6/10
malmsteen11 2012 júl. 20. - 11:27:22 6/10
(582/682)
drogos film drogosoknak...
Bobo90 2012 jún. 05. - 12:56:30 Előzmény hukrisz
(581/682)
Vizsgák után elolvasom. Engem sokkal jobban érdekel, hogy ki lehet vele lépni a világból és megmagyarázhatatlan dolgokat él át az ember.
Shaba 2012 máj. 27. - 18:00:53
(580/682)
Régtõl fogva ajánlották, kapacitáltak erõsen, nézzem már meg, én pedig a rendezõ, de fõleg a Connelly lány miatt rá is szántam magam. Nem kínált átütõ élményt. Az események mozaikszerû szõttese és a való élet mostanáig kitapasztalt logikája számomra már a mozi derekán tisztán kirajzolták, hová futhat ki a sztori: kire milyen vég (sors) vár. E tekintetben akár magam is megírhattam volna a forgatókönyvet, annyira eltaláltam. Itt már nem is a történet lezárása volt kérdéses, hanem hogy Aronofsky barátunk mûértõ keze mennyire erõs kontúrokkal és milyen bátran festi majd meg azt számunkra. Becsületére legyen mondva, érdemben nem szépített rajta. Erõs nyolcas alkotás.
10/10
hukrisz 2012 máj. 27. - 16:06:14 10/10 Előzmény Bobo90
(579/682)
Akkor javasolnám elolvasni Jerzy S. Sito által írt LSD címû könyvet nem hosszú és antikváriumokban 3-400 Ft-ért kapható. Melyben maga az író is keresi a választ arra, hogy sok fiatal miért választja ezt a drogot és úgy gondolja, hogy elsõ kézbõl kell az eseményeket szolgáltatnia, tehát kipróbálja és beépül egy drogos közösségbe. Így belülrõl tud írni a drogokról és azoknak a lelki sérült emberekre gyakorolt hatásáról. Nem biztos, hogy utána is ki szeretnéd próbálni. Tapasztalatból mondhatom nem éri meg, mert negyed annyi boldogságot sem nyújt, mint a filmben szereplõ heroin. Ezzel nem szeretnék senkit sem ennek használatára ösztönözni, hiszen a film önmagáért beszél! Azonban mivel tartoztam ilyen közösséghez, sajnos azt tudom mondani, hogy egyáltalán nem eltúlzottak a film részletei és nincs benne semmi hatásvadászat. Ez így simán megtörténhet és vannak emberek akikkel meg is történt!

A film nálam 10, már csak a régi szép és megszépült emlékeim miatt is. (mert sajnos azt amit azok az idõk nyújtottak meg nem tagadhatom, de 14 éves absztinenciával már semmi sem számít és nem vágyom megismételni a fiatalságomat!)
Bobo90 2012 máj. 23. - 23:42:28
(578/682)
Zene miatt érdemes megnézni, nálam hetes a film.
Bobo90 2012 máj. 23. - 23:41:06 Előzmény Ujjalbumm
(577/682)
Én megnéztem ezt a filmet mikor 15 voltam, inkább csak szorongtam pár estét, a drogról alkotott véleményemet viszont nem befolyásolta. Heroint sosem párbálnám ki, viszont az LSD az érdekes ....
10/10
Ujjalbumm 2012 ápr. 20. - 22:44:25 10/10
(576/682)
Szerintem a Trainspotting és ez az a két film , amit meg kéne nézetni minden gyerekkel , aki betölti a 14-15 éves kort. 10-bõl 9-nek biztos beugrana a film ,mikor megkínálják valami sz'rral.
6/10
baaani 2012 ápr. 17. - 22:01:36 6/10
(575/682)
Én ilyenkor csak elgondolkodom hogy ez a film 8,9 értékelése mellett
Huszárik Szindbádja 8,7. Szomorú.
Egy elõttem kommentelõnek mondanám hogy az imdb úgy legyen mérvadó
hogy valami oknál fogva nincs ott a fentebb említett Szindbád, vagy
Fábri Zoltán Ötödik pecsétje, pedig egy batman filmet nem lehet összehasonlítani
ezeknek az értékével.Ez a film pedig tényleg hatásvadász.
10/10
peti2006 2012 ápr. 13. - 18:40:46 10/10
(574/682)
Sajnálom, hogy egyesek hatásvadásznak tartják ezt a filmet. Azért a 8.4 imdb pontszám, akárhonnan közelítem meg nem semmi. Egyetlen egy film volt amit ugyanígy kétszer néztem meg 2 napon belül. Az pedig a Sötét lovag. Szóval nézd meg, vond le a tanulságokat (igen sok van), aztán keljél fel másnap úgy, mintha mi sem történt volna. Ha ez sikerül, akkor gratula hozzá, ha nem akkor valami történt, és szerintem ezért érdemes filmeket nézni. Ja és a zene.... Clint Mansell által komponált zene szinte az agyadig hatol. Miért baj ez? Nem baj. Nem valószínû, hogy szabadulsz tõle egyhamar. 10/10
berci83 2012 ápr. 07. - 18:51:16
(573/682)
Ez a film foggal-körömmel meg akar hatni. Ez a mottója: „Mondok valamit, meg akarlak hatni.” Ahhoz, hogy döbbenetet csaljon ki belõled, annak érdekében még vicces is lenne. Bármit megtenne, csak tartsad emlékezetes kultfilmnek és mindenkinek ajánld, hogy dúúrva. Ezt az agressziót érzem az alkotókban. Ezt a hatásos zenei motívumot beteszik - amivel szinte bármilyen filmet jóvá lehetne tenni - és ez már azt jelenti, mint pavlov kutyájánál, hogy akkor most meg kell döbbenni, vagy ahogy a nevetõgép felhangzik, röhögni, vagy az appaude felvillan, tapsolni. Olcsó hatásvadászat. Jó film már 2000 óta nem készült. Nagyon akartak maradandó filmet csinálni. A görcsös akarnokság miatt olyan vontatottak a hozzá hasonlóak. A drámához is kell egyfajta könnyedség, amitõl elhiszem, hogy nem akarják számba rágni a meghatottságot. Én hálás lennék, azért ha látnék egy õszinte nem mûvészkedõ, hanem valódi mûvészfilmet, de ilyet (a szerencsére még nem elkészültek, de sajnos minden bizonnyal, egy nagyon önmegvalósítani akaró túlsztárolt ((((zseni)))) rendezõcske által elkészített közül) már nem fogok.
1/10
runningday 2012 márc. 31. - 23:06:46 1/10 Előzmény ShaeLynn
(572/682)
Ne nézd meg! Annyira borzalmas, hogy kikapcsolni sem tudtam a TV-t, pedig már nem akartam tovább nézni.
10/10
peti2006 2012 márc. 26. - 23:59:01 10/10
(571/682)
Nem igazán szeretem azokat a filmeket ahol nincs happy end. Bár ugye ez is viszonyítás kérdése, hiszen az Élet szép-nek is jó a vége... vagy nem? Ennek ellenére komoly hatása volt a filmnek rám. Gondolkoztam azon is, hátha csak a fõszereplõk miatt érzek így, akik egytõl-egyik zseniális szerepet alakítanak. Ez sem fog már kiderülni, mint ahogy az sem, hogy valaki miért nem érez együtt a fõszereplõkkel? Drogosok, persze, nem érdemelnek sajnálatot, de az emberi élet, ami egyszeri és megismételhetetlen az azért mégis. Na mindegy. Kötelezõ darab mindenkinek.
1/10
offtopic
PartvisNyél 2012 márc. 18. - 23:00:09 1/10
(570/682)
Szívesen, bármikor:)
1/10
PartvisNyél 2012 márc. 18. - 17:49:52 1/10
(569/682)
***SPOILER***

***A kedvenc részem, amikor lotyónak áll a csaj a cuccért:)***
***A második kedvenc részem, meg, amikor a srácnak, már rohad a karja, de még odatólja a cuccot:D***

***SPOILER vége***
1/10
offtopic
PartvisNyél 2012 márc. 18. - 17:48:07 1/10
(568/682)
Ezek nem irracionálisok, meg következetlenek, hanem SELEJT!
10/10
Elena* 2012 márc. 16. - 13:41:43 10/10
(567/682)
Persze, hogy õk választják, a végén ezért nem is tud velük az ember együtt érezni. Mindegyik azt kapja, amit "érdemelt". Megvolt a lehetõségük, mégsem éltek vele, a könnyebbnek látszó utat választották. Számomra ezért is zseniális a film, mert meg sem próbálja sajnáltatni a figurákat (talán az anyát igen, de õt sem igazán sikerül), hanem a végén csak szánalmat érzel, ahogy te is írtad. Mindenki a boldogságot kereste, és azt hitték, a pénz majd megoldja, aztán, hogy az anyag, a tabletta, aztán a végére kiderül, hogy az bizony nem ott van. Egyedül Marion "menekül meg", de ha az utolsó képsorokat látod, ahogy magzatpózba görnyed a köteg pénzzel, sejtheted, hová tart õ is... na, mindegy, a lényeg, hogy hatásos film, azzal a csodás szívbemarkoló dallammal kiegészülve egyenesen amolyan "bumm a fejbe" érzése van az embernek utána. Szerintem.
1/10
sevendevil 2012 márc. 16. - 11:07:18 1/10 Előzmény Elena*
(566/682)
Egyet értek veled,tényleg tragikus ez az egész,csupán csak annyi a gond,hogy ezt õk választják...senki nem tart fegyvert a fejükhöz. :)
1/10
sevendevil 2012 márc. 16. - 11:04:48 1/10
(565/682)
Talán. ;)
10/10
Elena* 2012 márc. 16. - 00:42:01 10/10 Előzmény sevendevil
(564/682)
nem vitatkozom veled, mert ízlésekrõl felesleges, csak egy kis kiegészítés, vagy magyarázat, hogy miért is tragikus az egész.
***SPOILER***
A 3 fiatal, akirõl a film szól, mindannyian céltalanok, csak úgy lebegnek, álmodoznak és semmit, de semmit nem hajlandók tenni a boldogulásukért (pedig boldogok akarnak lenni), egyik napról a másikra élnek. Harry néha elviszi az anyja tévéjét, ha megszorul anyagilag. Sok pénzt akarnak ellenben, nem csak kábítószerre, hanem az álmodozásaik beteljesítéséhez. Rászoknak a heroinra és ezután már egyenes út vezet a tökéletes pusztuláshoz. Sarah, az édesanya magányos, õ a fogyitablettáktól és a show-mûsortól várja a boldogságot, még jó, hogy bekattan. Õ is álomvilágban él, abba menekült, hogy ne kelljen látnia, beismernie, mivé lett a fia, az élete.
Igen, abban teljesen igazad van, hogy az egész értelmetlen, értelmetlen heroint lõni és semmit sem csinálni, miközben el lehetne éldegélni, munkát mindig lehet taálni. A tragikus az, hogy mindhárman értelmes emberek, tehetségesek lennének valamiben, de részvétlenek, nem törõdnek mással, csak magukkal. Rászoktak a heroinra, így szépen lassan mindannyian állati szintre süllyednek. Sztem nagyon jó ez a film, igen pontosan bemutatja, hogy hová kerülhet az, aki az emberi kapcsolatai helyett valami olyasmit választ, ami minden tekintetben csak rombol.
***SPOILER VÉGE***

Nem mondom, hogy a kedvenc filmem, mert kell egyfajta lelkierõ, hogy az ember nekiüljön, végignézze, de összességében nálam 10 pontos.
10/10
Vérone1992 2012 márc. 15. - 23:55:45 10/10 Előzmény stevezzz
(563/682)
Stevezz, ezzel én is pont így voltam. Hihetetlen film.