1/10
r0t0 2015 máj. 23. - 08:50:09 1/10 Előzmény Viki1080
(31/51)
Abszolút igaz...
5/10
Viki1080 2015 máj. 09. - 23:00:30 5/10
(30/51)
Unalmas,hosszú,vontatott,szájbarágós stb.
Kliséhegyek,hova legyek.Túlságosan felkapták,pedig ez a film is bizonyítja h Jolie kisasszony senem jó színésznõ,senem jó rendezõ,ami nem megy,azt nem kéne erõltetni.

Ha már japán táboros,akkor inkább híd a kwai folyón,a nap birodalma meg persze a gyertek el a mennyországba/ahol az amcsi tábort mutatják be igen keményen/de semmiképp sem ez az f@s.

Csak a jó zenék és helyszínek miatt 5/10 egyébként ennyit se kapott volna.
7/10
pihes 2015 máj. 09. - 15:42:00 7/10
(29/51)
A filmben elõforduló néhány érthetetlen jeleneten kívül, azért, ez egy tök jó kis film.

Nem kell mindenen fent akadni.
shoc 2015 máj. 07. - 19:35:23
(28/51)
27 napig hánykolódtak a tengeren.
formára nyírt szakállal, jóképûen. :)

látványilag igényesen kivitelezett anyag.

történet szempontjából elég klisés, és nem igazán kötött le.
a "vér és méz földjén" nekem nagyon tetszett... de ez sajnos inkább csak látványilag volt érdekes itt ott.
valahogy nem sikerült ez a vizen hánykolódós fél óra. unalamas volt, és nem votl katarzisom.
1/10
vaddani 2015 máj. 06. - 23:11:40 1/10
(27/51)
Felháborító!!!
MentaPista 2015 máj. 03. - 12:30:44
(26/51)
Ok, hogy nõi rendezõ, de a stábból senki se szólt neki, hogy másfél hónap után nem illik ilyen frissen borotvált szakállal hánykolódni a vízben? :D
7/10
sanderb 2015 máj. 02. - 18:10:14 7/10
(25/51)
Ahogy telik az idõ, úgy fogy az izgalmas történetek száma, mostanra már nem nagyon maradt amolyan igazán ütõs sztori. Tényleg láttunk már mindenfélét a II. Világháborúról. Ezek után nem marad más, mint az elkészítés minõségének a csúcsra járatása. Az meg önmagában nem pótol, csak hozzátesz a mindenkori történethez.
Ez a film egy egyszer abszolút nézhetõ, de semmi esetre sem kiemelkedõ mozi. A hatásvadászat enyhén bántó nagyságrendje levont a film értékébõl, a fõ karakterek is túl voltak játszva; nehéz az egyensúlyt jól belõni. 10/7
domark 2015 ápr. 27. - 09:08:01
(24/51)
Nagy kliséhalmaz volt. Nem igazán indított meg bennem semmit. Nem mutatott olyat, amit még ne láttam volna más filmben (és jobban megcsinálva).
5/10
Atis88 2015 ápr. 26. - 13:29:40 5/10
(23/51)
Meglepõen unalmas és vontatott film ahhoz képest, hogy Háborús. Kicsit pörgõsebb filmre számítottam. 5/10.
proklima 2015 ápr. 26. - 06:36:50
(22/51)
Számomra hamar elröpült a bõ 2 és 1/4 óra.
Jó az alaptörténet.
Jó a szereplõgárda.
Szépek a helyszínek és a díszletek.
Az olimpiai futás nagyon tetszett.
Mondjuk a "Krisztus-jelenet" az nem a legjobban sikerült.
A karakterek sem hozták azt a mélységet, ami igazából áthozta volna a valódi fájdalmat és szenvedést.
Meg nagyon Jack O'Connellre van kihegyezve a történet.
A fogolytábor "sorstársak közössége".
Ez nem annyira mutatkozott meg a filmben.
A 10-es skálán 9 pont (ts:9).
7/10
Gladyator 2015 ápr. 25. - 14:28:51 7/10
(21/51)
Jó film, bár elég lehangoló, dehát ilyen ez a háború..
Ilyenkor valahogy mindig örülök, hogy amikor kijövök a moziból véget ér a harc. NEKIK nem volt ilyen opció.
Csak 1 hétig élne ott valaki, borítékolom átértékelni az életét... meg másét is.

Azé nagy szerencse hogy a 10 és az 1 pontos értékelések kb. arányban állnak és igy semmit nem érnek.
Ajánlom 7 pont szerintem
8/10
kinguci18k 2015 ápr. 25. - 07:56:16 8/10
(20/51)
Mindenképpen meg lehet egyszer nézni.Nekem tetszett a film.A mûfaj ellenére (életrajzi dráma) sem volt unalmas.Volt mondanivalója.Szerintem jól állt a színészeknek a saját szerepük.A fõszereplõt megkedveltem és megsajnáltam.A japán fogolytábor vezetõjét pedig meg utáltam.Ami mind a jó színészi teljesítményeket mutatja.Tehát a megfelelõ érzelmeket sikerült kiváltania belõlem a szereplõknek.A vége pedig egy plusz volt a befejezésre.Szóval Angelina meg van dicsérve.Amilyen gagyi,unalmas,silány filmeket láthattunk eddig idén.Nos ennél rosszabb filmek ne legyenek és rendben leszünk.:)
Szóval szerintem ez megfelel: 7.6/10-nek pontozásban.
Ja és én mindig a filmet értékelem.És nem azt hogy most mennyire igaz a történet,amit el mesél a film.Mert persze hogy az Amerikaiak ilyen téren saját magukat fényezik,a másikat meg negatívként tüntetik fel.De valljuk be.Ki az aki a történelemben,a háborúkban biztosara tudja a valóságokat,az igazságokat.Az igazán szörnyû és aljas dolgok,tettek úgysem derülnek ki soha.
Szóval felesleges is okoskodni ilyen téren.
7/10
ezso1 2015 ápr. 25. - 04:50:31 7/10
(19/51)
Egyszer érdemes megnézni, mert nem rossz, de nem többször nézõs film...szerintem.
Teddy Daniels 2015 ápr. 24. - 20:29:23
(18/51)
Ez igen gyengére sikerült sajnos. "A vér és méz földjén" nagyon tetszett A. Jolie-tól, ez nagyon nem jött át.
10/10
swadarshan 2015 márc. 21. - 02:34:34 10/10 Előzmény bobin
(17/51)
nagyon koszonom a kommentedet, a tobbiek fikazasa kisse elvette a kedvemet, de aztan megis visszacsaltad az erdeklodesemet. megneztem vegul ezt a filmet, es nagyon tetszett! ertekes mondanivaloja van, es en nem talaltam semmi hibat sem a rendezesben, sem a szineszi jatekban, a kepek is nagyon jok valoban. nekem ugy ahogy van nagyon bejott na. az meg kulon nagyon utott amikor a vegen kiderult hogy akirol ez az igaztortenet szolt, ugyanabban az evben halt meg mint amikor a rola szolo film is elkeszult. vagyis tavaly.
10/10
offtopic
swadarshan 2015 márc. 20. - 21:32:46 10/10 Előzmény bobin
(16/51)
a kraftidioten-bol nem hianyzott semmi szerintem. bemutat egy szamunkra idegen kulturat, es vegig iszonyat szellemes. teljesen mas humor, nem az amitol leesik az ember az uloalkalmatossagarol, hanem olyan, amitol egesz film alatt sejtelmesen mosolyog es talan olykor halkan el fel is horkan, meg akkoris ha mar tobb mint 15 eve nem tepett be... szamomra fontos mondanivaloja volt a filmnek, az emberi melyseget es felszinesseget helyezte egymassal szembe es allitotta pellengerre egy olyan modon (fekete humor), hogy kozben egybol folyamatosan felul is tudjunk emelkedni sajat gyarlosagunkon. meg akkoris ha az az eszaki kultura szamunkra kicsit idegen. nagyon is szemelyes. szerintem.
ja es ami az eszaki es a deli orszagokrol es lakoirol elhangzik a filmben! mekkora igazsag megint. de csak ugy mondom. mert engem is elegge megfogott a kraftidioten (egybol 2szer is megneztem) es az unbroken is erdekel de nem a rendezo meg nem a haboru miatt hanem inkabb a tartalma miatt, es mert szeretem a dramakat altalaban. legalabbis jobban mint az akciot :) es nagyon furcsallom hogy ennyi lehuzo kritikat irtak pedig jelenleg 7.5-nel tart a pontozasban.
bobin 2015 febr. 14. - 21:55:44 Előzmény DoctorMorreau
(15/51)
Érdekes, pedig nekem evvel a filmmel kapcsolatban az egyik ami éppen eszembe jutott, hogy "szép" (lehet pont az operatõr miatt?). A másik amit be kell vallanom, hogy lehet hogy maga a rendezés nem jó (nem értek hozzá), de mégis megfogott a film. Nem tudom a "Pearl Harbor"-el összevetni. És azt sem tudom, hogy melyik résztvevõnek köszönhetõ (lehetséges, hogy egyszerûen csak maga a téma), de át tudom érezni ennek az embernek a történetét, az üzenetet és úgy érzem van benne szív és lélek. (Szörnyû, el is pityeredtem rajta :))
Csak azért jutott eszembe, mert nemrég néztem meg a Kraftidioten-t. Ami mindenki szerint jó rendezés. És tulajdonképpen egyet is kell értenem a kritikákkal: jók a színészek, érdekesek a fordulatok, értem benne a társadalomkritikát is és tényleg összességében nagyon jó film. És mégis hiányzik belõle valami. Kicsit úgy érzem, mintha önmagáért készült volna, azért hogy egy jó film legyen. Nem érzem a társadalomkritika mögött a személyes meggyõzõdést, a mondanivalót, a saját tapasztalatból eredõ kritikát, csak azért van, mert ez is egy jó film része. Úgy értem, emlékszem pl. Thomas Mann Mario és a varázslója társadalomkiritikájára .... Persze nem lehet minden forgatókönyvíró egy Thomas Mann és lehet, hogy nem is a rendezés hibája, de valahogy hiányzik az egészbõl a szív és a lélek.
De, végül is nem kell egyetérteni velem, már csak azért sem, mert lehet nincs is igazam és így harminc felett, csak simán kezdek túl érzelgõs lenni. Hûha, ez lehet, hogy már tényleg az öregség jele, te jó ég, remélem azért nem kell majd minden filmhez egy zsebkendõcsomag!
DoctorMorreau 2015 febr. 13. - 14:01:32
(14/51)
Sajnos, ez nem így van...


Nem a film a szép, hanem a könyv.

A könyv története, az operatõri munka és a beleölt pénz viszi el a filmet és nem fordítva.

Nagyon sajnálatos, hogy valaki nem a tehetsége miatt, hanem pusztán a neve miatt lehet rendezõ.
bobin 2015 febr. 12. - 18:32:23
(13/51)
Szép film és szép történet, szép üzenettel. Szerintem sokan azért is szólják le, mert tudják ki rendezte. Én úgy néztem a filmet, hogy nem tudtam semmit a rendezõrõl és meggyõzõdésem, ha Angelina Jolie nevét nem tüntetik fel, sokkal jobb értékelést kapott volna. Legalább nem egy újabb agyatlan marhaságot készített (a legtöbb "hivatásos rendezõ", szerintem azért rontja el a filmjeit, mert valami "nagyot" akar alkotni és az egész saját magáról szól, nem a mondani valóról) hanem egy normális, valamire való filmet. Persze az is igaz, hogy maga a téma olyan, hogy olyan veszett nagy rendezõi tudás nem is kell hozzá, szerintem ebbõl inkább rossz filmet csinálni lenne mûvészet. : )))
Úgy tudom, a japán hadifogoly táborok többsége egészen "szolid" volt a szovjet és kínai hadifogoly táborokhoz képest. Csak hát ezeket nincs ki bemutassa. Mondjuk nem tudom, hogy a kritizálók miért csodálkoznak, ha egy amerikai film a saját hõseibõl készít filmet és lehetõség szerint pozitív színben tünteti fel és állít nekik emléket?
Hát hány ember van (volt) nálunk is aki megjárta pl. a gulágot és egyéb hadifogolytábort? Ennél sokkal kegyetlenebbeket is! Hány elmondatlan, okulni való története van Magyarországnak is, Európának is! Mi miért nem õnekik állítunk emléket, ahelyett a sok bugyuta, mihaszna film helyett! Talán ezeket is az USA-nak lenne dolga bemutatni?
Magnolia1 2015 febr. 10. - 16:04:52 Előzmény benvenuto1
(12/51)
Most olvasom a könyvet. Azért, ha a végére értem, tervben áll, hogy meg is nézem.