Téma: Ridikül

szonya1 2013 dec. 02. - 20:00:33 Előzmény feeco
(124/304)
"Retikül vagy ridikül?
Nyelvészeink szerint mindkét kifejezés elfogadható. De hát miért van kétféle neve egy kis nõi táskának?
A két név, bármennyire hasonlít is, mégsem azonos eredetû. Kézitáskát már a régi Róma hölgyei is hordtak. Ennek alakja összefogott halászhálóra emlékeztetett, így lett a latin neve reticulum, azaz hálócska. Ebbõl reticulumból ered a kis táska „retikül” neve.
Késõbb aztán a nõi táskák egy idõre kimentek a divatból. Olyannyira, hogy amikor egy francia csináltatott magának egyet, s más asszonyokat is rávett, hogy hasonlóval járjanak társaságba, számos élclapban, gúnyiratban nevetségesnek bélyegezték a viseletet. „Nevetséges” franciául: ridicule.
Ebbõl származik a táska ridikül neve."

A forrást nem merem belinkelni, mert megint törölni fogják a hozzászólásom.
mushi 2013 dec. 02. - 17:58:41
(123/304)
ha jakupcsek még egyszer felnyerít a saját "viccén"....... istenem, de nem bírom ezt a nõt
10/10
romantika5 2013 nov. 25. - 16:58:04 10/10 Előzmény feeco
(122/304)
Jakupcsek nem "ál érdeklõdõ", és mondj már egy "profi" magyar beszélgetõs tv- mûsort.
offtopic
perry 2013 nov. 20. - 21:20:45
(121/304)
:)
offtopic
mushi 2013 nov. 20. - 21:07:48
(120/304)
szerintem lehet. mondjuk ennél: vagy nem tetszenek a témák, vagy a meghívott emberek, vagy a mûsorvezetõ. lehet ilyen. de hogy valaki a címre vagy a díszletre mondja, hogy nevetséges meg régimódi, na az szánalmas. vagy hogy csak valaki szimplán ideírja, hogy fos. mekkora ész kell ehhez! akkor inkább maradjon valaki csöndben, ha ennél értelmesebb megnyilvánulása nincs. lehet kulturáltan és böszmén is megfogalmazni véleményt, de némelyeknek az elõbbi nehezére esik. mint ahogy azt se értem, miért nem lehet egyszer leírni a véleményt, aztán otthagyni az egész témát. de nem, valakiknek ez a szórakozás, hogy visszajárnak és másodszorra is leírják hogy fos, esetleg tarkítják is, mert odáig terjed ki az értelem.
perry 2013 nov. 20. - 20:18:17
(119/304)
Bocs, anélkül, hogy bántani akarnálak de arra még nem gondoltál, hogy nálad mitõl van ez? :)Magyarul lehet ész érveket megfogalmazni az utálat vagy gyûlölet kialakulására?
perry 2013 nov. 20. - 20:14:56
(118/304)
Talán azért mert kedveli a zsigeri érzéskét, mert ösztönbõl ránézett a tv-re és ezt váltotta ki belõle.:)
mushi 2013 nov. 20. - 11:28:42
(117/304)
azért az marhára vicces, hogy a mûsort itt legtöbbször férfiak ócsárolják, mi a frász közük van egyáltalán egy nõi mûsorhoz?? valamint a címet egy 26 éves "nõ", hogy régimódi... komolyan az szúr szemet valakinek egy mûsoron, hogy régimódi-e a címe?? anyucija a régimódi, valószínûleg azt se tudja, mit jelent a cím. de ha silinga lenne mondjuk egy falvakba utazgatós és ott a mindennapokkal foglalkozó mûsor címe, azt beszopiznátok már, mi? én sokáig nem is hallottam retikülként a kézitáskát, csak ridikülként. de akkor mégis mi legyen a neve, ha már ez régimódi? (pfejj azt a sznob 'modern' p*csájukat egyeseknek!) handbag? vagy lipstick? mert az angol az menõ és nem régimódi mi? szánalmas.

szerintem érdekesek a témák is és a meghívott emberek hozzászólásai is. korábban volt gyereknevelésrõl szó, párkapcsolatokról, most asszem szépségrõl vagy mirõl mert takács nóra beszélt természetes szépítõszerekrõl, mikor odanéztem. viszont jakupcsektõl én is viszolygok, a magyarország szeretlekben is nagyon ellenszenves, valami van benne, amitõl az lesz. találhattak volna helyette más és jobb mûsorvezetõt... de maga a struktúra jó, politikamentesen, könnyed nõi témákról. anyukám nagyon szereti, mert internetet nem használ, magazinokat meg nem vesz, aztán így mégiscsak találkozik ezekkel a témákkal.
10/10
romantika5 2013 nov. 20. - 10:45:54 10/10 Előzmény Frony
(116/304)
Nem tugom, miért utálod, én kifejezetten szeretem. Figyeld már meg: hanem is olyan érdekfeszítõ sem a téma sem a vendégek, Õ mindig érdekessé, vidámmá tesz mindent. Nem gond, más ízlés, mindenesetre intelligens, belevaló, jó társasági ember.
Frony 2013 nov. 14. - 10:59:51
(115/304)
UTÁLOM A JAKUPCSEK - et !!!!!!!!! Ezértr nem is nézem !
1/10
feeco 2013 nov. 07. - 19:01:38 1/10
(114/304)
az operatõr szûrt fényes kamerája, Jakupcsek ál-érdeklõdése, a vendégek indifferens történetei..
a ridikül cím is már vicc: ridiculous - semmi köze a nõi retikülhöz..
mint ahogy a mûsornak sem a profizmushoz..
szonya1 2013 okt. 26. - 22:20:39 Előzmény stenmore
(113/304)
Erre nem is emlékeztem, talán nem is halottam róla.

Pedig húsz évvel ezelõtt azt hittem, az én életemben többé már nem jön vissza ilyen idõszak.
Lásd: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=FC7RjfSuE6g#t=149
1/10
stenmore 2013 okt. 25. - 01:13:18 1/10
(112/304)
És ez nem egyedi eset ,mert pl Veiszer Alinda beszélgetõs mûsorába pl Lang Györgyit nem hívhatta meg:úgylátszik nemcsak kész mûsorokat retusál a lakáj tV, hanem a cenzúra is mûködik.
1/10
stenmore 2013 okt. 25. - 01:10:33 1/10
(111/304)
Ez így van,egyetlen érdekessége hogy ismert embereket hosszú idõ után képernyõn látni megdöbbentõ, hogy úgylátszik más is megöregszik:)
1/10
Filmfanatic 2013 okt. 24. - 21:29:09 1/10 Előzmény stenmore
(110/304)
:D Ez jó! A mûsor abszolút dögunalom, semmi újat,lényegeset nem lehet belõle megtudni (amit már ne hallottunk/olvastunk volna valahol...). Szerintem a mûsor neve is rémes,egyszerûen rettenetesen régimódi!Jakupcsek idegesítõ okoskodása,tényleg antinõ-mivolta sem dobja fel.(nem is csoda)Ráadásul a lakberendezõk munkája is tré (fúj az a sok rózsaszín!),a mûsorban viselt ruhák és a stúdióban lévõ színek is rendszerint ütik egymást. Katasztrofális az egész...
tortura 2013 okt. 24. - 16:48:51
(109/304)
Hát ez az.
Mondjuk sejtem, mit mesélt volna Jaksity. Nagy szívfájdalma ez a téma, már olvastam egy riportban.
Leen 2013 okt. 15. - 12:51:48
(108/304)
Én nagyon szeretem. Jók a vendégek, érdekesek a témák, nagyon jó ötlet a férfi vendég is. Jakupcsek Gabi mindig is szimpatikus volt nekem, kedves és intelligens nõnek tartom.
A koraszüléses adásnál mi is elérzékenyültünk anyukámmal :)
Bözsemama 2013 okt. 02. - 18:36:39
(107/304)
A mai mûsor könnyet csalt a szemembe. Megható, megerõsítõ és elgondolkodtató.
mulao 2013 okt. 02. - 09:47:56
(106/304)
Átfutottam a hozzászólásokat és meglepõdtem mennyire megosztó mûsor, fõleg meglep, hogy sokan szidják. Eleinte én is azt hittem megint csak egy unalmas és ugyanolyan beszélgetõs mûsor, nem is néztem, de aztán véletlenül láttam egy-két részt és megváltozott a véleményem. Szerintem meg magasan az utóbbi idõk legintellisgensebb, legjobb és leginkább valamirevalóbb mûsora. Eddig még ügyesen kikerüli a celebeket, minidg jó vendégeket hívnak és legtöbbször érdekes és fontos témákról beszélnek. Eddig a vendégektõl értelmes és õszinte beszédet hallottam. Azokból a részekbõl amiket eddig láttam remekül körül járják a témák egy XXI. századi nõ mindennapjait és nehézségeit. Nagyon jó ötlet, hogy a végén egy férfit is behívnak, hisz õ máshogy látja a dologokat és érdekes meglátni az adott témát az õ (egy férfi) szemszögébõl is. Inkább nõknek való, sõt csak nekik, õk jobban megérthetik. Remélem nem laposodik és celebesedik el a jövõben, és maradjon meg a téma is fontosnak.
lopata 2013 okt. 01. - 14:20:38 Előzmény kristoflora
(105/304)
Van annyira eredeti (mármint az "azért dolgozom"), mint a mûsor ötlete.... És hát, bármennyire fáj is, tényleg a mi adónkból fizetik ezeket a szennyeket. Jakupcsekrõl meg nem változott a véleményem. Harsány, agresszív, egyáltalán nem nõies. Még jó, hogy a vendégei között vannak értelmes, érdekes nõk. Torday TEri, Udvaros, Pataki Ági.... CSak az a baj, hogy a mindenáron szórakoztatásra törekvés miatt a mûsorvezetõ belõlük is a legrosszabbat hozza ki.