Téma: Robin Hood

5/10
sawyerx 2010 dec. 02. - 21:02:54 5/10
(190/230)
végre valaki a fórumon is! :D
3/10
Viki1080 2010 dec. 02. - 15:05:09 3/10 Előzmény sawyerx
(189/230)
Én is caatlakozom a negatív csoporthoz mert ez tényleg ratymaty és csak negatív kritikát érdemel:))
5/10
sawyerx 2010 dec. 01. - 16:56:10 5/10
(188/230)
de ha robin hood, akkor könyörgöm, NE EGY ELÕZMÉNY LEGYEN, akkor írják oda, hogy "a kezdetek", vagy valami. egyébként vitatkozhatsz, de eddig a legtöbb ember, akivel ez szóba került, negatív kritikával illette.
7/10
peti2006 2010 nov. 10. - 23:18:37 7/10
(187/230)
Az alapvetõ gondom a filmmel az volt, hogy egy remake-t vártam a tolvajok fejedelmébõl. Nem az volt, nagyon nem. Avagy mibõl/kibõl lesz Robin Hood.
Kicsit keveseltem az akciót is, inkább egy történelmi filmre hasonlított az egész, nem kalandfilmre.
Ennek ellenére egy nézhetõ filmet kaptunk, amitõl ha nem várunk nagyon sokat (a rendezõtõl - gladiátor, szárnyas fejvadász, trükkös fiúk stb.) még jól is szórakozhatunk.
A tolvajok fejedelme azért mégis jobban tetszett.
6/10
Gustaff 2010 nov. 03. - 21:38:19 6/10
(186/230)
Ha a nyajas nezo nevetogorcsot kap ott ahol az alkotok dramai hatasra torekedtek akkor valami nagyon nem sikerult. Ezek utan mar szinte csalodtam amikor a partraszalo ladikokbol nem gordultek ki deszkabol eszkabalt Sherman tankok :) Ja, es ugy ereztem tul sok volt a napalm is.
9/10
lenccs 2010 nov. 03. - 12:29:46 9/10
(185/230)
Nekem tetszett ez a film. Zseniálisan közelítették meg a történetet a forgatókönyvírók. Egy olyan sztoriból, amit már milliószor milliónyian megrendeztek, sikerült egy egyedi dolgot létrehozni, egy más szemszögbõl elénk vetíteni. (Igazából magasról teszek a történelmi hûségre, ha szórakoztató a sztori, hiszen ez csak egy játékfilm, nem dokumentumfilm.) 10/9
6/10
888 2010 nov. 02. - 09:38:51 6/10
(184/230)
Nem egy nagy szám. Csatajelenetek átlagosak és az az igazság, hogy untam az egészet. A Kevin Costner-es változat sokkal jobb, mert azt többször megtudom nézni, ezt viszont bõven elég volt egyszer is végigszenvedni.
Marcipáncica_ 2010 okt. 27. - 13:03:13
(183/230)
Mikor elõször megláttam hogy újra lesz egy Robin Hood eléggé meghökkentem, OMG! minek ebbõl még egy ezredik is? hiszen pl. a Kevin Costneres is már mindent tudott amit egy Robin Hood filmnek illik: izgalmas volt, romantikus, és édesen vicces. hogyan lehetne lehúzni errõl még ezek után is egy plusz bõrt? hát így. egy teljesen eredeti, érdekes megközelítésbõl kaptuk meg újra a történetet. történelem- tudósok biztos vannak részek ahol morgolódnak, de talán nem ez a lényeg, hanem hogy egy izgalmas, érdekes és tényleg hihetõ sztorit alkottak az alapokból. ebben a filmben kevesebb a humor, csak néha kapunk 1-1 beszólást de akkor azért azok rendesen ütnek. áruló, köcsög-hazug-király, nemes lovag, hû barátok, erõs nõi karakter..stb, rengeteg általában jól ábrázolt figura, ezek tetszettek. számomra sokat adtak a filmhez az apróbb részletek, el tudtam mazsolázgatni az apróságokon. a néha kicsit lassabb sztori amikor kellett felgyorsult. én nem éreztem hosszúnak a játékidõt. tetszett.
10/9 simán!
az utolso szamuráj 2010 okt. 21. - 12:09:25
(182/230)
Node...minek még egy mese???Pont abból volt 24966 db,megszámoltam:))Jó volt mást látni,végre,úgy,hogy a Costner fajtát nagyon bírom.
7/10
Singaporeflash 2010 okt. 21. - 11:27:43 7/10
(181/230)
Szépen volt filmezve, korhûnek tûnt (laikusként ezt nem tudhatom bizonyosan), de valami hiányzott belõle: a mese, valamibõl meg túl sok volt, indokolatlanul méghozzá: a realista törekvésekbõl. Ez mégiscak egy legenda, miért vette magát ilyen komolyan Ridley Scott?? Nekem túl sok volt benne a harci jelenet és túl kevés a személyesség. Az áltörténelmi pátosz is túl sok volt - most mit akart, hogy vegyük készpénznek a filmben történteket? Nem szeretem az ilyet. Jobban tetszett a Kevin Costner-féle Robin Hood történet, az igazán meseszerû volt és kicsit elvarázsolt. De hát ha a realizmus a divat, mit lehet tennie egy Ridley Scottnak?? Á, megvan, szembemennie vele.
Nem untam, de nem is nézném meg kétszer.
Egy valami azonban volt, ami maradéktalanul tökéletes volt és imádnivaló, ez pedig Max Von Sydow. Annyira szívhezszóló volt az alakítása, a tekintete, minden mozdulata, hiteles hõsiessége, hogy az valami gyönyörûség. Szvsz mindenki más elhalványodott az õ alakítása mellett a filmben. Minden pillanata megható volt, az elejétõl a végéig, szinte beleszerettem. Megjegyzem, öregemberként is ugyanaz a belsõ sugárzás jön belõle, mint fiatalkorában. Nagyon pozitív.
8/10
tyrichie 2010 okt. 13. - 02:15:28 8/10
(180/230)
Érdekes volt, nem rossz, de nem is ájultam el tõle.
8/10
truth555 2010 okt. 04. - 12:54:33 8/10
(179/230)
Nekem tetszett a film. Különösen a tájak, az épületek és a ruhák megvalósítása. A cselekményt tekintve elég hatásvadásznak éreztem, de ez még nem alapvetõ probléma nálam.
Valamikor gyerekkoromban olvastam a regényt. Valami olyasmi dereng mintha Oroszlánszívû Richárd a végén visszatérne és felszabadítaná a szegényeket és az örök rosszakaró az a nottinghami bíró. Persze javítsatok ki ha tévednék, tényleg nagyon régen olvastam a mûvet.
Tudom, tudom, ez a film az elõzményekre épül, sikerült felfognom és összekötnöm a szálakat. Olyan érzésem volt mintha egy több részes film adaptáció lenne és a következõ rész, esetleg a "valódi" Robin Hood történet lenne. Amikor tényleg a gazdagokat fosztja ki és a szegényeknek adja a pénzt.

***SPOILER***

Csak azt nem értem, ha az Oroszlánszívû az elején meghal (méghozzá az elõzmény elején) akkor hogy fog visszatérni késõbb?

***SPOILER VÉGE***

Amúgy ha eltekintek a történelmi résztõl, a film jó, többször is nézhetõ. Russel Crowe számomra hozta a formát, szerintem jól alakít. Habár a vége felé van néhány buta megoldás (pl. gyerek póniharcosok), ettõl még bõven szórakoztató. Én ajánlom mindenkinek aki szereti a stílust.
tóbiás111 2010 okt. 03. - 17:01:59 Előzmény Kyp
(178/230)
Alapvetõen tetszett a film, bár a Magna Carta jelenettõl kezdve túlzottan eluralkodott nyálivúd. Nekem sokkal jobb volt, mint a Gladiátor. Bár Russel Crowe a Romper Stomperben tetszett igazán.
5/10
Goszi777 2010 okt. 03. - 16:46:04 5/10 Előzmény Emil Sinclair
(177/230)
Nagy csalódás a film. Hiába a neves rendezõ és színészek, többször ki akartam kapcsolni a filmet. Az egész érdektelen és unalmas, kb 40 perccel rövidebbre kellett volna csinálni, hogy ne legyen ilyen szörnyen vontatott és unalmas. Nem csatajelenetekre vágyom 3 percenként, de iszonyat vontatott és érdektelen volt sok helyen a film, unalmas tábortûzi mulatozós jelenetekkel és párbeszédekkel. Nekem 5/10
9/10
h.tibi91 2010 szept. 28. - 21:31:03 9/10
(176/230)
Mivel moziban nem tudtam megnézni, így hajtóvadászatot indítottam egy blu-rayért és hát az kell mondanom nem csalódtam. A képi és hangzási világa csillagos ötös. Kár, hogy nem sok felvétel van a kilassított nyilakról.
A csata jelenek nagyon látványosak. A szereposztás pedig ilyen nevek mellett (Russell Crowe) nem is kérdéses. "Kicsit" valóban összecsapott a vége és nem sok mindent tudunk meg Robin Hood szegények gyámolító tetteirõl. Ez -1
Egy olyan mozit láthatunk ahol nem a felhõtlen happy end vár minket, de végig pörgõs és izgalmas kalandba érezhetjük magunkat. Valamint megtapasztalhatjuk, mindig mindenhol hülyék vezették az országokat. (Legalábbis nagyobb részüket)
Szerintem lesz folytatása ennek a remeak-nek.
Egy klasszikust új köntösben látni vágyóknak és unalmas délutánokat elûzni vágyóknak szerintem tökéletes!
9/10
8/10
Véleményem szerint 2010 szept. 27. - 12:35:16 8/10
(175/230)
A szinészek és a fényképezés szép 10/10.
De mér nem tudja a rendezõbácsi elfeledni a Gladiátort?
Mér olyan összecsapott a vége? Még egy fél óra beleférhetett volna egy méltó befejezésnek.
így csak 6/10.
9/10
venlok 2010 szept. 26. - 22:54:53 9/10
(174/230)
A film nagyon jó példa arra, hogy egy tehetséges forgatókönyvíró hogyan tud egy betéve ismert történetet a feje tetéjére állítani. A klasszikus sztori legtöbb eleme szerepel a filmben, de nem úgy, ahogy azt vártam. Ismét jó munkát végzett Ridley Scott. A János herceget életre keltõ színész pedig fergeteges alakítást nyújtott számomra.
3/10
Emil Sinclair 2010 szept. 26. - 02:17:17 3/10
(173/230)
nagyon gyenge :(
10/10
dzsuh 2010 szept. 25. - 14:39:33 10/10
(172/230)
én elég elfogult vagyok ezzel a filmmel, mert ez az egyik olyan korszak a történelemben, ami nagyon érdekel és csodálok. A film nekem 9-es a skálán, mind képileg, mind színészi játékkal együtt. Egy-két dologgal nem értettem egyet, de teljesen érthetõ volt a film is, így még a 12 éves öcsém is megértette a film nézése közben. Crowe pedig nagyon jó színészi játékkal emelte a film színvonalát! Többször nézhetõ film.
dubcseksanyi 2010 szept. 25. - 14:28:14
(171/230)
A Robin Hood a XII., a Vasálarcos pedig a XVII. században játszódik. Az egy másik Fülöp nevû francia uralkodó. Lajosból pl. volt 16 darab. Ahogy Huckleberry Finn mondta az öreg Jim-nek: Európában annyi király van, hogy csapatostól ugrálnak.
Lakatos Mónika - Romanimo
2019. november 12., 19:30 Lakatos Mónika - Romanimo

Évszázados roma balladák és ritmusos pergetők a Müpában.

Jegyvásárlás