Téma: Revans

antibond 2016 jún. 22. - 13:04:09
(102/122)
Ne haragudj, nem szeretnélek megbántani, de érzésem szerint olyan távol állsz a film mondanivalójának feldolgozásától, hogy nem segítene az én részletes leírásom, elemzésem sem.
Az öreg óvta, féltette, nagyra becsülte az asszonyát, büszkélkedett vele, éppen úgy, mint egy drága, különleges mûkinccsel. Ezt nyilván lehet - joggal - helyteleníteni, de az még mindig nem ok arra, hogy elvitassuk a szeretet meglétét. Igen nem ÚGY szerette, ahogy Neked tetszene, de szeretet is - hidd el - sokféle létezik.
Legyen ennyi elég.
antibond 2016 jún. 22. - 08:24:15
(101/122)
Nem azt írtam: tetszett, amit Mendez csinált. Csak azt, hogy õ, a maga módján, az õ oldaláról nézve szerette a feleségét, egy teljesen elfogadhatatlan szituációban.(Hadd ne kelljen leírnom, mik utaltak erre, a filmben.)
Nyilván MINDENKINEK valahogy másképpen kellett volna intézni a dolgot, de - könyörgöm - ez nem egy dokumentum-film!
Igen, Tiburro egy kegyetlen, könyörtelen, céltudatos mexikói hatalmasság.
Ám - s ez éppen az érdekes - attól még lehetnek érzései, hiszen Cohrent is kifejezetten szerette, s pont azt értékelte benne, hogy ellent mer neki mondani. Itt senki sem egyértelmûen rossz, vagy jó - a fõszereplõkrõl beszélek, nyilván nem "Elephantéról" -, sokkal árnyaltabbak a jellemek.
A tanulságokat szûrje le mindenki maga, mert abból akad itt bõségesen.
antibond 2016 jún. 21. - 14:14:02
(100/122)
U.i.: A legszebb jelenet, amikor az öreg próbálja rávenni a barátját(!), hogy legyen a pilótája a tervezett utazásán.
Ahányszor látom a filmet, mindig szurkolok, hogy most talán majd igent mond. De nem...
Sokak véleményével vitatkozva; szerintem igenis szerette a feleségét Mendez, éppen ezért vette annyira a szívére amit az asszony tett.
Hogy így intézte?
Vérmérséklet kérdése...
antibond 2016 jún. 21. - 14:07:11
(99/122)
Sokan istenítik a filmet, sokan fanyalognak, sokan nem értik egyes jeleneteit, vagy az egészet.
Nyilván nem fogom elmagyarázni, mit is akar bemutatni ez a csodálatos alkotás.
Senki nem fogja szeretni, csak mert én azt mondom: remek film ez.
Amit kiemelnék, az a nagyszerû szinkron. Mádi Szabó Gábor, s mind, a többiek, sokat hozzáadnak a hangulathoz, a szereplõk jellemének kibontakozásához. Ez a "mellékszereplõkre" is vonatkozik!
szikla0223 2015 dec. 29. - 23:04:27 Előzmény Kárpáti Éva
(98/122)
Jaj te inteligenske!!!Spoilert szokták jelezni!!!
fejesmiklos 2015 okt. 22. - 23:36:54
(97/122)
Ez egy FILM. SZÍNÉSZEKKEL. Kétség kívül Harry Potteren és Gyûrûk urán nevelkedetteknek értékelhetetlen. Egyértelmûen 9/10
4/10
stupek2 2015 márc. 31. - 09:54:56 4/10
(96/122)
Eléggé vontatottan kezdõdik a film. Már majdnem lekapcsoltam. Igazándiból a 43. percben történik valami, aztán megint semmi. Cevin Costnertõl izgalmasabb filmet vártam. Egy kis Volt egyszer egy vadnyugatot látok benne. Sajnos nekem nem jön le az egy egyéjszakás kaland utáni életen át tartó szerelem. 4/10
marie1 2014 aug. 19. - 11:32:05 Előzmény Nezo_nezo
(95/122)
Igen, egyet értek minden soroddal. Én sem értem az idõs fószer gondolkodását, maximálisan önzõnek gondolom, és bár tudom, hogy más kultúráról van szó, mélységesen megvetem.
10/10
Didier Drogba 2014 aug. 09. - 14:31:07 10/10
(94/122)
Ezt a filmet idén fedeztem fel magamnak, pedig akár már 24 éve láthattam volna.

Nagyon megfogott az a személyiség-változás, amelyen a fõszereplõk keresztülmennek.

Nálam 9/10-es ez a film! Ajánlom mindenkinek! Komoly, férfias és romantikus egyben! Olyan "íze" van a filmnek, amelyre már - sajnos - nem törekednek a produkciók.
Nezo_nezo 2014 aug. 08. - 23:54:54 Előzmény Kárpáti Éva
(93/122)
Kedves Kárpáti Éva! Nagyon egyetértek! Gyönyörûen megfogalmaztad. Jólesett olvasni soraid, köszönöm szépen.
(Elõször leírtam a hozzászólásom, véleményem, utána kezdtem el visszafelé olvasni, hogy ki mit írt, pár hozzászólóét láttam. A tiéd is köztük volt, örülök, hogy egyazon véleményen vagyunk, mindketten és szerintem még sokan mások is így látták/érezték az egész filmet ugyanezen gondolatokkal.) Még egyszer köszönöm! Leírásod tökéletes.
Nezo_nezo 2014 aug. 08. - 23:39:36
(92/122)
Egyetértek. Remek és nem mindennapi film, holott akár lehetne az is a története alapján, mégis olyan érzelmi szálakat mozgat meg az emberben, hogy ez már mûvészet :) Nekem egyébként Kevin Costner ebben a filmben tetszik a legjobban :) A partnernõje Madeleine is gyönyörû...
A mai rohanós filmeknél amikor nincs idõ semmire és a verd agyon akciófilmekben, és ott van az undorító alpári humorú gagyi vígjáték is, na meg a látványelemekre épülõ fostalicska filmek után amit sosem nézek végre egy minõségi love-story-s film a maga "vadnyugat"-férfias módján.. Ahol a nyers erõ uralkodik és érzelmek.
Szóval ez egy jó film, aminek a lényege - számomra - az érzelmek. Persze rengeteg tanulsággal spékelve és az élet "törvényszerûségeivel".
Ott van az idõsödõ Anthony Quinn és fogalmam sincs, hogy mit keres mellette ez a gyönyörû teremtés, mi végre van vele? Ok, gondolom a pénz miatt, de akkor is. Végre megtapasztalja szerelmet, és azt, hogy a maffiózó társaságon kívül más - normális - ember is létezik, és ekkor kezdi végre felfedezni önmagát, és ezzel együtt azt is tudja, hogy eddig boldogtalanságban élt..
Ott van a zsarnok fószer, aki nem is tudja értékelni ezt a teremtést. Pedig õ igazán nõ. De, hát ugye a machoság... A zenéje egyébként gyönyörû és szintén megható. Mint ahogy a vége is filmnek... akinek ettõl nem hasad meg a szíve, annak semmitõl és nem is ember :)
Egy be nem teljesedõ boldogság ami tovaszáll... Pedig történhetett volna másképp is...
Én egyébként azt nem értem - jó tudom, hogy erre van kihegyezve a címe is ez, és különben is mexikóban vagyunk ami egy teljesen másik kultúra, de akkor is -, hogy a férje, ahelyett, hogy megköszönné a feleségének, hogy a fiatalságát adta ennek a vén fószernak (és mellette hervadozik persze), hogy inkább megköszönnie kellene nem? Azt, hogy mellette volt addig amíg volt, örüljön neki, azt csá.
Mindenkinek jár a boldogság, és nem értem hogy képzelhette azt, hogy majd örök életében vele marad????? Miféle szörnyeteg lehet az ilyen aki mindent tönkretesz és feléget mindent és minden áron? Ha nem lehet már az övé, akkor másé se...
Pedig inkább csak köszönetet mondhatna a feleségének, hogy egyáltalán eddig is vele maradt. Méghozzá úgy, hogy méltatlanul, és folyamatos megaláztatásban volt része szegény asszonynak!
7/10
Pikacsu 2014 aug. 08. - 20:13:32 7/10
(91/122)
Rosszul látod a helyzetet. Csak engem próbáltak inzultálni, és megfordították amit a többség írt.
antibond 2014 aug. 08. - 07:33:41
(90/122)
Az, hogy a film ilyen szélsõséges és igencsak ellentétes véleményeket izzít, már mutatja, hogy nem mindennapi alkotásról beszélünk. Nem érdemes - szerintem - a történetet boncolgatni; mennyire reális, ki a jó, ki a rossz, ki a hibás... Az az igazán érdekes, miképpen mutatja be a film a kitalált sztorit.
Anthony Quinn játéka egyszerûen lenyûgözõ, a Madeleine - szokása szerint - gyönyörû, csábító, ennyiféle rosszfiú-karaktert egyetlen más filmben nem látni együtt. A kutyust nagyon sajnáltam.
marie1 2014 aug. 08. - 07:28:19 Előzmény Pikacsu
(89/122)
Ez egy olyan film, ami nagyon sokáig megmarad az emlékezetben. Mind a mondanivalója, mind a képi világa, no és a szereposztás különösen. Természetesen agyhalottaknak és zéró érzelmi intelligenciával rendelkezõ embereknek nem ajánlott.
tortura 2014 jan. 29. - 16:53:49 Előzmény Killbox
(88/122)
Hidd el, ezt egy minimális értelemmel rendelkezõ egyénnek nem kell elmagyaráznod, mert evidens. Akinek meg muszáj, ott felesleges. Én azt javaslom ezeknek a mûkritikusoknak, hogy õk csináljanak filmet. Abban tutira az lesz és úgy lesz és akkor és azzal, ahogy õk akarják, ahogy nekik tetszik.
Szerintem is nagyon jó film, de ritkán nézem meg, mert irtó lehangoló.
Sajnálom én is Tony Scottot, sok jó filmet csinált. Kár, hogy eldobta magától az életet, azóta se derült ki, vajon miért. Érdekes, hogy a repülés motívum nagyon sok filmjében megjelenik.
7/10
Pikacsu 2013 aug. 18. - 17:16:33 7/10
(87/122)
Ez olyan film, ami hígfosásként távozik az emlékezetbõl.
Killbox 2013 aug. 18. - 14:11:50
(86/122)
Ahogy itt olvasgattam,egy dologra lettem figyelmes.Sokan nem a filmet elemezték vagy véleményezték,hanem a filmben lévõ történetet.Abba kötöttek bele,hogy valaki mit csinált korábban meg mit most,mit mondott vagy hogy merre fordult a szobában amikor belépett:P Szerintem pont azt tették,amit a forgatókönyv írója megírt és a film rendezõje elvárt tõlük. Ha valaki úgy érzi,hogy õ inkább elszökne,mintsem valakihez hozzáadják feleségül tartozás fejében,az az õ elgondolása egy ilyen helyzetrõl. Itt meg az történt,hogy hozzáadták a vén gengszterhez és kész passz.Ez a sztori.
Amikor nézem a Star Wars-t nem gondolok arra,hogy márpedig fénykard nincsen,tehát nem lehet azzal vívni. Pedig ugye nincs.A valóságban.De a filmben van.Ahogy ebben a filmben is az történik,ami.A szereplõk azt tesznek,amit.Nehogymár ezt kérjem számon rajtuk!Ez egy film,ami elmond egy sztorit,amit valaki kitalált.Így történt.Ennyi.

Ja és egyébként jó film!!!

R.I.P. Tony Scott.
offtopic
adamnagysweetmovie 2013 aug. 17. - 09:25:45
(85/122)
Tibby meghívásaival vigyázni kell....
Véleményem 2013 febr. 28. - 19:04:02 Előzmény szuszuki
(84/122)
1.Ha neked mások lehülyézése okoz kielégülést nem gond... most már ezt is tudjuk.
Csak mert más a vélemény?
2.Nem kell hogy mutassak statisztikát, nyisd ki a szemed.
3.Menj hozzá te egy tálibhoz, vagy add hozzá a lányodat ha már így ajánlgatod. Elõbb próbáld ki milyen, utána ajánlgasd másnak.
4.Klasszikus irodalom? Elég nagy a választék belõle, talán nem sértõdsz meg ha engem más klasszikus irodalmi mûvek érdekelnek mint téged?
Na de nem te és nem én vagyunk a fórum témája.
Nekem a film nem tetszik, ez a lényeg. És igen, a nõt hibáztatom ebben a történetben.
Na bye...
szuszuki 2013 febr. 19. - 14:22:00 Előzmény Véleményem
(83/122)
"Az esetek többségében a nõk hibásak bármilyen családi zûrrõl van szó. Ez tény, statisztika."
Lécci prezentáld ezt a statisztikát. Kíváncsi lennék rá. A "statisztikusra" is.
Statisztikával bármit ki lehet mutatni, csak a megfelelõ kérdéseket kell feltenni a megfelelõ embereknek.
Egyébként az ajándékokat a Télapó hozza, aki a kéményen át közlekedik a puttonyával. Ez tény, statisztika. Kérdezd csak meg bármelyik társadat az oviban.