Téma: Revans

Véleményem 2012 jún. 28. - 18:00:19 Előzmény Viki1080
(62/122)
Ja, most hogy mondod meghal a végén.. mindegy, én nem sajnálom az ilyet akkor sem. A pasinak sem kéne megcsalnia a feleségét. Ha engem tartozás fejében akarnának odaadni inkább szökevény lennék.
Tök mindegy, gusztustalan, az egész film egy fertõ.
6/10
Viki1080 2012 jún. 27. - 12:31:09 6/10 Előzmény Véleményem
(61/122)
Hát már hogyne halna meg,mikor a kedves férje a hûtlensége miatt kupiba csukatja és ott összeszedi a kis halálos/akármelyik/nemibetegséget...konkrétan az a vége h meghal..... De még mindíg nem érted h én mit írtam..ebben a filmben a férj,aki maffiafõnök nyakra fõre csalja azt a nõt,akit tartozás fejében adtak neki,de amint az a csaj félrekuff azonnal bosszzúú mert kurva....Hát bakker,ha engem is csak úgy oadaadtak volna tartozás fejében tuti levágom a köcsög lomposát,ha bármikor bepróbálkozik akár a férjem,akár nem,pláne h mindíg megcsalna,tuti a feje is repülne a lompos után.....nem is értem a hozzáállásodat,de biztos velem van a baj:)
Véleményem 2012 jún. 25. - 23:16:31 Előzmény Viki1080
(60/122)
Mondok egy meghökkentõ dolgot: csaj vagyok.
Egyébként a ringyó nem halt meg, csak megvakarták ahol viszketett neki.
Természetes, a férfiak is ugyan ilyen aljasak ha megcsalják a feleségüket nyilván.
Régen azokat is jól meghurcolták akik házasság elõtt bújtak ágyba a párjukkal vagy valaki mással, hol van már ez a világ? Ma már semmi sem szent. Csak körül kell nézni miket népszerûsítenek. Persze ehhez nem kell kimenni már az utcára sem, mert a lakásunkba is bepofátlankodnak ezek a dolgok a tévén keresztül. A hûtlenség így is, úgy is az egyik legaljasabb dolog, ennyi a lényege a mondandómnak. És persze egy normális embernél ki is üti elég hosszú idõre a biztosítékot ha ez megtörténik. Sajnos a gyerekek sínylik meg ezeket a dolgokat, nekik okoznak leginkább fájdalmat ezek az emberek, és esélyeket vesznek el tõlük hogy az életükben, fõleg a családi életükben sikeresek legyenek. Ez sajnos a világ egyik legcsúnyább rákfenéje.
Nekem ebben a filmben és az angol betegben is az nem tetszik, hogy a hûtlen embereket pozitív szereplõknek állítják be, és még úgy is mutatják be õket hogy igazuk van. Na ez az a dolog amit nem kellene elhinni, ezért mertem szókimondóan lázadni a történet ellen.
Akármerre változik a világ, az élet törvényei nem változnak. A divat nem tudja eltörölni az örök törvényeket szerencsére, csak túl sok embert vakít el sajnos az ilyen hülye filmek segítségével például.
6/10
Viki1080 2012 jún. 24. - 20:45:04 6/10 Előzmény Véleményem
(59/122)
Vagyis egy férj bármikor,akárhányszor félrekettyinthet/SPOILER ugye a filmbeli férjnek is nem egy szeretõje van,de amint a feleség félrelép(aki amúgy sosem szerette a férjét,hisz a szülei adósság fejében adták hozzá)õ bosszút áll...szánalmas pasas az ilyen/,de ha a feleség teszi meg ugyanezt,az már egy szakadt ringyó,aki halált érdemel?Szép felfogásod van mondhatom,a csajodat sajnálom a legjobban:)
Véleményem 2012 jún. 19. - 17:22:36
(58/122)
Egyébként ebben a filmben nincsenek egyáltalán pozitív szereplõk, mert mindenki mocskos dolgot csinál. De a házasságtörés tekintetében itt most a maffiafõnöknek van igaza. Van egy kitartott hálátlan felesége, vagy félesége inkább. Aki valahogy kinéz kívül mert még fiatal, de fiatalon ki nem szép?
Errõl a filmrõl az angol beteg jut még eszembe. Az is egy nyálas maszlag. A házasságtörés egyáltalán nem romantikus és nem szép, hanem egyet jelent: ÁRULÁS.
Véleményem 2012 jún. 19. - 16:54:27
(57/122)
Ha minden hitvány feleséggel így bánnának akkor nem lenne ennyi szerencsétlen gyerek aki azt sem tudja ki az apja. Értéktelen világban élünk ahol a házasságot lábtörlõnek használják, az ilyen emberek azt érdemelnék mint a filmben, csak happy end nélkül!
Kit érdekel hogy szép egy nõ ha nincs benne tartás? Sok szép nõ van, de ha feslett akkor nem ér annyit sem hogy lábtörlõnek használják.
horas 2012 márc. 18. - 18:36:34
(56/122)
Spoiler

Ahhoz képest, hogy milyen híres és jó nevû film ez, szerintem szörnyû gyenge. Nagyon rég láttam, örültem, hogy adja valami, megakartam nézni, mert csak az rémlett, hogy jó film. Csak az eleje volt meg, a bonyodalomra nem emlékeztem, azt gondoltam, lehet nem is láttam végig. Aztán néztem filmet és ugráltak be a képek, ja igen, tényleg. Azért nem emlékeztem a bonyodalom utáni történésekre, mert nem is történt utána semmi.

Maga az alapötlet jó, a színészek marha jól ki lettek választva, viszont a sztori kivitelezése nagyon gyér lett. Már az, ahogy összejönnek is teljesen esetlen volt, és egyáltalán nem jött át az a mindent elsöprõ szerelem, amiért ekkorát kellett volna mindkettejüknek kockáztatni. Azért egy ilyen szituációban, felnõtt emberek tudják magukat annyira moderálni, hogy ez ne fordulhasson elõ, vagy ha mégsem, maga az összemelegedés, a szerelem fellobbanása nagyon gyengén lett ábrázolva, és felépítve.

Utána ugye megtörténik a lebukás, mindenki meg lesz büntetve, onnantól elkezdõdik egy kérõdzés a sztori felett, nem történik semmi. Bukkannak fel a vadidegen emberek, akik valamiért mindannyian segíteni akarnak ennek a csávónak, a környék keresztapája ellen. Annyira szürreális és butaság, hogy még. Aztán végén a nagy összecsapás is elmarad, szimplán elhozza a csajt a kupiból, aztán hepiend.

Hát, gyakorlatilag felesleges volt megnézni. Jó sztori, jó a bonyodalom, majd a megoldás egy nagy darab nulla.
batagy 2012 márc. 18. - 10:48:48
(55/122)
Tényleg jó film volt!
Vazze, Madeleine Stowe milyen gyönyörû benne!
bocsika 2012 márc. 17. - 22:43:08 Előzmény goodboy
(54/122)
mert ugye mibõl is élünk... ? :)
olahmiki1959 2012 márc. 17. - 21:16:47
(53/122)
A Karamazov testvérek se rossz!
leopard26 2011 okt. 27. - 03:34:19
(52/122)
aki akar egy jo filmet nezni,annak ezt ajanlom
goodboy 2011 okt. 05. - 20:53:17
(51/122)
Szerintem ez Tony Scott legjobb filmje, igazából ezen a filmen látszik, hogy egy tehetséges rendezõvel van dolgunk, aki a kommersz akciófilmekbõl is egy magasabb szintet tudot volna képviselni. De a nagy lové õt is megzavarta, és ehelyett õ belõle is egy sima mezei iparos lett, aki majd minden évben leforgat az ép aktuális trendnek való akcióorgiát.
offtopic
marslakólajos 2011 jún. 18. - 07:41:09 Előzmény trubadúr77
(50/122)
"Ha egyéb mondanivalód nincs (de félek, hogy lesz), örülök, hogy egy mélyebb lélegzetvételû vitát sikerült lezárnom veled. :)"

Nem lesz.
trubadúr77 2011 jún. 17. - 22:55:00
(49/122)
Off

Egzaltált barátom

Nem igazán értem, miért kéne nekem udvariaskodnom egy nickkel, ebbõl kifolyólag a személyeskedés is nehezen menne.
Mea culpa - ahogy szegény Bõhm bácsi mondogatta -, de nem olvastam Lowry kitûnõ regényét. Ha viszont te annyit fogtál fel belõle, hogy olcsó az emberélet Mexikóban, neked is fölösleges volt (mert kétlem, hogy Lowry konklúziója ez lenne)..
Erre a nyilvánvaló baromságra írtam, hogy otromba és sértõ. Miért, nem az?

"Azt végképp nem értem hogyan szûrte le a film láttán, hogy Cochran-nek csak a farka állt fel, de nem volt szerelmes a lányba? Az Ön logikája szerint érett és tapasztalt férfi nem lehet szerelmes, csak ledönti a nõket?"

Azt én sem, mivel én ilyet sehol nem mondtam. Keresd már ki, hol írtam azt, hogy egy érett és tapasztal férfi nem lehet szerelmes? A film arról szólt, hogy egymásba szerettek. Ezzel kapcsolatban támadt némi szkepticizmusom (gy.k.: valószerûtlennek és mesterkéltnek tartom a filmben a szerelmi szálat), amit bátorkodtam leírni. Szerintem érthetõen. Erre való a fórum, nem?

Ha egyéb mondanivalód nincs (de félek, hogy lesz), örülök, hogy egy mélyebb lélegzetvételû vitát sikerült lezárnom veled. :)
marslakólajos 2011 jún. 17. - 12:14:18 Előzmény trubadúr77
(48/122)
Tisztelt Megsértett Mexikói Levelezõ!

Elnézést kérek, ha nemzeti büszkeségében megbántottam.
" Mexikóban pedig semmivel sem olcsóbb az emberélet, mint a demokrácia fellegvárának kikiáltott USA-ban.
Szóval az utolsó mondatod meglehetõsen otromba és sértõ volt."
Elõször is, én sem tekintem az USA-t a demokrácia fellegvárának. Ettõl függetlenül a figyelmébe ajánlom a következõ linket http://index.hu/kulfold/2011/04/17/mexikoi_droghaboru_elfogtal_el_kilot/
De, ha úgy gondolja, hogy ez túlságosan bulvárszagú és csak napjainkra vonatkozik, akkor becses figyelmébe ajánlom
Malcolm Lowry: Vulkán alatt (Under the volcano) címû kitûnõ regényét, amit meg is filmesítettek. Malcolm Lowry szerint is olcsó az emberélet Mexikóban.
" Mexikóban sem minden férfi gengszter vagy drogbáró. Valamint nem tekint a feleségére úgy, mintha az háztartási alkalmazott, szexrabszolga és boxzsák lenne egy személyben."
*Spoiler

Én ezt sem állítottam. Tibey gengszter volt ugyan, de nem tekintette a feleségét szexrabszolgának, hanem inkább szerette. Az, hogy bizonyos kultúrákban a felszarvazott férjek, hogyan állnak bosszút, más kérdés. Ebben a témakörben szeretettel ajánlom a "Válás olasz módra" címû nagy sikerû olasz filmszatírát.

Azt végképp nem értem hogyan szûrte le a film láttán, hogy Cochran-nek csak a farka állt fel, de nem volt szerelmes a lányba? Az Ön logikája szerint érett és tapasztalt férfi nem lehet szerelmes, csak ledönti a nõket?

_SPOILER bezárva.
Végezetül az Ön utolsó mondata pedig udvariatlan és személyeskedõ.
trubadúr77 2011 jún. 17. - 08:31:11 Előzmény marslakólajos
(47/122)
Valami olyasmit véltem kihámozni abból a hsz-bõl, amire a választ adtam, hogy a lány apja a húspiacon adta el kilóra a lányát Tibinek. Hogy az apja milyen típusú férfi volt, az nem derül ki a történetbõl, mindössze arra bátorkodtam rávilágítani, hogy ennél kicsit árnyaltabb a dolog.
Azzal nem is volt semmi probléma, hogy a nõ beleszeretett a vadászpilótába. Az igazán mély érzések viszont mindig egyoldalúak. Térben és idõben legalábbis. Az élet ilyen. Tudom, hogy közhely, de ez van.
Costner karaktere pedig számomra egyáltalán nem tûnt naivnak, hanem egy érett és tapasztalt férfinak, aki mindig tudja mit akar. Állítása szerint azonnal beleszeretett Tibi feleségébe. Valójában amikor elõször meglátta, egy sudár termetû, szép kerek seggû nõt látott lovaglónadrágban és csizmában, amihez aztán tartozott egy angyali arc is. Melyik férfinak ne állna fel ettõl? Már elnézést az egyszerûségemért.
Costnert nem a szerelem, hanem a farka vezérelte, mégis egy bugyuta szerelmi háromszögre apellál a történet. Na, ez itt az ellentmondás.
Mexikóban pedig semmivel sem olcsóbb az emberélet, mint a demokrácia fellegvárának kikiáltott USA-ban. Mexikóban sem minden férfi gengszter vagy drogbáró. Valamint nem tekint a feleségére úgy, mintha az háztartási alkalmazott, szexrabszolga és boxzsák lenne egy személyben.
Szóval az utolsó mondatod meglehetõsen otromba és sértõ volt.
marslakólajos 2011 jún. 16. - 13:03:56
(46/122)
*SPOILER Akkor sincs ellentmondás a történetben. Ilyen környezetben nõtt fel, ez volt a minta. Valószínûleg az apja is ilyen típusú férfi volt, mint Tibey. Késõbb láthatta, hogy a férje egy kegyetlen gengszter, aztán megjelent a fiatal és jóképû amerikai pilóta, aki gyengéd volt és udvarias, egészen más karakter, mint akik, addig körülvették.

Az biztos, hogy a szerelem elvette az eszüket, mert nagyon naívak és óvatlanok voltak. Tudhatták volna, hogy Mexikoban milyen olcsó az emberélet!
trubadúr77 2011 jún. 16. - 09:34:36 Előzmény Kárpáti Éva
(45/122)
SPOILER!!!

A nõ mintha még olyasmit is mondott volna, hogy: - Azért mentem hozzá Tibihez, mert szerelmes voltam belé. A nõvéreim is szerelmesek voltak belé.
Azért ez kicsit árnyaltabbá teszi a dolgot annál, minthogy leegyszerûsítsük a szegény, szépnek született lányok sanyarú sorsán való siránkozásra.
A másik zavaró dolog - számomra legalábbis - a finoman szólva is giccses és erõltetett párbeszédek és jelenetek, ahogy Costner és Stowe összejöttek. Beleszeretett a nõ Costnerbe, ez még rendben van. De, hogy Costner is elvakuljon a szerelemtõl?! Ezt csak a tinilányok gondolják így.
Aztán az ilyen nõket valahogy nem tudom egyszerre kifinomultnak és mûveltnek, valamint Femme Fatale-nek is elképzelni. Inkább egy bugris parasztlánynak, aki külsõleg szép. Egyszóval a nõ karaktere eléggé valószerûtlen. De hát "mea culpa", ahogy szegény Bõhm bácsi mondogatta. :)
judephil 2011 márc. 22. - 13:23:16
(44/122)
Engem inkább a a film hangulata fogott meg(Tony Scott ismét remekelt), maga a történet viszont kissé életszerûtlen.Szép fényképezés, remek színészek, a történet viszont sajnos kissé lapos.Össze se leht hasonlítani, pl. a Tiszta románc címû Scott story-val.Egyszer nézhetõ(Costner funoknak kötelezõ:))
10/10
Budnas 2011 jan. 06. - 19:17:14 10/10
(43/122)
Nagyon jó film volt! Véletlen láttam meg az m1-en, ahogy kapcsolgattam, Tony Scott neve volt épp a képen. Hulla fáradt voltam, de nem bántam meg, ajánlom fõleg a 20 feletti korosztálynak. 10 pont nálam.