékezetes. Ellenben a Nemzeti Színház legutóbbi Mester és Maragarítáját érdemes megnézni, nekem nagyon tetszett a hangulata, jobban, mint annak idején a Thália elõadása.
Ez persze az én véleményem, más ízlés, más pofon :)
liane 2006 dec. 30. - 12:53:14
(33/135)
Kedves fekete_sas, sajnos nem láthattam minden részletet.
A könyvbõl készült színdarab emlékezetes élményt nyújtott, érdekes korrajz. A filmsorozat az én ízlésem szerint nem tartozik a legjobbak közé, ennek ellenére szeretnék élni a lehetõséggel, amit felkínált(ál), nagyon szépen megköszönném a DVD-t. Boldog új évet kívánva, üdvözlettel
Liane
szeee 2006 dec. 30. - 10:29:32
(32/135)
Egyetértek, hogy nehezen olvasható a könyv. Én is csak sokadik nekifutásra tudtam elolvasni. De egy idõ után megszoktam a stílusát, és nagyon élveztem.
Bár szerintem az Odüsszeia pl. sokkal nehezebben emészthetõ, igaz más mûfaj, mégis átrágtuk magunkat rajta. Na, azt mondjuk nem élveztem egy percig sem...
fekete_sas 2006 dec. 29. - 23:28:58
(31/135)
Nem feltétlenül ehhez a hozzászóláshoz, tehát akár az egész OFF lehet.
A regény
A történet szuper, egy tökéletes korrajza az akkori magyar valóságnak. Olvasni viszont nehéz.
Ha nincs a személyes érintettség, soha nem rágom át magam rajta, pedig imádok olvasni. Nem1szer vissza kellett lapozni, hogy ki-kivel van. Ezt egy középiskolás gyerek nem teszi meg, tehát a mû elveszik számára.
A film
A fenntiek alapján, ha 1 középiskolás csak egy olyan percet elcsíp belõle - akár a családi vacsora közben - ami arra készteti, hogy elolvassa a mûvet, akkor a film már elérte a célját.
fekete_sas 2006 dec. 29. - 23:09:29
(30/135)
Igaza van mindenkinek, aki azt mondja, hogy bunkó vagyok. A szindarabot tényleg hosszú í vel kellett volna írnom. Bocs.
fekete_sas 2006 dec. 29. - 22:40:01
(29/135)
Amiért regisztráltam, és hozzászólok.
1. Soha nem olvastam volna el a regényt, ha a gyerekemet nem válogatják be az egyik szerepre. (Nem a J. Kálmánka)
2. Lehet, hogy bunkóságnak tûnik, de az Abigélt is akkor vettem nyomtatott formában a kezembe, amikor már filmen láttam.
3. Aki tisztában van azzal, hogy Bereményi milyen nézõpontból rendezte meg a szindarabot, csak ennek a vonalnak a filmre-vitelére számíthatott.
fekete_sas 2006 dec. 29. - 22:30:45
(28/135)
Kedves Glinda!
A szõke kisfiúról a környezete már nyár eleje óta tudja, hogy miben szerepel. Arca nem nõtt.
fekete_sas 2006 dec. 29. - 22:25:57
(27/135)
Ha kapok elérhetõséget, anyagáron át tudom adni DVD-n a kért részeket.
fekete_sas 2006 dec. 29. - 22:23:14 Előzmény czimpa
(26/135)
Ismétlésrõl nem tudok. Rögzítettem, DVD-re kiírva anyagáron szívesen átadom.
szeee 2006 dec. 29. - 20:36:50
(25/135)
Nekem olyan összecsapottnak tûnik ez a tvjáték. Rickl Mária és családjának története 3 részen keresztül, Gacsáry Emmáé 1 rész, Jablonczay Lenkéé 2 rész???? Fura.

Emlékezetem szerint pedig J. Lenke világos hajú és szemû nõ volt, itt meg.... Vagy én emlékszem rosszul?
villikukka 2006 dec. 29. - 18:45:43
(24/135)
Hát nem tudom. Amennyit láttam az elsõ részbõl, engem nagyon elkeserített. Egy szappanoperára emlékeztet, a ripacskodás és az egészen elképesztõen furcsa rendezés. Nem is bírtam öt percnél többet. Bár néha-néha visszakapcsoltam, utoljára a remény hal meg.

Amúgy Szabó Magda könyveit én is szeretem, és a Régimódi történet színpadi változata is nagyon tetszett. Nem tudom játszák-e még, a Magyar Színházban ment. Kiváló szereposztás, és egy remek rendezés, bár kétségkívül nehéz darab.

OFF: Muszáj nekem is hozzászólnom a kötelezõ olvasmány témához. Szerintem hagyni kéne választani a gyerekeket. Minél több lehetõséget felkínálni, különösen középiskolában. Úgy hiszem, nem a szakszerû elemzés a fontos (különben is, talán sokszor maga az író sem tudná "szakszerûen elemezni" a munkáját"), hanem hogy a mû gondolatokat ébresszen, amit aztán a diák majd rendszerbe foglal, vagy legalábbis megpróbálja. Ez sokkal fontosabb mint a mûveltség álbálványának imádatával kisemberek ezreivel meggyülõltetni az olvasást, ami nagy-nagy örömök forrása is lehet(ne).
Sac 2006 dec. 29. - 18:01:02
(23/135)
Ne haragudjatok, hogy mással kapcsolatban írok, de a megfilmesítéssel kapcsolatban jutott eszembe, hogy nem tudja-e valaki véletlenül, hogy a Mester és Margaritának van-e jó megfilmesített válotzata? Mert amiket eddig hallottam, mind negatív kritika volt a filmmel kapcsolatban...
Ha tud valaki valamit, annak megköszönném, ha leírná!
Kata69 2006 dec. 29. - 17:46:00
(22/135)
Kedves Glinda,
Én sajnos lemaradtam a 3-4. részrõl, megtennéd, hogy átveszed nekem? Ha nem túl nagy gond. Ha úgy egyszerûbb, lehet mind a hat rész.
Kérlek, ird meg, hogy hol tudlak utolérni.
Köszi,
Kata
Bojar 2006 dec. 29. - 08:36:54
(21/135)
Számomra a Régimódi "A KÖNYV", sokszor újraolvastam, néha csak egy-egy része miatt ütöttem fel a regényt, ami tetszett átolvastam újra. (Talán ilyen megközelítéssel nehezebben tetszhet egy megfilmesítés.) Nagyon megragadott, ahogy az írónõ egy rég letûnt világot szavakkal meg tudott jeleníteni. Most ezt kellett volna filmen megtenni. Már régóta foglalkoztatott, hogy mikor fedezik fel, hogy milyen nagy történet rejtõzik a regényben, ennek
kell(ett volna)? most kiderülnie. Vegyes érzésekkel nézem a sorozatot. Vannak benne egyéni jó, színészi teljesítmények, ezekre itt többen utaltak is, és számos melléfogás. Az egésznek a szerkezete aránytalannak tûnik. Várni, gondolkodni kellett volna a filmmel kapcsolatban, nem kellett volna ennyire sietni elkészíteni. Ebbõl nagyon jót lehetett volna csinálni. Azért végignézem. Azt ajánlom, hogy aki még nem olvasta a regényt, olvassa el, érdemes.
lo1 2006 dec. 28. - 23:40:42
(20/135)
Nekem az elsõ perctõl nem tetszett. Olyan, mint egy közepes színházi elõadás. Nem tudom beleélni magam.
Nagyon sok elszólás van benne, rossz szófordulat meg elrontott hangok. Igaz, az életben ilyenek vannak, de filmen nem szokás.
Valószínûleg figyelmetlen vagyok, de ez a sok színészváltozás - ahogy átveszik a szerepeket - engem összezavar.
A történet ez idáig (1-4 részek) nem sok (számomra). Kb így tudnám összefoglalni:
Elkártyázták a vagyont 1-3, elkártyázzák a vagyont 4. Ezért 4x50 perc soknak tûnik.
Azt hiszem, elolvasom a könyvet.
bobe 2006 dec. 28. - 19:29:20
(19/135)
Sajnos a 4. rész után még elkeserítõbb a kép.
Most már kíváncsian várom, hogy mi a véleménye Szabó Magdának errõl a silány TV adoptálásról.
Korni1 2006 dec. 28. - 17:40:48
(18/135)
Igaza van x-tro-nak, most már én is unom magamat, úgyhogy kiszálltam... :)
hedike 2006 dec. 28. - 17:30:33
(17/135)
elkezdtem nézni,mert általában a "kosztümös" filmeket,sorozatokat kedvelem...de ez már unalmas, illetve már a 3.rész sem érdekelt..ez a folyamatosan negatív irányba haladás...ezzel vesztette el az én szemeben az érdeklõdésemet..
Abelinda 2006 dec. 28. - 15:30:42
(16/135)
Kedves Glinda,
ez most közhelynek, de régen, a XIX. században más világ volt. Rickl Mária kemény, határozott, akaratát tûzön-vízen keresztül vivõ asszony volt, de mint meggyõzõdhettünk a könyvbõl és a filmbõl is, mélyen vallásos is volt. Mondhatnám, bigott, szóval neki a pap szava Isten szava volt. Ezért a megalázkodás, hiszen egy mélyen vallásos (direkt nem a hívõ szót használom) ember számára egy pappal szembe szállni már-már halálos bûn volt.