10/10
Çukurova 2020 máj. 16. - 19:55:06 10/10
(249/929)
Fekeli milyen becsben tartja Hünkar kendőjét. A legnagyobb kincse lesz, mert Hünkartól kapta.
10/10
Çukurova 2020 máj. 16. - 19:48:24 10/10
(248/929)
Szeretem az Azize nagymamát. Mindig a legjobbkor szólal meg. Pl. Sebahattinnak azt mondja
"elmegyógyintézetbe zárták a lányt" Majdnem kiderült a titok. Pedig Züleyha sem akarta elmondani Sebahattinnak.
Szerintem a nagymamát azért tették be a sorozatba, mert a törökök így akarták bemutatni, hogy Törökországban mennyire értékelik és tiszteletben tartják az idősebb embereket.
Szerintem ez nagyon szép. Sajnos Magyarországon a tisztelet az idősebb korosztály felé , kihalófélben van.
mihenike 2020 máj. 15. - 22:50:41
(247/929)
Azt elfelejtettem
megemlíteni, hogy Müjgan csùcs volt, amikor tüsarkùban próbálta takarítani az elázott lakást :) Gondolkoztam ezen a levélen, ha jól láttam, akkor mostmár bent van Yilmaz szobájában, igaz?! csak nem Müjgan fogja megtalálni?!?! mert biztos, hogy nem Yilmaz fogja elöször elolvasni, hiszen, akkor nem lenne sorotat :D
mihenike 2020 máj. 15. - 21:28:56
(246/929)
Gyorsan, frissen megnèztem a 94. részt is :)

Gyerekek, Fekeli 10 perces monológjától elolvadtam :) és aztán az esö elöl Hünkárral együtt a faházban hùzták meg magukat! gyönyörü jelenet volt! - de vajon kibírja a 40 éves szerelem ami a két fiù között történik?! Vajon elbírja Fekeli kifinomult lelke Hünkar-mama összes gonoszságàt?!? mit fog hozzá szólni, ha kiderül, hogy mit tett Zühleyával?

Ez a vetélés téma jól elterjedt Adanában...

Hogy ez a Gülten milyen bosszantó egy karakter, most elmondta bánatában Saniyének, hogy Zühleya írt egy levelet Yilmaznak, ami apropó bekerült Yilmaz szobájába...-de vajon ki és mikor fogja elolvasni?!? :D de Saniye a legokosabb, ö tudja, hogy mikor kell beszélni és hallgatni.

A nagymama és a rizspudingja kikészítenek idegileg :)

Nagyon aranyos volt Müjgan a kócos hajával, nem csoda, hogy halálosan szerelmes Yilmazba. Ahogy Yilmaz most viselkedik vele tényleg olyan mint egy szerelmes férfi, de közben mindig Zühleyára gondol...

Demír kicsit megkönyörült Zühleyán és együtt tölthette az éjszakát a gyermekével.

mihenike 2020 máj. 15. - 19:56:47
(245/929)
A 93. részben jó nagy pofont kapott Seher a mi Saniyénktöl és a nagy Gaffur majd bepipilt félelmében :)
Ez a Hünkár nem semmi egy nöszemély! ùgy látom nagyon zavarja, hogy a fiacskája jobban szereti a feleséget, mint öt :D
Olyan szép ez a Müjgan, nekem sokkal szimpatikusabb mint Zühleya.
De azért ez nem semmi, hogy Adnant nem adják vissza Zühleyának... ha eddig még nem kattant be, akkor majd ezután fog...
Nagyon kíváncsi leszek, hogy mi lesz a levél sorsa ...
Ezt a vetélés témát honnan szedték a cselédek?!?!? :)
mgabika0525 2020 máj. 15. - 19:03:03
(244/929)
Én elkezdtem nézegetni törökül a további részeket. Jelenleg a törökök a 63. Bölümöt adták utoljára... Viszont egy ideje már nem jön a 64. pedig tuti hogy van folytatás, mert a 63. nem úgy zárult mintha vége lenne... Nem tudja valaki, hogy mi a szünet oka? Gondolom nem az éppen aktuális bölümig van leforgatva, tehát a vírus dolog nem lehet ok szerintem. Van valakinek valami infoja? Köszönöm. :)
10/10
Çukurova 2020 máj. 15. - 00:18:31 10/10
(243/929)
Nemsemmi "talajtfogó" pofont adott Saniye a Sehernek. A "bátor" Gaffurnak meg csakúgy remegett a lába a félelemtől, mikor meglátta a nejét.
Nagyon szeretem a Gaffur Saniye párost. Mindig jól szórakozok rajtuk. A Sehert viszont nem szeretem.

Sermin is megérkezett a végszóra. Így sikerült meghallania, hogy Züleyhanak elment a babája.
Persze roppant kíváncsi, mint mindig, így folytatja a nyomozást ebben az ügyben.

Yilmaz nem reagált a levélre, így Züleyha bűnbakot keres.
Szegény Müjgant nagyon sajnálom. Mindig a vőlegénye környékén látja a Züleyhat.

Az öreg Fekelinek és Hünkarnak is mindig találkozik a szeme. Őket is nagyon szeretem.

Való világ: Kiderült, hogy Kerem Alışık (Fekeli) és Hilal Altınbilek (Züleyha) egy párt alkotnak.
Már januárban is felröppent ez a hír, de akkor tagadták.
De, most lefényképezték Kerem Alışıket, mikor Hilal Altınbilek kutyáját sétáltatta.
Most azt írta a közösségi oldalára, hogy sorozatban és az életben is közel állnak egymáshoz.
31 év korkülönbség elég sok, de ha megértik egymást, akkor legyenek boldogok.
Kerem Alışık érzékeny, félénk, és kedves ember. Megérdemli, hogy boldog legyen.
mihenike 2020 máj. 14. - 22:02:22
(242/929)
Sziasztok! 1 résszel mindig le vagyok maradva, de a 91-92. részt megnéztem.
Nos szóval Zühleya levelének vándorlása címü történet nem méltó ehhez a sorozathoz... föleg, amikor Müjgan és Yilmaz a kisleànyzó íróasztalánál elmélkedtek és még akkor sem vették észre a levelet... oh Allah...

Gaffur&Seher párosától egyenesen hányingerem van, rosszul leszek a látványuktól is.

Sermin leskelödésétöl a kerítésen tùl egyszerüen röhögögörcsöt kapok :) :) :)

Fekeli bölcsességeiböl írni kellene egy könyvet... De amikor azt mondja Cetinnek, már századjára is, hogy „én nem parancsolok fiam“ kifolyt az agyam :)!

Én meghatódtam, amikor Demir elment Zühleyáért. Ez a férfi olyan kettös érzelmeket vàlt ki belölem... de szerintem Zühleyából is. Végülis miatta akart öngyilkos lenni, most pedig végtelenül hálás neki, amiért „haza vitte“... bár a birtok neki ugyanùgy börtön... na mindegy.
Akarja öt szeretni, de nem tudja...
Vajon a fiát tényleg csak akkor adják vissza, amikor Yilmäz elvette M-t?
10/10
Çukurova 2020 máj. 13. - 18:41:27 10/10
(241/929)
Megkezdődött Züleyha levelének a vándorútja.
mihenike 2020 máj. 12. - 21:16:35 Előzmény suxel new
(240/929)
Szia :) a 90. részben elvitte a showt Gaffur, a rész elején, amikor összerùgta a port Cengoval és ott kutyázták egymást... és a rész végén, amikor elvesztette a fejét!!!!
De, hogy Seherrel összeszürte a levet?!?! Oh Allah! Pszicho-Saniye nem ezt érdemelte töle!!!! elviseli ezt az undoríto bunkót...

Nem tudom ki fog itt hanarabb becsavarodni, Zühleya vagy Müjgan?!?!?!?

Hünkar és Demír nagyon kegyetlenek!
De mindenki közül Hünkar a legrosszabb, mert ö tud mindent és ö indította el ezt az egész bonondok házát!

igen, az még szép lenne, ha Zühleya legyilkolna mindenkit :) -simán belefér a törököknél :D

Gültenhez én is Cetint képzelném el :)

Sermin olyan mint egy karikatura, mindig jókat röhögök az eltulzott mimikáján és affektálásán :)

szegény Müjgant már az anyja is megtagadta...:( szegény drága lány :(
suxel new 2020 máj. 12. - 20:06:11
(239/929)
En ha valamit tulugrok ebben a sorozatban, az nem mas mint a zenes reszek. Annyira nem jonnek be ezek az oldtime torok zenek, hogy azonnal skippelem oket. Leszamitva az O yar gelirt, az egyetlen, amit ugy meghallgatok benne.

En azon se csodalkoznek mar ezutan, ha Zuleyha almaban egyszer legyilkolna a ferjet, illetve az anyosat, mert egyre durvabb bunteteseket kap. Az elmegyogyintezet mar az tenyleg mindennek a teteje, plane, hogy Hunkar nagyon jol tudja, minek a miertjet. Ez azonban ugyse fog megtortenni, mert veget erne a sorozat.
Ha akkor Fekeli Hunkar szemebe nezett volna az asztalnal lathatta volna, hogy az asszony nem az igazat mondja. En nalam megha buntudattal is kuzd Hunkar, a dolgokat nem lehet szepiteni. En jelen pillanatban akkor lennek elegedett, ha a sorozat vegen Hunkar es Demir is meghalna, a Cukorova birtok pedig osszeomlana, pusztulasra iteltetne. Tudom, szenzaciosak Fekeli es Hunkar egyutt, de en mar Hunkarnak se tudok megbocsatani.

Mihenike meglatasat sejtem valosnak Mujgant illetoen, hogy idovel szepen be fog golyozni, es egy amolyan Kara Sevdas Asu valik belole. Ezt erositi bennem a magyar hangja, Nagy Katica is, olyan jofele megorulos hang.

Gaffur es Saniye kulon sorozatot erdemelnenek. Mar a kezdet kezdeten lattam, hogy ez a Seher egy bajkevero, de ennyire nem gondoltam volna. Amugy szerintem Saniye ezt nem erdemli Gaffurtol, es Gaffur melle pont egy Saniye tipusu no illik, aki sokszor meg-megfegyelmezi. Ilyenkor gondolkozok el, hogy ha Hunkar mamanak halalt varok a vegere, akkor Saniye multbeli tetteit megbocsatottan? Valamiert az en szememben mar meg lett leckeztetve, Gaffurt pedig remelem lesz is meg, mind Yilmaztol, mind Demirtol.

Gültenbe nem sok esz szorult. Atmenni Serminhez teljesen buko otlet volt, odament ahhoz, aki nemreg megragalmazta, megtepte, most pedig lathatoan rabszolgakent banik vele. Azt nem ertettem, hogy mikor a jussat visszaadta, akkor a foldjet adta vissza a Yamanoknak? Igaz sok helyre nem igazan tud menni, Yilmazek nem szamitanak opcionak a megszallottsaga miatt. Ha meg idegenbe menne, kb ki kellene leptetni a sorozatbol, de gondolom ra meg szukseg van. Igazabol szerintem egy pasi kellene neki, velemenyem szerint Cetinnel osszepasszolnanak, jogyermek az. Na hatha valahogy osszejonnek benne.

Melek miert pakolta el a levelet? Ertettem, es tudtam Yilmaz nem olvashatja el, de ettol szerintem az elfujja a szel, vagy megragadja egy hollo, mint egy darab sajtot verzio is jobb lett volna. 🤣🤣

Kb. ennyi, jah meg, hogy kicsit haragudtam eleinte az onismetles miatt, de mivel tovabbra is megmaradtak az izgalmak, en megbocsatottam nekik. Vegulis a Kara Sevdaban, az abszolut kedvenc torok sorimban is sok-sok epizodon keresztul egy vegtelen utvesztoben vergodtek a kedvenc szereploim.
10/10
Çukurova 2020 máj. 12. - 19:04:37 10/10
(238/929)
Müjgan: " Legyen a mi számunk az első szám, ami megszólal a rádióban."
Selami Şahin - Gitme Sana Muhtacım (Ne menj, szükségem van rád)
Ez a szám nagyon jellemző lesz a Müjgan Yilmaz kapcsolatára.
Máskülönben nagyon szép szám.
mihenike 2020 máj. 11. - 10:43:25 Előzmény libra26
(237/929)
Szia :)! mára ez az utolsò szösszenetem :)! 89. Hünkar nem tudja, hogy Demírt elvitte a katonasàg, Demír pedig nem tudja, hogy a felesége öngyilkos akart lenni és az orvos javaslatàra elvitték egy elmegyógyintézetbe.... hüha, mi lesz itt, ha megtudja, hogy elvitte a szeretett Anyukája az imádott feleségét?!?!?!
Yilmazom ismét szalad Müjgan után, Fekeli fut Yilmaz után és századjára is megkérdezi, hogy biztos-e az érzéseiben?!?! nos igen... Yilmaznak most kellett volna visszafordulnia, elengednie Müjgant, hogy a lány ne szenvedjen :(
A Yaman birtok kotnyeles szolgálóiról külön sorozatot lehetne készíteni :) Seher és Gaffur?!?!? oh te jó ég, ha ezt megtudja a csendes-örült Saniye, akkor lesz itt ne mulass :)
Vajon mit fog csinálni a kisläny Yilmaz leveleivel....?????
mihenike 2020 máj. 11. - 10:33:20 Előzmény Çukurova
(236/929)
Szia :) igen, teljesen jók a meglátásaid. Hünkar valóban nem hazudott, „csak“ más szemszögböl közelítette meg a válaszadást :)!
Abban is igazad van, hogy Zühleya akár elégedett is lehetne a sorsával, és valószínüleg az is lenne, ha Yilmaz meghalt volna az egyik sötét börtönben...., de így, hogy Yilmaz visszatért és a két kiskakas folyamatosan hadakozik, így Demír egyre örültebb és Zühleya folyamatosan szökni akar és mindig egyre kegyetlenebbek vele ...
Müjgant én is nagyon sajnálom, és szurkolok neki meg Yilmaznak... pedig Fekeli a 89. részben századjára is megkérdezte töle, hogy biztos-e az érzéseiben....?!?
10/10
Çukurova 2020 máj. 11. - 10:21:37 10/10
(235/929)
Sermin örül, hogy Gülten nála akar dolgozni. Egy fillért sem fizet a lánynak, és késő estig dolgoztatja.

Hünkar szereti a Züleyhat. Nem akart ő soha rosszat neki. (Most is az orvos beszélte rá, hogy az intézetbe vigyék a Züleyhat. )
Hünkar azt gondolta, hogy a Züleyha idővel megszereti Demirt, és boldog családként fognak élni.
Abban az időben, Törökországban nem sokan mentek szerelemből férjhez. Még szerencsés Zülejha, hogy egy jómódú szerető családba került. Ha ezt elfogadta volna, és nem akarna megszökni, akkor nem vennék el tőle a babát.
Ha belegondolunk, Züleyhanak 1974-ben , terhesen, szülői és családi segítség nélkül, milyen élete lett volna. Yilmaz börtönben. Züleyha féltestvére megint eladta volna őt. Lehet, hogy a babája sem maradt volna meg. Most meg jómódban nevelhetné a gyerekét, ha nem akarna mindig megszökni.

Mikor Fekeli beszélget Hünkarral, és megkérdezi, hogy Züleyha szerelemből ment-e Demirhez, akkor Hünkar nem hazudik, csak másképpen válaszol a kérdésre. Nem Züleyha érzéseiről beszél, hanem a Demirnek az érzéseiről.
Azt mondja, hogy "Demir nagyon szerette Züleyhat. Nagyon kedvesen szerette. Bárki lett volna Züleyha helyében beleszeret Demirbe. Bele kellett volna szeretni...."

Müjgan egy angyal. Szép, nagyon kedves, őszinte és jólelkű lány. Nagyon sajnálom őt. Más sorsot érdemelne. Yilmaz nem őszinte vele. Nem érdemli meg Müjgan szerelmét.
mihenike 2020 máj. 11. - 09:16:58
(234/929)
ui: fenomenális jelenet volt, amikor megérkezett Gaffur meg Saniye a kismotorral dolgozni és amikor Sermin meg Gülten a kerítés tetejéröl kukucskáltak át Yamanékhoz :) :) :)
mihenike 2020 máj. 11. - 09:11:26 Előzmény libra26
(233/929)
88.rész: Szegény drága Müjgan elbùcsùzik az alvó Yilmaztól, bezzeg az Ö bùcsùlevelét idöben megtalálják!

Hüseyin pedig feladja magát Demir utasítására... mekkora maffíózó ez a Yaman-fiû :) - de Fekelinek és Yilmaznak itt valami büzlik :)!

Juuuuj ez már tényleg durva, ahogy Demír kínozza Zühleyàt, nem is csodálom, hogy felvágta az ereit...:( Tényleg Svájcba vitte???? Természetesen a Yilmaznak írt levél ismét elkallódik...de miért is tette zsebre a kislány?! oh Allah!!!
Örület, hogy Gaffur és Saniye mennyire sajnálják most Zühleyàt! Hünkar pedig még most is a család nevét félti, nem viszi Zühleyát kórházba, hanem Gaffurt küldi egy orvosért...!

Azize maminak nem sikerült felfognia a titkárnö üzenetét..., hogy is sikerült volna?!?

Yilmaz talân most jobban tenné, ha nem menne Müjgan után, mert ennek csak csùnya vége lesz!!!!
mihenike 2020 máj. 11. - 08:02:56 Előzmény libra26
(232/929)
Szia! 87. rész.

Ez a Hünkar mami megéri a pénzét... A szolgàlóknak azt hazudja, hogy Zphleya idegei felmondták a szolgálatot...-még Fekelinek is képes volt szemrebbbenés nélkül hazudni Zühleya és Demir házasságáról. kegyetlen egy nöszemély! Pedig Fekeli sejti, hogy Zühleya nem szereti a férjét... Sabahattin mindig kikerüli a válasz adást... pedig Ö mindent tud!

Demír milyen helyre vitte Adnant, a kis herceget?!? elképesztö, hogy a „saját“ fiát képes ilyen helyre „leadni“.

Gülten segíteni akar Zühleyának, de pszicho-Demír megelözi öket! Gülten jól beszól a Yaman családnak és lelép Serminhez...., aki tàrt karokkal fogadja, pedig pàr hete még azzal gyanùsította, hogy viszonya van a férjével...!

Demír elvárja a szerencsétlen nötöl, hogy öltözzön fel szépen és menjen el vele mosolyogva a klubba... Pszichooooo :)

Az epizód végén pedig meghallgathatjuk Hünkar mami bünbánó monológát és ahelyett, hogy feloldozná Zühleyát a láncaiból, helyette azt mondja, hogy nincs visszaùt és folytatja tovább a hazugságokat, amikbe lassan bele fullad!
mihenike 2020 máj. 06. - 18:34:04 Előzmény libra26
(231/929)
Sziaaaa :) Oh dräga Allahom :) megneztem a hetfö+keddet :)

Fekeli lebuktatja Anyuci elött a dräga kisfiät ... Hünkar mami raportra hivja Demirt az udvar vegebe es termeszetesen Zühleya követi es kihallgatja öket. Ezutän a mär jol bevält forgatokönyv, Demir lelep lövözdözni es Zühleya is megpattan a gyerekkel :) :) :)

gyerekek :) Clint Eastwood elbujhat Demir es Yilmaz mögött :) Ennyi lövöldözest 10 perc alatt meg sosem lättam :)

Müjgan nagyon szep, aranyos. Ugy lätom Ö lesz itt a török filmtörtenelem egyik legnagyobb pszichopatäja, mert mostmär lätom sanyaru sorsät... Yilmaz csak is Zühleyät szereti es ebbe Müjgan bele fog bolondulni ... :(

Szegeny nönek meg az eljegyzeset is tönkre teszik Yamanek. Demir utoleri Zühleyät, Demirt utoleri Hünkar es Gaffu mester es elszabadul a pokol, ami persze azzal vegzödik, hogy Zühleya szabad akaratäbol visszamegy Demirhez, aki stilusosan hätba lövi Yilmazt. Demir es bandäja ismet büntetlenül tävozik... Nem tudom, hogy Gaffur mikor ölt meg 10 embert :) lätta vki? :) haha :)mekkora egy figura :) :)

Meg jo, hogy a zärtkörü rendezvenyre meghivtak 2 orvost illetve maga az ara is orvos! Komolyan mondom, hogy Nazire lassan jelentkezhetne a korhäzba növernek, meg 1x-2x meglövik Yilmazt, ahol asszisztälhat es kesz - DIPLOMÄS äpolo lesz :) A ket nö nem tudom, hogy miert izgult annyira, hiszen Yilmazbol mär a kunyhoknäl is kiszedtek hip-hop egy golyot es azota is el es virul :) Persze älmäban Zühleyät hivogatja, amit MÜjgan vegig hallgat es megtudhatjuk, hogy ö bizony tisztäban van azzal, hogy ez a ferfi mäst szeret, de nem tudja elhagyni .... OHALLAH! ezt nem lehet birni epesszel mostmär ... sajnälom Müjgant :(

Hünkär ahelyett, hogy magäba szällna, hogy miatta lett a fia Zühleya bolondja es ez a szerelem teljesen megörjiti, ahelyette ismet elveszi a gyerket az anyjätol es meg az autojät is elvitetik... Na persze, akkor Zühleyät is sajnältam, amikor a särban tapicskolt es a szobäjäban sirt a gyerke utän, olyan volt mint egy örült :(

Gaffur es Saniye a sorozat fenypontjai :) amiket azok összehablatyolnak :) Sermin nagyon bosszanto szereplö, ahogy Gülten is. En öt nagyon nem birom elviselni...

Apropo, Yilmaz es Cengiz mit üzleteltek?

Mär värom, hogy Hünkar es Fekeli igazän egymäsra taläljanak :)
10/10
meggy100 2020 máj. 06. - 06:02:41 10/10
(230/929)
Nekem kezd unalmassá válni, hogy szinte mindig ugyanazok a dolgok történnek.....a 2 főszereplő pasi lövi egymást, Yilmaz életveszélyesen megsérül, korház, felgyógyul Muzsgan megmenti az életét...Züleya rájön a férje gonoszságára menekülne Yilmazhoz, de oott mindig Muzsgarba boltlik, hol így hol ugy.....Demir utána megy lövöldözés, Demir börtönbe kerül majd kiszabadul, közben mindig ellopja, elrjti Züleya fiát stb.....hát nem tudom ha végig mindig ezen dolgok ismétlődnek sok-sok részen át, akkor mitől olyan izgalmas a török nézőknek ?? Sokszor ennél jobb sorozatokat pár rész után levesznek műsorrol náluk...amugy nekem Gafur és Saniye karaktere a legjobb, legmurisabb jókat tudok rajtuk szórakozni :) Amugy Gültent szeretem a legjobban a nők közül , az ő karaktere számomra a legemberibb.....Én Züleyat nem csipem , nem szeretem az állandó savanyu arcát, állandó tehetetlenségét stb....