10/10
hukrisz 2013 ápr. 26. - 03:41:21 10/10 Előzmény Kerepesi Farkas
(602/682)
Hát igen a bûnre és hogy mibõl lesz bûn jó példa egy újabb törvény tervezet! Ami szerint bûn lesz az ha bárki akármilyen infót közöl a nyilvánossággal a közeledõ vagy jelenlegi idõjárásról! Ezt értik a magán idõjárás jelentõ oldalaktól kezdve a hobbi idõjárás blog vezetõirõl! Kizárólag az OMSZ adhat infót az egész országban, persze sokkal nagyobb összegért, mint eddig a versenytársak és sokkal kevesebb háttér információból dolgoznak sokkal ritkább frissítéssel! Tehát bûn az amit az aktuális hatalom annak definiál! Szerintem se bún ha valaki kábítószerezik, magam is éltem vele és nagyon sok ismerõsöm a mai napig. Sokan meghaltak közülük, mivel túl mélyre kerültek! sokkal inkább a hatalom és a társadalom szégyene az ha idefajul a világ, hogy emberek már csak ott találhatnak boldogságot megnyugvást! Mint írtam 14 évig absztinens voltam. Sajnos jött egy betegség amit az orvosok 20 hónapig nem állapítottak meg ezért a fájdalomra 9 féle csillapítót próbáltak ki végül morfiumos tapaszt kaptam, majd folyamatosan növelték az adagot. A múlt hétvégén kórházba kerültem, mert a bal lábam nem mozgott. A neurológián kiszámolták, hogy jelenleg napi 19 mg morfiumot kapok és ez már nem lesz elég, ezért átállítottak az oxycontinra amibõl napi 90 mg-ot kaptam. Mondanom se kell a gyógyszer be 6 óra alvás, majd hatás ki és õrült csont fájdalom! 3 nap után elég lett ebbõl és szédelegve a kezemmel nyomtam a bal lábamat a kuplungra, de eljutottam a másik kórházba a saját idegsebészemhez! Õ felismerte a problémát és azonnal leállította a morfium kúrát. Ennek is megvan a maga hatása, 21 fokos lakásban 3 réteg ruha és 2 takaró alatt vacogok, hányok, köhögõ rohamokat kapok, lázas vagyok, 24 óra alatt 2 dl pudingot majszoltam be több óra alatt, alig bírok inni, nyelni, fáj mindenem és fáradt vagyok jellemzõen sokat alszom. Nem tudom hány napig tart, de szerencsére anyukám holnap kijön hozzám amíg kell itt lesz és ápol! Hát most szokom le másodjára és nem könnyebb vagy jobb! Errõl pedig nem én tehettem, mert többször is kijelentettem, nem akarok nagyobb adagot, erre cselesen másik nevû tapaszt vagy gyógyszert adtak amiknek most utána nézve látom, hogy ugyan az a hatóanyaguk! Morfium! Akkor most én is bûnözõ lettem? Mert az orvos és gyógyszer ipar összefogva rabolja ki a biztosítómat a folyamatos kábítószer adással? Most 6 hétig tartó gyógyszeres kúrával lejövök a szerrõl és utána újra megvizsgál az idegsebész és ha nincs változás akkor megmûti a gerincemet!
Az LSD-t kipróbáltam magam is, tudom mit nyújt és azt is tudom mit olvastam és igen jól leírta és átadja Jerzy S Sito nem csak a flash élményt, hanem a körülötte rejlõ kábítószeres szocializálódást is. Találkoztam utazásaim során rengeteg kommunával, bejártam a zenekarommal egész európát és dél-kelet Ázsiát. Rengeteg foglalt házban játszottunk és laktunk is hónapokig. (Berlin, Den Haag, Eindhoven ahol laktam is) Tudom jól, hogy sokan már az egyszeri kipróbálásnál is követtek el végzetes hibákat ezért leginkább azt ajánlom aki kérdezi, hogy olvassa el a könyvet és ha utána is kipróbálná akkor tegye azt úgy, hogy valaki józan is van a társaságában, ha bármi rosszra fordulna idejében lehessen segítséget hívni! A drog még mindig nem játék és én magam is túl sokat próbáltam ki felelõtlenül is, nekem is egyszer orvosi segítség kellett. Leszokni viszont csakis önerõbõl a teljes felhagyással és a vele járó szenvedéssel tudtam! Néha gondolok rá, mennyivel egyszerûbb lenne az életem, ha megint egyszer egyszer szúrnám magam és mélyen kiszakadnék ebbõl az egész szarból amit ez a világ nyújt nekem, de mindig tudom, hogy van kiért megállni és a valóságban maradni! Itt vannak a lányaim akik számítanak rám felnéznek rám, akkor köteles vagyok normális jó példát mutatni nekik, hiszen miattuk is hagytam fel ezzel az egész önpusztító életformával!
5/10
opposing force 2013 márc. 14. - 00:18:18 5/10
(601/682)
Szerintem ez annyira nem jó film, mint amennyire itt sokan beállítják. Nem volt túl érdekes és a végeredmény se volt meglepõ, mind tudjuk hová vezet a heroin, valamint tele van hibákkal amik nekem szúrták a szemem. Íme néhány;

Spoiler!
A heroin nem csupa vidámság. Csak az elsõ néhány alkalom vált ki eufóriát, utána már csak arra kell, hogy csillapítsa a kínzó elvonási tüneteket. Ehhez képest akárhányszor feltolták a csíkot mindig sikerült elszállniuk, meg kedvet kaptak egy kis szexhez stb. Meg a heroinra nem brahiból kapnak rá az emberek, általában sérültek lelkileg vagy fizikai fájdalmaik vannak.
És Jared Leto miért abba az üszkös sebbe tolta az anyagot? Találhatott volna máshol is vénát, a sokeszû.
Az anyukának meg rendesen pszichózisa volt a koplalástól, már a gyógyszer elõtt is. Hagyjuk már. Én is voltam már nagyon éhes mégse repkedtek ki a fánkok a csillárból. És a kényszeretetés amit mûveltek vele a kórházban? Ha képtelen a beteg magától táplálkozni akkor azt gyomorszondával vagy intravénásan oldják meg, nem nyomják le az ember torkán a kaját. És végül, a teherautóból terítés meg röhejes volt. Aronofsky ezekszerint úgy hiszi, hogy a narkóbiznisz úgy zajlik mint a family frostnál a fagyiárulás :D
Spoiler vége.

Szóval részleteiben nem túl hiteles, de tanulság az van benne. Egyszernézõs!
10/10
SandroVM 2013 márc. 11. - 01:42:30 10/10
(600/682)
Úgy emlékeztem rá, mint az egyik legnagyobb film, amit valaha láttam. A második helyre tettem képzeletben, aztán most újra megnéztem (a rendezõi változatot) eredeti hanggal is. Ahogy folynak az események azt éreztem, hogy a vágás tényleg az egyik legjobb, amit valaha láttam, a képi világ szintén number one kategória, viszont a színészek (noha szeretem Jared Letot) egy kicsit olyan semmilyenek Ellen Burstyn-t leszámítva, aki viszont világklasszis teljesítményt nyújt. Emellett viszont nem volt rám különösebb hatással a film nagy része és azon gondolkodtam néhány lopott pillanatban, hogy tényleg a második legjobb film az én ízlésvilágomban? Majd jött a végelszámolás és a legutolsó jelenetek elõtt egyszerûen SOKKOT kaptam. Meg se tudom magyarázni. Nincs is mirõl beszélni, ha a hatás ennyire letaglózó! 10/10
zotya94 2013 febr. 16. - 01:14:36
(599/682)
Szerintem nem rossz film bár engem lelkileg nem súlytott le, kicsit sem pedig én hajnalban is néztem szóval, hát mit mondjak, nekem kicsit lightosra sikeredett, azt hittem, a kommentek meg minden alapján hogy dúrva lett. A fõ történetszál ha van egyáltalán ilyen szerintem inkább a nagymamáé, sõt hát ez biztos, csak azért mert van aki 3 fiatal céltalan életét emeli ki, amúgy nem mondanám, hogy különösebben elriasztó hatása lenne, vagyis nem elég erõs, szóval nem volt ebben semmi rémkép meg ilyesmi a képi világ is meg a hangok is csak amolyan "fokozó" hatással voltak, nem mondom, hogy ettõl nem lenne jó egy olyan 7-est adnék rá, olyan listán ahol 10 a Patyomkin 9 a Mechanikus Narancs, egyébként ez hogy van benne szex meg ilyenek szerintem nem, mármint meztelenség is csak részlegesen van benne, genitáliát úgymond nem is lát az ember, szóval 14 évesek is nyugodtan nézhetik szerintem.
10/10
missmanager 2012 szept. 27. - 18:05:30 10/10
(598/682)
Végzõs elemistáknak vetíteném,azután úgy finoman hozzá tenném,hogy ezután drogozzatok!
tdk 2012 szept. 05. - 20:39:45 Előzmény kissasszony
(597/682)
Szerintem van lehangolóbb film, mégpedig Kaurismaki Külvárosi fények-je. Annál lehúzóbbat most így hirtelen nem tudnék mondani. De ez is egy komoly film, az ember az ilyen filmeknél jobban érzi magát attól, hogy látja, hogy nincs olyan helyzetben, mint a szereplõk. Bár ez egy kicsit kivétel, mert a saját felelõtlenségük vezetett a helyzetükhöz.

SPOILER
A srác karja üszkösödni kezdett?
Kerepesi Farkas 2012 szept. 05. - 08:53:19
(596/682)
Hm
offtopic
umma 2012 szept. 05. - 00:39:39
(595/682)
Ez vicces, de az eredetije "ha megdobnak kõvel, dobd vissza kenyérrel" nincs benne a Bibliában :)
Szerintem ezeknek a mondatnak lehet a kifordítása:
1. "És monda néki az ördög. Ha Isten Fia vagy, mondd e kõnek, hogy változzék kenyérré."
2. "Mert a ki kér, mind kap; és a ki keres, talál; és a zörgetõnek megnyittatik. Avagy ki az az ember közületek, a ki, ha az õ fia kenyeret kér tõle, követ ád néki? És ha halat kér, vajjon kígyót ád-e néki? Ha azért ti gonosz létetekre tudtok a ti fiaitoknak jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ád a ti mennyei Atyátok jókat azoknak, a kik kérnek tõle?!"
Ezeket csavarták ki.
10/10
kazsagx 2012 szept. 05. - 00:08:52 10/10
(594/682)
Kedvenc filmem! Annak idején mikor láttam hatással volt rám hetekig! Most kedvet kaptam ismét megnézem! :) 10/10-es film!
pextab 2012 szept. 04. - 18:43:42
(593/682)
Nagyon kemény film!Az igazság az, hogy csak annak tudom ajánlani aki tud valamit a dogokról, és általában a függõségekrõl. Mert hogy más nem nagyon fogja érteni, csak szörnyülködni. (Egyébként messze az öreglány a legnagyobb függõ, õ jó néhány "szertõl" is.
offtopic
Kerepesi Farkas 2012 szept. 04. - 12:39:35
(592/682)
ha megdobnak kõvel
dobd vissza erõvel
(de elõtte konzultálj
a Ranschburg Jenõvel)
Kerepesi Farkas 2012 szept. 04. - 12:34:58
(591/682)
ámen
offtopic
umma 2012 szept. 04. - 12:18:09
(590/682)
"Az a bûn, hogy nem hisznek énbennem." "Ami hitbõl nincs, az bûn." Hogy a "középkori mentalitás" mennyire Jézusra irányul, azt jól mutatja, hogy még az utolsó ítéletnél is azokat jutalmazza, akik Õt segítették - pedig embereknek segítettek, de mégis azt mondja - neki adott enni az, aki egy éhezõt megetetett.
Kerepesi Farkas 2012 szept. 04. - 11:25:11 Előzmény hukrisz
(589/682)
Az LSD-rõl nem olvasni kell, hanem átélni. Az LSD-rõl olvasni valami olyasmi, mintha egy vakon születettnek magyaráznák a festészet, fényképészet nagyszerûségeit.
Kerepesi Farkas 2012 szept. 04. - 11:13:42 Előzmény bitten
(588/682)
Miféle "bûn"-rõl hadoválsz? Ha az bûnnek számít, hogy valaki, bárki jól akarja magát érezni a bõrében, akkor ez a társadalom megérett a pusztulásra. Az a középkori mentalitás amit te is prezentálsz, az emberiség legsötétebb korszakait idézi. Mindenre rá lehet szokni. A csokoládéra is, a kenyérevésre is, az elhízott embereket mégsem bélyegzi meg senki, pedig sokkal veszélyesebb az egészségükre nézve az állapotuk, mint egy alkalmi drogfogyasztóé. Bizonyos drogok - pl. kender, varázsgomba - még jótékony hatással is vannak az egészségre. Az, hogy valaki mértéktelenül drogozik, iszik, eszik, tévézik, stb, az csak az illetõ akaratgyengesége és nem bûn. A fennálló hatalom azt kriminalizál, amit csak akar. Az emberiség értelmesebb része meg tojik rá és nem éli le az életét bûntudattal amiatt, mert egyes uraságoknak szúrja a szemét a pórnép szabadságvágya és boldogsága. A "bûn"-nél relatívabb fogalom nem nagyon létezik, olyannyira nem, hogy e szónak vajmi kevés értelmet tulajdoníthatunk úgy egyáltalán.
bitten 2012 aug. 17. - 16:32:06 Előzmény BabyBaba07
(587/682)
Függõség betegség? Nem fognak pisztolyt a fejükhöz hogy lõjék be magukat, ahogy nekem se hogy cigizzek, mind magunknak csináljuk a szart. Megérdemlik, egyszer mindenki meglakol a bûneiért.
bitten 2012 aug. 17. - 15:54:09
(586/682)
Azért, mert ez nem ilyen egyszerû. Magunkat kell öntudatra ébreszteni, és ráébreszteni a valóságra, az meg egy alkoholistának, meg egy heroinosnak nem fog menni egy könnyen....
bitten 2012 aug. 17. - 15:33:15
(585/682)
Éppen most nézem, a hideg is kiráz tõle, soha többet nem nézném meg. Undorító egyszóval. Értékelni meg nem tudom. Viszont pont ettõl egyszernézhetõ, ahogy már mások is mondták.
kissasszony 2012 aug. 10. - 15:43:23
(584/682)
Egy drogprevenció alkalmával megnézették velünk ezt a filmet az iskolában.Úgy ültem le,hogy jaj már megint valami agymosás,már untam a drogtémát,mert sohasem érdekelt.Ez a film azonban tett az osztállyal valamit,egy pisszenés se volt.Igazából elég vontatott volt,mégis lekötött.Az utolsó 5-10 perc...rendesen a falhoz csap.Mikor vége volt olyan furcsán éreztem magam,csak néztem ki a fejembõl.Nem tudnám még egyszer végig nézni,ez ilyen tipikus "egyszernézhetõ" film.A zene az 10 pontos;)
Beks 2012 júl. 31. - 08:12:19
(583/682)
Nos, hivatalosan is ez a leglehangolóbb film, amit valaha láttam. Életemben nem éreztem még magam üresebben DVD-zés után mint most. Nem is értékelem, mert nem lenne túl objektív. Amúgy maga a film jó, csak... megrázó. Nagyon.