Téma: Robin Hood

bazsiboom 2010 máj. 15. - 09:56:32
(59/239)
Érdekes egy film volt... A történetvezetés kifejezetten tetszett, jó volt, hogy az 'elõzményt' írták meg, a Kevin Costner-feldolgozás amúgy is elég jó lett a 'törvényen kívüli éráról'. Ami viszont nagyon nem tetszett: az utolsó partraszállós csatajelenet. Ryan közlegény megmentése csapatszállító hajók átfestve és oldalt kivágva (meg a kameraállások is kicsit mintha onnan lettek volna lelesve)... Mindenesetre amerikai filmekhez képest meglepõen kevés korhoz nem passzoló díszlet és miegyéb volt benne, a színészek és a rendezõ is jót alkottak. Összességében kellemesen csalódtam, csak azt a fránya 'partraszállást' csinálták volna meg tisztességgel.
sisteryes 2010 máj. 15. - 09:45:07 Előzmény Zempy
(58/239)
Elnézést ,kénytelen vagyok eltérni Robin Hoodtól, de teljesen egyetértek.Cate Blanchet szerintem is gyönyörû -bár a szépség megítélése mindig szubjektív dolog- de az biztos,hogy annál nevetségesebb nincs,mint amikor egy korabeli ,kosztümös filmben szilikonmellû,kollagénszájú mimikátlan nõk próbálnak hitelesen eljátszani BÁRKIT.
Lehet Cate szépségén vitatkozni, de színészi képeségein már kevésbé, arról nem is beszélve hogy a jó színésznõ ott kezdõdik,hogy vállalja magát smink nélkül vagy elõnytelenül is.(Egyébként a Bejamin Buttonban kifejezetten csodaszép, szerintem)
9/10
Smonika 2010 máj. 15. - 09:44:20 9/10 Előzmény yippikaya
(57/239)
Ezt úgy lehetne valamelyest kivédeni, hogy az értékelés elküldése eõtt a "Hol láttad a filmet" kérdésre kellene válaszolni. Ha valaki még nem látta, nem értékelhet, vagy nem jelenne meg az értékelése az összesítésben és a neve mellett.
Jó, persze, hazudni ebben is lehetne, de talán nem lenne annyi értelmetlen értékelés.
9/10
Smonika 2010 máj. 15. - 09:35:56 9/10 Előzmény Zempy
(56/239)
Egyetértek! Fogalmam sincs, miért kellene egy színésznõnek Barbi kinézetûnek lenni (szándékosan nem "szép"-et írtam)
9/10
Smonika 2010 máj. 15. - 09:31:01 9/10 Előzmény Smonika
(55/239)
Hát összességében tetszett a film. Azzal egyetértek, hogy ehhez a szerephez RC már kicsit öreg, de végülis ez nem vont le semmit a film értékébõl. Lehet, jobb lett volna, a történet másik végét dolgozzák fel, nem a kezdeteket.
A csatajelenetek viszont kicsit idegesítõek voltak, kevesebb kamerarángatással több lett volna. Alig tudtam követni az eseményeket.
Ettõl függetlenül nekem 9/10.
(Olvastam anno egy Robin Hood könyvet - igaz vagy 25 éve, asszem a Mándy Iván féle Delfin könyv változatot - abban õ egy fiatal 20-25 közötti, nyurga kis "kölyök" volt emlékeim szerint. Nottingham pedig egy fallal körülvett nagyobb város, nem olyan, mint a filmben. Ja és a végén Richárd hazatért :) Jó kis könyv, meg kell keresnem, valahol megvan :) )
9/10
Smonika 2010 máj. 15. - 08:31:45 9/10 Előzmény galmat
(54/239)
Remélem visszadták a pénzedet!!! Mondjuk ez már nem segít a tönkretett filmélményeden :((
Zempy 2010 máj. 15. - 01:04:10 Előzmény tanhu
(53/239)
Neked, és mindenkinek, aki itt Cate Blanchett külsejét becsmérli!

Szégyelljétek magatokat ilyen hangnem miatt. Sosem értettem, ha már filmekrõl és mûvészetrõl beszélünk, tehetség és elkötelezettség helyett miért mindig a külsõ az elsõdleges? Nem modellverseny ez itt kérem szépen. Akik ilyen nagy hanggal ócsárolnak egy világklasszis színésznõt, gondolom a Balaton legszívdöglesztõbb csajai és pasijai, ugye? Egy nick mögé bújva persze nem nehéz ilyen kritikusnak lenni.

Másrészt meg Cate abszolút nem csúnya. Való igaz, e filmben kissé sápadt, nem az a bombanõ típus, de legalább hûen az akkor idõkhöz, nincs kikenve. És ez nem baj. Érdemes lenne megnézni róla premieren, Oscaron stb. készült képeket, ahol õ is jobban ad magára. Ott aztán senki nem mondaná, hogy csúnya. Negyven felett van, gondolom minden testrésze igazi rajta (vagy ez a baj?!), és elégedett magával. Példás családanya 3 gyerekkel, botrányok nélkül. Arról meg beszélhetnénk, mi mindent tett le az asztalra kevesebb mint 15 év alatt. Számomra az egyik legeslegjobb, legsokoldalúbb színésznõ. Annyi mindent és olyan remekül eljátszott már, hogy az csak na.

Engem meg tudjátok kitõl ráz ki inkább a hideg? Mondjuk Megan Fox-tól, akibe tizedennyi tehetség nem szorult, de minden jelenetben tökéletesre rúzsozott szájjal, mûszempillákkal és megplasztikázott testrészekkel bájolog a kamerába. Õ nem szép, Cate a maga természetességében IGEN. Intelligens szépség. Színésznõ, mûvésznõ. És ez a lényeg. Felejtsük már el, hogy a vásznon állandóan mindenkinek gyönyörûnek kell lenni. Pl. Meryl Streep sem a világ legszebbje, de a világ legjobbja egyben.

Mindenki nézzen elõször a tükörbe, aztán nyissa ki a száját. Gyanítom, hogy a többség azért elég szívesen nézne ki ennyi idõsen úgy, mint Cate. Világelismeréssel, Oscarral és minden fenével megspékelve. Csak ennyit akartam.
7/10
Hörcsögg 2010 máj. 15. - 00:59:46 7/10
(52/239)
Hmm, igen 1x megéri megnézni, de ahogy már mások is írták, lehetne fél órával rövidebb.
Ez olyan történelmi dokumentumfilm volt, nekem nem tetszett annyira mint a másik robin hood, az izgalmasabb.
10/7
Seemann 2010 máj. 14. - 22:57:46
(51/239)
Sajnos ez egy "amerikai Sacra Korona", vagy "amerikai "Honfoglalás". Persze klasszisokkal jobb a magyar megfelelõinél, de kategóriájában az. Egy ilyen film a csatajeleneteken áll vagy bukik, sajnos itt bukik. Egyetlen jól kidolgozott, kielégítõ csatajelenet sincs benne. Az ostrom az elején elég pörgõs, hirtelen bele a lecsóba, de... az sem az igazi. A finálé pedig egyenesen botrányos. Zanzásított képsorok, gyorsítás, ami a Gladiátorban még bejött, itt már nem, (néha egészen vicces). Megjegyezném, hogy az operatõri munka néha egészen botrányos, a vágásról nem is beszélve. Fõleg a csatáknál jött ki a hiányosság. Értelmetlenül, hozzá nem értõ módon vágtak egybe jeleneteket, furcsa sorrendben, keveset mutattak igazi harcot, inkább amolyan idõkitöltõ kamujeleneteket, pl. víz alól a vért, meg a nyilzáport. A legnagyobb harcban árulja már el valaki, kit érdekel víz alól felvett egyszem vergõdõ katona, ne vicceljünk már. Látszik hogy max. 70 lovas lehetett az egész filmre, mert soha nem látni egy tisztességes lovasrohamhoz elegendõ tömeget, annál inkább kamerával bûvészkedést ezerrel, hogy valahogy el lehessen kapni pont akkor amikor a 71. a vászonra lépne. Nagyon olcsó. Egy Rettenthetetlen meg Gyûrûk ura után ez már nem szint, ez van. A forgatókönyvvel sem vagyok kibékülve. Néha egészen értelmetlen jelenetsorok követik egymást, unalmas képkockák, abszolut lespórolhatták volna õket, -70 percet "nyertünk" volna.
Summa summarum az egész film olyan összecsapott, olyan nem elég megmunkált, olyan mintha nem lenne mögötte egy egységes koncepció. Tulajdonképpen nem is értem, miért kell Robin Hoodnak elõtörténet. Kit érdekel most komolyan?? Jóhogy nem szán egy filmet "rábin" gyermekéveire, meg serdülõkorára, kamaszéveire, szerelmi kalandjaira, gyomorrontására stb...
Egyébként már akkor éreztem hogy valami nem stimmel ezzel a filmmel, amikor Ridley Scott süketelését hallgattam arról hogy hát ez egy szenzációs fim lesz. Amikor a rendezõ saját filmjének csinál ilyen egyértelmûen piárt, ott már eleve bûzlik valami.
hotyka 2010 máj. 14. - 21:29:22 Előzmény tanhu
(50/239)
Igen,egy nõ legyen nõ. És C.B NÕ jelentem innen :)
Fantasztikus és egyedülálló jelenség. Mondjuk a legszebb a Benjamin Buttonben volt,gyönyörû vöröses haja volt. különleges nem tucat szépség,ez a legfõbb értéke.
8/10
Swarm1 2010 máj. 14. - 19:55:01 8/10
(49/239)
Jogosnak jogos, de inkább hangzott vádnak mintsem kérdésnek.
9/10
Smonika 2010 máj. 14. - 19:18:01 9/10
(48/239)
Hát most már nagyon kíváncsi vagyok, annyiféle véleményt olvastam itt! Ma megyünk megnézni, remélem nem fogok csalódni :)
Russell Crowe-t imádom, fõleg a Gladiátor óta, de nagyon sok jó filmjét láttam. Cate Blanchett szerintem zseniális színésznõ, Ridley Scott pedig....na mindegy, nagyjából ugyanaz a véleményem, mint itt sokaknak :)
Majd utána pontozok.
yippikaya 2010 máj. 14. - 17:40:53
(47/239)
Semmi értelme nem lenne, ennek ellenére sokan csinálják, úgyhogy platón kérdése jogos.
10/10
ngergo 2010 máj. 14. - 16:29:33 10/10
(46/239)
Komoly film...
kellemes középkori kardozós nyilazós és humoros...
Robín Hood nem sok van benne, de nagyon nézhetõ és jó film...
8/10
Swarm1 2010 máj. 14. - 16:26:44 8/10 Előzmény platón
(45/239)
Annak mi értelme lenne, ha valaki látatlanban ír jó/rossz véleményt egy filmrõl? Logika könyörgöm...
MartinDuke 2010 máj. 14. - 15:11:07
(44/239)
Én csütörtökön láttam a Robin Hood-ot. Nem rossz összességében, de 30-40 perccel simán lehetne rövidebb. A 4. esti táncolós mulatós jelenet már kicsit idegesítõ volt...másfél órában nagyon jó film lehetne, de így a közepe kicsit leül...összességében nálam 6/10
platón 2010 máj. 14. - 11:24:07
(43/239)
Ez mind reklám szagú hozzászólás. De volt olyan is, aki látta a filmet?
10/10
HImre1 2010 máj. 14. - 06:23:41 10/10
(42/239)
Nagyon jó film. Mindenkinek ajánlom. 10 pont
7/10
galmat 2010 máj. 13. - 20:22:38 7/10
(41/239)
Ma láttam a Westendben a filmet, de inkább a moziról beszélnék. Alapból úgy kezdték vetíteni, hogy rosszul volt befûzve a film, így a kép teteje, az aljára került. Ezt pár perc elteltével orvosolni tudták, ám onnantól kezdve a film 15 mp-enként bezöldült és a hang is elment egy kis idõre. Mindezeke tetejében a kép felsõ 2/3-a homályos volt, még szerencse, hogy a felirat olvasható volt. SZÉGYELLJÉK MAGUKAT!!!
8/10
Swarm1 2010 máj. 13. - 18:30:47 8/10
(40/239)
Giccses, sablonos, hiteltelen? Nem tud érdekelni. Hihetetlenül szórakoztató, izgalmas és legfõképp jó film a Robin Hood.