Téma: Ridikül

csuhajjj 2013 aug. 14. - 14:15:03 Előzmény momo65
(104/304)
Mindkettõ helyes "A két név, bármennyire hasonlít is, mégsem azonos eredetû. Kézitáskát már a régi Róma hölgyei is hordtak. Ennek alakja összefogott halászhálóra emlékeztetett, így lett a latin neve reticulum, azaz hálócska. Ebbõl reticulumból ered a kis táska „retikül” neve.

Késõbb aztán a nõi táskák egy idõre kimentek a divatból. Olyannyira, hogy amikor egy francia csináltatott magának egyet, s más asszonyokat is rávett, hogy hasonlóval járjanak társaságba, számos élclapban, gúnyiratban nevetségesnek bélyegezték a viseletet. „Nevetséges” franciául: ridicule.

Ebbõl származik a táska ridikül neve. Nem kell tehát egyik szó mellett sem lándzsát törni- ki-ki úgy nevezi, ahogy neki tetszik." (http://www.noiteazo.hu/hirek/retikul_vagy_ridikul_/11/1025/)
10/10
momo65 2013 aug. 08. - 04:42:39 10/10 Előzmény Kovács Mária
(103/304)
Ott a pont. Gyerekoromban nagyikám mindig kijavított. Így bevésõdött, hogy RETIKÜL a kis nõi kézitáska, nehogy ridikült mondjak, mert az nevetségest jelent franciául. Egy életre megjegyeztem. Ha az volt a cél, hogy tulajdonképp mulatságos, nevettetõ, szórakoztató mûsort címeztek meg vele, akkor stimmel. De innentõl a fél ország sajnos "ridikülözni" fog, fõleg a tanulatlan sznobok :D
9/10
kristoflora 2013 júl. 30. - 13:08:20 9/10 Előzmény hekkevo67
(102/304)
Biztos nem ugyanazokat a részeket láttuk, melyik is volt a szenny? Örülök, hogy végre nem ugyanaz a pár halál unalmas és buta felkapott celeb a vendég. Ez az "ezért dolgozom" szöveg hihetetlenül eredeti.
1/10
hekkevo67 2013 júl. 18. - 14:00:19 1/10
(101/304)
nagyon gyenge ez a mûsor, nem lehetne ezt a tv2-ön, vagy az rtl-en mûvelni ? most tényleg azért dolgozom, hogy ezek kapják meg az adópénzt, az ilyen szennynek a kereskedelmi csatornán a helye
Tibi5000 2013 júl. 18. - 12:27:19 Előzmény stenmore
(100/304)
Ez a téma lesz holnap: Nõk és a csavarhúzó!!!!!! Azt hittem, elájulok a röhögéstõl. Nem elég, hogy szerencsétlen férfiaknak ki kell állniuk négy nõt, még ilyen hülye témákkal is kell foglalkozni. Komolyan mondom, jobban sajnálom a sztárvendégeket, mint Jakupcseket, hogy megint sikerült ilyen uncsi beszélgetõs mûsort kitalálni..
10/10
sm4e 2013 jún. 17. - 13:34:45 10/10
(99/304)
Szerintem pedig nagyon értékes mûsor, több ilyen kéne, sokszor jót mondanak, bár néha vannak hibák. Az okostelefonos mûsor tényleg eléggé szerencsétlen volt. Mindenrõl szó volt, csak arról nem, hogyan használjuk ezeket a készülékeket, közösségi oldalakat okosan. Az idõsebb színésznõnek (nem jut eszembe a neve) nem kellett volna alávetnie magát az "én vagyok a hülye, mert nem vagyok az online felületen" szerepnek, hanem be kellett volna bizonyítania, hogy attól õ még ugyanolyan értékes, mert õ nem "él" úgymond a jelenben.

A másik, ami szerintem szerencsétlen volt, az utolsó adás, az apák napja. Annyira jó volt a hangulat, viccelõdtek, erre idejön ez a görög nõ, és teljesen kifordítja az egészet. Nagyon igaza volt azokban, amiket mondott, én is maximálisan osztom azt az elvet, hogy sokszor a nõ is hibás abban, hogy a gyerek apa nélkül nõ fel, ezáltal milyen lelki sérülést szenved el, de ezt nem itt, egy záróadásban kellett volna mondania, fõleg nem azzal a heves temperamentummal, ahogy tette. Így az egész mûsor sokkal negatívabb hangulattal megy át a következõ szezonra.

Egyébként nagyon jó dolgokat mondanak a vendégek, sok esetben megszívlelendõ.
1/10
stenmore 2013 jún. 12. - 00:37:01 1/10
(98/304)
Mekkora ez a rigyikül,hogy ennyi uncsi és közhelyektõl hemzsegõ mûsor belefér?
Állatbarát 2013 jún. 06. - 02:05:36 Előzmény Qksika
(97/304)
Én nem mondtam senkire, hogy buta, én pont a jelenségrõl írtam, hogy attól még nem zseni valaki, mert okos telefont használ, és hogy nincs korhoz kötve, attól sem zseni senki, hogy fiatal. Ehhez a témához játszották be Csûrös Karola sztoriját az újévi üdvözlettel. Példaként az idõsebb generáió hozzáállását a korszerû technikához. Én errõl írtam.
tortura 2013 jún. 05. - 16:45:31 Előzmény Állatbarát
(96/304)
Attól még szerintem nem buta valaki, mert nem tud elolvasni egy SMS-t. Talán nincs is rá szüksége, hogy el tudja olvasni, mert csak telefonálásra használja a telefont (Ohhh, mily furcsa, ugye?).
Én sem érzem butának magam, mert pl. semmilyen közösségi portálon nem vagyok fenn, meg egy csomó dologban nem veszek részt. Egyszerûen nincs rá igényem és kész. Pedig használom az internetet, de van, ami nem érdekel.
Igen, Csûrös Karola és Horváth Ádám ezer éve házasok. Én nagyon kedvelem õket. Kedvenc rendezésem H. Ádámtól a Mire megvénülünk sorozat volt.
1/10
Qksika 2013 jún. 04. - 18:56:41 1/10 Előzmény Állatbarát
(95/304)
Ittam minden szavadat, különösen az tetszett, hogy Csûrös Karoláról megtudhattad, hogy a buta telefont sem tudja használni, nem tud elolvasni egy sms-t, de "most Horváth Ádámmal él". Mindössze annyival egészítelek ki, hogy Csûrös Karola és Horváth Ádám éppen "most", 1966-ban kötöttek házasságot. Alig 47 éve házasok. Semmiség. Azóta Horváth Ádám olvassa fel butuska asszonykájának butuska telefonjáról az sms-eket.
Állatbarát 2013 jún. 03. - 02:01:29
(94/304)
Én ahhoz az adáshoz szólnék hozzá, amelyikben az "Y" nemzedékrõl volt szó. Már nem bosszankodom annyira, de még most sem értem, hogy miért jó az, hogy behívnak néhány kis énekesnõt, kis énekest, és kikiáltják õket zseninek, mert használnak néhány korszerû készüléket. Kontrasztnak mindig akad olyan korosabb közszereplõ, ezen adásban egy színésznõ, aki felvállalja, hogy bármirõl esik szó õ ezt hajtogatja:" ASSE TUDOM MIRÕ BESZÉTEK!" És ezt úgy állítják be, hogy ez az elõzõ "hülye" generáció, amely nem képes pl okos telefont használni. A színésznõ maga is mondta, hogy :"tudom, hogy én a hülyének vagyok ideállítva. És meg is akart felelni a szerepének. A kis zsenik, olyan fontos dolgokat mûvelnek vele pl.: "Látok valamit, és lefotózom, és megosztom a barátaimmal" FANTASZTIKUS! De ha valamit el kellett volna magyarázni, pl. Mi az a Twitter, egymásra mutogattak, passzoltak. Nem voltak rá képesek. Ellenben amikor Jakupcsek felvázolta, hogy milyen klassz dologra lehetne használni a gyerekek oktatásában, teljesen földhözragadt módon ragaszkodni kezdtek az összefirkált fizikakönyvhöz. :D Nem értem, hogy miért kell generációkat egymásnak ugrasztani, miért kell elhitetni tanulatlan fiatalokkal, hogy õk már így ahogy vannak, csupán a koruknál fogva zseniálisak. Ne is lépjenek tovább. Bõven lepipálták szegény szánalmas szüleiket, akik pl újságot is olvasnak. Arról nem is beszélve, hogy szerintem az elõzõ generációknak bõven benne van a munkája ezekben a készülékekben.
Bejátszották Csûrös Karola mondatait is, amelyben elmondta, hogy õ buta telefont sem érti igazán, nem is érdekli, nem tud megnézni rajta egy SMS-t sem. Milyen mûvész az, aki ennyire nem érdekel kora technikai fejlettsége. De azt megtudhattuk, hogy Horváth Ádámmal él most.
kisbugyuta 2013 máj. 21. - 13:32:03 Előzmény _goldie_
(93/304)
Hát igaz ami igaz, mostanáig nem gondoltam volna, hogy ez a Harsányi ilyen nívótlan alak.
1/10
stanmore 2013 máj. 18. - 22:06:19 1/10 Előzmény _goldie_
(92/304)
Hát pl,de még sok más téren is szinte kézzel fogható,hogy pont az ellenkezõje az igaz,tisztelet annak a pár kivételnek.
_goldie_ 2013 máj. 17. - 12:27:41
(91/304)
"az új nemzedék az mindig intelligensebb az elõzõnél"
csak az mondd ilyet
aki nem utazott még tömegközlekedve
1/10
stanmore 2013 máj. 17. - 00:27:24 1/10
(90/304)
Egyébként jelzés értékû ,hogy gyakorlatilag ez a gagyi bájolgós mûsor megy anno Veiszer Alinda Záróra c. érdekes emberekkel való interjúi helyett .Ez a népnevelés eszköze ,elgagyisodás, kertvsedés.Ennek fényében aztán jó vicc, hogy "az új nemzedék az mindig intelligensebb az elózõnél" mondja a nem túl nagy lumen Harsányi gábor.
1/10
stanmore 2013 máj. 16. - 23:52:50 1/10
(89/304)
Még meddig megy ez a rigyikülözés?
nekem az különösen bejön hogy a tökhülyének tekintett nézõnek betapsolnak ,hogy mikor mondtak egy "velõset" ,ami ebben a szófosásban szinte egyébként kizárt ,dehát majd a taps az feldobja gondolják, mint minden szar mûsorhoz szokásosan alkalmazott fogás.
Mivel pedig a köztvben megy a mûsor javaslom hogy a taps mellé egy szívhez szóló hegedûdallamot is játszanak alá,miközben egy bariton hang lágyan mondaná hogy "rezsicsökkentés nélkül ez amûsor sem jöhetett volna létre"..Ötletemért nem kérek díjazást.
1/10
southwind 2013 máj. 16. - 18:16:59 1/10
(88/304)
úristen kommunikációt tanít... ökög makog... na most már értem, miért tartunk itt, ezért hitelesebb egy amatõr ordibálós mûsor, mint egy barátok közt pl
1/10
southwind 2013 máj. 16. - 18:14:58 1/10
(87/304)
ez a harsányi gábor mekkora tökbuta!!! nem is gondoltam volna róla. Én nem is értem, eddig elismert emberek ennyire blamálják magukat, legalább a rokonuk szólnának neki, hogy ne égesd maga papa..
Tibi5000 2013 máj. 15. - 18:06:57
(86/304)
Ez az a tipikus Nõi mûsor. Õszinte beszélgetés.. Õszinte taps.. Az egyik adásban egy férfi nézõ annyira tapsolt, hogy majd ki esett a székébõl. A mûsor végén az is kap vagy három ezret.
1/10
southwind 2013 máj. 15. - 17:55:09 1/10
(85/304)
a tegnapi jó volt, bírom azt a humoristát, kár hogy nem foglalkoztatja a tv, de mai tök szar, ez a jókai anna nagy szófosó, kicsit sok nekem, duma duma duma