Téma: Reneszánsz

cicburgerson 2011 febr. 04. - 19:26:59
(20/20)
Összességében jókat írtatok errõl a produkcióról, de képtelen vagyok 3 percnél tovább nézni pedig fel is vettem.
Lehet, h. csak az én szemem túlságosan elkényelmesedett ehhez vagy túl mûvészi a számomra de vibrálni kezd az egész.
k00001 2010 szept. 23. - 19:10:45
(19/20)
Nekem nagyon bejött, és nem csak az animáció, de a sztori is jó volt, még csavar is volt a végén.

Igazi neo-noir sci-fi, krimi egyveleg.
Endrev 2010 febr. 13. - 09:49:09 Előzmény pekosz
(18/20)
Azért ilyen feketefehér, mert így nem kellett drága pénzért anyagokat kikeverni az épületekhez, emberi bõrhöz, kocsikhoz, nem kellett fényhatásokkal számolni. Nagyon kreatív módon spóroltak. Csak bekattintottak egy szûrõt és ez lett az eredmény. (Jó, azt is még állítgatni kellett, de ez a lényegen nem változtat.)
AvatáR Gil Maerth 2010 jan. 20. - 10:55:00
(17/20)
Képi világ: Sin City
technikai háttér a filmben: Különvélemény
hangulat: Halhatatlanok

Amúgy s sztori szokványos, ezerszer látott és megénekelt panelekbõl építkezik, ami megítélésén sokat ront.
Sajnos egyes "fordulatokat" már elõre várhatunk

csak a FILM NOIR-os hangulata menti meg a teljes és totális átlagtól.
És ez a hangulat is csak a végére jön át.
Amúgy végig az volt az érzésem: Samy Nacery-rõl mintázták a fõhöst :(

És jópár kérdés nyitva marad.
PéeL: hogy szabadult ki 2 rendõrös õrizete alól a fõhõs?????????????

amúgy tekintve a színészi gázsikat, a nagy költségeket egyéb szinten, ez lesz a Jövõ (sajnos):
a digitális vagy animált film.

10/6
5/10
od.gszal 2010 jan. 19. - 23:27:40 5/10
(16/20)
Jobbat vártam...
czellár 2010 jan. 19. - 21:56:37
(15/20)
Nekem tetszik,bár philip.k dick-hez nem hasonlítanám a sztorit,de nekem is ez ugrott be mikor megnéztem a képeket.
pekosz 2010 jan. 19. - 17:43:55
(14/20)
Elfogyott a színes film?
Kifogyott a színes patron?
Már õk is spórolnak?
9/10
Adams88 2009 márc. 18. - 23:15:14 9/10
(13/20)
Csodaszép látvány. Régen láttam ehhez fogható képi világot.
Filmként lehetne akár egy nagyszerû Philip K. Dick novella kicsit gyengébb filmadaptációja, vagy egy 5-bõl 4-es amerikai sci-fi thriller. Szóval a sztori ront a képen, de tényleg csak minimálisan.
hostel 2008 okt. 28. - 17:05:02
(12/20)
Nem tetszett. A látványvilága szép, de azon kívül semmi mást nem nyújtott. A története egy b filmes Chuck Norrisos kémfilmben is helytállhatna. 4/10
sta64 2008 ápr. 18. - 01:45:24
(11/20)
Sajnos, nekem teljesen semmitmondó volt a film. Értem én, hogy különleges a forma (bár... ööö... izé... tettek a renderer végére egy éldetektálás + 1-bites dithering jellegû filtert... hû, azannyát!), de a tartalom gyakorlatilag nulla. A science-fictionbõl csak a fiction maradt, science semmi (hiányoltam a magyarázatokat!), és bár lehet, hogy az alapötlet önmagában újdonság, kevés ahhoz, hogy fölfújják egy mozifilmmé (egy sorozat félórás epizódjaként elment volna).
Squito 2007 dec. 19. - 15:42:07
(10/20)
Habár kb 2 éve webprogramozó és kb 6 éve kõkemény gamer vagyok kellett kb 10 perc mire megszoktam a látványt és ráállt a szemem. Igazából a tartalmasságával emelkedik ki a film a többi sci-fi és/vagy krimi film közül. Persze van filozofikus vonulata is, amin az ember el is gondolkodhat rendesen. Persze végül a jó gyõz, de nem felhõtlen a boldogság, hiszen Karas nehéz döntése nem teszi ezt lehetõvé. De legalább elkerülték, hogy extrémmé tegyék a jövõt és olyan ruhát aggassanak a szereplõkre, mint pl az Aeon Fluxban láthatók (ami kissé levon a filmbõl [AF], de attól még jó film). A jövõkép igazából jól eltalált. Van egy nagy cég, akik ezerrel nyomatják úton-útfélen az önfényezést, az embereknek fogalma sincs a nagy képrõl ("egyszóval átb*sszák a tömeget", Sub Bass Monster) és közben élik az életüket. Társadalmi rétegek se nagyon változtak, szegények, gazdagok, kisember, proli, szórakozó fiatalok stb. ahogy ma is megvannak, ott is megvannak. Nem szerelték fel a fõhõst tetõtõl-tökig futurisztikus ormótlan fegyverekkel, persze ezen a téren képviselteti azért magát a sci-fi, de nem lesze tele a töke a nézõknek tõle. Az utcák elrendezése az ûveg (vagy kitudja milyen átlátszó) flaszterral nagyon jó, kár hogy még nem vették át.
Egy szó mint száz érdemes megnézni. Én moziban láttam feliratosan. Szinkron nem olyan jó, maradjatok a feliratosnál. ;)
8/10
Peter005 2007 okt. 29. - 17:52:33 8/10
(9/20)
Az az érdekes, hogy a Renaissance lõtte el azt, amit a Sin City lõtt el évekkel ezelõtt. Mert azt pont úgy kellett volna megvalósítani, hiszen a SC képregények megvalósítása pont olyan, mint a 2054 évi Párizs elképzelt világa. Mindegy, az is jó volt, és ez is.
Talán nem is kell nekem már annyit dícsérnem a képi megoldást, ezt már sokan megtették elõttem. Vitatkoztam haverommal, akivel megnéztem a filmet, hogy milyen megoldásokkal valósították meg, és a werkfilmben láttam, hogy mozgásérzékelõ szenzorokkal "másolták" a mozgást. Ja és Daniel Craig vagy Jonathan Pryce csak hangok voltak, a mozgást nem túl ismert színészek (?) valósítottál meg.
Védelmembe kell vennem a magát a filmet is. Szerintem egy a jövõbe játszódó fantasztikus krimit elég ritkán lát az ember, ezért speciel nem értem, hogy miért szídják olyan sokan a történetet. Számomra a film teljesen kiszámíthatatlan volt, és bár a nyomozós részekben voltak szokásos klisék (ahogy a való életben is lennének), mégis volt a film több pontján meglepõ fejlet, amit azért többször meglepett elég rendesen. Úgyhogy tõlem nagy-nagy dícséret a filmnek és szeretnék még sok ilyet látni a jövõben.
bbirgitta 2007 ápr. 24. - 00:37:59 Előzmény Maia
(8/20)
My favourite - mostanság animációban ;)
Maia 2007 ápr. 07. - 20:12:36
(7/20)
Nekem megvan ez a film es tobbszor lattam, mert szerintem az egyik legkulonlegesebb animacio amit az utobbi idokben gyartanak. Felnotteknek szol es olyan nezoknek, akik valami ujra vagynak. Egy uj kepkornyezetre, hangulatra, valami egeszen kulonlegesre es muveszire. Szerintem a reneszansz megadja ezt a kulonleges viualis elmenyet! Remelem tobb animacio is keszul majd ebben a stilusban. Azonban a filmben volt par jelenet amely a Farkasok Birodalmara emlekeztetett.
csoszogi 2007 ápr. 07. - 19:02:35
(6/20)
jaja. A történet a "Van egy nagyvállalat..." cimke alatt megtalálható, feltéve hogy olvasható még a használattól.
mozer 2007 jan. 29. - 16:23:27 Előzmény szisz
(5/20)
ha egy hülye nézi, ne csodálkozzon ^-^
szisz 2006 dec. 30. - 19:03:50
(4/20)
Ennek a filmnek miért ilye hülye a képe?
Ádesz 2006 dec. 29. - 11:27:24 Előzmény bbit
(3/20)
Köszi:)
bbit 2006 dec. 12. - 09:54:37 Előzmény Ádesz
(2/20)
Megnéztem, szerintem egy korrekt orvoskrimi. Az arcok felismerése olykor zavart, egy idõ után meg lehet szokni...

- - - - - - - - - - S P O I L E R - - - - - - - - -

Kérdéseidre pontos választ azt hiszem én sem tudom...

1. talán véletlen kiderítette a kutatás közben a kis kiváncsi.
"- Meg akarta érteni Dr. Müller múltját.
Tudni akarta a kudarcunk okát."

2. A könyvben volt az a fénykép az "osztályképpel", rajta a japán férfival, aki "Müller asszisztense volt 2006-ig. Már csak õ van életben a csapatból. Egy 93 éves öregember..."
Ádesz 2006 dec. 02. - 15:20:04
(1/20)
Kérem aki nem látta a filmet és meg akarja nézni ne figyeljen!

Viszont aki látta és teljesen értette attól megkérdeznék egy pár dolgot ami nem volt számomra világos:
1, Ilona hogy jött rá Müller munkálkodására?
2, Miért akarta megszerezni Müller 2006-os könyvét, amit ugye Dimitrij lopott el Müller lakásából és végül az Avalonhoz került.