Darrel B. Mays 2014 júl. 05. - 10:20:51
(2647/2767)
17×07 Soldato futuro-Csak 4 résszel késõbb,szóval nem unalmas az életük
Te írtad a wikipédiás infókat is? :) Csak a fordításos megemlítésed miatt kérdezem.A 18.évadról tudsz valamit?

Hoffmann halála esetében talán az AXN-nél lehetne elérni valamit.Én korábban írtam nekik,hogy adják le a sorozatot az anyacsatornán is,hogy mindenki láthassa szép minõségben,16:9-ben felújítva és hangilag is restaurálva (korábban csak az AXN White-on ment így.) Nem tudom,hogy mennyire volt rájuk hatással egy közönségszolgálati levél,de elkezdték,bár kihagyták a Az összesküvést (4.évad) az Anna titkát és a Hipnózis alattot (3.évad).Nem tudom,hogy megvan-e nekik a teljes 10 évad,mert az AXN White-on csak az 5.évad végéig vetítették,a 6.már nem lett ott leadva.

Lux Ádám szerintem tökéletes szinkronhang lenne Pschill-hez,Nikinek és Kunznak-ha Kisfalvi Krisztina és Németh Gábor 10 év "szünet" után már nem vállalná-Kökényessy Ági és Forgács Gábor,esetleg Szokol Péter.
Selmeczi pont a születésnapomon halt meg annak idején :/
Nightspeed 2014 júl. 03. - 21:00:35 Előzmény Darrel B. Mays
(2646/2767)
Melyik részben zárják hûtõbe Terzanit? Mert az tudom, hogy a Sabbiature (Homokfúvás) epizódban élve eltemetik. Remélem jól fordítottam le a címet :)

Ugyanakkor érdekes lenne Hoffmann halálát leadni magyarul, mert az õt szinkronizáló Selmeczi Roland is meghalt :/
Darrel B. Mays 2014 jún. 21. - 21:28:53
(2645/2767)
Az MTVA közönségszolgálata szerint a 15.évadot már megvásárolták,náluk van,de még "nincs beszerkesztve".
10/10
Tilla 2014 jún. 12. - 22:20:31 10/10
(2644/2767)
A kutya szép! De jaj, a gazdi! :-((
Darrel B. Mays 2014 jún. 12. - 19:08:58
(2643/2767)
SPOILER!!! Mitterer-az új osztrák gazda-,és Rex
Darrel B. Mays 2014 jún. 11. - 20:55:19
(2642/2767)
SPOILER!!! (wikipédiáról másolva!)

Mivel Rivera távozására nem adtak magyarázatot, ezért úgy álítják be, mintha Monterosso kutyája lett volna a négylábú nyomozó, és õ adja át Terzaninak. Ezután Terzani és Rex otthona Terzani lakóhajója lesz.
Ebben az évadban láthatjuk utoljára Katia Martellit és Filippo Gorit. A 16.évadból idáig csak 10 rész került leadásra.A 11-12., Jégkorszak címû epizód levetítésére 2014 május 23-án került volna sor, de a Rai 2 a bemutató elõtt áttette egy eddig ismeretlen idõpontra. Ez egy különálló 90 perces film lesz, ahol Rex gazdája Andreas Mitterer (Jürgen Mauer) lesz, egy osztrák rendõr, és az olasz-osztrák határon fog játszódni Meranoban (németül Meran). Azonban a helyszín és a csapat csak ennek a résznek az erejéig bukkan fel, a 17-18. évad újra ugyanúgy Rómában fog játszódni Terzanival.
A következõ 17. évadban Monterosso, Terzani és Rex egy új csapathoz csatlakozik,egy másik rendõrségen, ott tûnik fel Carlo Papini kriminálpszihológus (megformálója Massimo Reale), Annamaria Fiori, az új fõnök (Alessia Barela), Laura Malforti, informatikus-titkárnõ (Francesca Cuttica), és Sonia Randalli törvényszéki orvos (Daniela Piperno). Az 1. epizdódban (Fratelli - Testvérek) egy különös bûnözõ után nyomoznak, aki egy Rexre megtévesztésig hasonlító kutyával követi el a rablásokat. Terzani csatlakozik Fiori csapatához, és együtt keresik a tetteseket. A rész végén Rexet majdnem lelövik tévedésbõl, de a "rossz" kutya elé ugrik, és megmenti az életét. Ennek az epízódnak a végén búcsúznak el Goritól Terzani lakóhajójánál. A 17. évad 11-12.része délkelet-Olaszországban, Pugliában játszódik, ahol Rexet a 3. rész fõgonosza Paolo Tarantini megmérgezi, az ellenmérget pedig csak akkor adja oda, ha Terzani segít neki. Végül a felügyelõ megmenti kutyáját, és a 17. évad utolsó képkockájában együtt ülnek a tengerparton.
SPOILER VÉGE!!

Szerintem felháborító,hogy Riverának még az emlékét is kitörlik.
10/10
Tilla 2014 jún. 07. - 22:38:05 10/10
(2641/2767)
"Ilyen kutya nincs is"! Hány éves is lenne Rex, ha visszalátogatna Bécsbe? ;-) Ez olyan, mint A. Christie mesterdetektívjei, akik a 30-as években is idõsek voltak, de még a 60-as években is nyomoznak. :-D
10/10
Tilla 2014 jún. 07. - 22:32:42 10/10
(2640/2767)
Nos, én már Moser halálát sem néztem meg, és Hoffmannét sem fogom...
Egyébként igaz: kevés kutya lesz sírig hûséges ennyi gazdihoz. Ezek szerint nem róla szól a nevezetes kutyahûség :-)
Darrel B. Mays 2014 jún. 07. - 07:35:51 Előzmény Tilla
(2639/2767)
Ez sajnos igaz,a 10.évad 5.része a 'Hoffmann Tod'.Egy drogkartell után nyomoztak,de Marcot elrabolták,és megkínozták.Emiatt ment el Niki is,mert ebben a részben szerepel,és nem kapunk magyarázatot,hogy az azelõtti 3 részben miért nem.
Az epizódot leforgatták,korábban fent is volt a youtube-on,de letiltották.Jó lenne,ha a Mungo-filmet/Sat 1-et valahogyan rá lehetne venni az újrafeltöltésre/egyszeri leadásra.

SPOILER!!
Egyébként a harmadik olasz gazdával (Terzani) van egy epizód,amikor õt is hûtõládába zárják,mint Marcot a Doppingban (10.évad 4.rész,az utolsó leadott rész)-Egyszóval az olasz már a német kopírozását kezdhették el,teljes ügyek,vagy ügyrészletek,stb. átvételével. Ezt csak Marc miatt írtam,érdekességképp.
SPOILER VÉGE!!

Harmadrészt pedig:Szerintem egyetlen kutya sem fogad el ennyi gazdát.Michael,Moser,Brandtner,Hoffmann,Fabbri,Rivera,Terzani...felsorolni is sok.
Ráadásul Fabbri elõtt már nyugdíjas is volt.Akik túlélték a sorozatot(Stockinger,Höllerer,Böck,Brandtner,Niki,Rivera,és természetesen Kunz,aki még mindig Bécsben dolgozik Erikával) egyszer vissza kéne térniük,hogy meglátogassák Rexet.197 rész után már igazán ráfér a sorozatra egy "visszaemlékezõs" epizód.
Sajnos Gerhard Zemann és Fritz Muliar karaktere már nem térhet vissza,a színészek meghaltak.
Az is bosszantó,hogy sosem beszélnek az elõdökrõl.Semmi nyomuk nem marad a gazdáknak,mintha ez így lenne természetes...
Darrel B. Mays 2014 jún. 07. - 07:25:08
(2638/2767)
Brandtner nem halt meg,másképp Kunz nem lenne olyan nyugodt a 8.évad 1.részében.Rexet pedig mókamesternek nevezi,miután (SPOILER!!) megmentette a moziközönséget a gázrobbanástól (SPOILER VÉGE!!).Ha valami történt volna Brandtnerrel,erre is utalt volna.
Kuttyánszki 2014 jún. 06. - 23:12:28 Előzmény Tilla
(2637/2767)
Igen, az jó, hogy Rexet nem ölték meg, -ha meg is sebesült, meggyógyult!
Kuttyánszki 2014 jún. 06. - 23:09:55 Előzmény Tilla
(2636/2767)
:(...Ezekkel a "megölésekkel" az a baj, hogy mióta mennek az ismétlések, a mai napig népszerû a sorozat,- viszont már nem tudja az ember anélkül nézni, hogy ne tolakodna be a képbe, látva a fiatal, jófej karaktereket,- hogy hisz ez nem sokára meghal!...:( A másik baj pedig, hogy azért nem feltétlenül végzi fiatalon így az életét minden rendõr nyomozó!
10/10
Tilla 2014 jún. 05. - 23:13:25 10/10
(2635/2767)
Azt olvastam, hogy Pschillt (Marc Hoffmannt) is megölték, de olyan brutálisan, hogy végül is nem vetítették le.
Még jó, hogy Rex maradt...:-)
Kuttyánszki 2014 jún. 05. - 13:51:20
(2634/2767)
Kedves Anna, köszönöm szépen az infot! Rettenetesen ki vagyok akadva, hogy Brandtnert is "megölték" ! :-o OK, tudom, hogy ez csak egy mese, de mégis!.... :( Böck is vele együtt halt vajon? Arról nincs szó,..na, mindegy.:)
Szabo Anna Vera 2014 jún. 04. - 22:26:27 Előzmény Kuttyánszki
(2633/2767)
"Brandtner dies from explosion (this episode is played only in Germany)."

http://en.wikipedia.org/wiki/Inspector_Rex - 3.2 pontja.
Kuttyánszki 2014 jún. 04. - 15:32:41
(2632/2767)
Szóval semmi elõzetes nem volt Brandtner utolsó epizódjában? Mert azt nem tudtam megnézni. A következõben , ami tegnap volt, szimtén egy árva nyekk sem hangzott el , hogy mi a fene van, hová lett Brandtner és Böck.Kiküldetés, vagy mi , tényleg nem érthetõ, hogy miért nincs sztori.Talán nagyon berágtak rájuk valamiért? És Rex sem búslakodik Br. után!.....Bezzeg Moser kimaradásakor micsoda tragédiát csináltak, az meg már túlzás volt, miért kellett "megölni"?! Persze, itt és most hiába minden, ez az egész már irtó régen volt, ....Soha nem fogjuk megtudni, miért írták ki és miért nincs fedõsztori. Ám ha valaki mégis megtud valamit errõl, légyszi', írja le ide, ossza meg velünk, Rex-rajongókkal! Köszi!
ida555 2014 jún. 04. - 01:03:43
(2631/2767)
Most mi van? Brandtnert csak úgy, szó nélkül kihagyják? Legalább kitaláltak volna egy mesét, hogy miért kell kimaradnia! Igénytelenség.
Kuttyánszki 2014 jún. 03. - 23:03:59
(2630/2767)
Brandtner miért távozik? Már Moser halálán is kiakadtam, de megszoktam Brandtnert. És valóban, a bécsi "filling"...pótolhatatlan! :(
10/10
Tilla 2014 jún. 03. - 22:21:40 10/10
(2629/2767)
Nem. Az elsõ olasz részekbe belenéztem, de nem tetszett. Talán jó lett volna, ha nem Rex fedõnévvel akarják eladni. De így egyfolytában hiányoltam a bécsi hangulatot, idegesített a helyette levõ olasz, s hát a szõke felügyelõ sem nyerte meg tetszésemet. A következõ felügyelõ már szimpatikus volt, de azért erõltetettnek tünt az egész. Tipikus "hány bõrt lehet lehúzni róla". Mármint egy sikeres, világhírû sorozatról.
Darrel B. Mays 2014 jún. 03. - 18:43:37 Előzmény Tilla
(2628/2767)
Nem is követed az olasz sorozatot egyáltalán?