Téma: Robin Hood

halcsi 2010 jún. 10. - 08:49:55
(119/239)
Természetesen egyetértek, hogy a mindig ugyanaz már unalmas egy idõ után. Ezért ha Robint mellékszerepben szeretném látni nézem az Ivenhoet, ha viccesként nézem Benny Hill változatot, ha gazdag fiú csicskásaként hogyan törik az újgazdag vállalkozókat nézem a Batman és Robint, ha zenebohócként akkor ott a Srek. Viszont ezeknél már az elején a címbõl kiderül hová pozicionálják. A filmmel kapcsolatban úgy érzem becsaptak, pont olyan mint a dinnyeárus szombaton a piacon. Édes? Hát persze. :)

Valóban ennyire már nem emlékeztem a végére, hogy mindezt legendává akarják kovácsolni. Hát nem tudom miért pont így és õt. Pedig voltak mások is abban az idõben, de inkább a túlpartra kell átkukkantani. Pl. Pápa,aki tökéletesen felmérte a vészhelyzetet, amikor Szaladin bevette Jeruzsálemet és összekovácsolta a szövetséget a keresztesek megmentésére. Hatalmas bravurral csatarendbe állította az angolokat és franciákat. Bizony a közöttük dúló 100 éves háború ellenére Oroszlánszívû és Fülöp együtt küzdött. Megnyerte a Német-Római császárt. Beszervezte a genovaiakat és velenceiket, akik leszállították az angol és francia sereget Haifába. Egyébként csufik a filmben a Normanidai partszállás mintájára vett hajók. Na ez legendás teljesítmény a szememben és még sorolhatnám a jobbnál jobb fimesíthetõ témákat.
halcsi 2010 jún. 06. - 19:57:16 Előzmény Baunilla
(118/239)
Igazán kedves megjegyzés. Robin Hood címre Robin Hoodot vár az ember. Ez teljesen normális. Boltban sem reklamálok, hogy a cukor miért nem sós. Talán, mert ezt szoktam meg, és a cukor fogalmához egy kg-os kiszerelésû zacskós édes dolog társul a fejekben. Egyébként ismerem a Robin Hood történetet, ezért is ezt várom, nem mást. A sült galamb egy jópofa ráadás lehetett volna :) a la Robin
Talán ezért csalódás, ha nem azt kapom.
Baunilla 2010 jún. 06. - 09:55:42
(117/239)
Szerintem nagyon jó film volt, megérdemli a 10/10-et. Azok, akik meg nem tudják mire ülnek be, talán jobb volna elolvasni a sztorit elõtte, nem pedig várni hogy a sült galamb a szájába repüljön. ;-)
halcsi 2010 jún. 05. - 10:29:56
(116/239)
Barátnõim elvittek, hogy nézzük meg egy esõs délután.
Borzasztó. Inkább valami más cím kellett volna neki, mert így a Robin Hoodot vártuk. Talán jobb lett volna a történet, ha valami angol fosztogatja a francia partokat és mivel dúl a 100 éves háború, ezért angol részrõl valami elismerést kap. Mondjuk a csatajelenetet beleönthették volna, valami francia megtorlási kisérletbe. De így az forgott a fejemben meddig lehet h...nek nézni.
Wilde 2010 máj. 31. - 20:55:36
(115/239)
Az eredeti ötlet érdekesebb volt, ahol Robin a genya és a bíró a szimpatikus srác). Dehát ugye azért nem kockáztatnak mégse milliókat, mégha talán a világ legjobb rendezõje is készíti a mozit(Scott véleményem szerint most az). Amelett viszont ahogy nézem a korhatárt, hát véres jelenet sok nem lesz benne....áh, mindegy.
Gerophila 2010 máj. 30. - 02:24:24
(114/239)
Hatalmas csalódás ez a film. Már bemutató alapján sejtettem, hogy valami nagyon hatásvadász mozival lesz dolgom. Csak Gladiátor 2-ként emlegettem a filmet, mielõtt még láttam volna. A csata-jelentek nagyon látványosra sikeredtek, az tény. De a film közepe annyira unalmas és hiteltelen volt, hogy komolyan szenvedtem a moziban. Némelyik színész iszonyatosan pocsékul játszik (pl. Prince John). Viszont Mark Strong elõtt le a kalappal! Ügyesen játszott. De Joker-féle sebhely mekkora koppintás... Azért vicces, hogy a közel 20! éves Costneres Robin Hood-ot ennyire nem tudta felülmúlni.
3/10
9/10
King Diamond 2010 máj. 29. - 23:06:46 9/10
(113/239)
Már nem emlékszem a Costneres filmre, így az összehasonlítást most mellõzöm. De valamikor hamarosan újra kell néznem azt is.
Ezt a filmet is moziban tekintettük meg, amit szintén nem bántam meg. Azt kaptam, amit vártam. Nem tudom, miért kell egy teljesen más történettõl ugyanolyan filmet várni, mint egy korábbi, még ha a rendezõ, és szereplõ ugyanaz is. Szerintem is remek film a Gladiátor, de ez a történet teljesen más. Szerintem jók voltak a szereplõk, Godfreyt találták el talán a legjobban, én speciel még csak nem is unatkoztam. A zeneszerzõ lehetett volna valami ismertebb, ettõl függetlenül szép volt a zenéje is. Néha volt egy kis Grave Digger érzésem, felcsendült benne a Tunes of War némely slágere. Látványvilágban pedig szintén remek.
Mindent összevetve szerintem sem olyan rossz film ez, simán meg lehet nézni-akár moziban is.
9/10
Danmovie 2010 máj. 29. - 16:52:26
(112/239)
Cate Blanchette karakterének neve Marion! nem Marian!!!!
6/10
portpapa 2010 máj. 29. - 16:25:48 6/10 Előzmény TaurusHUN
(111/239)
Én kb ugyanazt tudom mondani a filmrõl mint az elõttem lévõ:
unalmas a film, semmi látvány, ami volt az benne volt a bemutatóban, story is nulla
Viszont én bánom hogy moziban néztem meg...
TaurusHUN 2010 máj. 27. - 23:44:55
(110/239)
Értékelhetetlenül unalmas, vontatott... a Gladiátorhoz sem mérhetõ. A rendezõjétõl nem ezt vártam. Látvány zéró. Story zéró. Unalmas! Unalmas! Unalmas! És nem a színészek miatt, hanem maga az egész film miatt. De jó, hogy nem moziban néztem meg.
Kovács kolléga 2010 máj. 26. - 19:32:15
(109/239)
Még nem láttam a filmet, de valahogy nincs is igazi késztetésem, hogy megnézzem. Nem lett volna szabad ezzel a szereposztással készíteni a filmet...

Addig is egy alternatív Robin Hood-sztori Russell Crowe-val (ha engem kér fel Ridley Scott a film megírására, így nézett volna ki):

A fiatal Robin of Locksley hazatér a Szentföldrõl (legyen mondjuk Christian Bale, aki az eredeti verzióban szerepelt volna). Vele tart a tapasztalt Walsingham lovag (õ lenne Russell Crowe). Utóbbi tudja, hogy Robin igazából alig járt a harctéren, mert a kinti tartózkodása nagy részében az ottani várakban csücsült. (Mindez azonban csak a film közepe táján derül ki.)
Kibontakozik a már jól ismert sherwoodos sztori, bár tegyük hozzá, hogy Robin csak gyerekes csínyeket produkál. Ennek ellenére hamar népi hõssé válik. Egyszer azonban egy valódi véres csetepatéba keveredik, ahol több embere is meghal, róla pedig kiderül, hogy egy elpuhult, gyáva féreg. Összeomlásának egyedüli szemtanúja Walsingham, aki kimenti a bajból. Ezt követõen Robin el akar menekülni Sherwoodból, ám Walsingham megfenyegeti, hogy megöli, ha ezt meri tenni. Mostantól kezdve állandóan mellette lesz, és arra kényszeríti, hogy csinálja tovább, mert népnek szüksége van a megváltóként tisztelt hõsre. Robinnak tehát játszania kell a szerepét, de innentõl kezdve minden akciója csak szemfényvesztés, mert az akciókat Walsingham szervezi és a háttérbõl õ hajtja végre.
Ekkor lép a történetbe Lady Marion, aki beleszeret Robinba, mert õt hiszi álmai hõsének (holott ez valójában Walsingham). Jöhet egy kis Cyrano-feeling a szokásos nyálcsorgatással. Robin persze gyûlöli az õt árnyékként követõ Walsinghamet, és végül orvul feladja a rohadt disznó nottinghami seriffnek. Ráadásul el is híreszteli a nép körében, hogy Walsingham áruló volt. A seriff egy olyasféle szadista állat, amilyen Lee Van Cleef volt A Jó, a Rossz és a Csúfban (a szerepére John Malkovichot ajánlanám).
Van azonban a csapatban egy-két ember (na ugyan ki? hát Tuck barát például, és persze Lady Marion), aki nem hisz neki, és így nekivágnak Walsingham kiszabadításának. Mindez sikerül, ám innentõl Crowe-Walsinghamre vadászik a seriff, aztán a köcsög Robin az embereivel és a feldühödött nép is. Jöhet egy kis fugitive-feeling, szikláról leugrással stb.
Természetesen Russell Crowe-Walsingham mindenbõl kivágja magát. A végén jöhet egy "a jó, a rossz és a csúf" stílusú leszámolás (hárman karddal a kézben, mindenki mindenki ellen), ahol valami apokaliptikusan lángoló székesegyházban Walsingham megöli a bírót, Robint pedig súlyosan megsebesíti, de nem végez vele. Ekkor megérkeznek Robin emberei, és rátámadnának Walsinghamre, Robin azonban visszaparancsolja õket. Sõt, kijelenti, hogy Walsingham ártatlan volt.Crowe barátunk hallgat, hiszen belátja, a népnek szüksége van a hõsre, pláne, hogy visszajött a Robinnál is köcsögebb Richárd király.
Walsingham elkeseredett arccal nézi a király és Robin ünneplését, majd a hollywoodiasan szikrázó napfénben elhagyja Nottinghamet, és elindul dél felé. Útja során egy fogadóhoz ér, ahol már várja egy nõ, természetesen Lady Marion, aki vele akar maradni, mert a szíve megsúgta az igazságot.
A filmbeli elõkelõségek gyáva férgek, elpuhult köcsögök vagy szadista állatok. A népi alakok élettel teli, vérbõ, humoros alakok. Russell Crowe viszont egy igazi Férfi (a film erõteljesen célozza a középkorú nõi közönséget, Lady Marion szerepére egy nagyon szép 35 év körüli színésznõ javasolt).

THE END
4/10
abcd1234 2010 máj. 25. - 15:57:47 4/10
(108/239)
szerintem jo a film kicsit izgibb is lehetett volna de nem tudom hogy tudtak ilyen csuny nõt találni mint Cate Blanchett (Marian)
folet 2010 máj. 24. - 23:22:10
(107/239)
Nekem nagyon tetszett - épp azért amiért másoknak nem. Én nem vártam azt a kidolgozott szerelmi szálat, nekem nem voltak "túl örögek" (Marion és Robin)(ne mondja nekem senki hogy Kevin C. fiatalabbnak látszott) nekem tetszettek a csatajelenetek. És nekem jobb volt mint az az idilli Kevin féle Robin Hood (az is jó, csak máshogy!)
Hibák pedig voltak, na és, nem történelmi dokumentumfilmet mentem megnézni!
csilla89 2010 máj. 24. - 21:48:47
(106/239)
Sziasztok!

Csatlakozm az elõttem szólókhoz! A film sajnos nem nagy szám, a Gladiátor az egy csúcs film,ez egyszerûen uncsi. Én nem ismerem az akkori hajókat,az angol oktatást, vagy azt, hogy hogyan szoktak koronázni...Így nem mondom, hogy nézhetetlenül szar lenne, vagy ilyesmi. Nekem ilyen egyszerû "szemmel" nézve szimplán unalmas volt, 1-2 aranyos beszólás volt benne, de abszolút felejthetõ.
3/10
Ameliee 2010 máj. 24. - 20:20:24 3/10
(105/239)
Long live Russel Crowe but this is a shit :(
Szerintem nagyon uncsi, a Gladiátor messze felülmúlja a 10 es skálát, ha erre most 3 pontot adtam.
Snoopyzit 2010 máj. 24. - 17:28:03
(104/239)
Azt kell mondjam Russel Crowe még 45 évesen is sexy, ha belegondolok, hogy A dolgok állásában vagy a Hazugságok hálójában vagy akár A bennfentesben hogy nézett ki, azt kell mondjam még mindig meg tud újulni. Az Amerikai gengszterben is jó volt, pedig minden karakter egy kicsit más.
Robin Hood azonban nem Gladiátor, azért a 7/10-et megszavazzuk neki, mert titkon Ridley Scott rajongók is vagyunk :)
offtopic
Roland Katarn 2010 máj. 24. - 17:12:21
(103/239)
És ez olyan fontos volt, hogy le kellett írnod ugye?
szule.istvan 2010 máj. 24. - 16:40:40
(102/239)
Én még nem ládtam a Filmet
merkuriusz 2010 máj. 24. - 01:51:16 Előzmény Ludvik Jahn
(101/239)
Egyetértek az elõttem szólóval, van baj a filmmel rendesen. Nemrég értem haza a filmrõl, és kész röhej!

1. Az egy dolog, hogy Robin Hood kicsit "érettebb", de a Lady lehetne kicsit fiatalabb!

2. Hatalmas történelmi marhaság viszont:
A franciák partra szállnak Angliában, de olyan partraszálló hajókkal, melyeket a híres "D" nap elõtt találtak fel kb. 2 hónappal, ráadásul egy amerikai!
Érdekesen mutat egy 1944-ben feltalált hajó (még ha vissza is lett "butítva" néhány evezõvel) 1150-1200 között, mely' egy olyan országból jött, ami akkor még fasorban sem volt!
Mellékesen jegyzem meg, hogy ha így is lett volna, akkor azért nagy meló lehetett átevezni a csatornát viharban, egy egyenes frontú(!) hajóval! Az evezõsöknek életük végéig az izomláz biztosított... :)

3. Mindenki ismeri szerintem az "alap" Robin Hood történetet. Mi is a vége? Oroszlánszívû Richárd bevonul, megbünteti a rosszakat, majd kegyelmet ad Robinnak. A film elvileg azt mutatja be, hogyan lett Robin Hoodból Robin Hood, azaz az elõzményeket. Ha az elején meghal szegény Oroszlánszívû, hogy fog szerencsétlen kegyelmet adni?!?

4. Valaki magyarázza el, mi a fene volt az a fehér ló a domboldalon, és mibõl volt, plusz hogy került oda???


5. Az, hogy hõsünk a film végénél egy hosszú nyelû cipész-kalapáccsal írtja a népet, már hab volt a tortán. :)

Az alkotók mellet szóljon, hogy ha a történelmi ballépéseket nem vesszük figyelembe, egész látványos filmet nézhetünk!
Roland Katarn 2010 máj. 23. - 12:08:21
(100/239)
Egyébként ez nem is lesz leszinkronizálva? Vagy csak késõbb?