10/10
Kiccike 2015 máj. 25. - 20:41:40 10/10
(59/79)
jó film... többször is láttam már...
Gina424 2015 máj. 09. - 21:24:00
(58/79)
Borzasztó giccsparádé. Nem is tudtam végignézni. Mondjuk érdekelne, hogy végülis mi volt az a bizonyos kulcs, valaki leírhatná. Annyira rossz volt a film, hogy nem tudtam kivárni, hogy mi az a kulcs.
crash48 2015 febr. 15. - 17:30:32
(57/79)
Nem tetszett,bánom,hogy megnéztem.Se nem volt szórakoztató,se nem volt érdekes.
atisf1 2014 jan. 17. - 15:43:33
(56/79)
Nekem A nap birodalma címû alkotásra emlékeztetett, ott is arra épül a sztori, hogy a sajnálat és idegesítõ magatartás határán táncoló kissrác végig keres valamit.
7/10
tommasi 2013 dec. 25. - 14:05:39 7/10
(55/79)
Kellemes meglepetés volt,és teljes mértékben meg voltam vele elégedve.
Nagyon szépen nyúlt vissza a 9/11 történetéhez,bár igazából erre csak azért volt szükség
hogy nagyobb célközönséghez tudjanak nyúlni.
Tetszettek a karakterek is,de összességében is nagyszerû film.
synthol01 2013 dec. 03. - 21:58:45
(54/79)
3/10
Viktor6665 2013 okt. 25. - 12:39:30 3/10
(53/79)
Átnevezhetnék a filmet:
9/11 vinnyogás és egy autista fiú semmitmondó története.
Nekem nem a fiú viselkedésével van bajom, hanem magával a filmmel. Az olyan nevetségesen ostoba jelenetekkel, mint amikor elküldi a néger nõ a fiút, aztán az bekiabál neki az újságbedobón, hogy szomjas, erre õ kinyitja neki az ajtót és elkezdenek elefántokról beszélni, a nõ meg csak úgy megnyílik az idegen gyereknek. A vége is nagyon elcsépelt lett.
10/3
Tom Taylor 2013 okt. 12. - 01:12:18
(52/79)
Döbbenetes hozzászólásokat olvastam itt!
Borzasztó lehangoló és számomra fájdalmas is, hogy az emberek nem ismerik az Asperger-szindrómás gyerekeket. Teljes a tudatlanság és tolerancia hiánya velük szemben. Sajnos, ha az emberek valamit nem ismernek, akkor attól gyakran irtóznak. Megütköznek rajtuk, elítélik õket, mert mások.

A filmben szereplõ fiú Asperger-szindrómás, ahogy az én kisfiam is. Nagyon sok a hasonlóság a látott szerep és az én gyerekem viselkedése között. (Nem képmutató, mint az emberek többsége, hanem kíméletlenül õszinte. Olyan tükröt tart így az emberek elé, amibõl csak tanulhatnának! Elképesztõen tud koncentrálni egy általa kiválasztott faladatra, megszállottan véghezviszi. Csak ilyen hozzáállással születtek a történelemben a korszakalkotó újítások.)

Megütköznek a kommentelõk azon a jeleneten, amikor a fiú kiborul az öreg elõtt. Én ezt napi szinten átélem.
Ezerszer inkább ezt, mint egy nyafogós hisztit! Mert pontosan tudom miért viselkedik így. Értem az õ sajátos logikáját, ami sokszor briliánsabb, mint bármely más felnõtté. És bizony nem látszik, de belül sokszor több az érzelem, mint amit el lehet képzelni!

Ezeket az embereket meg kell ismert és érteni, mert UGYANOLYAN FONTOS tagjai a társadalomnak, mint bárki más.
Gyakran még jobbak és többek mindannyiunknál!

Az egész film errõl a különleges képességrõl szól, a 9/11 csupán a hátterét adja, hogy legyen egy olyan erõs érzelmi töltet, mely mindenki számára ismert.
8/10
Dudvarek 2013 okt. 04. - 23:56:30 8/10
(51/79)
Igaz az, hogy ez egy kicsit szirup. Igaz az is, hogy a 9/11 csonton nincs már túl sok husi.
De ez a film nagyon beletalált. Nem vagyok oda az ilyen filmekért, de ezt nem bántam meg, h megnéztem.
A kissrác megérdemelne egy oscar-t. (Elfogult vagyok, Sandra néni is egy pici díjat kiérdemel :))
10/8
ptomy 2013 aug. 25. - 10:03:22 Előzmény feeco
(50/79)
A film szempontjából teljesen mindegy, hogy a 9-11-re, vagy másra fûzik fel. Nem ez a lényeg benne, hanem hogy a félelmeinket, kételyeinket, fájdalmainkat hogyan gyõzzük le, vagy sem. Az öreg embernek, vagy William Blacknek ezen érzéseihez köze nem volt ahhoz a naphoz, mégis szenvedtek. Mégis miért ez a kiindulás? Talán azért, mert ez kézzelfogható az emberek számára, egy világháború, vagy más hasonló megrázó esemény már kevésbé, még Vietnám is kezd távol lenni, és az a lényeg, hogy valahogy könnyebben beletudják magukat így élni. Mi nem annyira, de ez amerikai film, érthetõ, hogy az õ tragédiájukat veszik elõ és kötik össze emberi sorsokkal. Ezt a filmet nem lehet csak úgy nézegetni, hanem figyelni kell, másképp unalmasnak tûnhet, ha valaki megnézi, akkor nem egyszerû unalomûzésnek szánja, mert csalódni fog.
5/10
feeco 2013 aug. 08. - 10:33:13 5/10
(49/79)
hát, ezt ennél sziruposabbra tényleg nehéz lett volna megcsinálni..
ha nem az unalomig agyoncsépelt 9.11.-et vették volna elõ milliomodszor, talán nagyobb hatással lett volna rám az édesapja halálát feldolgozni kénytelen szuperérzékeny kisfiú története..
így a legnagyobb jóindulattal is csak 5/10..
6/10
Sadenal 2013 jún. 20. - 13:28:05 6/10
(48/79)
Nem volt rossz film, de annyira nem volt egyet eget rengetõ alkotás. Viszont Max von Sydow alakítása nagyon húzta a filmet. 84 évesen, whoah!


6/10
-Babi24- 2013 jún. 05. - 22:29:10
(47/79)
Szerintem rohadt jó film. A kisfiú alakítása hihetetlen, nekem nagyon átjött. Igaz, Sandra Bullock maga valahogy nekem nem illett a képbe.
Amaran 2013 jún. 05. - 19:21:58
(46/79)
A filmben a fiú elmondja, hogy az apja megvizsgáltatta, hogy nincs-e Asperger szindrómája. (Ez az autizmus enyhébb formája.)Néha tényleg idegesítõ volt. Például amikor a nagyapjára "rázúdította" az érzéseit. A 6 (5) db üzenet lejátszása nagyon durva volt.
TILIA 2013 jún. 05. - 15:21:49
(45/79)
Ha egy filmrõl kizárólag vagy nagyon jó, vagy lesújtó vélemények születnek, akkor meg kell nézni.
8/10
NADALFAN 2013 jún. 03. - 23:27:58 8/10
(44/79)
ez a film számomra is kellemes meglepetés volt , szerencsére nem a 9.11. volt a fõ téma, mert az már nagyon uncsi.
tény a gyerek nagyon idegesítõ , de valaki írta alább hogy valamilyen szindrómában szenvedett. de végül is õ vitte a hátán a filmet és kibírta, érdemes megtekinteni.
Amaran 2013 jún. 03. - 19:15:40
(43/79)
Ez a film szerelem volt elsõ látásra. 10/10
BboyTrasH 2012 dec. 07. - 08:51:36
(42/79)
Mióta láttam, ez a kedvenc filmem:) Szerintem annak akinek nem tetszik, valami baja van! Nagyon jó a történet, a színészek, a fordulatok, a mondanivaló, MINDEN, MINDEN!!! Csak ajánlani tudom! 10*os!!!!:)
8/10
Fairy88 2012 dec. 03. - 13:47:50 8/10
(41/79)
Ha elolvasom a kommenteket, lehet, hogy nem is néztem volna meg a filmet. Most így utólag olvasva nem is értem, hogy a giccsparádétól- a legjobbfilmamitláttam-ig, hogy lehet ilyen széles a megítélés skálája.
Fura, hogy sokan ellenszenvesnek tartják a kisfiút, talán mert nem cuki, nem átlagos, hanem asperger szindrómás. Ez azért elég sok jelenetet megmagyaráz, az ordítást, a fura gesztikulálást, a látásmódot és a fóbiákat.
Számomra a történet azon része, hogy a 9/11-köré épült a story, csak részletkérdés és nem igazán ez a fõ mondandó, nyilván ez sem elhanyagolható. (másként is elveszthette volna az apját, nyilván a WTC 10. évfordulója miatt íródott így a forgatókönyv.) De fontosabbak az emberi érzelmek mind a "legrosszabb nap" megélése szempontjából és az azt követõ életükben. Nekem pl kimondottan tetszett a jelenet, amikor Oscar Max V. S-nak kiordítja magából a feszkót és könnyít a lelkén. A történet maga is szerethetõ volt, nyilván holivúdi csomagolásban, de a jobbik fajtából: nem állt senki a végén a tömeg elé egy mikrofonnal önmarcangolva bevallani valamit magáról :)))
Úgy hiszem, hogy a nõk jobban értékelik ezt a filmet, talán kevésbé félnek érezni. 10/8
9/10
ledi 2012 nov. 03. - 18:29:46 9/10
(40/79)
Egy megindító dráma a 9/11 merényletrõl egy 9 éves kisfiú szemével. A fiú képes végigjárni egész New Yorkot, hogy megtalálja a kulcshoz illõ zárat. A filmben nem is a kulcs a lényeg, hanem, hogy egy gyerek mindent megtesz, hogy apja üzenetére bukkanjon.
Thomas Horn nagyon jól alakítja a dühös, csalódott és szomorú Oscar szerepét.