Téma: Robin Hood

7/10
beo71 2010 júl. 08. - 20:04:48 7/10
(139/239)
Megkaptuk az elvárható Ridley Scott minõséget:látványos,akciós,stílusos darab,így nem totális csalódás,de engem zavart a történet és eleve nem éreztem annyira érdekesnek,hogy felpörögve várjam.
A 91'-es Robin Hood végig ott lebegett az elmémben és az nekem jobban tetszett.A humoros,szerethetõ film szinte kultfilmnek tekinthetõ ebben a témában,látványvilágában is,de legfõképpen a minden részletében remek és emlékezetes szereposztásával.(csak egy példa:Az önironikus-zseniális Alan Rickman.)Bocs,Mark Strong.
Szóval szerintem ez egy kellemes kalandfilm semmi több,talán a Cate Blanchett-Max von Sydow páros kiemelhetõ.
7/10.
4/10
Rahar 2010 júl. 06. - 14:51:42 4/10
(138/239)
"Basszus!Már bocs, de hol tartana az irodalom a filmkészítés a drámaírás a festés.....meg az összes többi mûvészet ha csak az igazságra alapozódnának?"
A különbözõ mûvészeti ágakat napjainkban nem befolyásolná számottevõen, hogy történelmi jellegû filmeknél, alkotásoknál igyekeznének a valósághûségre törekedni. A filmek és egyéb alkotások jelentõs része nem történelmi jellegû, így a készítõknek teljes alkotói szabadságuk van.

"Láttad te az Amadeua címû 8-Oscar-os filmet?"
Nem.

A film egyszerûen szeniális viszont egy teljesen hamis dologra épül fel: Sarieri rendelte meg Mozart-tól a "Reqviem-et és õ ölte meg!.....Semmi igazság sincs benne, mégis a film vicces,mûvészi és zseniális annak ellenére, hogy 84-ben készült!"
Szerintem értelmetlen olyan példát hozni, melyet a kommunikációban részt vevõ másik ember nem ismer. Ráadásul számodra zseniális a film, tehát elfogult vagy.

"......Még egy példa: Gladiátor! Biztos láttad....6-Oscar-os pedig Commodus császár 10000%, hogy nem így halt meg és álítólag Maximus sem létezett!De a film enélkül is KIRÁLY!....."
Láttam azt a filmet. Tetszik is, de nem azért mert 6 oscar díjat kapott, én nem engedem, hogy mások befolyásoljanak abban, hogy mi tetszik és mi nem, az oscar díjak mennyisége meg különösen nem befolyásol.

"Na,most megkérdem!Te egy filmet sem nézel végig amíg nem írja le a Wikipédia, hogy tényleg úgy történt?"
A kérdésedben már eleve egy logikai hiba van, ezt a filmet is végignéztem és utána néztem meg a filmben történt eseményeknek. Valamint én nemcsak nézek a fény felé, hanem szeretem tudni, hogy mi miért történik és zavar ha nem tudok valamit, ezért utánajárok a dolgoknak. Erre többek között a wikipédia is jó. Én nem emlékeztem francia invázióra Angliában, ezért megnéztem. Jól emlékeztem, mert ilyen nem volt.
Attól még valóban lehet évezni egy filmet, annak ellenére, hogy történelmi, hogy valótlan, csak a filmrõl kialakított véleményemben ez is megjelenik, nekem számít, neked nem. Valamint a forgatókönyv írók TALÁLJANAK ki új történeteket és ne a meglévõket KOMBINÁLJÁK, akkor nem lenne ilyen probléma, mint ebben az esetben.
Remélem majd készítenek neked egy jól átírt történelmi filmet, melyben Hitler Nero császárral kezet fog Közép-Amerikában i.e. 20000-ben Zeusz szárnyas kocsiján.
4/10
Rahar 2010 júl. 01. - 16:59:27 4/10
(137/239)
"megjutalmazta robin hoodot"
Tudtommal Robin Hood egy legenda. Ezért elég valószínûtlen, hogy Oroszlánszívû Richárd seregében harcolt és, hogy megjutalmazta. Részlet a wikipédiából:
A középkortól egészen napjainkig felbukkan Robin Hood alakja könyvekben, filmekben és a média minden területén. A róla szóló balladák a 14. században terjedtek el. A 15. század elejére már a nyárköszöntõ májusi mulatságok egyik jellegzetes karaktere lett. A róla szóló történetek a sherwoodi erdõbe és Nottinghamshire-be helyezik, holott a történészek szerint yorkshire-i lehetett. A Robin Hoodról szóló balladákat és dalokat elõször csak az énekmondók terjesztették, és csak késõbb terjedtek el szélesebb körben. A legrégebbi fennmaradt ballada – a "Robin Hood és a szerzetes" – Robin elfogatásáról szól. 1450 körül keletkezhetett és szereplõi között már megtalálhatjuk Robin Hood társait: Little Johnt, Muchot, a molnár fiát és Will Scarletet is. Származását illetõen van olyan történet, melyben közember, de ismeretes olyan is, ahol földbirtokait vesztett nemesként kerül említésre a világban szinte mindenhol közismert „angol betyár”. A történet valóságalapjával kapcsolatosan megoszlanak a vélemények és nincs egységes álláspont. Ugyanakkor számos forrás, habár nem a legkorábbiak alapján az feltételezhetõ, hogy személye megegyezik Fulk FitzWarinnal, aki egy norman nemesember volt, akit miután kiforgattak javaiból, törvényen kívülivé és János király ellenségévé vált.
9/10
Pitxu 2010 júl. 01. - 13:55:46 9/10 Előzmény Rahar
(136/239)
látványos film,de rettenetesen zavaró hogy Richárd meghalt a történet elején amikor a várat akarák bevenni.Amúgy meg a valóságban bevették úgy a várat hogy a király életbe maradt.Azután meg hazament jánostól visszavette a koronát és megjutalmazta robin hoodot
4/10
Rahar 2010 jún. 30. - 18:09:54 4/10
(135/239)
Végignéztem a filmet. Kicsit csalódott vagyok. Egyrészt számomra történelmi filmeknél fontos a pontosság, ha ez megoldhatatlan akkor csináljanak fantasy filmet. Oroszlánszívû Richard bemutatásával bajok vannak, részlet a wikipédiából: Richárd ekkor visszatért Aquitaniába és folytatta harcait a franciák ellen. Ám elõtte még (utoljára életében) útba ejtette Angliát és megfosztotta öccsét minden hatalmától. 1199-ben a Limousin-ban fekvõ chalus-i vár ostrománál egy lovag nyilával eltalálta. A seb elfertõzõdött és Richárd belehalt sérülésébe. Ám utolsó lovagias cselekedeteként, a király megjutalmazta az õt megsebesítõ lovagot. Egy szütyõ aranyat adott neki és elengedte fogságából, ugyanis idõközben az angolok bevették a várat.
Tehát finoma szólva sem ez volt a filmben.
A film alaptörténete jó, a cselekményvezetés számomra lassú és vontatott, a színészek játéka és a szinkron nagyon jó. A filmben a csatajelenetek nagyon gagyik, a Rettenthetetlen film után ez nagyon gagyi, kamerarángatás, rövid vágások, hogy semmit se lehessen látni, az íjászok kétszer lõnek aztán roham. Az egész nagyon gyenge és hiteltelen.
nálam ez 10 pontból 4 pont, olyan mintha egy egyszerû tévéfilmet néztem volna.
5/10
evetke11 2010 jún. 26. - 19:03:23 5/10
(134/239)
Látvány 10/10
Történet 10/0
8/10
gery008 2010 jún. 26. - 12:15:28 8/10
(133/239)
Helló! Tegnap láttam és nekem nagyon tetszett!a látványelemekben nem volt hiány és jól megvolt csinálva ! a történelmi kötödése azért nem volt a legjobb ,de igy is 10/8 ! :D

Aki teheti nézze meg moziban !
8/10
gery008 2010 jún. 26. - 12:13:23 8/10
(132/239)
Helló! Tegnap láttam és nekem nagyon tetszett!a látványelemekben nme volt hiány és jól megvolt csinálva ! a történelmi kötödése azért nem volt a legjobb ,de igy is 8/10 ! :D

Aki teheti nézze meg moziban !
4/10
Protocall 2010 jún. 23. - 12:50:54 4/10 Előzmény Wolfeinstein22
(131/239)
Ha a Rettenthetetlen 10/10 -márpedig annyi, akkor ez max 10/3
Wolfeinstein22 2010 jún. 19. - 01:45:31 Előzmény lacee83
(130/239)
Azt hiszem elmondtad szó szerint, amit ide leírtam volna a film megnézése után. Nem akarom lehúzni teljesen, nézõ szemmel élvezhetõ volt, de könyörgöm

***Spoiler***

Egy Mission Impossible-bsn elmegy, hogy ütik verik egymást és semmi bajuk, de itt nálam be tette a biztosítékot, amikor megy a gonosz harcos, záporoznak a nyilak, sorra esnek el a katonái és õ meg csak nagy délcegen lovagol körbe-körbe, mint aki tudja, hogy a Star Warsból korábban kölcsönvette a lézerburkot és így sebezhetetlen.

***Spoiler vége***

Ha a Rettenthetetlenhez veszem, amire 10/10-et adnék, erre 10/7
Roska94 2010 jún. 18. - 19:14:49 Előzmény Jomba9
(129/239)
Talán azért nincs semmi köze a többi Robin Hood történethez, mert ez nem arról szól, hogy mit csinál Robin Hood (amit a gazdagoktól lop, azt a szegényeknek adja); hanem arról, hogy a Robin nevû katona hogyan válik Robin Hood-dá.
Gondolom a címben azért szerepel a név, mert így mindenki ugyanarra gondol.
Mellesleg nem lett volna túl sok értelme a Kevin Costner féle filmet újra feldolgozni. Meg így azért szerintm eredetibb.
1/10
Jomba9 2010 jún. 18. - 00:43:05 1/10 Előzmény lacee83
(128/239)
hát ez a film valami borzalom...nem bírtam végig nézni.másfél órája néztem de nem jöttem rá, hogy ezt a filmet miért nevezik robin hoodnak. Köze nem volt az alaptémához de mégcsak érintõlegesen sem. Kétszer estem neki és 2 részletben nem bírtam végig nézni..esküszöm jobban jártok ha egy forintot sem fizettek ezért a filmért de mégcsak az idõt se pazaroljátok rá.
Forever Kevin Costner

A film amugy nálam 10/1
Roska94 2010 jún. 17. - 11:27:57
(127/239)
Nekem tetszett a film, pedig elég nagyok voltak az elvárásaim. A Russel Crowe-Ridley Scott páros szerintem is remek, eddig csak jó filmeket láttam tõlük.
Nekem fõleg az tetszett benne, hogy Robin végre nem volt egy jófiú, helyes pofikával. Sokkal élethûbb így, hogy pl. õ az elsõ, aki menekül; másnak adja ki magát stb.
A szerelmi szálról csak annyit, hogy végre nem volt csöpögõs, hanem egész hihetõ volt. Ha most nagyon szeretnék belekötni, akkor leszólnám a csatás-csókos jelenetet, az egy kicsit elrugaszkodott volt, de amúgy az is rendben volt.
Szrintm Russel egyébként remek Robin Hood, nem egy Errol Flynn, de hát nem is ez volt a cél. Jobb így, hogy a ZSIVÁNY Robin nem egy skatulyából elõhúzott sármõr, hanem inkább egy szabadszájú macsó.
Szóval a film szerintm remek volt,csak így tóvább. Remélem lez folytatás.
10/10
6/10
1aniko 2010 jún. 16. - 20:37:34 6/10
(126/239)
Nagyon kíváncsi voltam erre a filmre,de sajnos csalódnom kellett.Nálam még mindig a Kevin Costner/Alan Rickman féle Robin Hood a csúcs,azt már legalább ötször láttam,de ezt elég volt egyszer is.
6/10
lacee83 2010 jún. 14. - 23:37:14
(125/239)
Kész átverés:-)
Nem erre számítottam, jobb lett volna más cím és a szereplõk átnevezése akkor kaptunk volna egy "új" kalandfilmet. A történet kimondottan jól kezdõdik (sõt nagyon is tetszetõs) a vége felé nagyon ellaposodik (klisék halmaza persze nem Robin Hood filmekbõl hanem minden másból pl Elsõ lovag) az utolsó csata látványa menti menti meg valamelyest. A karakterek kidolgozatlanok (kicsi John, Tack barát sorolhatnám.... A szerelmi szál elnagyolt.
SPOILER:
Hol az erdei tolvajlás, a szajré szétosztása a szegényeknek, és tengernyi más dolog amitõl igazán Robin Hoodnak lehetne nevezni a filmet.
A vége az elnagyolt, kb mint ha azt mondjuk itt vége fuss el véle menjetek aludni már 130 perce mesélek...
Reméljük Ridley Scott csinál még jobb filmeket is mert ez igy kevés.
Roland Katarn 2010 jún. 13. - 11:52:29 Előzmény Kovács kolléga
(124/239)
Huh.... Ezt te egyedül találtad ki, vagy valahonnan jött az ihlet? És honnan jött az az ötlet, hogy Robin ne is legyen hõs, hanem valami nagyképû köcsög? Mert ilyenrõl még nem is hallottam. De maga az ötlet nagyon érdekes és elgondolkodtató. Lehet, hogy megnézném egy filmben. :)
Noondarkly 2010 jún. 11. - 20:42:43
(123/239)
Én szívem szerint örültem volna ha a Gladiátor II-õt kapom meg. Az mérföldekkel jobb volt.
Noondarkly 2010 jún. 11. - 20:41:59
(122/239)
Nos, én több okból kifolyólag meg akartam nézni ezt a filmet. A rendezõ miatt, Russell Crowe miatt, a történet miatt, Cate Blanchett miatt. A színészi alakítás nem rossz, bár a karakterek szárazra sikeredtek. A csaták, a helyszínek, a "körítés" mind klassz. Végülis, nem álmosodtam el a két óra alatt. Mégsem kaptam a filmtõl semmit. Egyedül a legvége tetszett, amikor megszületik a Robin Hood legenda... ezt a részét a történetnek, az elõzményeket még nem ismertem (ha történelmileg pontos, ha nem). Szerintem zseniális csavar volt. A film maga nagyon langyos, pedig tényleg megvolt benne minden, de legalábbis papíron. Kár, mert jó az alapsztori és a színészek zseniálisak (Russell és Cate mellett ezernyi szenzációs arc), és Ridley Scott adott már nekünk jót. EZ a film nem volt az.
MrsMaverick 2010 jún. 10. - 17:57:51
(121/239)
Mel Gibson Robin Hoodként? Ez mikor volt szerinted?
6/10
Bellavita 2010 jún. 10. - 17:19:56 6/10
(120/239)
Témafeldolgozás sokadszorra, bár a szegények megmentõje hõs-téma mindig bejön.Látvány, szerelem, erkölcsi gyõzelem, igazság keresése....- mindig bejön....Russel Crow- többnyire bejön....Adottak a feltételek, mi mást várhatnánk, mint azt hogy bejön??? Bár a kritikusabb nézõk bizonyára kiéhezve várják az újdonságokat, amelyet ez a film egyáltalán nem képes megadni. Lopott hatásvadász jelenetek, amelyek ha eddig hatottak, bizonyára itt is fognak- hát tegyük bele. Felismerhetõ a Ryan közlegény partraszállás jelenete 2.vh-s hajókkal :-), Gladiátor számos motívuma (felvillanó emlékképek az elvesztett és imádott emberrõl) stb stb. Hatásvadász jelenetek sora, ami már annyira sok, hogy elveszti hitelét a film. Fehér ló a sziklában (mi volt ez, nem tudjuk), a háziasszony csatába száll, a partraszálláskor is egymás ellen harcol a jó és a rossz, szerelmi szál és még sorolhatnám. Robin Hood teljesen Gladiátor: a csöndes, nem beszédes és kissé visszahúzódó de mindig okosakat mondó és férfias hangon megszólaló igazság-bajnoka, aki saját élete árán is harcol a rossz ellen.....Sok a gagyi motívum, de relatíve izgalmas rendezésben és kiváló látványvilággal. Meg lehet nézni, de nekem már nem adott sokat a film. 6/10